steve-ballmer-lumia.jpg

مدتیست مقالات و تحلیل های انتقادی به بخش گوشی های مایکروسافت بیش از پیش منتشر می شود. برخی نویسندگان وب سایت های معتبر، تحلیل هایی از وضع فعلی ویندوز فون و ویندوز ۱۰ موبایل نوشته اند و آن را به کل بخش موبایل مایکروسافت ارتباط داده اند، اما بعد از اینکه این مقالات را خواندم، احساس کردم یک جای کار مشکل دارد، پس تصمیم گرفتم به عنوان فردی که سال هاست مایکروسافت را زیر نظر دارد، تحلیلی از بخش موبایل این شرکت بنویسم. با وینفون همراه باشید.

بعد از فروش بخش گوشی های ساده و کلاسیک مایکروسافت به فاکسفان، تحلیل ها و مقالات تند خبرگزاری ها منتشر شد که همگی یک هدف را نشانه رفته بودند: بخش موبایل مایکروسافت!

حقیقت این است که مایکروسافت به واقع یک ابر کمپانی است، شرکتی که در زمینه های بسیار بسیار زیادی فعالیت می کند، زمینه هایی که حتی نام بردن از آن ها ساعت ها زمان می برد. اما بخش موبایل این شرکت، طیف وسیعی از محصولات را شامل می شود؛ گوشی های ساده، گوشی های لومیا، ویندوز فون و ویندوز ۱۰ موبایل همگی به بخش های موبایل مایکروسافت مرتبط می شوند و تمام این مقالات، تمامی این بخش ها را هدف خود قرار می دهند، اما واقعیت چیست؟

lumia colorful

سخت افزار های لومیا

همانطور که در آخرین رادیو اینترنتی وینفون هم گفته بودم، بخش سخت افزاری مایکروسافت در بخش موبایل، بعید به نظر می رسد که در سال جاری فعالیت خیلی زیادی داشته باشد. دلیل آن هم این است که به نظر می رسد دستگاه های لومیا، به پایان کار خود نزدیک شده اند، چراکه این گوشی ها، دستگاه هایی تقریبا معمولی و مشابه دیگر گوشی های بازار هستند و این سخت افزار، برگ برنده ای برای مایکرسافت محسوب نمی شود. فراموش نکنید، مایکروسافت در سال های اخیر، ساخت دستگاه هایی متفاوت همانند سرفس پرو و سرفس بوک را به تولید دستگاه هایی معمولی همچون یک تبلت یا لپ تاپ ساده ترجیح داده، و کاملا منطقی به نظر می رسد که لومیا ها را نیز، با وجود اینکه خیلی دوست داشتنی هستند، کم کم کنار بگذارد، اما این پایان کار نیست!

Windows-10-Mobile-Multitasking

تکلیف ویندوز ۱۰ موبایل چیست؟ تعطیل؟

دومین سیبلی که همه آن را هدف قرار داده اند، ویندوز ۱۰ موبایل است، اما واقعا چرا؟ مایکروسافت با انتشار ویندوز فون ۸ و ۸.۱، انتظارات کاربران را خیلی بالا برد، چون این سیستم عامل با وجود امکاناتی که در اختیار کاربران قرار می داد، بر روی سخت افزار های بسیار ضعیف نیز بسیار روان و بدون مشکل اجرا می شد، اما وجود چند نقطه ی کور، باعث می شد که کاربران بخواهند با یک به روز رسانی، امکانات جدیدی به این سیستم عامل اضافه شود و البته آن روانی و سرعت نیز سر جای خودش باقی بماند. اما در ویندوز ۱۰ موبایل، خیلی اینطور نشد!

البته شاید بر روی برخی گوشی ها نیز این عملکرد هنوز بر جای خودش باقی مانده باشد، اما کاربران انتظار چیز دیگری را داشتند. واقعا من فکر می کنم خود مایکروسافت هم اهداف خود را جابجا کرده است. اگر تا دو سال پیش هدف این شرکت برای بخش موبایل، تنها توسعه ی سیستم عامل موبایلی موفق و بدون ایراد بود، اما امروز هدف ویندوز ۱۰ موبایل، یکپارچگی و بخشی فعال از یک اکو سیستم بزرگ و موفق بودن است.

مورد دیگری که می خواهم در مورد آن صحبت کنم، مشکلات ریز و درشت ویندوز ۱۰ موبایل بر روی برخی از لومیاهای قدیمیست. از نظر من ویندوز ۱۰ دسکتاپ و موبایل، با وجود اینکه به طور رسمی برای دستگاه های واجد شرایط در دسترس قرار گرفته، اما این سیستم عامل (ویندوز ۱۰ دسکتاپ و موبایل) واقعا هنوز در حال توسعه است که من به آن انتشار زود هنگام می گویم. سیستم عاملی که زود تر از زمان واقعی، منتشر شود چی داره؟ باگ داره! با این حال خبر خوب این است که باگ ها برای رفع شدن به وجود می آیند! بنابراین با وجود باگ و مشکلات در ویندوز ۱۰ موبایل، نمی توان کل آینده ی آن و بخش موبایل مایکروسافت را زیر سوال برد! تازه این در حالیست که مایکروسافت هنوز با قدرت بر روی این سیستم عامل کار می کند و با اضافه کردن ویژگی های جدید، خود را برای انتشار “به روز رسانی سالگرد ویندوز ۱۰” آماده می کند. ضمن اینکه فرای تمام این بحث ها، ویندوز ۱۰ موبایل بخش مهمی از اکو سیستم ویندوز ۱۰ محسوب می شود که نبود آن یا ضعیف بودن آن، به معنی نقص اکو سیستم ویندوز ۱۰ مایکروسافت خواهد بود، اکوسیستمی که مایکروسافت بر روی آن حساب ویژه ای باز کرده و می خواهد هر طور که شده، این قمار را از آن خود کند.

Samsung-Galaxy-S5-vs-Nokia-Lumia-1520-003

مایکروسافت در بازار تنگاتنگ موبایل

این واقعیت دیگر بر کسی پوشیده نیست که بازار گوشی های موبایل، توسط اندروید و iOS و عموما توسط گوشی های اپل و سامسونگ قبضه شده و سایر شرکت ها کار بسیار سختی برای به دست آوردن سهم دارند. نوکیا و مایکروسافت یک بار با گوشی های لومیا و سیستم عامل ویندوز فون، یک تنه به جنگ این بازار رفتند، اما نتیجه آن طور که باید موفق آمیز نبود. در این شرایط مایکروسافت چه انتخاب هایی دارد؟ یا باید، به کل از بازار گوشی ها کنار بکشد، به تولید گوشی های معمولی خود ادامه دهد، یا با یک برگ برنده و چیزی متفاوت که در بازار نمی توان مشابه آن را پیدا کرد بازگردد؟

با توجه به سیر تحولات مایکروسافت و اتفاقاتی که اخیرا رخ داده، تحلیل من این است که مایکروسافت گزینه ی سوم را انتخاب کرده است. همانطور که سرفس پرو ۴ یک دستگاه متفاوت بود و باعث شد که بازار تبلت ها خود را کنار بکشد تا مایکروسافت از آن سبقت بگیرد، گوشی های بعدی مایکروسافت نیز متفاوت از گوشی های فعلی خواهند بود تا مایکروسافت بتواند با نوآوری و ایجاد یک دسته بندی جدید، بازار موبایل را کمی تکان دهد، و با این روش، قدمی محکم بردارد. از نظر من، سرفس فون ها، می توانند این بار سنگین را به دوش بکشند، چراکه فرای تمام ویژگی ها و قابلیت های این گوشی، برند سرفس خود به تنهایی می تواند مشخص کند که با چه دستگاهی روبرو خواهیم بود و مایکروسافت نیز نمی خواهد به بـِرَند فوق العاده محبوب خود، خدشه ای وارد کند.

Microsoft--Surface-Phone-Rumors-The-Biggest-Flagship-Yet

جمع بندی و نتیجه گیری

مشکلات وجود دارد، نواقص دیده می شود، اما همه ی این ها غیر قابل حل نیست. گزارش کاهش سهم بازار گوشی های ویندوز فون، به معنی مرگ ویندوز فون نیست، و فروش بخش گوشی های ساده ی مایکروسافت به فاکسفان و حتی عدم تولید لومیا در سال جاری، به معنی شکست مایکروسافت در این بخش نیست.

ویندوز ۱۰ موبایل، که قلب تپنده ی لومیا ها و گوشی های ویندوز فونی هست، محکم تر از همیشه می تپد و مهندسان مایکروسافت هر روز فعالیت می کنند که این قلب، هر روز سالم تر، بهینه تر، و با امکانات تر از قبل بتپد تا قلب بزرگ تر، یعنی اکوسیستم ویندوز ۱۰ مثل ساعت کار کند. شاید کمی اغراق باشد، شاید هم شعار، ولی من فکر می کنم در این دوران که همه انتقاد می کنند و مقالات انتقادی تند منتشر می کند، مایکروسافت در حال تدارک شامی ویژه است تا به یک باره همه را راضی کند و به زبان خودمانی تر، در حال حاضر در آرامش قبل از طوفان به سر می بریم.

نظر شما چیست؟ کدام تحلیل درست است؟ آیا جاه طلبی های مایکروسافت در بخش موبایل به انتها رسیده است؟

980 پست
علی گلشن
دانشجوی مدیریت بازرگانی، در پشت صحنه فعالیت می کنم.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
محمدرضا
پاسخ دهید سه شنبه 4 خرداد 1395

از زمان ویندوز موبایل تا امروز زمان زیادی گذشته و همه خودشون رو گول زدن و منتظر ی چیز خاص از ماکروسافت بودن که این وفاداری تا امروز بی نتیجه بوده، با توجه به سابقه بد ماکروسافت البته فقط در زمینه کوشی های موبایل بعید به نظر میرسه که بتونه کار خاصی کنه

رضا
پاسخ دهید سه شنبه 4 خرداد 1395

علی جان بحق کل مطلب رو بیان کردی
واقعا در اینده ای نزدیک میتوان جواب تمام منتقدان را با امار رو به رشد این پلتفرم داد
براووووووو

رضا
پاسخ دهید سه شنبه 4 خرداد 1395

زمانی که اندروید اومد واقعا پلتفرم غالب یعنی سیمبین حرفی برای گفتن نداشت پس اندروید با خیال راحت طی ۹ سال به این بلوغ رسیده حالا دوستان توقع دارند ویندوز ۱۰ موبایل طی دو سال بتونه از اندروید هم سبقت بگیره اونهم با این استور بسیار پربار
اما ویندوزفون با برنامه های یونیورسال بهترین گزینه برای توسعه دهندگان خواهد بود اینده اینو نشون میده
حرفی هم از هلولنز نمیزنم که هنوز درکش برای اغلب دوستداران اندرویدی و ای او اسی سخته

  کیارش
  پاسخ دهید سه شنبه 4 خرداد 1395

  بعضی از دوستان جوری حرف می زنن که آدم به ارتباط بین گوزن و شقیقه شک می کنه !
  اولا هالولنز چه ربطی به سیستم موبایل داره ؟ اون مبحث واقعیت افزوده است که گرچه هالولنز پروژه ی خیلی بزرگیه و خیلی هم باحاله اما باید واقعیت ها رو دید. پروژه هایی از این قبیل قبلا هم بوده اند اما تعداد خیلی کمی از اون ها به نتیجه رسیدند ، نمونه ی اخیر موضوع بر می گرده به گوگل گلاس که پس از پنج شش سال گذشتن از استارت های اولیه می بینیم که عملا به دست فراموشی سپرده شد.
  دوما زمانی که اندروید تازه معرفی شده بود ، اندروید قابلیت های جدید رو برای کاربر تعریف می کرد ، این مسئله فرق می کنه با زمانی که یک سری قابلیت از گذشته تعریف شده باشند. مثلا به مرور زمان قابلیت های زیادی به اپ های پیش فرض دوربین اضافه ، قابلیت هایی که کسی ده سال پیش نمی تونست فکرشو بکنه با گوشی بتونه انجام بده ، اما الان مایکی اوضاعش متفاوته ، نه تنها قابلیت جدید معرفی نمی کنه ، قابلت های قدیمی رو به کندی شاید پس از چند دوره آپدیت اضافه کنه . مثلا هنوز امکان مکث کردن در فیلم برداری نیست ، امکان اسلوموشن با فریم های بالا مثه ۲۴۰ و ۱۲۰ فریم بر ثانیه نیست ، مثلا قابلیت اچ دی آر روی اپ پیش فرض نیست ، مثلا حالت ها و مود های عکاسی پیش فرضی مثل landscape , macro , night , food , … روی اپ پیش فرض نیست ، مثلا عکاسی سراسر نما (پانوراما !) نیست ، … . دقیقا مایکی قراره تا چند قرن دیگه این قابلیت هارو به ویندوز اضافه کنه ؟!

   miladv
   پاسخ دهید سه شنبه 4 خرداد 1395

   همونطور ک دوستمون کیارش گفتن، مایکروسافت داره چرخ رو از اول اختراع میکنه. بعضی دوستان هم ب این موضوع افتخار میکنن!

   رضا
   پاسخ دهید چهارشنبه 5 خرداد 1395

   متاسفانه بعضی دوستان کلا چیزی از برنامه نویسی نمیدونن که بنظرشون از نو نوشتن یک سیستم عامل رو مثل نوشتن یک اس ام اس میدونن
   برادر من حتی همین الان هم وقتی ای او اس آپدیت میده باگ هایی در اون دیده میشه که برنامه نویس اصلا اونها رو ندیده و در عمل کاربران بهش میرسن پس وقتی میگم ۹ سال زمان برای اندروید زمان زیادی بوده چون کم کم امکانات اضافه کرده و باگهای اونو هم بتدریج برطرف کرده پس ساده لوحی هستش اگه کسی فکر کنه ویندوزموبایل میتونسته از اول بقول دوستمون که تشبیه کرده به چرخ و اختراعش توسط مایکی کامل نوشته بشه اونهم الان که سطح توقع کاربرها بسیار بالا تر رفته
   ضمنا تکنولوژیهای جدید مثل هلولنز که رفیقمون اونو با گوگل گلاس یکی میدونه آینده استفاده از سیستم عامل ها رو تکون میده
   پسر خوب آینده کاربرها ترجیح میدن بجای داشتن یک گوشی و لپ تاپ و pc و تلویزیون و کنسول بازی و …. یک گجت داشته باشن تا تموم اون کارها رو بتونه انجام بده آدمها بجای چت کردن دوست دارن طرف مقابل جلوشون ظاهر بشه و باهاشون صحبت کنه
   کسانی که آینده رو الان درک کنند راه درست رو انتخاب میکنند و تاثیرشون رو هم در تمام ارکان زندگی افراد میزارند
   اندروید الان این ظرفیت رو نداره و باید راه مایکی رو اونهم دیر یا زود طی کنه
   بنظرم حالا بین گوزن و شقیقه رو متوجه بشید

   m.j
   پاسخ دهید چهارشنبه 5 خرداد 1395

   اقا کیارش در جواب حرف چند مورد هست که باید گفت اولا من نمیدونم شما که اینقدر سنگ اندروید و ای او اس رو به سینه میزنی اصن چرا تو اینجا کامنت میزاری داداش ما دوست داریم تو باگ باشیم شما برو با اندرویدت کار کن دوما مثل اینکه اصن با رد استون اشنا نیستی عزیزم باگ تو رد استون به طرز ملموسی کم شده (البته گوشی من اینجوری بقیه رو نمیدونم) سوما برای هر چیزی میشه هر اسمی گذاشت اینکه میگی اندروید ان برای توسعه دهنده هست ینی چیکار میکنه برام سوال شده که دیگه چیکار میتونه بکنه. اون موقع که برنامه های مثل ویژوال استودیو یونیورسال بشن اگه دیپوالوپر مجبوری ویندوز موبایل بخری چهارما تو کامنت های قبلیت میخوندم که میگفتی سند بیار مدرک بیار عزیزم مگه قاضی هستی اینجا یا اینجا دادگاه ملاک برای یک کمپانی رضایت مصرف کننده است نه سند و مدرک برادر حالا برم سراغ مقایسه برا امنیت که دیگه حرفی توش نمیزنم فقط بهت بگم سازمان امنیت ملی امریکا به هیلاری کلینتون گفت که از گوشی ویندوزی استفاده کند تو زومیت هم هست سایت همسایه و اینکه استیو لور یکی از خوره های امنیت شبکه و … گفته که ویندوز فون از اندروید و ای او اس دیرتر حک میشه عزیزم شرکت های مثه سامسونگ و اینا تو زمینه ی گوشی های هوشمند فقط شرکت سخت افزاری به حساب میان غیر از سیستم عامل تایزن که به نظر من از حالا شکست خوردست برای گوشی های هوشمند میدونی چرا سامسونگ تو دنیا فروشش اوله .. به خاطر کیفیتش نیست به خاطر اینکه یه گوشی رو اینقدر اشباع میکنه و مدل جدید بزنه که مردم تن به خریدش میدن اگه به کیفیت ساخت باشه اپل از همشون بهتره دیگه نمیخوام از کرتانا و ویژگی های مثه ورد فلوویژگی های نرم افزاری دیگه اینا حرف بزنم که تا حالا یه طوماری شده برا خودش به نظرمن سامسونگ باید بره همون اسلحه و کریستالشو بسازه تا حالام که اینقد خوب بالا اومده به خاطر دلیلی هست که گفتم اوه خسته شدم یا علی

    کیارش
    پاسخ دهید چهارشنبه 5 خرداد 1395

    ممنون که جواب گوی ما هستید ، ولی کمتر تعصب به خرج بدید !
    “اقا کیارش در جواب حرف چند مورد هست که باید گفت اولا من نمیدونم شما که اینقدر سنگ اندروید و ای او اس رو به سینه میزنی اصن چرا تو اینجا کامنت میزاری داداش ما دوست داریم تو باگ باشیم شما برو با اندرویدت کار کن ”
    من دلم واسه اون بنده خدایی می سوزه که با اطلاعات ناکافی وارد اینجا میشه و یه سری دوستان آن چنان به به و چه چه می کنن که آدم احساس می کنه ویندوز بهشت گمشده است ! ، این این توصیفات غیر واقعی ، باعث میشه تصمیم اشتباه بگیره و بعدا کلی پشیمون بشه ، این اتفاقیه که برا خودم هم افتاد. پس روشن کردن بحث برام خیلی مهمه .
    “دوما مثل اینکه اصن با رد استون اشنا نیستی عزیزم باگ تو رد استون به طرز ملموسی کم شده (البته گوشی من اینجوری بقیه رو نمیدونم) سوما برای هر چیزی میشه هر اسمی گذاشت اینکه میگی اندروید ان برای توسعه دهنده هست ینی چیکار میکنه برام سوال شده که دیگه چیکار میتونه بکنه. ”
    اندروید اخیرا داره روی جزئیات بسیار ریز کار می کنه ، گرچه به چشم نمیاد ولی خیلی استفاده از سیستم عامل رو راحت تر می کنه ، یادمه تا همین چند وقت پیش برای خاموش کردن وای فای باید از طریق نوتیفیکشن بار وارد تنظیمات میشدی و اونجا وای فای رو خاموش می کردی ! ، خب عملا می بینی با این که ویندوز هم نوتیفیکیشن بار داشت اما بلا استفاده بود ، اندروید روی این دسته از ریزه کاری ها خیلی داره کار می کنه و در ضمن امکانات بیشتر هم داره اضافه می شه. اون وقت مایکی نه تنها روی جزئیات کار نمی کنه ، حتی به کلیات هم توجهی نمی کنه .
    ” چهارما تو کامنت های قبلیت میخوندم که میگفتی سند بیار مدرک بیار عزیزم مگه قاضی هستی اینجا یا اینجا دادگاه ملاک برای یک کمپانی رضایت مصرف کننده است نه سند و مدرک برادر ”
    اصن حرفی در قبال این جمله تون ندارم ! ، آخه مگه میشه بدون سند هم صحبت کرد ؟ مثلا اگه من بگم گلکسی اس ۷ پرواز می کنه ، شما می پذیری ؟ اگه بگم دیروز با یکی از دوستام که آیفون داشت همزمان یک برنامه یکسان رو اجرا کردیم ، لومیا ی من نیم ساعت تاخیر داشت توی اجرا شما می پذیری ؟
    “حالا برم سراغ مقایسه برا امنیت که دیگه حرفی توش نمیزنم فقط بهت بگم سازمان امنیت ملی امریکا به هیلاری کلینتون گفت که از گوشی ویندوزی استفاده کند تو زومیت هم هست سایت همسایه و اینکه استیو لور یکی از خوره های امنیت شبکه و … گفته که ویندوز فون از اندروید و ای او اس دیرتر حک میشه عزیزم ”
    این مورد رو قبول دارم ولی به این نکته هم توجه کن که تعداد کاربرای این سیستم عامل نزدیک به یک سی اُم (۱/۳۰) کاربران اندرویده ، پس اگه یه کم بیشتر توجه بشه به اندروید و بیشتر مورد حمله قرار بگیره طبیعی تره ، مثه داستان مک و ویندوز.
    “شرکت های مثه سامسونگ و اینا تو زمینه ی گوشی های هوشمند فقط شرکت سخت افزاری به حساب میان غیر از سیستم عامل تایزن که به نظر من از حالا شکست خوردست”
    سامسونگ از همون ابتدا هم تصمیمی به عرضه این سیستم عامل واسه موبایل ها نداشته ، فقط اونو واسه تجهیزات خانه ی هوشمند توسعه داده ، مثه ساعت هوشمند ، تلوزیون هوشمند و … .
    “برای گوشی های هوشمند میدونی چرا سامسونگ تو دنیا فروشش اوله .. به خاطر کیفیتش نیست به خاطر اینکه یه گوشی رو اینقدر اشباع میکنه و مدل جدید بزنه که مردم تن به خریدش میدن ”
    خب مایکی نمی تونه از این کارا بکنه ؟ مطمئن باش اگه تبلیغات واسه یه چیز افتضاح بکنی بعد از یه مدت ، فروش میرسه به صفر ؛ مسلما جدیدترین پرچمدارش لیاقت این همه فروش رو داره ، همونطور که دیجیاتو و زومیت هم ازش تعریف کردن.
    ” دیگه نمیخوام از کرتانا و ویژگی های مثه ورد فلوویژگی های نرم افزاری دیگه اینا حرف بزنم که تا حالا یه طوماری شده برا خودش ”
    چه طوماری دوست من ؟ وردفلو ویژگی محسوب میشه ؟ اینو که سامسونگ روی اس ۳ هم داشت تازه برای زبان فارسی ! ، بعدش هم ویژگی هایی مثه ضد آب بودن ، سنسور اثر انگشت ، سنسور های دیگه سلامتی ، قابلیت اجرای همزمان دو برنامه ( البته واسه برنامه های محدود ) ، تغییر مشخصات ظاهری به دلخواه و به مقدار زیاد و … ، نمیخوای اینا رو واسه رقیب حساب کنی ؟
    ” به نظرمن سامسونگ باید بره همون اسلحه و کریستالشو بسازه تا حالام که اینقد خوب بالا اومده به خاطر دلیلی هست که گفتم ”
    به نظر بنده که اصن هم اینطور نیست .
    ” اوه خسته شدم یا علی ”
    منم همینطور ، علی یارت

  حسین یو
  پاسخ دهید چهارشنبه 5 خرداد 1395

  دوست عزیر اولا اندروید ۷ ساله اومده دوما اندروید بخاطر متن باز بودنش خیلی از شرکت ها رو مجاب به استفاده از این سیستم عامل می کرد چون نقاط دسترسی اندروید بیشتر از ویندوز موبایل هس سوما اگه وینفون بخاد پیشرفت چشمگیری داشته باشه باید یه توسعه دهنده ها اجازه های بیشتری بده (api های بیشتر )

امیر
پاسخ دهید سه شنبه 4 خرداد 1395

من نمیدونم مشکل یه سری دوستان چیه با ویندوز موبایل که به آخر رسید تموم شد نه خیر عزیزم تازه شروع شده ویندوز موبایل ، آقا بیلدهای بتا نصب نکنید اگه ناراضی هستید ، باید پذیرفت گوشی های قدیمی ضعیف هستن برای اجرای ویندوز ۱۰ موبایل تکنولوژی و توسعه نمیتونه وایسه به خاطره گوشی های ۵۲۰-۶۲۰-۵۲۵ یه گوشی ۳ سال میخواد کار کنه آپدیت بگیره باید عوض بشه مثلا همین لومیا ۹۲۰ September 5, 2012 معرفی شده الان ۲۰۱۶-۵ هستیم تا اینجا این همه هم آپدیت گرفته یکم منطقی باشیم ، باید پذیرفت گوشی های قدیمی رو باید ارتقا داد ، من به شخصه الان بعد از ۶ تا مدل گوشی ویندوزی ۱۵۲۰ دارم و آخرین بیلد رسمی رو دارم ۸۰ درصد راضی هستم از ویندوز ۱۰گوشی های جدید مثلHp Elite x3 آینده ویندوزموبایل رو نشون میدن نه گوشی هایی با پردازنده ضعیف ، اجرای برنامه های دسکتاپ و لذت ویندوز کامل با دستگاه های خوب امکان پذیر هست موفق باشید .

  حمید
  پاسخ دهید سه شنبه 4 خرداد 1395

  حرفت کاملا غیر منطقی هست به خاطر اینکه واسه دیندوز ۸ یه گوشی گرفتیم چون دیندوز ۷ پایان خط بود بعد که به ۸/۱ اپدیت کردم دوباره به خاطر ویندوز ده یه گوشی گرفتم سه تا گوشی فعلا حالا میخاد فقط رو یه برتد کار کنه سرفیس دقیقا یعنی مثل ایفون یه مدل رو اون کار کنه این همه رو مچل خودش کرد . اگه میگید ۹۲۰ واسه سال ۲۰۱۲ هست خوب شما یه گوشی هواویی همون سال هم بگیری تمام امکانات داره حالا اگه به اندروید جدید هم اپدیت نشه برنامه هاش کامله شما حتی میتونی y320 بگیری راحت استفاده کنی سه تا گوشی عوض کتنی بعد ساده ترین امکانات هم نداشته باشه ایفون ۴ بگیر دسته تا بفهمی چی میگم

  خمید
  پاسخ دهید سه شنبه 4 خرداد 1395

  ضمن اینکه دیگه روونی هم نداره پر از باگ سرعت تو لود برنامه ها کند نسبت به گوشی های هم قیمت دوربین افتضاح شده پرش هنگ زیاد

  امین
  پاسخ دهید چهارشنبه 5 خرداد 1395

  باید قبول کنیم گوشی های فعلی ضعیف هستن؟ خو عزیز دیگه مایکروسافت چرا سیستم عامل موبایل میسازه؟ بیاد یه سخت افزار موبایل قوی بسازه که بتون نسخه دسکتاپ ویندوز رو اجرا کنه و هم مشتری ها رو راحت کنه هم خودشو ازار نده… ضمناً یه نگا به سیستم عامل های دیگه بنداز… الان گوشی مثل ایفون ۴ که تاریخ ساختش دو سال قبل از ۱۰۲۰ هست میتونه اپدیت های جدید رو بدون مشکل اجرا کنه… چرا بی کفایتی مایکروسافت رو میذاری پای سخت افزار ضعیف لومیاها؟ گیرم ۵۲۰ ضعیفه! مشکل ۱۰۲۰ و ۹۲۵ و ۱۳۲۰ و ۹۲۰ و ۹۲۸ چیه دقیقاً؟
  من فکر میکنم مایکروسافت بخش موبایل رو داده دست یه مشت کار اموز… وگرنه این همه ازمایش خطا هم عجیبه و هم بعید! فکر کن! بعد از پنج سال هنوز نمیتونیم موزیک رو از بکگراند ببندیم… چی میگی شما؟!

milad
پاسخ دهید سه شنبه 4 خرداد 1395

هروقت سری ۲۰ رو قشنگ ب وین ۱۰ آپدیت کرد اونوقت میشه گفت میخواد یکارایی بکنه
[censored by admin]

سهیل
پاسخ دهید سه شنبه 4 خرداد 1395

به نظرم ماکروسافت داره درگیر “تأثیر آزبورن” بر روی محصولاتش شده البته بر اساس شایعاتی که تکذیبشون نکرده و بهشون قوت هم داده اگه قرار به سرفیس فون باشه من هیچوقت محصولات فعلی رو خریداری نمیکنم
قانون “تأثیر آزبورن” هم همینجوره که محصول آیندت رو زودتر از موعد تبلیغ نکن که محصول فعلی فروش نره

omid
پاسخ دهید سه شنبه 4 خرداد 1395

لومیا ۸۳۰ دارم و عاشقشم مخصوصا دوربینش
اما لودینگش و اینکه تو آسفالت لک میزنه منو اذیت میکنه بیشتر از همه چشمک زدن صفحه موقع تایپ مخصوصا تو تلگرام رو اعصابه
آپدیت ده رسمی هم هستش
فعلا یه آیفون ۴اس خیلی آس خریدم و تا اینجاش که بجز دوربین همه جوره از ۸۳۰ سربوده
نمیدونم و خیلی دودلم که ۸۳۰ رو بفروشم یا نگه دارمش

  سعید
  پاسخ دهید سه شنبه 4 خرداد 1395

  اگه باهاش کار نمیکنی و پولشو نیاز داری بفروش . اما همیشه نیم نگاهی هم به پلتفرم ویندوزفون داشته باش شاید شرایط جوری پیش بره که در آینده ایفونو بفروشی و ویندوزفون بگیری اونم به دلیل کارایی بهتر سیستم عامل 🙂

  امینو
  پاسخ دهید سه شنبه 4 خرداد 1395

  امید جان منم گوشی دستم الان لومیا ۸۳۰ هست.
  مشکل چشمک زدن صفحه در نسخه رد استون رفع شده و درکل رد استون داره به پایداری میرسه و کم باگ شده. توصیه میکنم رد استون اپدیت کنی. اگر بازم کم باگ تر میخوای فکر میکنم حلقه اسلو هم داد هفته پیش. قربونت.. راسی من مدتها گلکسی اس فور داشتم. مقایسه ۸۳۰ با اس فور جالب نیس. ۸۳۰ یک نوکیاس اونم یه وینفونی پرچمدار. کم نمیاره داداش ✌💕🙌

  miladv
  پاسخ دهید سه شنبه 4 خرداد 1395

  ۸۳۰ رو بفروش ی ایفون ۶ بگیر. ۴s خیلی قدیمیه.
  ویندوز موبایل اگر ب فرض محال بر رقبا برتری پیدا کنه اون موقع دیگه ۸۳۰ از رده خارج شده و ساپورت نمیشه.

   omid
   پاسخ دهید سه شنبه 4 خرداد 1395

   ممنون بابت جواب
   فعلا فور اس گرفتم جهت آشنایی بیشتر و اینکه ببینم با ای اوس کنار میام یا نه!
   الان نزدیک سه ساله ویندوز دارم و بهش عادت کردم و این باگهای ده منو دلسرد کرد
   تا اینجاش که تو کارکردن و سرعت پاسخگویی خیلی سرتره از ویندوز

drjackool
پاسخ دهید سه شنبه 4 خرداد 1395

حیفه!

