_ویندوز پنل جدید

اپلیکیشن Your Phone می‌خواهد گوشی شما را در جیبتان نگه دارد مایکروسافت هدف بزرگی را دنبال می‌کند

رهبری مایکروسافت برنامه‌های بلند پروازانه‌ای در جهت به دست آوردن بازار کامپیوتری در هر کجا و در هر صورت ممکنی دارد. از هدف تبدیل پلتفرم Azure Cloud به رایانه جهان، یک راهبرد اپلیکیشنی چند پلتفرمی، مدیریت دستگاه و سیستم مدیریتی از طریق Intune برای صنعت و آموزش، مایکروسافت بخشی از تمام محاسباتی است که ما انجام می‌دهیم. و امروز این شرکت به تحقق بخشیدن به خواسته‌های جدیدی می‌پردازد.

مدت‌ها پیش و در زمانی نامناسب و با یک سیستم عامل ناکامل، مایکروسافت شروع به رقابت با گوگل و اپل در زمینه تلفن‌های همراه کرد. تاخیر در ورود به بازار، شباهت بیش از اندازه به دو سیستم عامل از پیش وارد شده، برخی نقاط ضعف سیستم عاملی، تفاوت عمیق با اکوسیستم دسکتاپ و بسیاری موارد دیگر باعث شد مایکروسافت نتواند سیستم عامل خود را بین رقبا بهتر جلوه دهد و صاحب مشتریان جدید شود. اشتباهات مکرر در زمان ریاست آقای بالمر اتفاق افتاد که به این ماجرا کمک شایان کرد. اما با جابه‌جایی ریاست، دیدگاه‌ها تغییر کرد. سرمایه‌ها در مکان‌ها و زمان‌های لازم خرج شد و رشد صعودی شرکت سرعت چندین برابر گرفت.

اما این یک اشتباه اثر عمیقی بر جای گذاشت که هنوز کمپانی درگیر پوشاندن آن است. ویندوز روی تلفن همراه شکست خورد و بازار آن تقرایبا به 0 رسید. اما ریاست جدید مایکروسافت دست از تلاش بر نمی‌دارد و می‌خواهد هر طور شده این شکاف ایجاد شده را ببندد و در کنار آن قدری به زخم‌هایی که به مردم زده شد مرهم بزند. یکی از اهداف اصلی که در حال حاضر در پیش گرفته شده اپلیکیشن Your Phone Companion است. در این مطلب بیشتر در مورد این اپلیکیشن صحبت خواهیم کرد.

چه در برنامه در دستگاه‌های ما، در امنیت ما و یا ابری که برنامه‌های ما را قدرت می‌بخشد، اطلاعات ما را ذخیره می‌کند یا تجربه‌های دیجیتال ما را مدیریت می‌کند، مایکروسافت تلاش می‌کند تا یک زیرساخت محاسباتی جامع و همه جانبه برای تمام دستگاه‌های جهان ایجاد کند. با این وجود فقدان یک گوشی هوشمند در نمونه‌های مختلف دستگاه، چالشی برای این هدف است.

بدون یک تلفن هوشمند، پلتفرم رایانه‌ای که اغلب مورد استفاده قرار می‌گیرد، مایکروسافت مجبور است کامپیوتر و رایانه شخصی خود را به سمت جلو پیش ببرد و هر جا که ممکن است تعاملات کاربر با گوشی های هوشمند را کاهش دهد. این جایی است که نرم‌افزار Your phone مایکروسافت در چندین نوع فرم مختلف سخت‌افزاری در ویندوز 10 قرار می‌گیرد.

تصویر بزرگتر از Your Phone

مایکروسافت Your Phone دارای یک قاعده ساده است: گوشی هوشمند کاربر را بر روی رایانه شخصی او  آینه می‌کند تا بتواند با گوشی هوشمند خود (از کامپیوتر) ارتباط برقرار کند و این کار را بدون وقفه کاری انجام دهد. این یک ایده عالی است. اکثر ما دستگاه‌های متعددی داریم و بر اساس اطلاعات فعلی 800 میلیون کاربر در حال حاضر در ویندوز 10 (از 1.5 میلیارد ویندوز نصب شده) و نزدیک به سه میلیارد کاربران گوشی‌های هوشمند هستند که ترکیب چند دستگاهی به احتمال زیاد ویندوز کامپیوتر و یک تلفن اندروید و یا آیفون است.

بر خلاف سایر راه حل‌های همگام سازی مایکروسافت مانند Sets، تلفن شما به ابر متکی نیست. لازم است دو دستگاه به یک شبکه WiFi متصل شوند. تلفن شما اجازه می‌دهد تا متون را از رایانه دریافت کرده و پاسخ دهید، عکس‌ها را بین تلفن و رایانه همگام سازی می‌کند و کاربران را قادر می‌سازد با استفاده از ویژگی صفحه نمایش گوشی با رابط کاربری گوشی، برنامه‌ها و محتویات گوشی ارتباط برقرار کنند.

مایکروسافت Graph آنچه را که در مورد یک کاربر و دستگاه‌هایش می‌داند برای ایجاد این ارتباط پایدار بین دستگاه‌ها استفاده می‌کند. این استراتژی “تک پلتفرمی” که بین دستگاهها و اکوسیستم‌های متصل است، به کاربران اجازه می‌دهد تا بدون محدودیت‌هایی که توسط یک رویکرد خاص دستگاه‌ها به کار رفته اند، به کار خود ادامه دهند و مکمل ایده حیرت انگیز رایانشی مایکروسافت باشند. با در نظر گرفتن دیدگاه همه پلتفرمی مایکروسافت، می‌توان فرض کرد که حتی اگر تلفن‌های ویندوز موفق می‌شدند هم مایکروسافت به طور بسیار قدرتمندی به تولید و گسترش Your Phone می‌پرداخت. با این حال، حسی به من می‌گوید که حتی اگر هنوز بخشی از این طرح همه پلتفرمی می‌بود، شايد در فهرست اولویت‌ها نبود.

راه حل Your Phone

بسیاری از ما که به صورت حرفه‌ای و کاربردی از کامپیوتر استفاده می‌کنیم، به عنوان یک دانش‌آموز و یا برای لذت بردن از موبایل استفاده می‌کنیم. که به راحتی در دسترس قرار گرفته است، حتی اگر در جیب یا کیسه باشد، گردش کاری ما همیشه مختل می‌شود، زیرا چشم‌ها، دست‌ها و توجه ما از وظیفه کامپیوتری ما به سمت هشدارهای مربوط به تلفن پرت می‌شود.

اگرچه ممکن است فرض شود که اختلال بیشتر از طبیعت شناختی انتزاعی است، بدن ما نیز از لحاظ جسمی تغییر می‌کند، که در جهت تغییر جهت گیری ذهنی ما به تلفن‌های ما است، تا تقاضای بار ذهنی و جسمی تلفن همراه برطرف شود. این امر که ما به گوشی‌هایمان متمرکز شده‌ایم، می‌تواند بازگشتن به فعالیت اصلی ما را سخت کند. چراکه هشدار روی صفحه نمایش دستگاه ما را به طور ذهنی و فیزیکی عمیق تر به این زمینه جلب می‌کنند و ما را بیشتر از کارهای رایانه‌ای که قبلا توجه ما را جلب کرده است دور می‌کند.

رویداد مهم پیش رو

مایکروسافت قصد دارد صدا و صوت را به Your Phone بیاورد

بنابراین مایکروسافت Your phone راه حلی برای یک مشکل واقعی ارائه می‌دهد. اگرچه توجه به یک هشدار تلفن در یک کامپیوتر به وجود آورنده یک سطح از اختلال است، کاربر به طور بالقوه از تغییر جهت جسمی اجتناب می‌کند، که موجب تشدید حرکت در برابر دوری از کار روی کامپیوتر می‌شود. علاوه بر این، با ویژگی‌های آینده مانند بازتاب تلفن بر روی کامپیوتر از طریق صفحه نمایش تلفن، تعامل کامل با UI گوشی و برنامه‌ها، به نوعی، “تبدیل” کامپیوتر افراد به تلفن آنها اتفاق می‌افتد. از آنجا که مایکروسافت دیگر گوشی هوشمند خود را ندارد، ساختن رایانه‌های شخصی ویندوز با تمام شکل‌ها و اندازه‌هایی که قادر به «بودن» گوشی برای کاربر است، هوشمندانه یا از سر اجبار است یا هر دو.

اگر پشتیبانی صوتی به تلفن شما بیاید، روند کامل خواهد بود. مایکروسافت به دنبال این قابلیت است که توسط مدیر اجرایی ویندوز سنترال دنیل روبینو توضیح داده شده است:

در حال حاضر پشتیبانی از مدیریت تماس‌های تلفنی در کامپیوتر شما وجود ندارد، اما مایکروسافت این ایده را دنبال می‌کند و مایل است که از طریق Your Phone به ویندوز 10 پشتیبانی را ارائه دهد.

Your Phone اینجا، Your Phone آنجا، Your Phone همه‌جا

تلفن شما ممکن است تاثیرات متفاوتی بر اساس پیش‌زمینه فکری داشته باشد. متخصصانی که در محیط کاری مخصوص دسکتاپ فعالیت می‌کنند ممکن است متوجه شوند که تمرکز بیشتری روی وظایف دارند زیرا آنها به پیام‌های متنی و سایر هشدارها به طور مستقیم از کامپیوتر پاسخ می‌دهند.

یک دانش‌آموز یا وبلاگ نویس با استفاده از یک لپ تاپ در یک کافی شاپ ممکن است سطح کارایی مشابهی را به دست آورد. مایکروسافت تا اینجا روی کاربردهای حرفه‌ای Your Phone تمرکز کرده است. با این وجود، Your Phone به طور بالقوه می‌تواند تاثیر قابل توجهی در ظرفیت‌های تفریحی بر سایر فرم‌های رایانشی داشته باشد. Surface Go تحولی فوق العاده برای بهره‌ وری و اوقات فراغت را در صفحه نمایش 10 اینچی ارائه می‌دهد که فضای کاری بسیار بیشتری از تلفن‌های هوشمند 6 اینچی است.

پیگیری‌ها در رابطه با گوشی‌های تاشو نشان می‌دهد تقاضا برای صفحه نمایش بزرگتر برای کار و بازی در حال حرکت بالا است و کاربران نیاز شدیدی به صفحه نمایش‌های بزرگی دارند که گوشی‌های هوشمند مدت‌ها این قابلیت را از آنها گرفته بودند. Your Phone در ابعاد کوچک دستگاه‌های 2 در 1 ویندوز 10 (یا رایانه‌های کوچک تاشو مانند کامپیوتر Tiger Rapids اینتل) ممکن است به طور بالقوه کاربران را به انجام آنچه که معمولا برای اوقات فراغت در تلفن خود صرف می‌کردند را راحت‌تر در دستگاه بزرگتر، اما هنوز هم بسیار قابل حمل انجام دهند.

نگاهی به دنیای بدون موبایل

ما همه چیز را در باره نقشه‌های مایکروسافت برای Your Phone و سایر راهبردهای یکپارچه سازی آن نمی‌دانیم. اما می‌دانیم که مایکروسافت در حال تلاش برای رفع موانع بین سیستم عامل‌ها است تا رایانشی که ما می‌خواهیم انجام دهیم، به طور فزاینده‌ای از دستگاه‌ها و اکوسیستم‌ها مستقل شود.

ما همچنین می‌دانیم که بدون گوشی هوشمند و یا نوعی از دستگاه تلفن همراه قابل حمل (سرفس اندرومدا) یک حفره عظیم در استراتژی محاسباتی مایکروسافت وجود دارد. بنابراین در حال حاضر، Your Phone ممکن است “گوشی هوشمند” مایکروسافت برای جایگزینی تلفن ویندوز باشد.

با توجه به رشد Your Phone خیلی از چیزهایی که دسترسی به آن مشکل یا ناممکن بود اکنون برای کاربران علاقه‌مند به استیل زندگی مایکروسافتی ممکن است. اما آیا این اندازه کافی است؟ یا آیا در آینده چیزی جایگزین بهتری برای این اپلیکیشن خواهد شد؟ باید قدری صبر کنیم. شما چه فکر می‌کنید؟

دانلود
اطلاعات
  • بسیار کاربردی
  • نصب و راه‌اندازی آسان
  • استفاده راحت و دائمی
منبع :

WINDOWS CENTRAL

138 پست
سید علی جعفری
مهندس نرم‌افزار و شبکه. گرافیست، انیماتور و موشن گرافیست، سخنران و ارائه دهنده، 22 ساله از مشهد. علاقه‌مند به بازی‌های رایانه‌ای، زبان‌های خارجی و تکنولوژی‌های روز جهان. عاشق مایکروسافت.
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
حسین
پاسخ دهید جمعه 17 فروردین 1398

من ک از رو گوشیم حذفش کردم. اوایل اپ خوبی بود ولی دیدم نمایش عکس ها کار بیهوده ایه چون اپ photos ویندوز همون کارو بهتر انجام میده. اس ام اس هم نیازی ندارم بهش. در واقع کارایی ک این اپ انجام میده رو میشه تو باقی سرویس های مایکروسافت هم پیدا کرد. میمونه قابلیت mirroring ک خود ویندوز و قابلیت cast رو خیلی گوشیا دارن. نوتیفیکیشن ها بستگی داره ب خودتون. اگه اپ هایی ک با پی سی مشترک هستن رو زیاد استفاده میکنید این قابلیت هم ب کارتون نمیاد زیاد. در واقع خیلی در هم ریختگی و phone clutter ایجاد میکنه. فعلا چیز خاصی نداره. ولی اگه روی گیمینگ متمرکز بشه باحال میشه. یعنی قابلیتایی مثل xbocx game bar روی این گوشی کار کنه و مثلا حین بازی کردن بشه ویدئو گرفت یا کارایی از این قبیل خوبه.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,