erfan20120

سال جاری و در جریان کنفرانس توسعه دهندگان مایکروسافت (بیلد)، این شرکت یک سری پل نرم افزاری را برای توسعه دهندگان معرفی کرد. اما حالا به نظر می رسد که سرنوشت یکی از این پل ها که برای پورت کردن نرم افزار های اندروید ایجاد شده و ما آن را با نام پروژه آستوریا می شناسیم نا معلوم است و گویا پروژه اجرایی سازی آن به تاخیر افتاده است.

این پل های نرم افزاری در واقع ابزار هایی هستند که به توسعه دهندگان کمک می کنند تا آن ها بتوانند نرم افزار های خود را برای ویندوز ۱۰ و ویندوز ۱۰ موبایل پورت کنند. ابزار هایی که مایکروسافت در کنفرانس بیلد ۲۰۱۵ معرفی کرد ۴ دسته هستند که در زیر آن ها را می خوانید:

 • پروژه Westminster جهت پورت کردن نرم افزار های تحت وب
 • پروژه Centennial جهت پورت کردن نرم افزار های کلاسیک ویندوز یا همان Win32
 • پروژه آیلندوود جهت پورت کردن نرم افزار های iOS
 • پروژه آستوریا جهت پورت کردن نرم افزار های اندروید

یکی از دلایلی که مایکروسافت این ایده را عنوان کرد خلأ نرم افزاری ویندوز و ویندوز فون است و شرکت تصمیم دارد تا با این کار، این خلأ نرم افزاری را از بین ببرد. کاربران و مشتریان تنها یک طرف قضیه را می بینند که معمولاً مزایای اجرایی سازی این گونه پروژهاست، اما توسعه دهندگان ویندوز از وقتی که این پروژه معرفی شد هیچ گاه حس خوبی نسبت به آن نداشتند و شاید یکی از دلایل لغو موقت پروژه آستوریا نیز همین بحث های بسیاری است که پیرامون اجرایی سازی آن وجود دارند.

پروژه آستوریا چیست؟

بحث های پیرامون این پروژه از سال ۲۰۱۴ و با انتشارات گزارشاتی از سوی Mary Jo Foley و تام وارن (دبیر ارشد وب سایت The Verge) آغاز شدند.

در اصل پروژه آستوریا یک شبیه ساز اندروید است و این یعنی توسعه دهندگان نیاز نیست کار چندانی انجام دهند. به عبارتی موبایل گویا فایل APK را به طور مستقیم اجرا می کند البته نه با فرمت APK بلکه با فرمت APPX. اگر به یاد داشته باشید چند وقت پیش و در بیلد های پیش نمایش ویندوز ۱۰ موبایل، فایل های زیر سیستمی اندروید وجود داشتند. همین فایل های زیر سیستمی به کمک برخی از اسناد و ابزار لو رفته از پروژه آستوریا این امکان را به وجود آوردند تا گوشی ویندوزی بتواند نرم افزار های اندرویدی APK را به طور مستقیم اجرا کند! بسیاری از نرم افزار ها نیز بدون مشکل بر روی موبایل کار می کردند و همین امر هم قدری بر نگرانی های کاربران و توسعه دهندگان افزود. البته این تنها کاری نبود که آستوریا می توانست انجام دهد، بلکه می توانست اشتیاق توسعه دهندگان در ایجاد یک نرم افزار برای پلتفرم ویندوز را از بین ببرد و اگر همین فرآیند ادامه پیدا می کرد یک چنین اتفاقی رخ می داد و توسعه دهندگان کم کم پلتفرم ویندوز و ساخت نرم افزار برای آن را به فراموشی می سپاردند.

windows-10-platform2

آستوریا هیچ گاه کاملاً و آزاد در اختیار توسعه دهندگان قرار نگرفت. البته توسعه دهندگان می توانند ابزار مرتبط با این پروژه را آزمایش کنند که هم اکنون نیز در حال توسعه و آزمایش هستند. توسعه دهندگان بازخورد ها و تجربیات خود را در یک انجمن بسته (اینجا) به اشتراک می گذارند. انجمن نام برده، در این لحظه که این مقاله را می خوانید نیز هنوز فعال است.

قرار بود که پروژه آستوریا کلید حل تمامی مشکلات ویندوز و ویندوز فون که مهم ترین آن ها نیز خلأ نرم افزاری است باشد اما این پروژه ممکن بود در کنار فوایدش، بسیار دردسر ساز باشد و این امر می تواند دامن گیر مایکروسافت نیز بشود.

وضعیت پروژه آستوریا: طبق برنامه پیش نمی رود!

وب سایت Windows Central گزارش داده است که چند منبع آگاه به آن ها اعلام کرده اند که عملیات اجرایی سازی پروژه آستوریا تا تاریخ نا معلومی متوقف شده و حتی ممکن است که مایکروسافت آن را کاملاً کنار بگذارد. اگر چه مایکروسافت تا به امروز به صورت رسمی و یا غیر رسمی اعلام نکرده که پروژه آستوریا لغو شده است. آن ها حتی به طور گسترده در مورد آن صحبت نکرده اند و با توسعه دهندگان نیز به طور مخفیانه پیرامون آن بحث و گفتگو نکرده اند. یکی از منابع آگاه، به وب سایت مذکور این چنین گفته است:

فرآیند پورت کردن نرم افزار های اندروید طبق برنامه پیش نمی رود.

برخی دیگر از منابع آگاه که شناخت کاملی از این پروژه دارند نیز اعلام کرده اند که پروژه آستوریا به این زودی ها اجرایی نخواهد شد و مایکروسافت هنوز به دنبال راهی است تا این موضوع را به طور رسمی اعلام کند. اگر چه ممکن است این خبر برای توسعه دهندگان ویندوز خوشحال کننده باشد اما برای مایکروسافت این گونه نیست، چرا که این نشان می دهد که کمپانی در اجرایی سازی یک پروژه که خبر آن را پیش تر به طور رسمی اعلام کرده نا موفق بوده است.

Android_vs_Lumia_630

شواهد دیگری از سوی منابع معتبر دیگر موجود هستند که همگی به سرنوشت نامعلوم پروژه آستوریا اشاره دارند و در زیر آن ها را می خوانید:

 • انجمن های مرتبط با پروژه آستوریا از ماه سپتامبر تا به امروز که سوالات توسعه دهندگان (شامل سوالاتی در خصوص آینده پروژه نیز می شوند) از سوی مایکروسافت بدون پاسخ مانده اند، در سکوتی عجیب فرو رفته اند.
 • در بیلد های اخیر ویندوز ۱۰ موبایل، فایل های زیر سیستمی اندروید به طور کامل برداشته شده اند. حتی در بیلد ۱۰۵۸۶ نیز این فایل ها وجود ندارند.
 • مایکروسافت دیگر به طور گسترده در خصوص پروژه صحبت نمی کند. حتی به طور محرمانه نیز هیچ چیزی نگفته است.

در واقع چندین دلیل وجود دارند که همگی چرایی عدم موفقیت پروژه آستوریا را توضیح می دهند. اکثر افرادی که اخبار فوق را منتشر کرده اند نیز نمی دانند پروژه به چه علت به تاخیر افتاده است. به هر حال برای این عدم موفقیت یک سری دلایل مطرح هستند که در زیر مهم ترین آن ها را می خوانید:

پس زنی توسعه دهندگان

توسعه دهندگان نسبت به پروژه آستوریا اصلاً خوشبین و خوشحال نیستند.

از نظر فنی

گزارشاتی موجود است که می گویند یکی از دلایل پایین آمدن سرعت بیلد های اخیر ویندوز ۱۰ موبایل همین فایل های زیر سیستمی اندروید بوده اند.

از نظر حقوقی

معلوم نیست که دقیقاً چرا، اما گویا احتمال زیر پا گذاشته شدن برخی از مسائل حقوقی نیز می توانند به عنوان یکی از دلایل به تاخیر افتادن پروژه مطرح شوند.

دلایل اقتصادی

شاید کمی عجیب به نظر برسد اما به تازگی برخی از همین منابع اعلام کرده اند که در آن زمان تیم پروژه آستوریا از ۶۰ تا ۸۰ عضو تشکیل می شد و این در حالی بود که افراد فعال در پروژه آیلندوود تنها ۵ نفر بودند. ممکن است که یکسری از موانع اقتصادی نیز باعث ایجاد این مشکل شده باشند.

پروژه آیلندوود که برای پورت کردن نرم افزار های iOS است، نیاز دارد تا به طور کامل مجدداً کامپایل شود. همچنین برای انجام این فرآیند نیاز دارد تا توسعه دهنده به طور مستقیم مداخله داشته باشد. از طرفی دیگر، آیلندوود برای زبان شی گرای Objective-C (معمولاً در مک و iOS مورد استفاده قرار می گیرد) است و این زبان در لیست بلند زبان های برنامه نویسی که مایکروسافت از آن ها پشتیبانی می کند قرار دارد. اما در مقابل، آستوریا قرار دارد که با یک شبیه ساز قابل اجرا بود (ممکن است که شما نیز انجام داده باشید) و همین می توانست نقص قوانین کپی رایت را به وجود آورد.

در خصوص وضعیت پروژه های آیلندوود، Westminster و Centennial نیز گزارشاتی ارائه شده است و گویا خوشبختانه همگی آن ها در حال انجام هستند و هیچ مشکلی وجود ندارد و تا به این لحظه نیز بحث های مثبتی پیرامون آن ها مطرح شده اند. حتی فیسبوک، همان طوری که روز گذشته خبر آن را خواندید، نرم افزار خود را به صورت یونیورسال و به وسیله ی پروژه ی آیلندوود برای ویندوز ۱۰ منتشر کرد.

آینده

در خصوص گفته های فوق نیز برخی گفته های مایکروسافت وجود دارند که نشان از کمرنگ شدن پروژه آستوریا دارند. بخشی از بیانیه مایکروسافت را در زیر می خوانید:

ما تعهد داده ایم تا برای توسعه دهندگان گزینه های بسیاری را فراهم کنیم تا آن ها بتوانند اپلیکیشن های خود را به پلتفرم ویندوز بیاورند. پل هایی که هم اکنون برای نرم افزار های تحت وب، iOS و Win32 ایجاد شده اند، از جمله این گزینه ها هستند. پروژه آستوریا در حال حاضر آماده نیست اما سایر ابزار موجود می توانند گزینه های بسیار خوب و مهمی برای توسعه دهندگان باشند. به عنوان مثال، پل نرم افزاری iOS (پروژه آیلندوود) توسعه دهندگان را قادر می سازد تا با استفاده از Objective-C و API های پلتفرم یونیورسال ویندوز یک نرم افزار بومی و یونیورسال ویندوز را بنویسند و رابط کاربری نرم افزار های یونیورسال ویندوز و iOS را به کمک زبان برنامه نویسی XAML و یا فریم ورک UIKit ترکیب کنند یا این که آن ها را تطبیق دهند. توسعه دهندگان می توانند نرم افزار هایی را بنویسند که در تمامی دستگاه های مبتنی بر ویندوز ۱۰ اجرا شوند و به راحتی ویژگی های یک اپلیکیشن بومی ویندوز را تجربه کنند. ما از این که از سوی جامعه توسعه دهندگان بازخورد هایی را دریافت می کنیم سپاس گذاریم و ما در تلاش هستیم تا هنگامی که آن ها نرم افزار ها را برای ویندوز ۱۰ توسعه می دهند، از آن ها حمایت کنیم.

تمام آن چیز هایی که در موارد فوق خواندیم و دیدیم همگی برای آینده ویندوز فون و رفع این خلأ نرم افزاری موجود هستند که باید چگونگی انجام آن ها را دید. آستوریا یک پروژه خوب است اما اپلیکیشن ها را از طریق یک میانبر بسیار کوتاه بر روی گوشی های ویندوز فونی قابل اجرا می کند. با این حال رضایت همه جانبه توسعه دهنده و تضمین پورت شدن قانونی اپلیکیشن های آن ها و قرار گرفتن در استور ویندوز موردی است که هیچ گاه به طور قطع تضمین نشده است. در مقابل پروژه آیلندوود و پورت نرم افزار های iOS گزینه بسیار بهتری به حساب می آید. استور iOS سرشار از نرم افزار های با کیفیت و پایدار است و کامپایل مجدد آن ها و اجرا در ویندوز ۱۰ می تواند عملکرد به مراتب بهتری داشته باشد. شایان ذکر است که این پروژه در مقایسه با آستوریا، پتانسیل کم تری برای تقلب و یا اجرای مستقیم نرم افزار ها بر روی ویندوز ۱۰ دارد.

احتمال دارد که مایکروسافت به طور کامل پروژه آستوریا را کنار بگذارد و یا این که شاید این تاخیر پروژه موقتی باشد و در آینده نزدیک ما شاهد پورت شدن نرم افزار های اندروید باشیم. نظر شما چیست؟

منبع :

WINDOWS CENTRAL

998 پست
عرفان مرادی
علاقه مند به مایکروسافت و سرویس های این شرکت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
مراد
پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

:))
اخر این پروژه یه دره عمیقه چون اگر هم موفق بشه,شکل و شمایل اپلیکیشن ها مثل اندروید میشه و شبیه برنامه های ویندوزفون نیست.
به جای اینهمه پورت کردن و انتقال و باگ و … از همون اول برین گوشی اندرویدی بگیرین.یکم هنگی داره ولی استورش پر برنامه و بازی جدیده

  mosmar1520
  پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

  تازه امشب گوشیمو با pc م سینک کردم کلی کیف کردم اندروید کیلویی چند. 🙂
  استور من ‍‍‍پره. اگه خواستی بیا هرچقد میخایی برنامه ببر واسه خودت. اینجور که شما میگی استور هامون باهم فرق داره.

  R3ZA
  پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

  دوست عزیز فازت چیه؟ من خودم ۵ ساله کاربر اندرویدم، این آماروارقامی که گوگل بهش مینازه چرت و پرت محضه! استورش آره پر برنامه س منتهی اینجوری: مثلا ۲۰-۳۰ تا برنامه برای ماشین حساب هست ک ۴-۵ تاش فقط کار برنامه نویس حرفه ایه و کیفیت داره، بقیش مال اوناییه که از مامی قهر کردن رفتن برنامه اندروید مینویسن. استور اندروید مث مهدکودکه! یا برنامه های فارسی مثلا وقت میذاری دانلود میکنی بعد میبینی طرف ب ی فایل متنی چنتا دکمه اضافه کرده بصورت اپ داده بیرون! خو ینی چی آدم میمونه بخنده یا گریه کنه! اونقد برنامه آشغال و بدردنخور توش زیاده ک بیچاره باکیفیتاش هم توش گم میشن، بعد همین برنامه آشغال میشه بالابرنده آمار! بالاخره برنامه س دیگه! 🙂
  کاربرایی ک عشق استور اندرویدن اونایین ک ترجیح میدن برن بازار شام خرید کنن یجای اینکه برن تو ی پاساژ کوچیک ولی با اجناس باکیفیت.

parviz
پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

سلام گوشی من ۶۴۰xl و مشکل ریستارت دارم.دانگرید و هارد ریست هم کردم.الانم آخرین بیلد رو نصب کردم،هر روز بیست بار ریستارت میشه.اگه کسی راه حلی داشت راهنماییم کنه.اگه درست نشه با یه تجربه تلخ از دنیای ویندوز خداحافظی میکنم.

Abo
پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

سلام
شب خوش.
وقتی اینهمه شعار میدیم که عندرویید چه اهمیتی داره نرم افزاراش پورت نشه!!!!!!
بیاییم بی طرف باشیم:
اندرویید مجموعه نرم افزاری خوبی داره
که با پورت شدنشون باعث میشه ما ویندوزی ها واقعا لذت
بیشتری از سیستم عاملمون ببریم.

دوستان درسته شاید هی غر بزنین یا ایرادی بگیرین که اندرویید
اِلِ بِلِه امنیتش پایینه هنگ میکنه ولی خب هر چی بهایی داره
امنیت پایین و شاید هنگ بهاییه که باید پرداخت تا از نرم افزارو بازیهای جالبو سرگرم کننده استفاده کرد
امنیت در کنار داشتن نرم افزاری زیادو بازیهای باحال لذت بخشه
وگرنه زندوونی بودن تویه یه اتاق امنیت نیس خودخوریو انزواس

  رضا شیری
  پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

  شما دوست داری تو ی دوبلکس شیک تو یک منطقه امن زندگی کنی البته با یکم امکانات کمتر یا تو یک مخروبه بین خلافکارا که هر دقیقه تو کار و زندگیت سرک بکشن؟ (هکرها) زندون کجا بود مرد “ویندوز موبایل سیستم عاملش از نظر امکانات و اینترفیس شبیه به آیفونه چرا اونو دست نمیگیرید؟ آره مایکرو هم باید مثل آیفون ۴ تومن بابت یک گوشی ازتون پول میگرفت تا قدر دان باشید ./.

  mosmar1520
  پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

  آقا شماهم لیست نرم افزارهای کاربردیتون که تو استور نیست رو بنویس. دستت درد نکنه. شاید من در اشتباهم.

  R3ZA
  پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

  مرحوم استیوجابز اگه میخواست مث تو فک کنه الان نهایتش جز برنامه نویسای اندروید بود!
  چرا اینقد کوتاه و محدوده فکرت؟ امنیت و هنگ بهاییه ک باید بپردازی تا بازی و برنامه داشته باشی؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!! وات د فاز؟؟؟؟؟!!!!!!!
  لابد پرایدم ثبت نام کردی

میلاد
پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

سلام دوستان
بنده از ویندوزفون ۸ با ماکروسافت بودم….
الانم ک ویندوز۱۰ داره میاد تا اینجا هیچ برنامه ای اصلا پیشرفت نکرده…😑
میخوام گوشیه لومیا ۷۳۰ م رو بفروشم و سیستم عامل اندروید بگیرم…
بنظرتون گوشی میان رده اندرویدی چی بخرم..
واقعا خسته شدم..با اینکه خود سیستم عامل پیشرفت هایی داشته ولی متاسفانه اپلیکیشن ها بسیارشیون هیچ پیشرفتی نداشتن
——————————————————————————————————————————————————
تصمیمو گرفتم اینو میفروشم میرم zenfone 2 میگیرم …حداقل اون پردازندش اینتل ه و لگ و هنگ نداره تا حدودی..
ولی تا خریدن اونو فروختن این در خدمتتون هستم 🙂

  mosmar1520
  پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

  آقا میلاد منتظر چه پیشرفتی در چه برنامه ای بودی که حاصل نشده که حالا میخایی گوشیتو عوض کنی. لطفا شفاف سازی کن. دمت گرم و سرت خوش باد.

  AMIRDANTE
  پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

  داداش من memo pad 8 cl دارم از لحاظ هنگ و غیره که هنگ نمیکنه اما چون ایسوس جماعت داره از مدل سیپیوی پلور وی آر استفاده میکنه شرمندم اینو میگم ولی حتی تو آسفالت ۸ ایر بورنر هم با گرافیک میدل هم لگ داره و هنگ میکنه در حد لایی پا خخخخخخ اگه اندرویدی میگیری سری نوت سامسونگ رو بگیر اگه پول نداری آنر ۴ سی بگیر که از لحاظ هنگ عاری از هر مدل هنگه ولی به نظرم بعدن که از ویندوز دور شدی و دلت بعد از سه ماه تنگ شد مثل من دوباره میری ۱۵۲۰ میگیری برو داداش خدا پشت و پناهت برو

parviz
پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

P8 lite هم بد نیست

mahmodbeigy
پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

منظورت از پیشرفت برنامه چیه؟ والا برنامه های اندروید هر تغییری کردن ویندوز فونم پشت سرش تغییر داشته

  میلاد
  پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

  با تعصب بی جا هیچی درست نمیشه بخدا ….. 🙂
  همیجوره با کمبود های ویندوزفون ساختیم …
  مشکل از ماکروسافت نیست…
  مشکل شرکت توسعه دهنده اپلیکیشن هست ک تو این چند سال اصلا سیستم عامل ویندوز فون رو جدی نگرفتن…
  چندتاشونم اومدن یه برنامه ناقص و پر اشکال دادن ک …
  هیچی ولش کن.
  یاد اون روزهای اول ویندوزفون ۸ افتادم ک برای روشن کردن وای فای و بلوتوث باید میفرفتی از سیتینگ روشن میکردی…ن اکشن سنتری ن هیچی با این همه کمبود ساختیم ولی هیچی ب هیچی

  mosmar1520
  پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

  محمود جان والا نمیدونم فاز اینا چیه!!!!
  کمبود برنامه؟!!!!!!!!!!! آخه آدمای حسابی چقد این جمله رو میخایین تکرار کنین؟ شما لیست برنامه هایی که میخاین و تو استور نیست رو نام ببرید که ماهم بدونیم از چی دارید حرف میزنید.
  هی میان میگن کمبود برنامه. خب اگه چیزی میدونین به ماهم بگید که بریم سمت اندروید.
  تا بهشون میگی چه کمبودی؟ میگن دس رو دلمون نذار. خب اگه راس میگی نام ببر.
  آقا میلاد من گیر دادم باید یه لیست بهم بدی ببینم شما مهندسین ایرانی گیر چه برنامه هایی هستین که استور نداره. بفرما منتظرم…

   mosmar1520
   پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

   لطفا بعد از اینکه منفی زدنتون تموم شد، لیست برنامه هاتون رو هم مرحمت بفرمایید.

    kmh
    پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

    سایفون و هات اسپات شیلد وی پی ن

    مشابه هم نمیخام😒

     mosmar1520
     پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

     اینو راست میگی فیلترشکن «مجانی » کار نمیکنه. اما همین سایفون رو من تو اندروید داشتم خیلی وقتا کار نمیکرد. وی پی ان میخریدم.
     تو وینفون هم ۴ تومن میدی vpn.

parviz
پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

اگه این هفته مشکل ریستارت منم حل نشه منم آندروید میگیرم

  HaMeD
  پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

  من اطلاعات دقیق ندارم، اما اونطور ک تو کامنتا خوندم، با ریکاوری میتونی حلش کنی

  morteza.saremi
  پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

  اگه ۸.۱ داری آپدیتتو چک کردی؟ اگه آپدیت اومد حتما بزن،مال منم همین مشکلو تو ۸۳۰ داشت که با یه آپدیت کامل حل شد

