اسکایپ را باید یکی از اولین اپلیکیشن های پیام‌رسان دنیا دانست، سرویسی که به‌علت قدمت بالای خود تبدیل به انتخاب اول چندین نسل شده است. امروز این اپلیکیشن قدرتمند که در پلتفرم‌های مختلف در دسترس است، رکورد جدیدی را برای خود ثبت کرد.اسکایپ شاید یکی از نوستالژیک‌ترین اپلیکیشن های تمامی پلتفرم‌ها است. اسکایپ را باید انتخاب شماره یک بسیاری از کاربران با رده‌های سنی متفاوت دانست. شروع اسکایپ به دوران طلایی کامپیوترهای شخصی باز می‌گردد، زمانی که هنوز گوشی های هوشمند میهمان جیب های ما نشده بودند.

سالها از آن دوران گذشته، اما آنچه که در این اپلیکیشن همچنان ثابت باقی ماند محبوبیت آن در میان کاربران مختلف است. مایکروسافت پس از خرید تیم توسعه‌دهنده این اپلیکیشن، آن را به بلوغ بیشتری رساند و موفقیت آن را تثبیت کرد.

اسکایپ در این دوران حیات طولانی خود برای کاربران معمولی همواره به‌رایگان دردسترس بوده، این اپلیکیشن اما یک نسخه تجاری نیز داشت، که البته نسخه تجاری آن کم کم به خاطره ها خواهد پیوست، چرا که مایکروسافت تصمیم گرفته تا آن را در سرویس مایکروسافت تیمز ادغام کند. اقدامی که نشان می‌دهد مایکروسافت نادلا برخلاف دوران گذشته یاد گرفته چطور از سرویس های مختلف خود بیشترین استفاده را کرده و از سینرجی میان آنها بیشترین بهره را ببرد.در سالهای اخیر اپلیکیشن های پیام‌رسان جدیدی وارد بازار شده‌اند و اغلب نسل جوان را همراه خود کرده‌اند، اما اسکایپ نشان داده که دود از کنده بلند می‌شود، چرا که توانسته به‌رغم تعدد رقبای تازه‌ وارد همچنان به رشد و پیشرفت خود ادامه دهد و حتی امروز رکورد جدیدی را برای خود نیز جابجا کرده است.

کاربران دستگاه های اندرویدی امروز هنگام دانلود یا به‌روزرسانی اسکایپ در گوگل پلی به مورد جدیدی برخورد کرده‌اند، تعداد دانلود اسکایپ در این فروشگاه اکنون از مرز یک میلیارد بار گذشته که نشان از خستگی ناپذیری آن در ماراتون اپلیکیشن های پیام‌رسان دارد. در ادامه باید اشاره کنیم که اسکایپ تا دو سال پیش در گوگل پلی چیزی در حدود 500 میلیون دانلود را تجربه کرده و اکنون طی دو سال توانسته این رقم را دو برابر کند که البته آمار شگفت‌آوری است.

آیا شما نیز از کاربران اسکایپ هستید؟ از این اپلیکیشن در چه پلتفرمی استفاده می‌کنید؟

منبع : وینفون
1192 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
برنامه نویس اهواز
پاسخ دهید پنجشنبه 4 آبان 1396

با سلام
اسکایپ فوقالعاده عالیه، ولی باید بهینه تر و سرعتر باشه، منظورم در ارسال پیام چون الان واتس اب یکی از دلایل موفقیتش سبکی و ارسال سریع پیامها هستش ، اسکایپ اگه بتونه ارسال پیام و مدیا را سبک کنه، کم کم میتونه بصورت عمومی و عامیانه با واتس اب رقابت کنه، الان اسکایپ فقط ادمهای حرفه ایی و اشنا با این سرویس ازش استفاده میکنن.
کار بعدی که بنظرم اگه انجام بده باز تاثیر میذاره! ایجاد حساب(Account ) از طریق شماره تلفن، چون در اکثر کشور جهان سومی ، با ساخت حساب وایمیل زیاد اشنایی ندارن، لذا با اینکه میدونم نرمافزارهای مایکروسافت اکثرا سازمانی هستن و برای حرفه ای ها تولید شدند.

صابر
پاسخ دهید جمعه 5 آبان 1396

قسمت مخصوص ورود را حذف کرده اید ، نمیشه وارد حساب کاربری شد و نظر فرستاد باید به صورت مهمان نظر بدیم . لطفا اصلاح کنید .

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , ,