بازار فناوری در مجموع روی خوشی به پتانسیل هدست های واقعیت مجازی نشان داده است، اخیرا پلتفرم واقعیت افزوده مبتنی بر گوشی های هوشمند نیز در حال پیدا کردن جایگاه خود است. مایکروسافت نیز با یک زمانبندی دقیق در نظر دارد تا همزمان با عرضه به‌روزرسانی فال کریترز ویندوز ۱۰ صفی از هدست های واقعیت ترکیبی را روانه بازار کند.

شرکت Spectra7 که در زمینه تولید قطعات هدست های واقعیت ترکیبی فعالیت دارد و محصولات آن در هدست های شرکت هایی نظیر دل، ایسر، ایسوس و اچ پی به‌کار گرفته شده است، سخت در تکاپو است تا قطعات مورد نیاز این شرکت های سخت افزاری را تهیه کند.

این شرکت انتظار دارد تا میزان درآمد آن در سه ماهه سوم سال جاری رکورد شکنی کند، چرا که دو شرکت سخت افزاری بزرگ سازنده هدست های ویندوز واقعیت ترکیبی، مدتی است که ساخت هدست های خود را آغاز کرده اند. شرکت های دیگر مشغول در این عرصه در نظر دارند تا تولید و عرضه هدست های خود را در سه ماهه پایانی سال جاری میلادی شروع کنند، که این اقدام باعث افزایش درآمد Spectra7 خواهد شد.

Spectra7 در زمینه ساخت کابل های مسی اکتیو مبتنی بر فناوری AAC که در تمامی هدست های واقعیت ترکیبی ویندوز ۱۰ به‌کار گرفته شده است، فعالیت دارد. این شرکت بنا به دو دلیل معتقد است که این باد پاییزی تداوم خواهد داشت، دکتر Andrew Kim مدیر ارشد فناوری Spectra7 در همین زمینه اظهار داشته:

ما معتقد هستیم که هدست های سیم دار تا آینده نزدیک به عنوان محصول ارجح و بازیگر اصلی این عرصه باقی بمانند. به‌نظر ما هدست های بی سیم به خاطر محدودیت در پهنای باند و مشکلاتی که فناوری بی سیم در حال حاضر با آن مواجه است با اقبال زیادی از سوی کاربران مواجه نخواهند شد. برای مثال امروزه هدست های واقعیت مجازی و ترکیبی نیاز به نرخ دریافت اطلاعات ۱۸ گیگابیت بر ثانیه دارند، این میزان بیش از دو برابر ظرفیت سیستم های بی سیم استاندارد است. نبود دردسر شارژ، وزن کمتر، قیمت پایین تر، تاخیر کمتر و مشکلاتی در زمینه اتصال ۶۰ گیگاهرتزی را به این موارد اضافه کنید تا ببینید هدست های بی سیم هنوز توانایی برطرف کردن نیاز کاربران را دارا نیستند. در حال حاضر رقابت با قیمت و کیفیت هدست های سیم دار، برای نمونه ای بی سیم بسیار دشوار است.

یکی دیگر از عواملی که باعث شده این شرکت انتظار فروش ۸۰ میلیون هدست را تا سال ۲۰۲۰ داشته باشد، بررسی های میدانی و داده هایی است که مایکروسافت به آنها ارایه داده است. تا چندی دیگر اولین موج این هدست ها وارد بازار خواهند شد، باید صبر کنیم و ببینیم که دنیای فناوری چه واکنشی به این هدست ها خواهد داشت و آیا استقبال خوبی از هدست های واقعیت ترکیبی انجام خواهد گرفت یا خیر.

منبع :

MSPU

1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , ,