به به به روز رسانی کریترز ویندوز ۱۰ بهبودها و امکانات زیادی را برای کاربرانی که تصاویر سه بعدی را بر روی کامپیوتر خود خلق می کنند و یا اینکه با این تصاویر سر و کار دارند فراهم آورده است.

نامگذاری این به روز رسانی به حق صورت گرفته است، چرا که این به روز رسانی با امکانات زیادی که برای طراحان و خالقان آثار هنری دارد، ویندوز را به بهترین پلتفرم برای انجام کارهای هنری تبدیل کرده است. برای مثال اپلیکیشن Paint 3D که به نوعی جایگزینی برای اپلیکیشن پینت سابق بوده امکانات بسیار خوبی را برای این گروه از کاربران فراهم آورده است.

View 3D یکی دیگر از اپلیکیشن های این رده است، که می تواند مدل های سه بعدی را به خوبی نشان داده و امکان تعامل کاربر با این آثار را فراهم سازد. این اپلیکیشن این امکان را می دهد تا کاربر کنترل مدل های سه بعدی با پسوندهای ۳MF, PLY, OBJ, FBX و STL را در دست بگیرد.

امروز در اخباری که از سوی یکی از افشا کننده های معروف اینترنت با نام WalkingCat منتشر شده به زودی این اپلیکیشن امکان افزوده شدن مدل های سه بعدی به دنیای واقعی را خواهد داد، ظاهرا این اپلیکیشن قادر خواهد بود تا با استفاده از سنسورها و دوربین تبلت ها مدل های سه بعدی را در زوایای مختلف در دنیای واقعی پیرامون ما نشان دهد، قابلیتی که پیش از این در هالولنز نیز دیده بودیم، و به لطف این اپلیکشن بدون نیاز به داشتن هدست، کاربر می تواند با استفاده از تبلت ویندوزی خود واقعیت افزوده را تجربه کند، ظاهرا این قابلیت Magic Window نام گرفته است.

این ویژگی در امور آموزشی می تواند کاربرد زیادی داشته باشد، و با توجه به موضوع کنفرانس امروز مایکروسافت که در مورد شیوه های نوین آموزش و یادگیری است، احتمالا اخبار بیش تری در این زمینه در طی کنفرانس منتشر خواهد شد.

منبع :

MSPU

892 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
امین
پاسخ دهید سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

واسه موبایل هم میاد؟

amirhossein
پاسخ دهید سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

We are 950 XL users
We need Creators update
We need Improvements
Faster Photo app
We need Fast camera app
We need Stability on Locked phone and Better browser without reload
We need a SmartPhone
😐

ساتیا نادلا
پاسخ دهید سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

چشم اینهایی که فرمودین مد نظر هست و در آپدیتای بعدی لحاظ خواهد شد . ارادتمند ساتیا نادلا

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , ,