ماه گذشته اسنادی از محصول ناشناخته مایکروسافت که گواهی Bluetooth SIG را دریافت کرده بود در اینترنت منتشر شد. در آن زمان جزییات زیادی از این محصول مشخص نشده بود، اکنون اما مشخص شده که محصول مورد مبحث یک کیبورد دارای اسکنر اثر انگشت است.

کد محصول این کیبورد که Modern Keyboard نامگذاری شده است C3K1780 بوده و در تاریخ ۳۱ ماه مارس گواهی تایید خود را دریافت کرده است. بر طبق اسناد منتشره این کیبورد از نوع بی سیم بوده و مانند کیبورد سرفس استودیو از نوع کیبورد دسکتاپ است و کلید های نومریک را نیز دارا می باشد.

برای تامین انرژی این کیبورد بی سیم ظاهرا به جاری باتری های AA، مایکروسافت باتری های یون لیتیوم قابل شارژ را در نظر گرفته است، از سوی دیگر با توجه به لیست گواهی Bluetooth SIG این کیبورد ظاهرا دارای اسکنر اثر انگشت نیز می باشد، و در نتیجه می تواند به گزینه ای ایده آل برای کامپیوترهایی که به صورت پیش فرض را قابلیت ویندوز هلو برخوردار نیستند، تبدیل گردد.

در حاضر مایکروسافت کیبورد سایز دسکتاپ با پشتیبانی از اسکنر اثر انگشت را به فروش نمی رساند، و عرضه این کیبورد جدید می تواند سبد محصولات این شرکت را کامل سازد، به خصوص که در گذر زمان گذر واژه ها در حل فراموش شدن هستند و کاربران استقبال زیادی از حس گرهای بیومتریک دارند.

موارد مشروحه فوق مواردی هستند که در فهرست گواهی Bluetooth SIG عنوان شده اند، اما به نظر من احتمال دارد مایکروسافت برای ظاهر و بدنه این کیبورد از الیاف آلکانتارا که پیش از این در سرفس لپ تاپ و کیبورد سرفس پرو استفاده شده بود، استفاده کند.

در نهایت باید اشاره کنیم که با توجه به رویداد مایکروسافت در شهر شانگهای که در تاریخ  ۲۳ ماه می یعنی دو روز دیگر برگزار می شود، و بر طبق گمانه زنی ها در آن سرفس پرو به روز شده رونمایی خواهد شد، احتمال رونمایی از کیبورد جدید در این رویداد نیز وجود دارد.

منبع :

MSPU

895 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
شهاب
پاسخ دهید یکشنبه 31 اردیبهشت 1396

سلام، یه پیام بی ربط هست!
پست جامعی درباره وینفون ۱۰ با آحرین آپدیت و کاراییهای آن و مشکلاتش رو با یه گوشی لومیا۶۵۰ نمی گذارید!؟ البته یه مقایسه ای هم با ابزار و امکانات اندروید و آی او اس بشه که خیلی عالی هست.
من می خواهم گوشی بالاتر بگیرم ولی با امکانات و کاراییش نا آشنا هستم وینفونم ۸.۱ هستش

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,