مایکروسافت تصمیم گرفته تا برنامه شناسایی داوطلبانه باگ های مرورگر اج را به صورت گسترده ای گسترش دهد، این روند حقیقتا دلپذیر و مورد پسند است، چرا که تاکنون کارشناسان و محققین امنیتی از سراسر دنیا به صورت داوطلبانه در رفع مشکلات این مرورگر شرکت داشته اند و این روند با قدرت بیش تر ادامه خواهد یافت.

مایکروسافت عنوان داشته که تاکنون بیش از ۲۰۰.۰۰۰ دلار به داوطلبانی که در شناسایی مشکلات مرورگر اج همکاری کرده اند، پرداخت کرده است، و به واسطه تعداد قابل توجه رخنه های امنیتی کشف شده که در این برنامه داوطلبانه شرکت داشته اند، این برنامه اکنون به صورتی ثابت و استوار درآمده است.

مایکروسافت در همین زمینه عنوان داشته:

مایکروسافت کاملا نسبت به ارایه محصولات امن به کاربران خود متعهد است، و این برنامه کشف نقایص امنیتی ما را در رسیدن به هدف خود یاری کرده است. ما در طی ۱۰ ماه از عمر این برنامه گزارشات بسیار سطح بالایی در زمینه امنیت مرورگر اج دریافت کرده ایم، که این موارد به ما کمک کرده اند تا کاربران خود را محافظت کنیم.

بنابراین در جهت ماندن در مسیر فلسفه حفظ امنیت کاربران خود و تداوم تعامل سازنده با محققان امنیتی، امروز ما اج برای ویندوز اینسایدرها را از یک برنامه مدت دار و محدود به برنامه ای نامحدود و همیشگی تبدیل می کنیم.

صرفا ۱۰ ماه از عمر آن می گذرد

پروژه شناسایی داوطلبانه باگ های مرورگر اج ابتدا در ماه آگوست سال ۲۰۱۶ راه اندازی شد، این پروژه در ابتدا جوایز مادی را برای محققانی که به شناسایی کدهای اجرایی از راه دور (که مورد استفاده هکرها هستند) می پرداختند، در نظر گرفته بود. این برنامه در ادامه گسترش یافت و هر گونه رخنه امنیتی، حتی مشکلاتی در طراحی مرورگر که احتمال به دام افتادن کاربران را افزایش می داد، نیز با جوایز مالی مایکروسافت مواجه می شد.

درست مانند گذشته با توجه به شدت و اهمیت مشکل و باگ شناسایی شده، محققان جوایزی بین ۵۰۰ تا ۱۵۰۰۰ دلار دریافت خواهند کرد. مایکروسافت در ادامه اضافه کرده که مشکل امنیتی گزارش شده باید در آخرین بیلد پیش نمایش ویندوز اینسایدر همچنان موجود باشد تا جایزه بدان تعلق گیرد.

اگر در زمینه مسایل امنیتی تخصص دارید به شما توصیه می کنیم که جزییات بیش تر این برنامه را در این صفحه مطالعه کنید. در نهایت بد نیست اشاره کنیم که برنامه شناسایی باگ های امنیتی مرورگر اج اولین برنامه در نوع خود است که نقطه زمانی پایانی ندارد و برای همیشه برقرار خواهد بود.

منبع :

SOFTPEDIA

1139 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
فرزام
پاسخ دهید یکشنبه 4 تیر 1396

دوستان ویندوزی،مرورگر اج شما هم گاهی برای نمایش حالتی بین موبایل و دسکتاپ گیر میکنه؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , ,