اخبار

کرتانا اکنون به صورت یک بات هوش مصنوعی اسکایپ در دسترس است نفوذ بیشتر کرتانا به سرویس های مایکروسافت

کرتانا دستیار صوتی هوشمند مایکروسافت اکنون در میان تمامی کاربران پلتفرم ویندوز و حتی دیگر پلتفرم ها شناخته شده است، مایکروسافت در سال های اخیر تلاش زیادی داشته تا این دستیار صوتی را با محصولات و سرویس های خود بیش از پیش ادغام کند. در آخرین اقدامات از این دست ردموندی ها تصمیم گرفته اند تا کرتانا را بیش از پیش در اپلیکیشن محبوب اسکایپ ادغام کنند. برای آگاهی از جزییات همراه ما باشید.

مدتی است که مایکروسافت مشغول آزمایش روش های مختلفی برای ادغام هوش مصنوعی کرتانا با اسکایپ است. در ماه آگوست کاربران اسکایپ در پلتفرم های اندروید و ios گزارش دادند که کرتانا را به‌صورت یک مخاطب در لیست مخاطبان اسکایپ مشاهده کرده اند. بات کرتانا به‌صورت پیش فرض در فهرست مخاطبان پین شده بوده و کاربران می‌توانستند با آن تعامل داشته و از این دستیار هوشمند سوالات خود را بپرسند.

اکنون موج دوم این پروژه در اسکایپ آغاز شده و کرتانا در پلتفرم های مختلفی در دسترس است. البته در موج دوم توانایی های کرتانا به‌مراتب افزایش یافته است، کرتانا قادر است به‌صورت هوشمندی کنار شما قرار گرفته و در گفتگوهای شما با دیگر کاربران شما را یاری کند، برای مثال اگر شما پیامی را دریافت کنید، کرتانا قادر است جواب های آماده ای را برای پاسخ دادن به آن پیام به شما پیشنهاد دهد. با تپ کردن روی گزینه “Turn On Suggestions” چت مخصوصی برای گفتگو با کرتانا جهت انجام تعاملات بعدی دلخواه شما باز خواهد شد.

کاربران می‌توانند با تپ کردن روی گزینه “+” و اسکرول کردن به سمت چپ کرتانا را به گفتگوی فعلی خود اضافه کنند و از پاسخ های آماده آن استفاده کنند، البته باید توجه داشت که ادغام کامل کرتانا در اسکایپ هنوز کامل نشده است. مایکروسافت علاوه بر ایجاد تغییرات فنی، دستی به ظاهر کرتانا در اسکایپ نیز کشیده است، پیش از این آیکون کرتانا به‌صورت دایره ای مشکی در مرکز و نواری سفید دور آن نشان داده می‌شد، اما اکنون کرتانا به‌صورت دایره ای آبی در محیط اسکایپ دیده خواهد شد، که البته اتفاق بسیار خوبی است، چرا که با ظاهر همیشگی کرتانا تطابق بیشتری دارد.

باید توجه داشت که کرتانایی که در محیط اسکایپ مشاهده می‌کنید با کرتانایی که به‌صورت دستیار صوتی روی گوشی هوشمند یا کامپیوتر خود در دسترس دارید تفاوت هایی دارد، کرتانا در محیط اسکایپ به تقویم و دیگر اطلاعات شخصی شما دسترسی ندارد. این مسئله البته در آینده احتمالا تغییر خواهد یافت، چرا که APIs جدید و ویژگی های کار در پس زمینه باعث خواهند شد تا کرتانا در اسکایپ و دیگر محصولات مایکروسافت کاملا تنیده شود. در حال حاضر کرتانا در محیط اسکایپ صرفا یک بات مبتنی بر هوش مصنوعی است که قادر است به سوالات شما پاسخ داده و مسایلی را پیشنهاد دهد.

در نهایت باید یادآور شویم که کرتانا در نسخه های اندروید، ios و نسخه پیش نمایش دسکتاپ اسکایپ در دسترس است و فعلا برای نسخه ویندوز ۱۰ موبایل و کامپیوتر در دسترس نیست، چرا که شماره نسخه اسکایپ در پلتفرم ویندوز ۱۰ کمی عقب تر از دیگر پلفترم ها است، اما طبیعتا با نهایی شدن این قابلیت به ویندوز ۱۰ نیز اضافه خواهد شد.

 

منبع :

WINDOWS CENTRAL

536 پست
محسن توکلی
گویند کامپیوتر همه جوره خوش است،نه خیر عزیز فقط سرفس خوش است!
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,