_سرفیس پنل جدید

رویداد 2 اکتبر مایکروسافت بسیار فراتر از دستگاه‌های جدید سرفیس خواهد بود سرویس‌های جدید، تجربه‌های جدید

مایکروسافت بعد از انتشار تاریخ رویداد پاییزی سخت افزار خود در چند هفته گذشته، اکنون اطلاعات بیشتری درباره این رویداد به اشتراک گذاشته است. مایکروسافت دعوت نامه‌های رسمی رویداد 2 اکتبر خود در منهتن را ارسال کرده است. رویداد پاییز امسال به صورت زنده پخش خواهد شد.

رویداد پاییز مایکروسافت، مانند سال گذشته (که آن هم در تاریخ 2 اکتبر برگزار شده) در مورد دستگاه‌ها و تجربیات خواهد بود. این بدان معناست که مقامات رسمی مایکروسافت به احتمال زیاد درباره سرویس‌ها و سناریوهای ایجاد شده درباره دستگاه‌های آینده صحبت خواهند کرد، که البته با توجه به اینکه این روزها مایکروسافت سخت افزار سرفیس را در کنار مایکروسافت 365 توسعه داده است این امر منطقی به نظر می‌رسد. ساتیا نادلا در رویداد پاییز 2018 حضور نداشته ولی به احتمال زیاد در این رویداد پاییزی حضور خواهد یافت.

تصادفی یا غیر تصادفی آمازون نیز یک رویداد دستگاه‌ها و سرویس‌ها را در تاریخ 25 سپتامبر برگزار می‌کند که انتظار می‌رود درباره دستگاه‌های آلکسا محور جدید باشد.

همان طور که قبلا عنوان شده، ممکن است چندین سرفیس جدید را در این رویداد مشاهده کنیم، احتمالا یک سرفیس پرو جدید دو در یک مبتنی بر اینتل با یک پردازنده قدرتمندتر و USB-C؛ یک سرفیس لپ تاپ مبتنی بر AMD (و علاوه بر آن احتمالا یک سرفیس لپ تاپ جدید مبتنی بر اینتل)؛ و یک دستگاه سرفیس 2-in-1 جدید مبتنی بر AMD (کوالکام 8cx).

برخی گمانه زنی‌ها وجود دارد که مایکروسافت یک اسپیکر قابل حمل جدید سرفیس را در این رویداد معرفی می‌کند. به نظر می‌رسد که این دستگاه بیشتر متمرکز بر حوزه تجارت بوده و براساس برخی اشاراتی که در پرونده پتنت اخیر ارائه شده برای سرویس چت گروهی مایکروسافت تیمز (Microsoft’s Teams) ساخته شده است. احتمال می‌رود چنین دستگاهی را بتوان با ” Teams for Life” مورد استفاده قرار داد که ورژنی از تیمز خواهد بود که هنوز معرفی نشده (اما انتظار آن میرود) و مایکروسافت می‌تواند آن را برای خانواده‌ها ارائه کند. اگر ” Teams for Life” در دسترس کاربران قرار گیرد، میتواند سنگ بنایی برای باندل اشتراک مایکروسافت 365 باشد.

بزرگترین سوالی که در ذهن برخی از طرفداران مایکروسافت وجود دارد این است که آیا مایکروسافت چیزی درباره سیستم عامل ویندوز لایت ” Windows Lite” که به صورت غیر رسمی تایید شده خواهد گفت، انتظار می‌رود این سیستم عامل رقیب ChromeOS باشد. مایکروسافت در حال ساخت یک کامپیوتر با صفحه نمایش دوگانه با کد نام ” Centaurus” بوده، که می‌تواند یکی از چندین دستگاه متفاوت مایکروسافت و third-party برای اجرای سیستم عامل لایت باشد.

مایکروسافت اخیرا رندرهای توسعه یافته Centaurus را در یک جلسه داخلی شرکت به نمایش گذاشته، اما گفته شده این دستگاه (در صورت وجود) هنوز راه زیادی در پیش دارد تا بتوان به جنبه تجاری آن پرداخت. منابعی که این اخبار را در اختیار سایت zdnet قرار داده‌اند گفته‌اند Centaurus در بهترین حالت محصولی برای سال 2020 خواهد بود، اما مایکروسافت می‌تواند نمونه اولیه یا رندر آن را در رویداد پاییز خود ارائه کند. شاید حتی بتوان نگاهی اجمالی به سرفیس هاب 2x ، ورژن جذاب سرفیس هاب سال 2020 داشت.

این رویداد بسیار جذاب خواهد شد اگر مایکروسافت درباره Centaurus و یا سیستم عامل لایت اطلاعات بیشتری ارائه کند.

منبع :

ZDNET

192 پست
نجمه عنایتی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,