Phil Spencer

در بین سفر فیل اسپنسر به استرالیا برای عرضه‌ی بازیِ Forza Horizon 3 که در استرالیا اتفاق می‌افتد، وب‌سایت NZGamer مصاحبه‌ای را با اسپنسر انجام داده که در آن در رابطه با قیمت احتمالی کنسول قدرت‌مند اسکورپیو، اهمیت استفاده از سی‌دی درایو در کنسول و چشم‌انداز تیم اکس‌باکس برای پایان این نسل سخن گفته شده است. در ادامه برای کسب اطلاعات بیش‌تر، با وینفون همراه باشید.

در حالی که قبلا گفت‌وگوهایی با فیل اسپنسر انجام شده بود اما، در بخش خاصی از گفت‌وگو درباره‌ی اهمیت پخش ۴K کنسول اسکورپیو و قابلیت‌های سخن گفته شده است که از اهمیت بیش‌تری نسبت به باقی مصاحبه برخوردار است. همچنین درباره‌ی چراییِ استفاده از دیسک‌های فیزیکی در دوره‌ی کنونی سخن گفته شده است که شما می‌توانید در ادامه مطالعه کنید.

از او درباره‌ی استفاده از دیسک‌های فیزیکی باتوجه به‌سرعت پایین اینترنت در کشورهای مانند استرالیا و نیوزیلند پرسیده شد که او در پاسخ گفت:

یکی از دلایلی که باعث شد تصمیم بگیریم از دیسک‌های فیزیکی استفاده کنیم، نبود اینترنت مناسب در بعضی از کشورها بود. می‌دانم که خیلی‌ها می‌گویند، “اکنون ما می‌توانیم نت‌فلیکس و یوتیوب را تماشا کنیم، پس چه نیازی به استفاده از دیسک درایو فیزیکی است؟” اما من به کشورهایی که قیمت اینترنت بالایی دارند و یا از مشکل پهنای باند رنج می‌برند نیز فکر می‌کنم. بنابراین تصمیم بر این شد که هنوز هم از دیسک درایوهای فیزیکی استفاده کنیم.

scorpio-xbox-one-s

مصاحبه کننده می‌گوید، پس با توجه به وجود دیسک درایو ۴K در اکس‌باکس‌ وان اس، شاهد آن در کنسول اسکورپیو نیز خواهیم بود که اسپنسر بلافاصله می‌گوید که هنوز چنین چیزی تائید نشده است. او در ادامه می‌گوید:

ما تصمیم عالی‌ای در رابطه با اکس‌باکس وان اس اتخاذ کردیم و فکر می‌کنم که مردم نیز آن را دوست داشتند اما، این تصمیم هنوز برای کنسول اسکورپیو تایید نشده است. منظور من این نیست که می‌خواهیم عقب‌گرد کنیم بلکه، می‌گویم این تصمیمات در مراحل بعدی‌ِ توسعه اتخاذ خواهد شد. ما پس از عرضه‌ی اکس‌باکس وان اس، بازخورد فوق‌العاده‌ای را از سوی مردم دریفات کردیم و قصد داریم تا همین مسیر را ادامه دهیم.

چیزی دیگری که گیمرها و توسعه‌دهندگان مشتاق به شنیدن آن هستند، قیمت کنسول اسکورپیو است؛ موضوعی که تاثیر مستقیمی در فروش این کنسول خواهد گذاشت. مانند همیشه و آن‌طور که انتظار می‌رفت، او اطلاعات زیادی را در این رابطه فاش نساخت اما، اطلاعات جزئی را با اشاره به قیمت‌گذاری کنسول S در اختیار قرار داد.

شما می‌توانید نمونه‌ی بارز این موضوع را در کنسول S مشاهده کنیم. ما هر دوی این کنسول‌ها را به صورت موازی و ‌هم‌زمان طراحی می‌کردیم. در آن زمان ما با توجه به کارایی این کنسول، درباره‌ی قیمت این کنسول نیز فکر کردیم؛ درست مانند نحوه‌ی قیمت‌گذاری‌ای که در رابطه با کنسول S با توجه به کارایی‌اش انجام دادیم. بنابراین فکر می‌کنم که قیمت درستی را برای آن انتخاب کردیم و مردم به‌عنوان عامل بازدارنده به آن نگاه نخواهند کرد.

او در ادامه می‌گوید:

شما حس می‌کنید که دارای یک محصول اعلاء هستید، یک کنسول اعلاء. بنابراین من به مردم این خبر را می‌دهم که نگران قیمت این کنسول و تفاوت قیمتی آن با کنسول‌های معمولی نباشید زیرا، تفاوت قیمتی فاحش نیست.

پیش‌بینی می‌شود این کنسول در زمانی نامشخص، در ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۷ برای عموم عرضه شود. این کنسول هنوز اسم ندارد و پروژه اسکورپیو تنها اسم موقتی‌ست که برای آن در نظر گرفته شده است.

به‌نظر شما اسکورپیو باید دارای چه‌ ویژگی‌های باشد تا به کنسول موفقی تبدیل شود؟

منبع :

WINBETA

417 پست
كيان زرعكانی
او دانشجوی رشته‌ی نرم‌افزار در دانشگاه شهید بهشتی کرج است. به خواندن کتاب‌ها به خصوص رمان‌های ادبی علاقه‌مند است. کدنویسی یکی از تفریحاتش به‌حساب می‌رود و سعی می‌کند اوقات فراغت خودش را صرف یادگیری زبان‌های برنامه‌نویسی کند. کیان اکنون دبیر بخش اکس‌باکس است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
مجید
پاسخ دهید پنجشنبه 7 مهر 1395

فکر کنم اسم این پروژه را به این دلیل اسکورپیو انتخاب کردند که ظاهر کنسول مانند عقرب بند بند ودارای قابلیت ماژولار می باشد

ferry
پاسخ دهید پنجشنبه 7 مهر 1395

😐🔫

Alireza
پاسخ دهید پنجشنبه 7 مهر 1395

۲۰۰ میلیون خیلی زیاده
۱۲۰ بفروشه هم عالیه

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,