سعید
پاسخ دهید سه شنبه 4 خرداد 1395

ویندوز ده یه تکون اساسی میخواد . چرا نشه با دوتا پلتفرم دیگه رقابت کنه ، اونا کم نقطه ضعف دارن مگه . ۸.۱ واقعا امید وار کننده بود اگه ویژگی هاش رو گسترش میداد ببین چجوری سهم ویندوز فون بالا میرفت اما خب به هر دلیل (یکپارچگی و کد نویسی از اول و …) تا الان نکرده . ولی خب با این سنگینی ویندوز ۱۰ فقط مجبوره پشتیبانیشو از گوشی کمتر کنه و نارضایتی بیشتر . همه مشکلاتش همین ویندوز ۱۰ موبایله اگه سریعتر به اون نقطه عطف برسونتش میتونه نتیجه بگیره وگرنه باید با این حرکت لاکپشتی حالا حالا ها منتظر بود .

  kian
  پاسخ دهید سه شنبه 4 خرداد 1395

  تکون اساسی رو خورده که این همه باگ پیدا کرده وگرنه اگه از اساس تکون نمی خورد که باگ پیدا نمیکرد
  میشد اندروید که سه تا ویژگی جزئی اضافه میکنه بعد همه می گن که چقدر سریع و بهتر از مایکروسافت آپدیت میده

   سعید
   پاسخ دهید سه شنبه 4 خرداد 1395

   بله ، اما منظورم کارایی بود . در بالا هم گفتم جدا از بحث فنی و کد نویسی و این چیزا در نهایت کارایی تعیین کنندس . چیزی که فعلا خوب نیست اما در آینده احتمالا بهتر میشه . الان آی او اس هم آپدیت ایپدو متوقف کرده چون دستگاها بریک میشد این مشکلات پیش میاد اما مهم پرفورمنس نهاییه جدا از موارد دیگه .

    kian
    پاسخ دهید سه شنبه 4 خرداد 1395

    همون طور که قبلا گفتم خورد خورد داره مشکلات رو حل می کنه نمیشه یه شبه همه ی مشکلات حل بشه
    و یه چیزیم بگم ویندوز ۱۰ رسما یه سرویسه یعنی هیچ پرفورمنس نهایی ای وجود نداره و این
    به نظر من زیبایی ویندوزه چون من اگه پرفورمنس نهایی می خواستم اندروید می خریدم

kian
پاسخ دهید سه شنبه 4 خرداد 1395

چه جالب حرفای منو تبدیل به مقاله کردید
قابلتون رو نداشت
امیدوارم مایکروسافت بترکونه و ما شاد شیم دور هم

کیارش
پاسخ دهید سه شنبه 4 خرداد 1395

“این سیستم عامل (ویندوز ۱۰ دسکتاپ و موبایل) واقعا هنوز در حال توسعه است که من به آن انتشار زود هنگام می گویم. سیستم عاملی که زود تر از زمان واقعی، منتشر شود چی داره؟ باگ داره!”
تا کی قراره این ویندوز موبایل باگ داشته باشه ؟ همه می دونند که ویندوز دسکتاپ از لحاظ پیچیدیگی ، هماهنگی با سخت افزار های گوناگون و … اصلا قابل مقایسه با ویندوز موبایل نیست ، با این حال الان تقریبا لگی توی ویندوز ده دستکتاپ نمی بینیم ، چندین قابلیت جدید اضافه شده ، حتی روی سیستم های قدیمی هم خوب کار میکنه ، اون وقت ویندوز موبایل ، پس از گذشت یک سال و نیم از معرفی نسخه ی اولیه ، هنوز که هنوز پر باگه ! ، اون موقع که داشت ویندوز ده معرفی می شد گوگل تازه اندورید نسخه ال (لالی پاپ ) تازه معرفی شده بود ، الان می بینیم که حتی اندروید ام (مارشمالو) هم معرفی و هم عرضه شده و چند روز پیش در کنفرانس توسعه دهندگان گوگل ، نسخه ی ویژه توسعه دهندگان اندروید ان (نون قندی!) هم عرضه شد. چطور بقیه شرکت ها می تونند این قد بی باگ عمل کنند ، اونوقت غول دنیای نرم افزار نمی تونه ؟ البته شاید هم نمی خواد.
” ویندوز ۱۰ موبایل، که قلب تپنده ی لومیا ها و گوشی های ویندوز فونی هست، محکم تر از همیشه می تپد و مهندسان مایکروسافت هر روز فعالیت می کنند که این قلب، هر روز سالم تر، بهینه تر، و با امکانات تر از قبل بتپد تا قلب بزرگ تر، یعنی اکوسیستم ویندوز ۱۰ مثل ساعت کار کند. ”
دقیقا این ها رو آقای گلشن از کجا میدونه ؟ مدیر عاملی چیزی هست اونجا ؟ چند نفر دیگه از بخش موبایل این شرکت باید برند تا شما متوجه شوید ؟

  اشکان
  پاسخ دهید سه شنبه 4 خرداد 1395

  با سلام.
  هر کسی کمی فکر کنه میتونه به این موضوع برسه.

  از وقتی که بحث ویندوز ۱۰ شده تا الان واقعا تغییرات رو حس کردم.
  بیلد به بیلد هم داره بهتر میشه.الان رسمی بیلد آخر مشکل باتری هم حل شده.و میدونم که بهتر از این هم خواهد شد.

Alireza
پاسخ دهید سه شنبه 4 خرداد 1395

سلام
لطفا یکی که اطلاعات کاملی از ویندوز فون داره بره ویکی پدیا و اونو ویرایش کنه مطلبش خیلی قدیمیه…

miladv
پاسخ دهید سه شنبه 4 خرداد 1395

من همون تحلیل اولی رو درست میدونم.
وین ۱۰ حتی روی گوشیهای قدرتمند هم راضی کننده نیست.
مایکروسافت سالهاست این شعار ها رو داد و اتفاقی هم نیفتاد . بعد از این هم همین وضعه.

kmh
پاسخ دهید سه شنبه 4 خرداد 1395

در آینده ی نزدیک مشخص میشه 😐

امین
پاسخ دهید سه شنبه 4 خرداد 1395

منتظر سورفیس فونم.
عاشقتم ماکروسافت
همین!

gtr
پاسخ دهید چهارشنبه 5 خرداد 1395

کسایکه انقدر نگران آینده ماکروسافت هستند این مطلبو بخونن:
http://digiato.com/article/2016/05/24/%D9%85%D8%A7%DB%8C%DA%A9%D8%B1%D9%88%D8%B3%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D8%B2%DB%8C%D8%A7%D9%86-%DA%86%D9%86%D8%AF-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%AF%D9%84%D8%A7/
نترسید بابا ماکروسافت اگه ویندوز موبایل رو بیخیال بشه یا حتی محدودش بکنه به یه سورفیس فون برشکست نمیشه

Majid
پاسخ دهید چهارشنبه 5 خرداد 1395

داستان اینه ک واقعاً بخش موبایل ماکروسافت ب اخر خیاتش نزدیک میشه
علی رغم اینکه خیلی دوس داشتن بتونن ی کارایی تو این بخش بکنن ولی همونطور ک رییسشونم گفت رقاباشون مخصوصا اپل خیلی خوب کار کردن….
خودشونم میدونن ک پیش گوگل و اپل و سامسونگ حرفی برا گفتن ندارن

این چیزایی هم ک اقای گلشن مینویسن از رو اجباره
بالاخره باید ی وینفونی باشه ک وبنفون باشه ….

من چند روز پیش دست یکی از دوستام ی سامسونگ نت دیدم واقعاً محشر بود
نمیدونم تا کی باید خودمون رو ب این امکانات ده سال پیش قانع نگه داریم

مصطفی.ر
پاسخ دهید چهارشنبه 5 خرداد 1395

سلام
من رفتم یه آیفون se خریدم خلاص .لومیا هم نگه داشتم ولی خام شدم بعد از چند ماه مقاومت آپدیت ده زدم تازه رسمی از برنامه که میایی بیرون روی لودینگ میمونه الا بلا باید گوشی ریست یا خاموش بشه.یا وسط تماس دچار قطعی و مشکل صدا شدم بماند توی استور برای هر آپدیت یا دانلو باید پسورد میزدم در حالی که توی تنظیمات اکانت همچی درست سر جاشه خلاصه دیونه ام کرد منم فقط نوکیا دوستم دارم الان که نیست اپل گرفتم .روی نوت بوک ویندوز ده دارم عالیه البته آپدیت خودکار رو غیر فعال کردم.ولی روی گوشی عذابه گوشیم ۷۳۰هستش.

micpet
پاسخ دهید چهارشنبه 5 خرداد 1395

من فقط میدونم ویندوز ۱۰ موبایل اونقدر عقب افتاده اس که حتی نمیتونه از led notification لومیا ۷۳۰ استفاده کنه، حتی چیز ساده ای مثل پروفایل ها رو هم نداره، کرش و هنگ کردن هم که تا دلت بخواد، این آخریه باز توی ویندوز فون ۸.۱ اصلا اتفاق نمیوفتاد خوب بود، مایکروسافت این فرصت رو داشت با استفاده از تجربیات سیمبین، اندروید و IOS و ترکیب امکانات همه اینها یک پلتفرم عالی بسازه
تاحالا توی عمرم اینطور به غلط کردن نیوفتاده بودم به خاطر خریدن ویندوز فون، اگه میخوان موبایل بخرین این فرمول رو یادتون باشه: ios>android>symbian>windows mobile

sayan
پاسخ دهید چهارشنبه 5 خرداد 1395

آقای گلشن خوب نوشتی دستت درد نکنه ، فقط اینو باید قبول کرد که مایکی نمیتونه خودش بیاد و تصمیم بگیره که همه کاربرانش رو سرفیس فونی کنه ، اشتباه مایکی این بود که بایستی ویندوز ۸ رو تا آنجا که میتونه آپدیت میداد حتی تا برسه به نسخه ۹ که همچین نسخه ای نداریم و در کنار اون سیستم عامل وین ده رو برای گوشی های جدیدش که از سال ۲۰۱۵ تولید شده اند میداد و همچنین سرفیس فونش که قرار بیاد . تنها مایکی فروشش کاهش نمیافت بلکه الان رو ۲۰ درصد و از آیفون جلوتر بود و با ارائه سرفیس فونش کاربران آیفونی را به سمت خودش جذب می کرد . چونکه بیشتر کاربران اندرویدی گوشی های پایین رده و میان رده دارند و مایکی با آپدیت هایی که برای گوشیهای قدیمیش میداد مشتریانش در قسمت پایین رده بالاتر رفته و در آینده همین کاربرانش به سرفیس فون ارتقا میدادند و شمار کاربرانش رو به افزایش خواهد بود . ولی با این رویه ای که در پیش گرفته همین درصد کاربران هم براش زیاد است و نمیتونه راه اپل رو با ارائه سرفیس فون بگیره و در رده بالا کار کنه ، چونکه راه درازب داره تا برسه به اونجایی که می خواهد ورقیب هایش هم بیکار ننشستند تا میدان روبه مایکی واگذارند .مگر اینکه کاربران ویندوز ده دسکتاپ تا آخرسال ۲۰۱۷ از مرز یک میلیارد دستگاه بگذره که کمی بعید به نظر میرسه .

vahid6720c
پاسخ دهید چهارشنبه 5 خرداد 1395

با سلاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااام خدمت منتظرانه برنامه منتظران رفع باگ منتظرانه چیز جدید در آپدیتا منتظرانه پلیر و….. بخدا اگه حضرت ایوب هم بود والاه دست میکشید از این وینفون………………………………………….. من که بعد خیانت مایکروسافت به گوشی های عالی که خودم ۱۵۲۰ داشتم وین ده نداد البته خودم نسخه انسایدر رو داشتم ولی ب کل بگم به همه کسایی که تو این سیستم عامل موندن واقعا و واقعا اشتباهه محضه لااقل تو این تاریخ که هنوز ب قوله آقای گلشن پخته نشده ویندوزفون ماکه اومدیم آندروید تورو به قرآن برین ببینید چه گوشی هایی میدن بیرون واقعا چرا ب خودمان قول بزنیم بگیم هنگروید منی که عاشق مایکی بودم عاشق ویندوزفون و…. چرا من؟؟ دلیلشو خودتون میدونید الان من گوشی LG V10 رو دارم گوشی نظامی و ضد ضربه با ۴ گیگ رم بهترین دوربین و… تروخدا فقط ی سرچی کنید ببینین چه گوشی هست …. مایکروسافت دیگه هیچ برنامه ای اساسی برا زنده کردن و رقابت با آندروید و اپل نداره واقعا میگم چقدر گفتن با اومدن ویندوز ۱۰ موبایل تو تاریخ سیستم عامل ها غوغا میشه کو والاه ما که ندیدیم چند سال طول میکشه هنوز مایکی امکانات آندروید و.. رو بیاره ب ویندوز موبایل چندین هزار نفر میرن رای میدن برا مایکی که ترو خدا خواهش میکنیم….تمنا میکنیم….اگه مممکنه….و….. که مثلا فلان امکاناتو بزارن والاه بیهودست میگفتن ویندوزفون اصلا باگی نداشت من میگم اصلا هیچی نداشت که باگ داشته باشه یا ن منظورم موقع ویندوزفون ۸ هست بعد اینکه یواش یواش ویندوز ده موبایل اومد دیگه جوری شده بود موبایل توقف میکرد ن خاموش میشد ن کار میکرد … من که واقعا هم ب انتخابم افتخار میکنم امیدوارم باز موفق باشین…یاعلی

sab2020
پاسخ دهید چهارشنبه 5 خرداد 1395

مگه قرار نبود قابلیت تشخیص تاچ به ویندوز موبایل اضافه بشه ؟؟
و به هزاران دلیل دیگه میشه گفت که مایکروسافت شاید یکم تعلل کنه ، ولی رها نمیکنه .

Hesam77
پاسخ دهید چهارشنبه 5 خرداد 1395

سلام.من یک ماه و خورده ای هست که به اندروید مهاجرت کردم و قبلا یک ۷۳۵ داشتم که بدجور دلم واسش تنگ شده یعنی واسه ویندوز موبایل.خدایی هیچی ویندوز نمیشه از همه نظر و اینکه باهاش خیلی خاطره دلرم.از اینکه اندروید مهاجرت کردم هم راضی ام هم ناراضی.ناراضی چون ویندوزو دوست دارم و راضی چون مایکروسافت بخش لومیا رو رها کرده و گوشی های لومیا هم کم کم باید مینداختیم دور.اما بعضی دوستان که مشکل اصلیشون کمبود برنامست بگم خدایی الان برنامه های یونیورسال زیاد شدن و غیر از اون تو اندروید انقدر برنامه هست که حالت بهم میخوره و مطمئن باشین جز چندتا خوبش که توی ویندوز کلی برنانه ی خوبه رو تو اندرویدم نصب نمیکنید.قرلر نیست تمام برنامه هارو نصب کنید.بازی مزخرفی مثل کلش که انقدر غصه نبودشو میخورید،قسم میخورم Age of Empire رو نصب کنید بهترین بازی استراتژی ساخته شده برای پلتفرم موبایله.من از اینکه همچین بازی رو از دست دادم به شدت پشیمون و ناراحتم.تو اندروید نصف بیشتر برنامه ها چرتن باورکنید.امیدوارم که سرفس فون بیاد چون من حتما میخرمش.اندروید و ios بد نیستن اما ویندوز خیلی بهتره.ببخشید که خیلی طولانی شد و ممنون که خوندین

mostafa
پاسخ دهید چهارشنبه 5 خرداد 1395

سلام
به جرعت میتوان گفت بیشتر این عزیزان گوشی ویندوز ندارن واز روی علاقه ای که به اندروید میان بر علیه مایکی نظر میدن اگر دقت کنید بیشتر مشکلات و ایراداتی که گفته میشه در این نسخه های پیش نمایش ویندوز وجود ندارد و بیشتر من در اوردی هست
من به شخصه یک ۱۰۲۰و ۹۵۰xlدارم و رو هردو وین۱۰ نصب هست نه مشکل کندی داره و نه هنگ گیر کردن روی لودینگ برنامه ها برخی از عزیزان انتضار دارن وین ده رو گوشیهای میان رده و سیستم های پاین به درستی و با سرعت و روان کار کنه دقیقه مثل این میمونه گوشی z1سونی رو به اندروید ۵ اپدیت کنید
اندروید هم وقتی امد تا نسخه ۴.۰.۰ مشکلات فروانی داشت الان که میبینید راضی هستید اکثرا اندروید ۴.۴دستونه راضی هستید اگر در اون باره رمانی بودید الان نمیگفتید اندروید طبیعتاً ویندوز ۱۰موبایل هم همین مشکل رو داره و نیاز به زمان داره که مانند وین۸مشکلاتش برطرف بشه
تو یک سال اندی چیزی مشخص نمیشه
این رو هم دونسته باشید اندروید داخل ۲-۳سال اندروید نشد زمان بسیاری برد تا الان محبوب شده واگرنه سیستم عامل اندروید هم مثل مایکی ۳-۴سال اول رو با مشکلات و باگهای زیادی پشت سر گذاشت
در اخر هم این سایت هم داره میشه مثل جی اس ام داخل جی اس ام به جرعت میشه گفت ۵۰ درصد کاربرا که نظر میدن هیچ اطلاعی از گوشی و سیستم عامل ندارند و چون از اون مارک بدشون میاد میان نظر میدن الان اینجا هم همین طور شده بیشتر دوستان از روی علاقه ای که به اندروید دارن میان بر علیه مایکی نظر میدن که اگر عزیزانی که جز گوشیهای وین ۱۰ دارن متوجه میشن هیچ یک از حرفهای که زده میشه با چیزی که در دست دارن مطابقت ندارن
کماکان منتظر اپدیت یالگرد هستیم
ببخشید سرتون درد اوردم

  رضا
  پاسخ دهید چهارشنبه 5 خرداد 1395

  mostafa جان شما ببخشیدشون اینها نمیدونن نوشتن یک پلتفرم که بتونه روی تمام گجتها کارکنه تا قبل مایکی امری محال و نشدنی بوده که خیلی از شرکتها هم سعی کردند و موفق نشدند و الان که مایکی جرات این کار رو کرده گوگل هم میاد اعلام میکنه میخواهد نرم افزارهای اندروید رو به سیستم عامل کروم ببره
  پس من افتخار میکنم دنبال رو شرکتی هستم که همیشه دیدش ۵۰ سال جلوتر از رقباش هست

  حمید
  پاسخ دهید چهارشنبه 5 خرداد 1395

  سلام دوست عزیز از درسته از گوشی سیستم عامل سر در نمیاریم ولی چندتا نکته بگم اول اینکه از سال ۷۹ گوشی نوکیا دستم گرفتم هنوز هیچ گوشی دیگه نخریم تو همه سال ها همه گوشی هایی که داشتم به عنوان خاطره نگر داشتم . چهارسالی یا بیشتر هست ویندوز فون داشتم اول با ۷ کار کردم بعد ۶۲۰ الان هم ۸۳۰. مقایسه شما کملا نادرسته درسته اندروید هم باگ داشته سیستم عاملش ایراد داشته الان دیگه اگه بگی هنگروید خنده داره من داشتم ولی استفاده کردم. اندروید هم گوشی میان رده داره هم متوسط هم پرچم دار چه سیستم عامل قدیمیش ۴ یا ۵ یا ۶ فرقی نداره زمان خودش برنامه های لازم راحت اجرا میکنه نیازی نیست واسه یه برنامه یا سیتم عامل گوشی عوض کنی . هرگوشی طول عمرش یا ساپورت واسه آپدیت حداکثرش ۳ ساله مشکل اینکه تو این زمان ماکی هیچ کاری واسه گوشی هاش نکرد که استفاده خوبی ازش کرده باشی نمیشه واسه هر سیستم عامل راحت گوشیتو عوض کنی یه زمانی میگه همه به ۱۰ آپدیت میشن بعد میبنی نمیشه مجبور میشی گوشی عوض کنی حالا دیگه قصد داره فقط مثل آیفون گوشی تولید کنه. شما زمان ویندوز ۸ ساده ترین امکانات سیستم عامل های دیگه رو نداشتی . الان هم هنگ داره هم کرش امکاناتی که هم اضافه شده چیز خاصی نیست تو سیمبین خیلی هاش بود . موفق باشی

امیر علی مددی
پاسخ دهید چهارشنبه 5 خرداد 1395

من فکر می کنم تکمیل اکوسیستم از همه چی مهمتر باشه. یعنی اگه مایکروسافت بتونه ویندوز ۱۰ رو خوب جا بندازه و خدمات مخصوصا خدمات ابری رو زیاد کنه می تونه تو بازار جایگاه خوبی داشه باشه. حتی اگه خودش هم سخت افزار تولید نکنه (مثل موبایل)، شرکاش می تونند این کار رو انجام بدند و بازار رو تحت تاثیر قرار بدند.
به نظرم تکمیل زنجیره خدمات و اکو سیستم اولویت مایکروسافت است.

میلاد
پاسخ دهید چهارشنبه 5 خرداد 1395

جناب گلشن از دو سال پیشم که من لومیا خریده بودم اومده بودم تو این سایت برای خبر با انرژی مثبت جلو میرفت تا الان . دمش گرم . ولی فکر کنم نباید مثل اون موقع فکر کرد . ویندوزفون دیگه بهش امیدی نیست . تو این دوسال که من داشتم و فروختم هیچ تغییر شگرفی توش ندیدم . شما هم خودتونو خسته نکنید . نه طوفانی تو راه نه بادی 🙂 هیچ خبری نیست . از اینم سهمش کمتر میشه