کوروش
پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

بفروش عزیز.
زود بفروش.
میون رده اندرویدی فراوونه.همشون کلش دارن…

mohsen 930
پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

استورآی او اس کاملاً غنی هست،خیلی از اپ ها نسخه ای او اسی شون کامل تر از نسخه اندرویدی هست.
عملاً حذف استوریا خللی در رشد و تنوع مایکروسافت استور ایجاد نخواهد کرد.

persian7
پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

من ک از این بابت نمیدونم چرا ناراحت نشدم . شاید هم اگه میومد شرایطی رو به وجود می آورد که بهتر میشد. در هر صورت دوست دارم ویندوز همین ویندوز باقی بمونه …

محمدرضا
پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

سلام بچه ها خسته نباشید.
من گوشیم ۵۲۰، از وین۱۰دانگرید کردم به سیان الان هرکاری میکنم استورش نمیاد چی کارش کنم؟
دارم دیوونه میشم،لطفا راهنمایی کنید اینودرستش کنم .

Please help me😢😢😢😢

  morteza.saremi
  پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

  دویت عزیز مطمئنا یه مشکلی تو اکانتت هست یا اینترنتت مشکل داره،برو تو نظیمات حتما اکانتتو چک کن

  mosmar1520
  پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

  من چیزاییکه میدونم رو میگم احتمالا خودت اینارو بدونی.
  ایمیلت رو سینک کن. زبان گوشیت انگلیسی. کشور: ایالات متحده آمریکا .
  ( time zone (pscific time us & canada. ساعت و تاریخ آنلاین آمریکا رو از اینترنت بگیر. ساعت گوشی رو بزار رو دستی یعنی از حالت اتوماتیک بردار. امروزم که ۱۴ نوامبر ۲۰۱۵ هست.
  اگه نشد دو روز تاریخ رو ببر عقب.

   محمدرضا
   پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

   Mosmsr1520
   دمت گرم مشکل استورم از منطقه گوشیم بود

morteza
پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

پس چرا برنامه ای از پورت ای او اس نیست؟

morteza.saremi
پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

به نظر من که مایکروسافت کار خیلی خوبی کرد که حذف کرده،مطمئنا ایده یونیورسال خودشوو اضافه شدن کلی ویژگی های جدید به ویژوال میتونه کلی به حل مشکل کمبود نرم افزار کمک کنه،مطمئنا پروژه آستوریا که مستقیم نرم افزار های اندرویدو اجرا میکرد خیلی بد بود و احتمالا ابنو گذاشته برا آخرین شانس موفقیت خودش،من که به شخصه شدیدا از ویندوز ده راضی ام،واقعا نمیدونم این دوستان چه نرم افزار ضوروریی نیاز دارن که حالا تو گوشیسون نیست زندگیسون مختل شده،من که هیچ کمبودی برا خودم ندارم تو گوشیم،اگه بر فرضم باشه یه جذابیتایی ویندوز گوشیم داره که با هیچ اندرویدی حاضر نیستم عوض کنم.

ایمان
پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

دوستان اینسایدر لطفا این ایده رو بخونید و اگه ارزشش رو داشت به مایکروسافت فیدبک بدید
قبل از هرچیز من فکر میکنم اگه مایکروسافت پروژه آستوریا رو کنار بذاره و فقط پروژه آیلندوود رو اجرایی کنه چیزی رو از دست نداده چون بنظر من کیفیت اپلیکیشن های ios یه سر و گردن از اپ های اندروید بالاتره و اکثر توسعه دهنده ها اول برنامه هاشون رو برای ios ارایه میدن.
اما برسم به ایده:
من فکر میکنم مایکروسافت فقط یک طرف قضیه رو دیده و اون هم پورت اپلیکشن های رقبا برای خودش هست اما بنظر من باید بعد از اجرایی کردن این کار، تیر خلاص رو بزنه و این بار قابلیتی به دولوپرها بده که بتونن برنامه ها ی نوشته شده برای ویندوز رو برای سیستم عاملهای رقیب پورت کنند!! گرفتین چی شد؟! یعنی اول استورش رو با برنامه های با کیفیت رقبا پر کنه و این مشکل رو برای همیشه تموم کنه و حالا کاری کنه که اولویت اول دولوپرها ویندوز بشه و اول برنامه هاشون رو برای ویندوز بنویسن و بعد اون رو به راحتی برای ios یا اندروید پورت کنن اینطوری هم کار دولورها خیلی راحت میشه و همگی به سمت ویندوز میان و هم همیشه ویندوزیا قبل از بقیه هر برنامه ای رو دارن 🙂
من خودم یه دولوپرم به شخصه اگه مایکروسافت این کار رو انجام بده اولویت اولم ویندوز خواهد بود…

  -Arash-
  پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

  ایمان جان فکر کنم ایده ی شما همین الان با ویژوال استودیو ۲۰۱۵ قابل اجرا باشه. نوشتن برنامه با ویژوال استودیو و خروجی ویندوز و آی او اس و اندروید. قبلا اخبارشو داشتیم

رضا شیری
پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

تمامی برنامه های اجتماعی فقط به جز بیتالک موجود هست با امکانات کامل که در سایر سیستم عامل ها هست
بازی فقط کلش نداره که اج به جاشه که اگر کسی دوروز این بازی رو بازی کنه دیگه کلشو با مشت و لگد هم بازی نمیکنه
برنامه های اشتراک گذاری بالای ۲۰ مورد داریم که مشهورترینشون زاپیا و شیر ایت و فییم و غیره

اگر قراره به خاطر ۴ تا برنامه فارسی که انتشارش برای ایرانه مثل آفتوبه موفتوبه و هندونه و ازین برنامه ها که برای کودکانه زیر ۶ ساله از ویندوزفون خداحافظی کنید همین الان بهترین زمانه چون ویندوز موبایل ۱۰ برای بیزینس من ها ساخته شده بچه بازی نیست
هرکی دوست نداره حق نداره بیاد اینجا بگه ویندوز ال و بل که جنجال به پا بشه

  mosmar1520
  پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

  دمت گرم. میدونی از چی حرصم دراومده؟!
  از اینکه، این آقایونی که میان غر میزنن که از تکنولوژی روز دنیا عقب موندیم و فلان برنامه نیست و آی او اس اینجوری و اندروید بهتر و …….. فحش به بیل گیتس و مسخره کردن گابریل و….
  ۹۹ درصدشون بلد نیستن، ویندوز یه کامپیوتر رو عوض کنن اون یک درصد هم با کمک گوگل ویندوز عوض میکنن. حالا هرکی ندونه همه برنامه نویس و هکر هستن.

