مایکروسافت از اوایل ماه جاری به‌روزرسانی جدیدی را برای کاربران وان درایو در سراسر دنیا منتشر ساخته است. برطبق گزارش کاربران این به‌روزرسانی باعث می‌شود تا کاربران دیگر قادر به نصب وان درایو بر فضای ذخیره سازی که فرمت NTFS نداشته باشد، نباشند. برای آگاهی از جزییات همراه ما باشید.

جدیدترین به‌روز‌رسانی وان درایو که در ابتدای ماه جاری منتشر شده است باعث شده تا کاربران دیگر قادر به نصب وان درایو بر فضای ذخیره سازی که فرمت NTFS نداشته باشند، نباشند. هنگامی که کاربران تلاش به نصب وان درایو روی فضای ذخیره سازی با فرمتی غیر از NTFS می‌کنند اپلیکیشن به کاربر پیغام زیر را می‌دهد:

محلی که شما سعی در ایجاد پوشه وان درایو را دارید به درایوی با سیستم پشتیبانی نشده تعلق دارد. برای استفاده از وان درایو در محلی دیگر، روی Set up OneDrive کلیک کرده و درایوی با فرمت NTFS را انتخاب کنید. در صورت تمایل به استفاده از وان درایو در محل انتخاب شده لازم است تا آن را به‌صورت NTFS فرمت کرده و بر روی Set up OneDrive کلیک کرده تا اکانت خود را تنظیم نمایید.

توقف پشتیبانی از فضای ذخیره سازی با فرمتی غیر از NTFS ممکن است برای برخی از کاربران مشکلاتی را ایجاد کند. اما کاربران می‌توانند وان درایو را روی درایو دیگری با فرمت NTFS نصب کنند یا اینکه درایو مورد نظر خود را به صورت NTFS فرمت نمایند که البته شاید برای برخی دشوار باشد.

با این حساب فرمت هایی نظیر exFAT یا FAT32 دیگر از سوی این اپلیکیشن پشتیبانی نخواهند شد، این مسئله البته اتفاق عجیبی نیست چرا که بیش از یک دهه از پایان پشتیبانی آنها در ویندوز می‌گذرد، و بیشتر فایل سیستم های پیشین کهنه و از رده خارج شده هستند. باید توجه داشت که مایکروسافت در حقیقت در پی آوردن نسل بعدی فایل سیستم یعنی ReFS به ویندوز ۱۰ است.

ردموندی ها در نظر دارند تا ReSF را به عنوان یکی از ویژگی های بارز و جدید با نسخه جدید ویندوز ۱۰ یعنی Pro for Advanced PCs همراه کنند و احتمالا در آینده نزدیک این فایل سیستم به نسخه های رایج ویندوز ۱۰ نیز راه پیدا خواهد کرد. برطبق گزارش کاربران امکان نصب وان درایو روی درایوی با فرمت ReFs در حال حاضر امکان پذیر نیست که در نوع خود عجیب به‌نظر می‌رسد.

مایکروسافت هنوز در مورد این تغییرات اظهار نظری نداشته و مشخص نیست این مسئله پیش آمده تغییراتی آگاهانه از سوی این شرکت است یا اینکه با یک باگ سروکار داریم.

منبع :

MSPU

1016 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,