surface phone continuum modee

سرفس فون یک گوشی بالارده از سوی مایکروسافت است که تا به امروز حتی در وجود آن نیز تردید هایی هست و منابعی که از این گوشی اطلاعاتی را منتشر می کنند، با اطمینان کامل سخن نمی گویند و تنها می گویند احتمالاً. اما همین مشخصات احتمالی و شایعات پیش از معرفی محصول هستند که می توانند یک دید کلی در خصوص آن محصول خاص را به کاربران بدهند.

دنیل روبینو، دبیر ارشد وب سایت معتبر Windows Central چند روز پیش جزئیاتی از لومیا ۶۵۰ منتشر کرد و اعلام کرد که این گوشی در تاریخ ۱ فوریه معرفی خواهد شد و مایکروسافت برای معرفی آن هیچ گونه مراسم ویژه و یا کنفرانسی نخواهد داشت و قیمت و تاریخ عرضه در وب سایت مایکروسافت اعلام خواهند شد. اما وی در پایان سخنانش به یک موضوع عجیب اشاره کرد. دنیل روبینو اعلام کرد با توجه به اطلاعاتی که تعدادی از منابع نزدیک به مایکروسافت به وی داده اند، لومیا ۶۵۰ به احتمال زیاد آخرین گوشی ویندوزی با برند لومیا خواهد بود و مایکروسافت تصمیم دارد تا استفاده از این برند را کنار بگذارد.

کنار گذاشتن برند لومیا به این دلیل است که نتوانسته آن طور که باید فروش داشته باشد و میزان فروش آن با پیش بینی کارشناسان مایکروسافت جور در نیامده است. از این رو مایکروسافت به احتمال زیاد این برند را کنار خواهد گذاشت، اما کنار گذاشتن برند لومیا به معنای کنار گذاشتن بخش موبایل نیست.

مایکروسافت در طول چند سال گذشته به خوبی توانسته است که برند سرفس را به عنوان یک برند لوکس و بالارده معرفی کند و این برند سازی به گونه ای است که وقتی شخصی نام سرفس را می شنود، نا خودآگاه به یاد یک محصول بالارده، مرغوب و صد البته گران قیمت می افتد. در طول سالیان گذشته و به خصوص با عرضه تبلت سرفس پرو ۳، برند سرفس ارزش بسیار بیشتری پیدا کرد و به جایگاه خوبی رسید و امسال نیز با عرضه سرفس بوک به عنوان اولین لپ تاپ مایکروسافت، این برند بیش از پیش ارزش یافت. البته قیمت محصولاتی که برند سرفس دارند بالاست و برای اکثر کاربران دست نیافتنی!

مایکروسافت اکنون تبلت و لپ تاپ هایی که تولید می کند همگی سرفس هستند، گویا ردموندی ها در نظر دارند که از این پس، گوشی های هوشمند خود را نیز تحت این برند معرفی کرده و این گوشی ها را به عنوان یک محصول لوکس و بالارده به کاربران بشناسانند. اگر مایکروسافت یک چنین تصمیمی را گرفته باشد باید تنها انتظار محصولاتی بالارده و گران قیمت را از سوی این شرکت داشته باشیم. این سیاست مشابه سیاستی است که شرکت اپل سال هاست آن را در پیش گرفته و توانسته فروش خوبی را رقم زند. البته برند سازی تنها بخشی از این ماجراست و همه ماجرا نیست.

اپل جامعه بزرگی از توسعه دهندگان را در اختیار داشته و یک استور غنی و سرشار از برنامه های با کیفیت دارد. همین موضوع در کنار برند سازی مناسب توانسته اند یک فروش خوب را برای این شرکت رقم زنند. اما وضعیت برای مایکروسافت کمی متفاوت است و این شرکت یک چنین توسعه دهندگان و استوری را در اختیار ندارد، پس برند سازی به تنهایی نمی تواند به وضعیت فعلی بخش موبایل مایکروسافت کمک کند.

کانتینیوم، نام قابلیتی است که مایکروسافت آن را در پرچمداران اخیرش، یعنی لومیا ۹۵۰ و ۹۵۰XL قرار داده و یک ویژگی منحصر به فرد محسوب می شود. کاربر می تواند تنها با در اختیار داشتن یک داک کانتینیوم و یا به صورت بی سیم و یک مانیتور، به واسطه قابلیت کانتینیوم تجربه ای مشابه ویندوز ۱۰ دسکتاپ را داشته باشد. وقتی که گوشی را با استفاده از داک به مانیتور متصل می کنید، محیطی مشابه ویندوز ۱۰ دسکتاپ به نمایش در می آید که در آن نرم افزار های یونیورسال می توانند در حالت دسکتاپ اجرا شوند و شما می توانید کار های خود را به آسانی انجام دهید. در واقع شما با خرید لومیا ۹۵۰ یا ۹۵۰XL یک شبه کامپیوتر را به دست می آورید. اما متاسفانه در حال حاضر تعداد  کمی از نرم افزار های یونیورسال هستند که از قابلیت کانتینیوم پشتیبانی می کنند، همین موضوع در کنار خلأ نرم افزاری استور ویندوز باعث می شوند تا این قابلیت فعلاً چندان کاربردی نباشد.

پس باید برای این مشکل چاره ای اندیشید و حال به نظر می رسد که مایکروسافت می خواهد با تولید سرفس فون، این مشکل را یک شبه حل کند! تا به امروز تمامی گوشی های ویندوزی با پردازنده های کوالکام که معماری ARM دارند معرفی و عرضه شده اند اما در مورد سرفس فون این قضیه کاملاً متفاوت است و در این گوشی از پردازنده های کوالکام استفاده نخواهد شد. طبق اطلاعات منتشر شده از قبل، مایکروسافت در سرفس فون از پردازنده اینتل Core M با معماری X86 استفاده خواهد کرد و این نشان می دهد که این گوشی توانایی اجرای اکثر برنامه های کلاسیک ویندوز یا همان Win32 را خواهد داشت. به تازگی اسنادی در وب سایت شبکه توسعه دهندگان مایکروسافت، MSDN، دیده شده که نشان می دهند مایکروسافت هم اکنون نسخه ای از ویندوز ۱۰ موبایل را آزمایش می کند که مخصوص پردازنده های X86 است. همین موضوع تا حدودی تایید می کند که مایکروسافت یک گوشی به نام سرفس فون را در آینده نزدیک معرفی خواهد کرد.

Capturemsdn

درست است که این موضوع می تواند مشکل نرم افزاری را حل کند اما یک سوال مهم و اساسی پیش می آید و آن هم چگونگی اجرای نرم افزار های Win32 بر روی این گوشی است. زیرا همان طوری که می دانید، اجرای نرم افزار دسکتاپ بر روی موبایل اصلاً جالب نیست چون این گونه نرم افزار ها اصلاً برای صفحه نمایش های بسیار کوچک مناسب نیستند. از طرفی این گونه نرم افزار ها مصرف انرژی بسیار بالایی دارند و باتری را خیلی زود خالی می کنند. بنابراین، نرم افزار های Win32 بر روی سرفس فون به تنهایی اجرا نخواهند شد اما وقتی که این گوشی در حالت کانتینیوم قرار می گیرد، می تواند به خوبی از پس اجرای این گونه نرم افزار ها برآید و از این رو این گوشی تبدیل به یک رایانه کامل خواهد شد. با خرید یک لومیا ۹۵۰ یا ۹۵۰XL شما یک شبه کامپیوتر را به دست می آورید اما وقتی که سرفس فون معرفی شود، شما یک کامپیوتر کامل را در اختیار خواهید داشت!

نظر شما در خصوص سرفس فون چیست؟ تا چه اندازه به آینده آن امیدوار هستید؟

منبع :

ITHOME

998 پست
عرفان مرادی
علاقه مند به مایکروسافت و سرویس های این شرکت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Farshadd
پاسخ دهید دوشنبه 28 دی 1394

خوب بهتر قلم هم براش بزاره مثل ۸ اینچی های ویندوزی مثل دل پرو دوست من تازه دیروز متوجه شد سری نوتش آشغال وفتی من روی همین ۸ اینچ فتوشاپ رو اجرا کردم و با قلمش کمی کار کرد تازه فهمید نوت اشغال وقتی ویژال استدیود کد روش مثل کره اجرا شد یا با لایت روم و یا ادوبی موزه و دریم ویور کار کرد قیمتش نوتش هم به اندازه ۴ تا تبلت من بود

  Farshadd
  پاسخ دهید دوشنبه 28 دی 1394

  به اندازه ۳ تا 🙂 البته
  + افیس بیزنس استیودنت رایگان برای چند سری که من میشناسم

محمود
پاسخ دهید دوشنبه 28 دی 1394

الکی جو ندین دوستان خط لومیا اسمش قراره تغییر کنه همین نه اینکه تعطیل بشه فقط قراره اسمای جدید رو سری جدید بزارن سری sf1 گوشی سال اینده ماکرو هست که برنامه های ویندوزو اجرا میکنه همین نه اینکه بیخیال لومیا بشه اسم ها عوض میشه اگر اینطور بود ویندوز ده براتون نمیومد عزیزان یونیورسال نمیگذاشت کوانتینیوم نمییگذاشت پس این کارش فقط تغییر اسمه همین خبر قطعیه مطمین باشید تمام

  Farshadd
  پاسخ دهید دوشنبه 28 دی 1394

  اصلا وین ۱۰ بدون وین ۱۰ موبایل بی معنی مخصوصا با اپ های یونیورسال و سینک عالیش یعنی برای من فوق العاده است کلا منظمت میکنه اگه ازشون درست استفاده کنی

   Farshadd
   پاسخ دهید دوشنبه 28 دی 1394

   من نزدیک ۵ دستگاه دارم وین ۱۰ دسکتاپ و موبایل جددا این قالبیت سینکش عالی حس میکنی سیستم یک پارچه شده فبلا چند پلتفورمی کار میکردم اما الان فقط ۱۰ دیوایس
   تبلیغات هم نیست همه دوستان سایت ویندوزی هستن پس نیازی به تبلیغات نداره فقط مایکروسافت بند کمه که اونم اگه قیمتش معقول شه میگیرم در غیر این صورت فعلا بی خیال

بی حوصله
پاسخ دهید دوشنبه 28 دی 1394

انصافا کیفیت ساخت لومیا نوکیا کجا واسه مایکروسافت کجا از پایین رده هاش بگیر تا بالا رده هاش ۵۲۰ کجا ۵۳۵ کجا جفتشم داشتم ولی ۵۲۰ کجا و اون گوشی بی کیفیت مایکروسافت کجا الانم ۹۵۰ رو داده بیرون که مطمعنم به گرد پای ۱۵۲۰ و ۹۳۰ نمیرسه
مایکی خراب کردی حالیت نیست

morteza vasheghani farahani
پاسخ دهید دوشنبه 28 دی 1394

توقف تولید لومیا؟ کار بدیه، اینجوری خیلی از مشتریاش به خاطر قیمت بالای سرفس فون می پرن، باید در کنار سرفس فون ها لومیا ها هم باشن.

mojtaba KA
پاسخ دهید دوشنبه 28 دی 1394

مسئولین و نویسندگان عزیز سایت، بخدا مدیونین اگه از برداشته شدن تحریم ها و استفاده آزاد از استور با رجیون ایران در آینده و اینا چیزی بگین.
مطلبی در این مورد بگین ناراحت میشم از دستتون!!! 😐

  عرفان مرادی
  پاسخ دهید دوشنبه 28 دی 1394

  به خدا نمیگیم 😀 😀

raaad
پاسخ دهید دوشنبه 28 دی 1394

دوستان میشه یکی به من بگه الان ماکروسافت از عرضه ی ویندوز ده موبایل چه هدفی رو میخواد پیش ببره؟؟ اگر قرار باشه فقط محیطً سیستم فرق کنه و استور همین باشه و برنامه های اندروید هم پورت نشه که سرکاریم!

Luminous
پاسخ دهید دوشنبه 28 دی 1394

تو خبرا داشتیم با اسنپ ۸۲۰ داره گوشی تست میکنه مایکروسافت. من فک میکنم سال آینده دو تا پرچمدار داریم.
یکی با دوربین بهتر و صفحه ی کوچیکتر یکی لوکس تر و باصفحه ی بزرگتر، و دوربینی یکم ضعیفتر

  Amir920
  پاسخ دهید دوشنبه 28 دی 1394

  Luminous خوب حرفی زدی طبق معمول که مایکروسافت از بقیه شرکتا عقبتره بقیه دارن با اسنپ ۸۲۰ میدن بیرون و مایکروسافت بعد از ۲ سال انتظار پرچمدار با اسنپ ۸۱۰ میده بیرون که حتی شرکتایی مثل جی ال ایکس یه سال پیش فهمیدن این پردازنده شدید مشکل داغی داره

محمد
پاسخ دهید دوشنبه 28 دی 1394

فقط از مایکروسافت یه ویندوز ده نهایی و “ساده” میخوام و یه فروشگاه رسمی تو ایران و ساخت یه گوشی خوب. کلا توقع من در همین حده اینا باشن راضیم شدیدا !
که انشالله ویندوز ۱۰ که به زودی میاد و فکر کنم با آپدیت ۹۵۰xl به این نسخه گوشی خوبم داشته باشیم فقط مونده یه فروشکاه که توش تمام لوازم جانبی و شارژر وایرلس و داک و …. توش پیدا شه! تو کل پاساز های تهران بگردی نمیتونی چیزی پیدا کنی اونایی هم که یه سری چیزا دارن به دردی نمیخورن مثلا تو بازار موبایل ایران طبقه همکف ۹۵۰xl رو گرونتر از طیقه زیرش میده کلا هرکی هر جور دلش میخواد میفروشه

Amir920
پاسخ دهید دوشنبه 28 دی 1394

همسرم ۲ ساله به من گیر داده یه گوشی خوب اندروید برام بگیر.اما من همش با این دلیلایی که خودمونو قانع میکنیم قانعش کردم که صبر کنه یه گوشی شاخ ویندوزفونی برات میگیرم.
این پرچمدارای جدید هم که خودتون می دونید اونی نیست که من قولشو بهش دادم
کلا سر کاریم یعنی کمه کم ۱ سال دیگه صبر کنیم که شاید شاید و شاید سرفس فون چیزی که می خوایم باشه!!!!واقعا این وضعیت از قدرت کلام خارجه
و من دیگه نمیدونم چیکار کنم
تا جایی که دیروز بهم میگه ولش کن بیا یه ۱۵۲۰ برام بگیراز خیر پرچمدار جدید گذشتیم
بلاتکلیفی و عدم احترام به وفاداریه مشتری کاریه که مایکروسافت تو این دو سال نشون داده خوب بلده

  لومیا فقط نوکیا
  پاسخ دهید دوشنبه 28 دی 1394

  با این حال نظر من اینه که ۹۵۰xl رو باید با نسخه نهایی سنجش کرد اون موقعی که مایکروسافت سخت افزار این گوشی رو طراحی میکرده میدونسته واسه چه سیستم عاملی میسازش حتما میدونسته نسخه نهایی چی هست چون هم سخت افزار و هم نرم افزار دست خودشه میشه چند درصدی حتمال داد که ۹۵۰xl با نسخه نهایی گوشی خوبی باشه مشخصاتش که عالیه تازه برترین گوشی ۲۰۱۵ هم که شده!(زومیت)
  من میگم صبر کنیم ویندوز ۱۰ بیاد شاید گرم شدن و این سیستم خنک کننده مایع بهتر کار کنه و عمر باتری هم بیشتر بشه من خودم قصد خرید ۹۵۰xl رو دارم فقط باید دید مایکی حرص بده جه میکند

سینا
پاسخ دهید دوشنبه 28 دی 1394

سلام به همه
تو متن به عبارت “کنار گذاشتن برند لومیا به این دلیل است که نتوانسته آن طور که باید فروش داشته باشد” برخوردم خیلی جالب بود برام، نوکیا بعلت پافشاری های غیر منطقیش رو استفاده از سیستم عامل های بدرد نخور یا منسوخ شده نسخه خودشو پیچید و موقعی به لومیا رو آورد که دیر شده بود بعدشم مایکروسافت اومد و گند زد به لومیا و فقط یه بار از دستش در رفت و لومیا ۶۴۰ رو خوب زد و برند لومیا رو رسماً از بین برد، حالا اعلام کرده فکر می کردیم بیشتر فروش داشته باشیم!!!!!

واقعاً چیکار دارن می کنن اینا؟! یا ماها از سیستمهای کلان اقتصادی و بازاریابی خبر نداریم یا اینا معنی دقیق رقابت و دست گرفتن بازار رو نمی دونن.

اپل می یاد یه جنس رو به چندین برابر ارزش واقعیش می فروشه و و کاربر و محصولش رو محدود می کنه و بازهم پر فروشه حتی اگه محصول جدیدش هیچ چیز جدیدی نداشته باشه و مایکروسافت با اون همه ادعا فقط ازین ساخه به اون شاخه می پره و یهو چند تا مدل جدید می ده بیرون که یکیش سی پی یوش ضعیفه یکیش دوربینش فلاش نداره و بقیه هم حافظه داخلیشون کمه و توقع فروش هم داره؟؟؟

hr_hamidi68
پاسخ دهید دوشنبه 28 دی 1394

من خودم ی ویندوز فونی هستم و تا امروز جز نوکیا دستم نگرفتم ولی واقعاً لومیا نوکیا ی چیز دیگه بود
۹۵۰ عالیه ولی ساختش رو نسبت به ۱۵۲۰ مقایسه کنید….
زنده باد نوکیا زنده باد مایکروسافت
تورو خدا نوکیا ی چند نفر بفرست کمک مایکروسافت کنن اسمش داره خراب میشه
کجایی بیل گیتسسسسسس

miladv
پاسخ دهید دوشنبه 28 دی 1394

والا معلوم نیس مایکی با خودش چند چنده. قشنگ معلومه عاجز موندن از جذب توسعه دهنده ها. خودشونم از توسعه سیستم عامل عاجزن. قسمتیشو به اپدیت رداستون واگذار کردن.
اینکه برند لومیا کم ارزشه و این حرفا همش بهونس. یه مشت اراجیفه.
برند اپل با ویندوزفون بیاد کسی بهش نگاه هم نمیکنه.
الان مثلا برند هواوی و شیایومی خیلی های اند هستن که اینقد میفروشن؟

  behzad3
  پاسخ دهید سه شنبه 29 دی 1394

  با نظرت کاملا موافقم.مایکی تکلیفشو با سیستم عاملش مشخص کنه برند بخوره تو سرمون

ArashQ
پاسخ دهید چهارشنبه 30 دی 1394

اینکه میگید کیفت لومیاهای نوکیا بهتر از ماکروسافته چرت بزرگی بیش نیست، لومیاهای نوکیا همشون مشکلات مسخره ای داشتن از جمله ۱۵۲۰ ، اونایی که دارن خودشون میدونن، ولی مثلا ۶۴۰ ماکرو عالیه
الکی بزرگ نمایی نکنید

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,