   marmoolak90
   پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

   Mosmar جان من خودم وینفون دارم و قطعا گوشی بعدی ای که بخوام بگیرم هم ویندوز میگیرم ولی شما داری تعصبی به قضیه نگاه میکنی.
   حق با دوستانه. ویندوز پلیر کامل به خودش ندیده.حد اقل خودم بیستا پلیر مختلف رو تست کردم که حتی کاملترینشون مشکل سرعت داشته.
   Vpn هم که مجانی نیست. بخوای بخری هم باید واسه ترافیکش از ای دی اس ال خونه بیشتر پول بدی.
   زاپیا با قابلیت wifi direct که این روزا ضروریه نیست
   یکی یه فایل pdf واست بفرسته معلوم نمیشه کجای گوشی میره و فقط میتونی با نرم افزار third party سیوش کنی.
   دیکشنری لانگمن که نیست اصن. دیکشنری اکسفورد هم که هست دیتاش دانلود نمیشه. با vpn هم امتحان کردم با سرعت کمی دانلود میشه و قطع میشه. دیکشنری های دیگه هم به درد نمیخورن. الان نیای fast fic و … معرفی کنی.
   استور هم که همش مشکل داره که البته با راه حل های عحیب قریب مشکلش حل میشه واسم.
   ماشین حساب خوش دست و خوب نیست. خیلی گشتم.( ولی این ماشین حساب پیشنمایش ۱۰ عالیه انصافن)
   قضیه دانلود کردن هم که کلن با ویندوز فون منتفیه.
   قکر میکنم این مشکلات کافی باشه واسه دلسرد شدن . لطفا یا قبول کن تعصب داری یا جواب منطقی بده. نگو سرج کردم ۲۰۰ تا ماشین حساب اورد و ….

  ramtinrfh
  پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

  دوست عزیز
  هرمس ازاده که در مورد هر چیزی نظر و عقیده خودش رو بیان کنه . شما هیچ حق و مسئولیتی در قبال دخالت در این امر رو ندارید ، پس به کسی امر نکنید
  درباره ویندوزفون
  من بعد از ۴ سال کار کردن با ای او اس و ۴ سال کار کردن با اندروید تصمیم گرفتم ی تجربه ای از ویندوزفون داشته باشم
  و اولین چیزی که منو کمی نا امید کرد . محیط خسته کننده و طراحی بد محیط کاربریش بود . ( که تا حد زیادی در ویندوز ۱۰ بهبود پیدا کرده ) ولی هنوز هم جای کار داره ولی از اون ور یکدستی سیستم از بین رفته
  دومین چیژ کمبود نرم افزارا و کیفیت پایین اونوها بود
  هنوزم که هنوزه نتونستم ی پلیر خوب برای ویندوزفون پیدا کنم ( تا ببینیم بالاخره این برنامه های یونیورسال چه میکنن )
  هنوز ی دانلود منیجر خوب در حد adm که تو اندروید هستش نیومده برا وینفون . بهترینش همین اپ ایرانی بود که اونم بعضی چیز هاش خنده داره برام
  درباره کیفیت هم اصن حرفی نمیزنم ، خودتون برید تلگرام ای او اس یا اندروید رو با وینفون مقایسه کنید
  هنوز بعد از یکسال وینفون ۱۰ رسمی معرفی نشده
  هنوز خیلی از بازی ها و برنامه ها برا وینفون نیومدن ( کلش که نمونه بارز و عذاب اورترینشه )
  در کل به نظرم مایکرو باید بجنبه وگرنه هیچی بدست نمیاره . در نهایت من که بهش امید دارم . با اینکه میدونم تا سال بعد گوشیمو عوض میکنم .

   mosmar1520
   پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

   چرا اتفاقا مسئولیت دارم دروغ و توهمات بعضی هارو برملا کنم. نمونش خود شما:
   بعید میدونم جنابعالی ویندوزفون داشته باشی چون من الان تو استور کلمه ی player رو سرچ کردم ۶۱۹ عدد پلیر رو آورد. یعنی جنابعالی به این رقم میگی کمبود و همه رو تست کردی همه ناقص بودن از دید شما.
   دانلود منیجر: ۱۴ اپ اومد که فقط ۴ تاش پولیه. (میخایی با دانلود منیجر آپولو هوا کنی؟ چون اگر کارت دانلود هست همینا قشنگ انجام میدن)
   تلگرام : ۴تا برنامه مسنجر تلگرام هست من با یکیشم دارم کار میکنم هیچ مشکلی هم ندارم.
   نبود بازی کلش(نمونه بارز و عذاب آور!!!!) الهی…
   بقیش هم که از مغالطه و برهان خلف استفاده کردی( کمبود نرم افزار و کیفیت پایین اون ها!!!!)
   شبت خوش.

    ramtinrfh
    پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

    دوست عزیز . از نحوه نظر دادن شما معلومه نهایت درجه سنیتون از ۲۰ بالاتر نمیره . پس عملا بحث با شما با این سطح دانش و فکرتون اشتباه هستش
    در مورد مورد اول . گوشی بنده لومیا ۱۵۲۰ هستش . و بیکار نیستم بیام اینجا از ویندوزفون بد بگم ( چیزی به من نمیرسه )
    ۲ ؛ شما فقط سرم کردید . ولی من بیشتر از ۱۵ تا پلیر از بهترین هارو روی گوشیم دان کردم ( چه پولی و چه رایگان ) و هیچ کدومشون کامل نبودن ( اینو شاید شما متوجه نشدی چون فکر کنم این اولین گوشیتونه که خریدید و تا حالا با پلیر های ای او اس و اندروید کار نکردید )
    توی قیمت دانلود منیجر . به نظرم بهترینش همون نسخه ایرانی هستش که برام خنده داره که وقتی صفحه رو لاک کنی دانلود قطع میشه 😑 . عملا برای فایلای حجیم بی فایدس
    درباره تلگرام ( جالبه خودتونم میگید ۴ تا برنامه تلگرام هست 😀 یعنی عملا سه تا برنامه فیک هستن و سرکاری . که ماشاالههه اینجور برنامه های سرکاری کم نیستن ) . میگم شما که کلا مشکل نداری و ما قبول داریم شما رو 😁
    بله نبود بازی کلش . واقعا مسخرس بازی که این همه طرفدار داره نباشه
    در اخر هم بگم همین امثال شما ها هستید که به خاطر تعصب بچه گونه خیلی هارو گمراه میکنید

     mosmar1520
     پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

     خوب خودتو محکوم کردی. 🙂 منطقت رو هم نشون دادی دیگه لازم نیست برات توضیح بدم که من کی هستم.
     شما برو همون کلشت رو بازی کن گمراه نشی. آفرین گلم. 🙂

رضا شیری
پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

همین اندروید تو نسخه های اولیه تا ۴ سال مشکلات خنده دار و ریز و درشتی داشت و از نسخه ۴ تازه شد سیستم عامل حالا اومدید زوم کردید رو ویندوز که چی ؟ ویندوز موبایل هرچند که الان هم تکمیل هست ولی تا سال آینده با آپدیت هایی که میاد دهن همرو میبنده
اونوقت ضد ویندوزیا شروع میکنن به گیر دادن به رنگ قاب و لنز دوربین و وازر و هزار چیز مسخره دیگه

نیلوفر فرجی
پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

مایکروسافت خودش میدونه تو زمینه گوشی شکست خورده. این یک حقیقته.

کیفیت گوشی ها خیلی بالاست بخاطر همکاری نوکیاست.

سیستم عامل مشکل داره. تا بخواد جا بیفته چند سالی میشه.

هیچکس هم برای ویندوزفون برنامه نمینویسه.

پروژه استوریا هم که قبلا گفتم کنسل شد.

برنامه های خوب و با کیفیتش هم که میده به عندروید و اپل

از ۱۰ تا خبر تو اینترنت ۹ تاش خبر بد و یکیش خبر خوب.

پیدا کردن خبر خوب ویندوزفون مثه پیدا کردن سوزن تو انبار کاهه.

بعضی وقتا ی خبرای از دیگر پلتفرمها ادم میبینه پشیمون میشه.

