silhouette of the head, brain, and pulses. process of human thinking. The concept of intelligence. People communication with the outside world. File is saved in AI10

مایکروسافت پس از خرید LinkedIn به فاصله چند روز، خبر خرید شرکت توسعه نرم افزار پیام رسان Wand Labs را داد. مایکروسافت با این خرید قصد استفاده از تکنولوژی توسعه داده شده در حوزه ی پیام رسانی توسط این شرکت را دارد. اما دقیقا این شرکت چه چیزی را برای آن ها رقم خواهد زد؟

مایکروسافت با خرید این شرکت، سحر و جادوی جدیدی در جیب خود دارد. شرایط این توافق هنوز مبهم است، اما قطع به یقین این خرید، می تواند وعده بزرگ هوش مکالمه ای را تحقق بخشد زیرا Wand Lab متخصص حوزه ی پیام رسانی و chatbot هاست و باید دید که اهداف مایکروسافت را چگونه تحقق می دهند.

این شرکت یک ابزار بسیار قوی برای ادغام سرویس هایی مثل Spotify ، Yelp و بسیاری سرویس های دیگر را با قابلیت های چت فراهم می کند تا استفاده از آن ها به مراتب بهتر و توانمند تر شود، به طور مثال، کاربران می توانند لیست پخش خود را ایجاد کنند یا نظرات درباره رستوران ها بسیار ساده و آسان و با استفاده از چت چک کنند. مایکروسافت با تصاحب این شرکت به راحتی می تواند قابلیت چت را با کرتانا، اسکایپ بینگ یا دیگر محصولات ادغام کند و این گفتگوها را به مراتب مفیدتر از گذشته نماید. و این به ارتباط آسان افراد بسیار کمک خواهد کرد.

قمار بزرگ این دو شرکت، می تواند مکالمات هوشمند باشد، ان ها با استفاده از توانایی هایی که هر دو شرکت دارند می توانند زبان را با هوش دستگاه ها ادغام کنند و اجازه دسترسی راحت تر به اطلاعات، سرویس ها یا کاربران دیگر را فراهم کنند.

chatsbots tey

ادغام تکنولوژی Wand Labs می تواند با کمک Chatbot ها  به مایکروسافت کمک کند تا در این عرصه نیز رقابتی جالب داشته باشد. فیس بوک در حال حاضر Chatbot ها  را راه اندازی کرده است، اما هنوز راه طولانی برای رسیدن به هدف خود دارد، زیرا این ربات ها باگ های زیادی دارند و کاربران به آن ها اعتماد ندارند، حتی ادغام آن ها با پلتفرم های دیگر نیز عملکرد مناسبی در پی نداشته است. همچنین گوگل نیز نرم افزار پیام رسان جدید خود با نام Allo را برای رقابت با مسنجر فیس بوک معرفی کرد که این پیام رسان با استفاده از هوش مصنوعی و قدرت یادگیری می تواند بهتر عمل کند. همه این اخبار و صحبت ها یک نکته واضح دارد و اینکه نرم افزار های پیام رسان درحال تکامل هستند و پیشرفته تر و باهوش تر از گذشته شده اند.

مایکروسافت با Wand Labs  به مراتب شانس و فرصت بهتری در مقابل گوگل، فیس بوک و بقیه دارد، ادغام تکنولوژی چت محور Wand با ویندوز، آفیس ۳۶۵ و پلتفرم فضای ابری مایکروسافت آژور همان چیزیست که یکه تاز این عرصه خواهد کرد. مایکروسافت تجربه کار با ربات های چت محور را دارد، اما ادغام آن با Wand آن ها را به مرحله ی جدیدی می برد. اگر این ربات ها در حال حاضر در اسکایپ، جستجو می کنند و به برخی سوالات و درخواست نمایش تصاویر پاسخ می دهند، فن آوری جدید آن ها را باهوش تر و گسترده تر می کند و آن ها در خرید ها، مطالعه کتاب ها، پیام ها و مکالمات ، ترجمه و صدها فعالیت دیگر هم مشارکت می دهد.

Wand همان چیزیست که ردموندی ها برای پیشرفت در این عرصه نیاز داشتند تا با هوش مصنوعی و قوی تر کردن و داشتن دستیار هوشمندی به نام کرتانا، به اهداف خود برسند. حال باید دید مایکروسافت که فعلا در همه جای تکنولوژی حضور دارد از پس استفاده درست و هوشمندانه از این شرکت برخواهد آمد یا خیر! باید منتظر باشیم!

نظر شما چیست؟

منبع :

TECH TIMES

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
RedDeath
💔 6 پاسخ دهید دوشنبه 31 خرداد 1395

درسته هوش مصنوعی خیلی خوبه و اگر پیشرفته تر بشه امکانات خوبی در اختیار کاربر میزاره ولی
از اون طرف میتونه تهدید آمیز هم باشه !
همین الان خیلی از تحرکات کاربرا ثبت میشه و تحلیل توسط همین ربات ها !

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,