اگر به یاد داشته باشید، مایکروسافت برای اولین برنامه Whiteboard خود برای ویندوز ۱۰ را در جریان رویداد معرفی سرفس پرو جدید در ماه مِی به نمایش گذاشت. در حالی که مایکروسافت وعده داده بود که نرم افزار Whiteboard در اواخر امسال در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت، ولی اکنون یک نسخه اولیه از آن لو رفته است. این نسخه شامل بسیاری از قابلیت هایی است که مایکروسافت نشان داده بود، از جمله inking خودکار بر روی اَشکال و جداول و همچنین امکان مشاهده زوایای اشکال.

این طور به نظر می رسد که برنامه Whiteboard مدارس را هدف قرار داده است، زیرا که این نسخه خاص “Education Preview” است. مایکروسافت همچنین این برنامه را به یک خط کش برای ارائه تجربه inking دقیق تر و انواع قلم ها و هایلایت های اساسی مجهز کرده است. یکی از جالب ترین موارد امکان وارد کردن تصاویر از وب و ایجاد خودکار یک نمودار معادله بعد از وارد کردن معادله است.

یکی از بهترین ویژگی های Whiteboard، امکان inkingمشارکتی است، که کاربران ویندوز ۱۰ را قادر می سازد بین افراد مختلف جلساتی برگزار کرده و در این جلسه تمام افراد به صورت لحظه ای ایده های خود را به روی بوم بیاورند. البته استفاده از این قابلیت در حال حاضر امکان پذیر نیست، زیرا که در این نسخه لو رفته از برنامه هنوز پشتیبانی از ورود با حساب مایکروسافت وجود ندارد.

به طور کلی، برنامه Whiteboard برای inking پایه ای و ساده بسیار کاربردی است. ویژگی اَشکال هوشمند بسیار قابل توجه بوده و روشن است که مایکروسافت در آینده ویژگی هایی مانند جستجو و معادلات را به این برنامه کاربردی اضافه خواهد کرد.

همان طور که گفته شد مایکروسافت برنامه ریزی کرده این اپلیکیشن را در اواخر امسال و احتمالا به همراه به روز رسانی فال کریترز ویندوز ۱۰ در دسترس کاربران قرار دهد.

منبع :

THEVERGE

2134 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
مازيار
پاسخ دهید شنبه 3 تیر 1396

کاش این اصطلاح “لو رفتن” از فرهنگ فارسیمون حذف میشد، کاش میدونستم کی برای اولین بار این کلمه رو برای این جور وقتا استفاده کرد و باعث این تب همه گیر شد، همه هم که ماشالله همین طور دارن تکرار میکنن، آخه چی لو رفت، یعنی یکی از کارمندا دزدکی و پاورچین پاورچین اومده اطلاعات این برنامه رو به بیرون فرستاده؟ خوب لو رفتن خودش معنیش رووشه آخه، نکنید این کارو اقا جان نکنید :((

zaryab
پاسخ دهید یکشنبه 4 تیر 1396

همین قابلیتش تو وان نوت خیلی کاربردیه، یکی از مشکلات اساسی کارای پژوهشی نوشتن فرمول تو ورد هست که با این قابلیت تشخیص به راحتی فرمولارو با قلم سرفس مینویسی خودش تبدیل میکنه به فرمول، تو وان نوت من ماتریس نوشتم بعد علاوه بر تبدیلش به متن و همچنین پاسخ دترمینان ماتریس روش حل رو هم به من یاد داد، خیلی فوق العادست این قابلیت ink ویندوز

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,