مایکروسافت عرضه به‌روزرسانی فریمور ماه ژانویه خانواده سرفیس را آغاز کرده است، این به‌روزرسانی بهبودهای امنیتی خوبی برای کامپیوترهای این خانواده فراهم آورده و در عین حال به روان‌تر شدن بیش از پیش عملکرد دستگاه کمک شایانی خواهد کرد. برای آگاهی از جزییات این به‌روزرسانی همراه وینفون باشید.

به‌روزرسانی فریمور ماه ژانویه کامپیوترهای خانواده سرفیس آغاز شده است. این به‌روزرسانی برای سرفیس استودیو، سرفیس پرو 4، سرفس پرو 3، سرفیس پرو 2017 و سرفیس بوک در دسترس است. این به‌روزرسانی علاوه بر بهبود کلی عملکرد دستگاه، از بابت امنیت نیز حایز اهمیت است چرا که باعث برطرف شدن مشکل حفره امنیتی Meltdown و Spectre در این دستگاه‌ها خواهد شد.

مایکروسافت به تمامی کاربران خانواده سرفیس توصیه کرده که زودتر نسبت به دریافت این به‌روزرسانی اقدام کنند، البته باید اضافه کنیم که این به‌روزرسانی در حال حاضر برای نسخه LTE سرفیس پرو 2017 در دسترس نیست. ردموندی‌های اعلام کرده‌اند که این به‌روزرسانی در هفته‌های آتی برای این دستگاه نیز عرضه خواهد شد، البته این مسئله باعث نگرانی نخواهد بود چرا که عرضه عمومی این دستگاه برای مشتریان معمولی هنوز آغاز نشده است.

همانطور که اشاره کردیم، این به‌روزرسانی در کنار رفع این حفره امنیتی مشهور تغییرات دیگری را نیز به‌همراه داشته است. مایکروسافت علاوه بر این مسئله، موتور مدیریت دستگاه را نیز به‌روز کرده که باعث برطرف شدن یک مشکل امنیتی دیگر می‌گردد. از سوی دیگر این به‌روزرسانی باعث ارتقا درایور گرافیک Intel HD شده و شماره نسخه آن را 22.20.16.4811 ارتقا می‌دهد و در عین حال بهبودهایی برای DX12 نیز به ارمغان آورده است.

 

منبع :

WINDOWS LATEST

1239 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,