مصطفی.ر
پاسخ دهید چهارشنبه 5 خرداد 1395

در جواب دوست عزیز هم اسم خودم باید بگم من تقریبا بعد از چهار سال تغییر سیستم عامل دادم با ۵۲۰ شروع کردم که بعد از دو سال نیم انتظار آپدیت براش نداشتم .چون رشته خودم برنامه نویسی کامپیوتر هست وعمر مفید بیشتر دیوایس و دستگاه های امروزی از نظر شرکت نهایت سه سال بیشتر نیست.۵۲۰ رو سه سال و چهار ماه نگه داشتم و نزدیک دوسال در کنارش ۷۳۰ دارم و توی خانواده ۶۲۰-۵۳۵-۸۳۰هم داریم تو همین صفحه پست گذاشتم چند تا عقب تر میتونی بخونی نه من حتی برادرم که ۶۲۰ داشت الان آیفون seخریده اونم با همزمان با خرید ۵۲۰ و با راهنمایی من ۶۲۰ خرید .مایکی گند زد من ۷۳۰رو آپدیت رسمی زدم نابود شد دو روز پیش دادم دست یکی از دوستام تا برش گردونه به ۸.۱الان یه هفته آیفون دستمه منهای سیری که باهاش حال نکردم دیگه همه چیزش دیونه کننده عالیه خیلی عالیه .ایستاگرام نمیرم ولی از وقتی آیفون دستمه روزی چند بار سر میزنم .تلگرام تو وینفون اشک من رو برای یه بات دراورد ولی الان عین هلو کار میکنه در کل تو پستای قبلی هم گفتم اگر زمانی مشکلاتش برطرف شد من با کله برمیگردم به سمت وینفون ولی الان نه.این سیستم ضعف داشت و ناقص بود صرفا فشار بازار و لومیا دارها باعث پخش زود هنگام شد همون ۸.۱ رو توسعه میداد تا این یکی کامل بشه.من با ۹۵۰ ایکس ال هم کار کردم خوب بود ولی عالی نبود ببخشید طولانی شد.

مهدی اخلاقی
پاسخ دهید چهارشنبه 5 خرداد 1395

علی آقا فاکسکان درستشه به نظر من

hmk
پاسخ دهید چهارشنبه 5 خرداد 1395

به نظر من اگر میخوایم تحلیل درستی از این اتفاقات داشته باشیم به چند نکته باید توجه کنیم ، یکی سیاست کلی ماکروسافت که تمرکز بیشتر بر محصولات و خدمات یکپارچه است که در زمان آقای بالمر دقیقا برعکس بود و هر بخش به صورت جزیره ای برای خودش تولیدی داشت، در گذشته ویندوز ۸ برای پی سی و نسخه RT برای دستگاه های مبتنی بر ARM ، ویندوز فون برای گوشی های موبایل و با خرید نوکیا شاهد محصولاتی چون نوکیا X با سیستم عامل اندروید ، و حتی پلتفرم آشا برای گوشی های ارزان قیمت تاچ بودیم، اما با اومدن نادلا مایکروسافت به نظر راه بهتری درپیش گرفته ،، و اون تمرکز بر محصولات یکپارچه است، نتیجه این سیاست تعطیلی پروژهای RT, X ، آشا ، ویندوز فون و سبک سازی بخش زیان ده موبایل بود و فروش بخش موبایل های غیر هوشمند نیز ادامه ای از همان سیاست است. جایگزین مایکروسافت برای تمام این قسمت ها تنها یک پلتفرم و اون هم ویندوز ۱۰ هست ،، در بخش موبایل با توجه به پروژه های آیلندوود و سنتینتال و یونیورسال اب ها ،، و دیگر مبدل ها تمرکز مایکروسافت بر پی سی فون هاست، و پیشتر هم با تعطیلی و کنار گذاشتن تمای سری های لومیا و محدود کردن آنها به سه سری پایین رده ، میان رده شرکتی و گوشی های پرمیوم این رو اعلام کرده بود. بنظر من سبک تر شدن و متمرکز کردن بخش های شرکتی عظیمی چون مایکروسافت کار زمان بری بود که طبق برنامه به پیش میره ،، و فروش بخش موبایل های غیر هوشمند نیز تنها بخشی از این همین برنامه هست، کنار گذاشتن پروژه ها و تکنولوزی هایی مربوط به گذشته کار درستی بود، فراموش نکنید که مایکروسافت ویندوز ده رو به عنوان هسته اصلی شرکت در حال توسعه و سرمایه گذاری داره و نگاه شرکت به آینده مبتنی بر ویندوز ۱۰ هست ، جایی چون اینترنت اشیا که دلیل اصلی سرمایه گذاری هنگفت مایکی در پروژه آژور هست، هالولنز ویا بات چت ها نگاه آینده نگرانه مایکی به دستگاه های نسل بعد هست که شاید مثل انقلاب تاچ و اپ اپل ازش بشه به عنوان نسل بعدی رابط کاربری یاد کرد،، همه این پروژه ها در جایی به ویندوز ۱۰ ختم میشن و مایکروسافت نمی تونه ویندوز ۱۰ رو در بخش موبایل عرضه نکنه ،،، خلاصه مطلب اینکه بنظر میرسه که اتفاقاتی که در حال رخ دادن هست تنها در جهت تمرکز بخش سخت افزاری مایکروسافت برسری و مدل های کمتر باشه و احتمال زیاد همونطور که همگی میدونید این فرآیند با ارایه برند جدید سرفس فون به آخر برسه

Ali
پاسخ دهید چهارشنبه 5 خرداد 1395

از نویسنده های محترم وینفون تقاضا میکنم قبل ارسال با هم هماهنگ کنن…
اینطوری که یکی یه چیز بنویسیه بعد فرداش یکی بیاد دقیقا با همون تیتر یه چیز دیگه بگه اصلا حس جالبی نمیده
آدم حس میکنه با خودشونم درگیرن…
اینم شده مث اون تیترهای چند روز قبل (و قبل تر هاش) که اینطوری بود:

کاربران اینسایدر این هفته منتظر یک بیلد جدید باشن

دو روز بعد:

کاربران اینسایدر این هفته منتظر دریافت بیلد جدید نباشن!!!

بعد خبر رو که باز میکنی میبینی همه تحلیل های (ببخشید) کشکی، از توییت یه کارمند مایکروسافت بوده خبر اول!

من جدا دوست دارم این سایت پیشرفت کنه، برای همین این اعتراض رو میکنم
تو سایت های ایرانی تقریبا همین سایت رو دنبال میکنم برای اخبار مایکروسافت
اما واقعا باید حرفه ای تر عمل کنید… لطفا…

مهران
پاسخ دهید چهارشنبه 5 خرداد 1395

یک زمانی سیستم عامل اندروید عامل تمسخر بود و سالها طول کشید تا تونست کم کم جای خودش رو پیدا کنه فراموش نکنید که ویندوز فن شرکتی رو پشتش داره که اسمش مایکروسافته به زودی سخت افزارهای جدید روند بازی رو عوض میکنن مایکروسافت نباید ساخت گوشیهای معمولی ای رو که سامسونگ و اپل میسازن ادامه بده و من مطمئنم با سخت افزارهای انقلابی جدید مثل سورفیس وارد بازار گوشیهای موبایل میشه و ورق رو برمیگردونه.

حمید
پاسخ دهید چهارشنبه 5 خرداد 1395

حتی الان xbx موفقعیت سونی نداره

alireza
پاسخ دهید پنجشنبه 6 خرداد 1395

سلام میدونید بدی لومیا چی الان من پول اپلو ندارم از دست گرفتن گوشیای ضایع اندرویدم حالم به هم میخوره تازه اگه پولشم داشتم ۹۵۰ میخریدم ولی اگه لومیاها تعطیل بشن من چیکارکنم واقعا گوشی دکمه ایارو بعضا به اندروییدا ترجیح میدم یادم ی زمانی برای نصب یس اسفالت پدر ادم در میومد تو اندروید اه هنوزم یادش می افتم حالم بد میشه .
ایکاش مایکروسافت بیاد همه شایعه هارو تموم کنه.

hossein
پاسخ دهید دوشنبه 17 خرداد 1395

نویسنده واضحا یه فن مایکروسافته!!!!!واقعا متاسفه تکلیف وعده ها و پولی که ما خرج کردیم چی میشه؟؟!آیا مایکروسافت پول ما رو پس میده یا فقط کنار میکشه و هر چند ماه یه بار یه اپدیت دلخوش کنک میده؟؟

صابر خلیلی
پاسخ دهید یکشنبه 9 آبان 1395

با سلام بسیار استفاده کردیم از نظراتتون

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,