مایکروسافت در حال کار بر روی چندین محصول سرفیس جدید برای پاییز امسال و سال 2020 می‌باشد، مواردی مانند سرفیس لپ تاپ، سرفیس بوک، و دستگاه سرفیس پرو، که احتمالا در ماه اکتبر سال جاری معرفی خواهند شد. احتمال دارد ما با قالب جدیدی به شکل دو صفحه نمایش دو در یک با کد نام Centaurus نیز مواجه شویم، اما انتظار نداریم عرضه این دستگاه تا سال 2020 آغاز شود.

انتظار داریم دستگاه‌های دیگر در پاییز به بازار عرضه شوند، اما تغییر زیادی در سرفیس نخواهیم داشت. بر طبق گزارشی از سایت Petri، که مورد تایید سایت Windows central نیز می‌باشد، امسال خط تولید اصلی سخت افزار مایکروسافت بیشتر تغییرات داخلی دارد. این دستگاه‌ها، به طور عمده، دارای مشخصه طراحی مشابه دستگاه‌های پیشین هستند، ولی این بار به جای پورت اتصال سرفیس از USB-C بهره می‌برند.

مایکروسافت نسخه‌هایی از AMD Picasso SoC را برای نسل لپ تاپ بعدی سرفیس تست کرده است، چرا که بنا به گزارش‌های رسیده ارتباط مایکروسافت با اینتل در موقعیت ضعیفی قرار دارد. مشخص نشده چرا این رابطه سست شده، اما احتمالا مربوط به طراحی چیپ و مشخصا کمبود و فقدان نوآوری در چیپ‌های جدید اینتل می‌باشد.

جالب اینجاست، مایکروسافت در حال تست نسخه ARM سرفیس پرو بعدی نیز می‌باشد. شنیده شده مایکروسافت در حال کار بر روی دستگاهی با کد نام Excalibur است و سایت Petri نیز آن را تایید کرده، و اضافه می‌کند که Excalibur نسخه 8cx SoC است که مایکروسافت به صورت تنگاتنگی در حال کار بر روی آن با کوالکام می‌باشد، و در برخی نمونه‌های اولیه سرفیس پرو 7 به کار گرفته شده است.

سرفیس پرو بعدی دستگاه اینتلی نیز می‌باشد، البته، ممکن است مایکروسافت تصمیم داشته باشد نسخه ARM آن را نیز به فروش برساند. گفته شده که 8cx رقیب پردازنده Core i5 اینتل است، که برای سرفیس پرو مناسب خواهد بود. منطقی به نظر می‌رسد که مایکروسافت یک دستگاه ARM را در پاییز به بازار عرضه کند، از آنجایی که یک کامپیوتر شخصی سرفیس با ویندوز 10 مجهز به ARM عرضه کرده، حتی اگر خود مایکروسافت دیگر سازندگان سخت افزار را مجبور به انجام این کار کند.

در نهایت، سایت Petri اشاره می‌کند که مایکروسافت قصد دارد در رویدادی مشابه مایکروسافت تیمز برای تمام عمر (Microsoft Teams for life) را معرفی کند، و احتمالا ویندوز لایت (Windows Lite) را نیز رسما معرفی کند. اگر مایکروسافت ویندوز لایت را در ماه اکتبر معرفی کند، باید دستگاه Centaurus را نیز همراه با آن معرفی کند تا به دنیا نشان دهد ویندوز لایت قادر به انجام چه کارهایی است.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

192 پست
نجمه عنایتی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,