surface-ergonomic-gallery-1-1

اگر از آن دسته افرادی هستید که زمان زیادی را صرف تایپ کردن می کنید، باید کم کم به فکر یه صفحه کلید ارگونومیک باشید. صفحه کلید های سنتی و صاف QWERTY در واقع در بهترین حالت برای راحتی طراحی نشده اند و جدا از آن چرا ما باید هنوز با صفحه کلیدی کار کنیم که طراحی آن به دهه ۱۸۷۰ باز می گردد؟! مایکروسافت در دهه گذشته سردمدار طراحی صفحه کلید های طبیعی و ارگونومیک بوده است.

صفحه کلید ها طبیعی این شرکت، در واقع یک صفحه کلید QWERTY را به دو قسمت نا متوازن تقسیم می کند تا تایپ کردن برای شما راحت تر شده و به مچ دستان فشار کمتری وارد شود. اما با جدیدترین مدل صفحه کلید سرفس ارگونومیک، مایکروسافت بهترین طراحی ممکن تا کنون را عرضه کرده است.

surface-ergonomic-gallery-7-1

 به طرز جالبی به نظر می رسد مایکروسافت از آخرین طراحی خود در صفحه کلید Sculpt Ergonomic Desktop که به شکل عجیبی دارای یک حفره میان دو سمت خود بود، عقب نشینی کرده است. در نگاه اول صفحه کلید ارگونومیک سرفس به نظر سنتی تر می رسد، اما به محض آن که شروع به تایپ کردن نمایید، متوجه می شوید این بهترین و راحت ترین طراحی مایکروسافت تا به حال است. رنگ خاکستریِ مات آن نیز باعث می شود که این صفحه کلید در کنار سرفس بوک و سرفس استودیو بسیار زیبا به نظر برسد.

Microsoft Sculpt Ergonomic Desktop
Microsoft Sculpt Ergonomic Desktop، صفحه کلید پیشین ارگونومیک مایکروسافت که طراحی عجیبی داشت

کلید ها از عمق مناسبی برخوردار بوده، حرکت آن ها بسیار نرم و مناسب است و دسترسی به آن ها به راحتی هرچه تمام تر صورت می گیرد. صفحه کلید ارگونومیک سرفس حتی زمانی که با سرعت زیاد تایپ می کنید، به طرز شگفت انگیزی بی سر و صدا است، بنابراین موجب آزار شما و اطرافینتان نخواهد شد. با این که این صفحه کلید کاملا از پلاستیک ساخته شده است اما لمس آن احساس بسیار خوبی در شما ایجاد می کند.

surface-ergonomic-gallery-5-1

اما در مورد استراحتگاه مچ بر روی این محصول باید اشاره کرد که بسیار نرم و راحت است و به خاطر حالت بالش مانند آن به خوبی از خستگی مفصل جلوگیری می کند. این صفحه کلید به خاطر طراحی غیرمعمول خود که کلید های آن از وسط با هم فاصله دارد، نام ارگونومیک را یدک می کشد. این کار باعث می شود دستان شما به خاطر قرار گرفتن در یک زاویه طبیعی دیرتر خسته شوند. ایده تولید چنین محصولی این است که شما مجبور نباشید دست های خود را در زاویه خاصی کنترل کنید بلکه برای تایپ کردن، قرار دادن دست ها در زاویه متعارف، کفایت کند. صفحه کلید ارگونومیک سرفس همچنین از یک پایه بهره می برد که آن را اندکی از سطح بلند می کند. در استفاده طولانی برای انجام تایپ، احساس بسیار خوش آیندی خواهید داشت و از خستگی های معمول در مچ دست خبری نخواهد بود.

surface-ergonomic-gallery-3-1

برای کسانی که پیش تر از صفحه کلید های ارگونومیک استفاده کرده اند، زمان زیادی نمی برد تا به جایگیری کلید ها بر روی این محصول عادت کنند. اما اگر تا به حال از صفحه کلید های استاندار استفاده می کردید، ممکن است مدتی زمان لازم باشد تا به این مدل عادت کنید. اگر می خواهید صفحه کلید های ارگونومیک را امتحان کنید، به خودتان مدتی زمان دهید و برای عادت کردن به آن تلاش کنید و مطمئن باشید در انتها ارزش وقتی را که گذاشته اید، خواهد داشت.

بزرگترین مشکل این صفحه کلید را می توان قیمت ۱۳۰ دلاری آن دانست. این در حالی که بسیاری از صفحه کلید های ارگونومیک از جمله Microsoft’s Sculpt Ergonomic ، که به همراه یک موس عرضه می شود را می توان با قیمتی در حدود ۸۰ دلار خریداری کرد. اما اگر شما نیز زیاد تایپ می کنید و قیمت در ازای خرید یک صفحه کلید عالی و راحت برایتان اهمیتی ندارد، سرفس ارگونومیک بهترین گزینه ممکن است.

منبع :

ENGADGET

396 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. گیک، برنامه‌نویس پایتون. دوستدار لینوکس و مایکروسافت به صورت هم‌زمان!!
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
ایمان
پاسخ دهید دوشنبه 18 بهمن 1395

“صفحه کلید ها طبیعی این شرکت، ”
نباید یک “ی” اضافه بشه ؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,