در شب گذشته همراه با رونمایی سرفس پرو جدید، مایکروسافت سرفس پن جدید را نیز که بهبودهای زیادی نسبت به نسل قبلی خود داشته، معرفی کرد، که در خبری به معرفی آن پرداختیم. اکنون زمان آن است تا نگاهی عمیق تر به این قلم قدرتمند داشته باشیم.

همراه با معرفی سرفس پرو جدید، مایکروسافت نسل جدید سرفس پن را نیز به معرض نمایش گذاشت که بهبودهای فراوانی در مقایسه با نسل قبل به خود می بیند. تغییرات این قلم به حدی است که اگر از کاربران دایمی قلم در محیط ویندوز هستید یقینا شیفته سرفس پن جدید خواهید شد.

سرفس پن جدید به واسطه بهبودهایی که در ساخت آن در نظر گرفته شده، عملکرد بسیار دقیقی هنگام تغییر زاویه قلم به نسبت صفحه نمایش به خود می گیرد، این قابلیت در کنار طراحی جدید کیک استند سرفس پرو جدید که با الگو گرفتن از لولای سرفس استودیو ساخته شده، ترکیبی خارق العاده و کاربردی را برای طراحی فراهم می آورد، باید اشاره کنیم که پشتیبانی از قابلیت جدید سرفس پن که به امکان تشخیص زاویه قلم نسبت به صفحه نمایش را می دهد با به روزسانی هایی که تا انتهای سال جاری منتشر می شود برای سرفس بوک و سرفس استودیو نیز عرضه خواهد شد.

این قابلیت باعث می شود تا هنگام طراحی سایه بهتری زد و دقت بیش تری را برای کاربر فراهم می آورد. اما تمام قابلیت سرفس پن جدید به اینجا ختم نمی شود.

سرفس پن جدید بیش از دو مرتبه دقیق تر از نسل قبلی خود است، و از سوی دیگر در حدود چهار مرتبه حساسیت بیش تری در مقابل فشار دست کاربر، نشان می دهد، چرا که مایکروسافت توانسته به لطف بهبودهایی که در فناوری NTrig اعمال داشته میزان حساسیت به فشار سرفس پن جدید را از ۱۰۲۴ به عدد بسیار خوب ۴۰۹۶ برساند.

مایکروسافت ادعا دارد این قلم سریع ترین تجربه را در قیاس با رقبای خود که در سیستم عامل های ios، اندروید و حتی ویندوز ارایه شده اند، میسر ساخته است.

در همین زمینه Stevie Bathiche یکی از مهندسین مایکروسافت که در تیم اختراعات سرفس مشغول به کار است در مصاحبه ای عنوان کرده:

سرفس پن جدید بیش از دو مرتبه پاسخ گویی سریع تری نسبت به اپل پنسل دارد. به واسطه تراشه های کار شده در صفحه نمایش و قلم سرعت تبادل اطلاعات بین قلم و صفحه نمایش به شکل خارق العاده ای افزایش یافته است.

در همین زمینه بد نیست یادآوری کنیم که ردموندی ها API جدیدی را در ویندوز ۱۰ توسعه داده اند که به صورت مستقیم با تراشه در ارتباط بوده تا تمامی اطلاعات دریافتی از قلم را به صورت مستقیم دکد کند.

بهبودهای سرفس پن جدید را باید عاملی دیگر در زمینه یکه تازی سرفس در بازار تبلت ها دانست.

منبع :

MSPU

1039 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , ,