تکنولوژی جدیدی از مایکروسافت در راه است که فضای دیسک و حجم دانلود را در اکس‌باکس‌وان کاهش می‌دهد. به منظور توسعه و بهبود بخشی دانلود و ذخیره سازی بازی‌های اکس‌باکس، تیم اکس‌باکس مایکروسافت تکنولوژی جدیدی را برای حل این موضوع راه‌اندازی کرده‌ که به آن ” عرضه هوشمند” می‌گویند. هدف اصلی سیستم عرضه هوشمند کاهش فضای دانلود و پهنای باند بازی‌ها است.در ادامه با کافه اکس‌باکس همراه باشید.

مایکروسافت تکنولوژی جدیدی را برای مدیریت دانلود در بازی‌ها در نظر گرفته است که قصد دارد این کار را فقط با دانلود ‌فایل‌های مورد نیاز برای اجرای بازی با تنظیمات خاص انجام دهد. برای مثال، اگر گیمری قصد دانلود یکی از بازی‌های اکس‌باکس وان را دارد تا در یک تلویزیون با کیفیت اچ‌دی آن را اجرا کند، دیگر نیازی به دانلود ملزومات مورد نیاز برای تلویزیون با کیفیت فورکی نیست. به همین ترتیب، اگر گیمر زبان انگلیسی را ترجیح می‌دهد دیگر نیازی به دانلود زبان‌های دیگر ندارد. سیستم عرضه هوشمند مایکروسافت تمام این موارد را در نظر می‌گیرد و فقط فایل‌های مورد نیاز کاربر را دانلود می‌کند. این سیستم زمان دانلود و نصب و همچنین حجم دانلود را کاهش می‌دهد.

جدای این موضوع، مایکروسافت قصد دارد به توسعه دهندگان خود اجازه بدهد که بازی‌های خود را به اجزا مختلف تقسیم کنند. و به گیمرها هم اجازه بدهد که فقط قسمت‌های مورد نیاز خود را دانلود کنند. مثلا: اگر گیمر علاقه‌مند به بازی‌ تک‌نفره باشد می‌تواند به جای دانلود کامل بازی تنها بخش مورد‌نیاز برای بازی تک‌نفره را دانلود کند. البته گیمرها هر زمانی در آینده قادر به دانلود دیگر بخش‌های بازی نیز هستند.

برای نصب یک بازی بزرگ به دو دیسک فیزیکی نیاز است، و گیمرها مجبور هستند که هر دو دیسک را به طول کامل نصب کنند و بعداز آن بازی را شروع کنند. اما با سیستم جدید مایکروسافت، گیمرها می‌توانند اطلاعات مورد نیاز و ضروری را بر روی دیسک اول نگه دارند و شروع به بازی کنند. و هر زمانی که به قسمت‌های دیگر بازی نیاز داشتند می‌توانند از دیسک دوم استفاده کنند.

برای آنکه این موضوع امکان پذیر شود، توسعه دهندگانِ بازی‌ها باید بازی‌های خود را با این سیستم جدید بهینه سازی کنند. یکی از مسائل مهمی که برای مصرف کنندگان وجود دارد این است که بازی‌ها با کیفیت فورکی دارای حجم واقعا زیادی هستند و هنوز میلیون‌ها نفر کنسول‌های بازی اکس‌باکس خود را در تلویزیون با کیفیت اچ دی اجرا میکنند و نیازی به کیفیت فورکی ندارند بنابراین سیستم جدید برای آن‌ها بسیار مفید خواهد بود.

نظر شما درباره سیستم جدید تیم مهندسین اکس‌باکس چیست ؟ نظراتتان را با وینفون به اشتراک بگذارید.

منبع :

MSPOWERUSER

108 پست
صبا ابراهیمی
او کارشناس مترجمی زبان انگلیسی است. به کارهای هنری، خوشنویسی، کتاب و فیلم علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف کتاب خواندن و فیلم دیدن کند. صبا اکنون نویسنده وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,