MC_EE_Classroom1_0_0

از زمانی که ماینکرفت توسط مایکروسافت خریداری شد، اتفاقات خوبی در عرضه این بازی رخ داد و مایکروسافت نشان داد که بی جهت کاری را شروع نمی کند. حال قرار است از این بازی برای تعلیم و تربیت در مدارس استفاده شود تا گامی مثبت در جهت استفاده درست از بازی ها توسط مایکروسافت برداشته شود.مایکروسافت قصد دارد تا نسخه ای ماینکرفت را برای کمک به معلمان در راه تشویق دانش آموزان به مطالعه دروس خود برای مدارس طراحی کند. نسخه Education Edition بازی جذاب ماینکرفت در اوایل سال ۲۰۱۶ معرفی شد و امروز نسخه بتا آن برای معلمان در دسترس قرار گرفت و این بدان معناست که از معلمان برای بررسی و نظر دهی درباره این بازی استفاده می شود تا نسخه ی عمومی در ماه سپتامبر(شهریور) با کمترین مشکل آموزشی عرضه شود.  ردموندی ها امیدوارند که معلمان به وسیله این بازی، آموزش بهتری به دانش اموزان خود بدهند و در دروسی مثل تاریخ، داستان ها و سناریوهای خود را از کتاب در این بازی پیاده کنند تا بتوانند بهتر در حافظه خود ثبت کنند.

MC_EE_Chalkboards_0

نسخه آموزشی ماینکرفت، همان محیط نسخه قبلی را دارد با این تفاوت که ویژگی هایی مثل کلاس درس دارد. براساس اطلاعاتی که از نسخه بتا و اسکرین شات هایی که از محیط این بازی منتشر شد، تخته سیاه، در ابعاد مختلف با قابلیت نوشتن و پاک کردن کلمات وجود دارد و دانش آموزان در مسیر می توانند آن ها را مشاهده کنند. بزرگترین ویژگی جدیدی که تا بحال از آن سخن به میان نیامده است، حالت کلاس درس است که در تنظیمات معلمان جای گرفته است و دبیران به وسیله آن می توانند با دانش آموزان ارتباط بگیرند و منابع ان ها را مشاهده و تامین کنند و همینطور مکان دانش آموزان بر روی نقشه هم مشاهده می کنند. از قابلیت های دیگری که در این حالت وجود دارد، ارسال پیام است که می تواند در ارتباط گیری دانش آموز و معلمان کمک کننده باشد.

MC_EE_ClassroomMode_0

معلمان تا ماه سپتامبر می توانند به رایگان از آن استفاده کنند و برای مدارس به ازای هر دانش آموز، مبلغ ۱ الی ۵ دلار در سال از مدارس دریافت خواهد شد. این بازی به راحتی به عنوان یک ابزار آموزشی موثر برای دانش آموزان خواهد بود و همینطور به مایکروسافت کمک می کند تا بیشتر از قبل در دل مردم جا بگیرد.

البته اینکه اینچنین نرم افزارهایی در کشورمان استفاده شود، بسیار دور از ذهن به نظر می رسد اما امیدواریم هرچه زودتر آموزش مدارس ما به شیوه های نوین تحصیلی مجهز شود.

منبع :

THE VERGE

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
kamran
پاسخ دهید پنجشنبه 19 خرداد 1395

چقد چرت!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , ,

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت

افزایش ممبر افزایش ممبر تلگرام