چند روز پیش رفتیم گردش دوستام با سرعت نور فیلماشونو رد و بدل میکردن ، واتس اپ، تلگرام، همه چی، گوگل پلیش که مینوشتی شتر میخوام برات پیدا میکرد.
واقعا با این گوشی گرونم چیزی واسه گفتن نداشتم.

بقول یکی دوستان من هواپیما دارم اما بنزین ندارم.

۲ سال ضبر کردن کافی نیست !!!

نوکیا جون مادرت گوشی بزن من بخاطر نام نوکیا ۹۳۰ گرفتم.

اینم از پروژه استوریا. حتی نذاشتن خودمون نصبش کنیم اونم ازمون گرفتند…😒

  mosmar1520
  پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

  اتفاقا من اگه ویندوز روی این گوشی نبود سمت نوکیا نمیومدم. فقط چون نام مایکروسافت و ویندوز بود بیخیال موتورولادروید شدم.
  xl 950 وارد بشه تعویضش میکنم. دوسدارم آرم شکیل مایکروسافت رو گوشیم باشه.
  نوکیا خیلی وقته مرده. بجز یه آرم چیزی ازش نمونده.
  آینده ماله مایکروسافته با ویندوز قدرتمند ۱۰.

  R3ZA
  پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

  بهتر ک لغو شد. از اولشم کار خطرناکی بود! راه میفتاد راحت ب سرنوشت بلک بری دچار میشدیم. تازه هنوز راه نیفتاده بود عده ای سواستفاده کردن و نرم افزارای اندروید رو ویندوز نصب میکردن! دیگه چی از این بدتر! افرادی ک فک نمیکنم طرز فکرشون خیلی با شما فرق داشته باشه. طرز فکر متن باز بودن! در حالی ک همش دردسره مگر اینکه ی نظارت درست و فیلتر کیفیت روش باشه ک باز اینم نمیشه اخه انگار با خود تعریف متن باز مغایرت داره.

رضا شیری
پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

همونجور که سیمبیان و اندروید و ios برای به اوج رسیدن خودشون رو خورد کردن ۶ سال مایکرو هم به همون نیاز داره نمیدونم چرا از تاریخ درس نمیگیرید؟ نسخه آخر سیمبیان رو یادتونه که تا نفس آخر داشت پیشرفت میکرد شما صبر ندارید خب /./ خم رنگرزی حاج مصطفی و برادران نیست که ازین ور بکنن تو ازونور درارن

  نیلوفر فرجی
  پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

  اگه بخواد مثه اب خوردنه براش. پول که باشه همه چی ردیفه.
  نمیخواد ، چون تو بخشای دیگه سرمایه گذاری کنه سود بیشتری داره.
  چرا باید رو بخش موبایل سرمایه گذاری کنه در حالیکه ۳ درصد بازار رو داره؟

  سال ۲۰۱۶ حدود چند ماه دیگه قرار داد نوکیا تمومه. مایکزوسافت چکار میخواد بکنه خودش که عمرن بتونه کاری بکنه.

  خدا کنه این پرچمدارای جدید کیفیشون بالا باشه وگرنه همه بدبخت میشن.

  از مایکروسافت بعید نیست. یهو پشت پا میزنه به همه چی میگه موبایل تعطیل.

   رضا شیری
   پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

   دختر خوب ماکروسافت با ۳۰ سال کار روی ویندوز که تا به اینجا رسوندتش کلی هزینه کرده و در کنار اون تجربه نصیبش شده و تو بخش موبایل هم که وارد شده تا الان هزینه بالا بدون سود بوده اما الان که به مرحله ای رسیده که میتونه با کمی کار روی اون به سود نزدیکترش کنه برای چی باید ولش کنه اصلا امکان نداره

   محمد محسن
   پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

   چرایی این امر سادست
   علت اینجاست که در دوران اتی امپراطوری با گوشیهاست نه رایانه ها یا تبلت ها
   و سود هم در گوشی هاست
   و ماکروسافت مسلما این عرصه را با قوت پیش خواهد برد و البته در این مسیر از قوت های خودش هم بهره می گیره مثل کاربران رایانه ها و لپتاپ ها

رضا شیری
پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

نسخه ۱ تا ۵ از این سیستم عامل -پیش از تغییر نام- با نام EPOC منتشر می‌شد.
اولین نسخه‌ای که سیمبیان نامیده شد نسخه ۶ بود. و ۶٫۱ که بروز رسانی اس برای نسخه ۶ بود و در سال ۲۰۰۱ منتشر شد.
نسخه ۷٫۰ و ۷.۰s در سال ۲۰۰۳ منتشر شد. گوشی ۶۶۰۰ از این نسخهٔ سیستم عامل سیمبیان استفاده می‌کرد.
نسخه ۸٫۰ در سال ۲۰۰۴ منتشر شد.
نسخه ۸٫۱ در سال ۲۰۰۵ منتشر شد.
نسخه ۹٫۰ در سال ۲۰۰۴ منتشر شد و کارهای اساسی بر روی کد سیمبیان برای بالابردن امنیت سیستم عامل اجرا شد.
نسخه ۹٫۱ در سال ۲۰۰۵ منتشر شد و بازهم تاکید بر روی بالا رفتن امنیت سیستم عامل بود. همچنین پشتیبانی از تکنولوژی بلوتوث ۲٫۰ اضافه شد. رابط کاربری S60 نسخه سوم با این سیستم عامل ارائه می‌شد.
نسخه ۹٫۲ در سال ۲۰۰۶ منتشر شد و گوشی‌های Nokia E71, Nokia E90, Nokia N95, Nokia N82, Nokia N81 , Nokia 5700 با این سیستم عامل ارائه شدند.
نسخه ۹٫۳ در نیمه دوم سال ۲۰۰۶ ارائه شد و پشتیبانی از wifi به هسته سیستم عامل اضافه شد. گوشی‌های Nokia E72, Nokia 5730 XpressMusic, Nokia N79, Nokia N96, Nokia E52, Nokia E75, Nokia 5320 XpressMusic, Sony Ericsson P1 از این سیستم عامل بهره می‌برند.
نسخه ۹٫۴ در سال ۲۰۰۷ منتشر شد و ادعا می‌کند که برنامه‌ها تا ۷۵% سریعتر از قبل اجرا می‌شوند. همچنین پشتیبانی از SQLite به سیستم عامل اضافه شد. گوشی‌های Samsung i8910 Omnia HD, Nokia N86 , Nokia N97, Nokia N97 mini, Nokia 5800 XpressMusic, Nokia 5530 XpressMusic, Nokia 5228, Nokia 5230, Nokia 5233, Nokia 5235, Nokia C6-00, Nokia X6, Sony Ericsson Satio, Sony Ericsson Vivaz and Sony Ericsson Vivaz Pro از این سیستم عامل استفاده می‌کنند. این نسخه از سیستم عامل سیمبیان با رابط کاربری s60 نسخه ۵ ارائه شد و نوکیا اسم این ترکیب را پلتفرم symbian^1 گذاشت.
نسخه ۹٫۵ در سال ۲۰۰۷ منتشر شد و پشتیبانی از تلویزیون دیجیتال موبایلی با فرمت DVB-H و ISDB-T و نیز پشتیبانی از سرویس GPS به سیستم عامل اضافه شد. این نسخه از سیستم عامل سیمبیان با رابط کاربری s60 نسخه ۵٫۲ ارائه شد و نوکیا اسم این ترکیب را پلتفرم symbian^3 گذاشت. گوشی‌های Nokia C6-01 و Nokia C7-00 و Nokia E7-00 و Nokia N8 از این نسخهٔ سیمبیان استفاده می‌کنند.
نسخه AnnA و بعد مدت کوتاهی Belle در سال ۲۰۱۱ منتشر شدند و به روز رسانی ای بر اساس نسخه ۹٫۵ هستند. در این دو نسخه از سیمبیان، هسته سیستم عامل همان نسخه ۹٫۵ است، اما امکانات جدیدی به آن اضافه شده.

بله ۱۰ سال طول کشید تا به موفقیت رسید اما دیگه یاری شکست اندروید رو نداشت…

  نیلوفر فرجی
  پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

  نسخه سیمبیان در زمان خودش غول بود. بقیه گوشی ها تو جاوا داشتن خفه میشدن یادتون نیست؟

  اشتباه نوکیا این بود همون لحظه باید اندروید میزد که نزد. اشتباه محض بود.
  نوکیا با اون قدرتش کم اورد.

  نوکیا تو ساخت گوشی رقیب نداره. واقعا از ۱۱۰۰ تا الانش گوشیاش پر قدرت و با کیفیت بودن.

  الان بحث بحث سیستم عامله نه گوشی. توکیفیت گوشی که حرفی نیست

   رضا شیری
   پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

   نه خب گوشی های هوآوی مشخصات سخت افزاری بالا دارند اما هنگ کردنشون از سامی هم با نصف اون مشخصات سخت افزاری بیشتره / ./ ویندوز هم به مرحله خوبی رسیده به نظر من که دیگه کاربر رو اذیت نمیکنه و تقریبا تکمیل شده تنها برگ برندش هم همین امنیت و سرعتی هست که تو ios شاهدش هستیم

   سهیل اخوان
   پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

   وای که فرجی چقدر حرف های بی اساس و غیر منطصی میزنی, معمولا زیاد کامنت نمیزارم فقط اومدم بگم پستات رو میخونم حالم بهم میخوره.KTHXBYE

علیرضا
پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

سلام و شب بخیر به همگی
سوال برام پیش اونم اینه که توی ویندوز موبایل ۱۰ وقتی برای یه برنامه اپدیت میاد و وقتی اقدام به اپدیت میکنیم، فقط فایلهای اپدیت رو دانلود میکنه یا تمام نرم افزار رو از اول دانلود میکنه؟ توی ویندوز فون ۸.۱ که تمامه برنامه رو از اول دانلود میکرد. اگر کسی از دوستان جواب این سوالو میدونه خوشحال میشم که پاسخ بده.
پیشاپیش از همگی تشکر میکنم

  mosmar1520
  پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

  درود. واسه منکه کل برنامه رو باید دانلود کنم. حالا فرق نداره بازی یک گیگابایتی باشه یا یه برنامه ۹ مگابایتی.
  شام شاد.

رضا شیری
پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

تو ویندوز ۸.۱ یا ۱۰ در هردو فقط بسته آپدیت رو دتنلود میکنه / میشه نت رو چک کنید و بفهمید چون من چک کردم که بازی ۴۰۰ مگ رو ۲۰ مگ آپدیت میکنه پس کل برنامه رو از سرنو دانلود نمیکنید

Mamallli
پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

>>>>>>>>>>>>مایکروسافت نام «لومیا» را کنار می گذارد <<<<<<<<<<<<<<<<<<

نامررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررد
خدایی "لومیا" خیلی با کلاسه
مثلا:
۱- گوشیت چیه؟
۲-لومیا ۱۵۲۰ 😉
۱- اوفا
۲- هه آره
اص

Miladv
پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

خلا نرم افزاری؟ مگه داریم lol
والا ۱۰ تا پروژه زده هنوز هیچی ندیدیم. استور هم که همونه. همش حرف و شعار توخالیه. همین پروژه ایلند وود یدونه کندی کراش یدونه هم فیس بوک رو تولید کردن. این که نشد پروژه به این میگن مسخره بازی.
یونیورسال هم که ۱ ساله دارن حرفشو میزنن. همچین تاثیر بزرگی نداشته که بگیم استور رشد کرده باشه.

parviz
پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

اون آبدیت رو هم نصب کردم،الان ویندوز ده نصب کردم ولی باز مشکل داره.نمیدونم دیگه چیکار کنم.وقتی میخوام استفاده کنم از گوسی میزنم به شارژ،گوشیم بلااستفاده شده

morteza.saremi
پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

من به شخصه شک ندارم که آینده در دستان مایکروسافته،همین الان تو ویندوز ۱۰ موبایل خیلی از محدودبت ها برداشته شده که خیلی برای توسعه دهنده ها مفیده،شما تمامی اپلیکیشن هایی رو که فقط برا ویندوز ده رو هستن با ویندوز ۸.۱ مقایسه کنین،اونوقته که کیفیت میبینین،بعدشم این تمام چیزا هنوز زمانی اومده که نسخه نهایی ویندوز ده موبایل نهاییش نیومده،قطعا بیاد تا چند وقت دیگه پیشرفتشو میبینین،اینکه بعضی ها هم بهونه کمبود نرم افزارو میگیرن یه بهونه الکیه که هیچ منطق خاصی هم توش نییت،شما اگه تونستین یه گوشی اندرویدی زیر ۸۰۰ تومن بگیربنو که بعد چند ماه کند نشه و بعدشم بشه کلی نرم افزار روش نصب کرد،واقعا بعید میدونم،همین تلگرامو بببنین من خیلی وقته نصبه جز یه بار که ایران محدودش کرده بود هیچ موقع مشکل دار نشده،اما اندرویدیا رو ببینین هر چند وقت یه بتر قطعا باید یه حرکتی روش بزنن تا بتونن دریت استفاده کنن،ویندوز ده یه سیستم عامل جمع و جور روونه چیزی که اندروید مگه بخواد کلا از هسته خودشو عوض کنه تا به این ویژگی بسه

احسان
پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

با سلام

قابل توجه تمامی منتقدین از جمله خانم محترم فرجی :

شما مشکل انتقال فایل دارید؟زاپیا کفایت نمیکنه ؟ یعنی انقد مشکل سرعت دیدید؟ من که انتقال میدم هیچ فرقی بین سرعت زاپیای اندرویدو وینفونم نمیبینم.(حرفتون کاملا بی اساس)
تلگرام سرعتش پایینه، ولی مشکل از مایکروسافت نیست که، برنامه نویس باید بفکرش باشه.
واتس اپ هیچ مشکلی نداره.
اندروید، شما چی دیدین از اندروید؟ بنده بیش از ۲۰ گوشیی اندروید و ۵پرچم دارشو داشتم . گوشی با ۸ هسته سی پی یو ۳ گیگ رم عین بلانسبت سگ میمونه تو کارشو هنگ میکنه. ۳ گیگ رمشه تو حالت عادی و استند بای :۷۵ درصدش در حال استفادس.
چخبره مگه؟ این اندروید؟ حالا چون اپن سورسه و میشه با یه روت بالا پایینش کرد نمیدونم یه لانچر نصب کرد و یه لاک اسکرین تمومه؟ دنیاتون انقد خلاصه شده؟
کی گفته کیفیت نرم افزارهای وینفون کمتر از اندرویده شما اول سخت افزار گوشیتو چک کن بعد اینو بگو…
اندرویدی که با نصب یه نرم افزار ساده سافت بریک میکنه و لوپ میزنه و بالا نمیاد گوشیه؟
هنگ پشت سرهم هنگ پیاپی هنگ عجیب و غریب گوشیه؟
اندروید میاد امسال گوشی میده با اندروید ۴.۴ شیش ماه بعدش میگه که این گوشی از ساپورت خارج شده و دیگه به ۵ ارتقا پیدا نمیکنه.
کدوم گوشیه هوواوی تاحالا ارتقا پیدا کرده؟
ما به مایکروسافت اعتماد کامل داریمو تا تهش پاش هستیم.

کیوان
پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

این طور که معلومه بعضی از دوستان شرایط ویندوز موبایل رو بهتر از خود مایکروسافت میدونن. اگر مشکل برنامه وجود نداره خوب بگید مایکروسافت پروژه های اجرای برنامه های ios و …. رو لغو کنه.ضمنا من خودم ۹۳۰ دارم و ویندوز رو هم بلدم عوض کنم.

Ali
پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

اون هایی که میگن این سیستم عامل بازی کلش(بیخود،و کم هیجان)میتونن بازی castle clash رو امتحان کنن که خیلی معروف و بسیار جلب و هیجان انگیزه،و صد تا به کلش میخوره تو آپارات هم ویدیو هاش هست

جعفر بابایی
پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

من اولین گوشی هوشمندی که خریدم لومیا ۵۳۵ هستش و خشحالم که ۲ میلیون خرج نکردم برا گوشی ویندوز فنونی ، خیلی هم تعصب روی ماکرو سافت دارم ولی خدایش من چند تا برنامه میخوام که اگه باشن هیچ وقت سراغ اندروید نمیرم و مجبور نیستم که شبا با گوشی خانمم برم تو اینترنت و کارامو انجام بدم که گوشیش اندویدیه .
۱- نداشتن برنامه اخبار خوب مثه آخرین خبر اندروید که واقعا منو شبا تا ۳ ساعت سرگرم میکنه و مطالعه دارم که این مهمترین برنامه ایه که ویندوز موبایل نداره
۲- هات اسپات که واقعا کمبودش حس میشه
۳- یه برنامه درست و حسابی برای قفل فایل و اپلیکیشن و فیلم و عکس که اعصاب منو این برنامه های در پیتی توی استور ماکروسافت خراب کردن
۴- پس زمینه های سیاه و سفید اپیکیشن های ویندوز موبایل که واقعا نه حالت گرافیکی ماکروسافت بهش میده نه یه کم رنگ و لعاب . همش سیاه و سفید
۵- کیبرد که باید یه کم بیشتر روش کار کنه تا سرعت عمل بره بالا
۶- اپدیت نشدن نرم افزار های زیادی که خیلی طول میکشه یا اصلا اپدیت نمیشن
۷ کمبود خیلی از اپلیکیشن ها که یا بتا هستن یا غیر رسمی که این زشته برا استور ماکرو سافت
۸ موتور جستجوی بینگ که خوب فازسی و سایتای فارسی رو ساپورت نمیکنه و خودتون میدونین ۹۰ درصد سایت ها و وبلاگهای فارسی به گوگل معرفی میشن . من خیلی دوست داشتم گوگل کروم رو روی ویندوز مبایل داشته باشم

خواهشن دوستان نگن از فلان نرم افزار استفاده کن شبیه شه و از اون طریق برو بهش میرسی . دنیا دنیای صدم ثانیه هاست و چرا باید من خرج کنم برای خرید موبایل ولی به زحمت بیفتم برای داشتن یه تجربه سریع تر و بهتر .

من واقعا تعصب دارم رو ماکرو سافت ولی اگه تا پایان سال ۲۰۱۶ هنوز وضع به همین منوال باشه دیگه مجبورم کوچ کنم به سیستم عامل دیگه که واقعا از صمیم قلبم دوست دارم این اتفاق نیفته و مجبور نباشم گوشی ویندوز فنی مو بزارم تو گنجه که خاک بخوره چون دوست ندارم بفروشمش

  morteza.saremi
  پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

  ۱.انصافا که نرم افزار زیاد براش هست
  ۲.این دیگه واقعا تو ویندوز ۱۰ درست شده
  ۳.briefcase برای عکس ها و فیلم ها میدونم هست،خیلی هم خوب کار میکنه
  ۴.این دیگه سلیقیه من این ویژگی رو واقعا دوس دارم مخصوصا تیره که رو صفحه های امولد واقعا جذابه
  ۵.انصافا کی بوردش که خیلی خوبه هیچی کم نداره اینو هرکی گوشی ویندوزی راضیه واقعا
  ۶.تو ویندوز ۱۰ آخرین بیلدش خیلی خوب این مشکل حل شده
  ۷.این دیگه دست توسعه دهندست
  ۸.بهونه کاملا غیر منطقیه آخه میتونی تو مرورگر از گوگل استفاده کنی تازه هم حالت موبایل داره هم حالت دسکتاپ

حبیب
پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

سلام دوستان
بالاخره من ویندور فون بخرم یا نه؟
یکی میگه عاااالیهههه یکی میگه نخر محدوده پشیمون میشی!
من ۶۴۰xl مد نظرمه

  morteza.saremi
  پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

  من برا دو نفر تاخالا خریدم که راضی بودن،و محدودتم بستگی داره چیو ببینین ولی مطمئن باشیتن از لحاظ نرم افزاری چیزی کم نداره بخدا

مهیار
پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

نمی دونم وسط این همه نظر کسی نظر منو می خونه یا نه ولی مشکل اساسی استور مایکروسافت به اکو سیستم برنامه نویسی موبایلش بر می گرده . وقتی تا همین چند وقت پیش Navigation Drawer توی هیچ برنامه ی ویندوزی وجود نداشت و همه ی پترن های ساخت اپلیکشن برای مایکروسافت در تب بار و دکمه های تعاملی زیر اپلیکشن بر می گرده همه ی برنامه ها شبیه هم شدن و هیچ نو آوری در UI اپ ها وجود نداره . در مجموع اینکه اگر مایکی می خواد گوشیش پیشرفت کنه باید پی پتنت ترول ها رو به تن بماله و امکاناتی به برنامه نویس ها بده که اپ هایی شبیه به پلتفرم های دیگه بسازن نه همه شبیه هم با یه سری تب بار .

javadkhof
پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

مایکی خیلی خره اگه این پروژه رو راه بندازه !

اگه راه بندازه قول میدم از همین برنامه هایی هم که داره ۲/۳ شون از بین میرن !

خیلی احمقه دیگه کسی نمیایید برای ویندوز فون برنامه نویسی کنه !

و در ضمن با برنامه های پر باگ اندرویدی امنیتسیستم عاملشو به خطر می ندازه 😐

اخه چراااااا ؟

علی خروج
پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

خب خداروشکر این پروژه لغو شد از اولش هم میدونستم لغو میکنه چون سرنوشتش عین بلک بری میشد.سوال بود برام که برنامه های آندروید اصلا امنیت ندارن نمونه اش این مسنجرها.لاین زرد لاین آبی…تا یه مسنجر رو بورس میاد هزارجور مسنجر کپی ازش میزنن که امنیت نداره یا برنامه های هکش رو راحت براش هکرها میسازن.مطمئنا هم این پروژه کلا اجرا نمیشه پروژه آیلندوود به خاطر سیستم عامل امن آی او اس در حال اجرامی مونه و حتی برنامه های آی او اس محیطش شبیه ویندوزفونه

علی خروج
پاسخ دهید یکشنبه 25 آبان 1394

خانوم فرجی چندچندی باخودت؟یه روز با ویندوزفون حال میکنی یه روز ضدش حرف میزنی.مشکل داری برو اون ۹۳۰که می پرستیش رو بفروش گوشی آندرویدی بگیر حوصله کامنت های اسپمتو ندارم

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,