اکس باکس وان اکس یک ارتقای بسیار دقیق و گسترده در حیطه سخت افزاری داشته که نهفقط با سوپر شارژ کردن و افزایش مشخصات اصلی کنسول بلکه با حذف حافظه‌ی ESRAM توانسته رم ۱۲ گیگابایتی را در خود جای دهد. در ادامه با تیم کافه اکس باکس وینفون با ما همراه باشید.

سؤال اینجاست که چقدر توسعه دهندگان باید تلاش کنند تا به قدرت اکس باکس وان اکس برسند و بتوانند از تمام قدرت سخت افزاری این کنسول بهره ببرند؟ این سؤال بجایی است زیرا توسعه دهندگان با وجود سخت بودن کار به آن فائق آمده‌اند.

خوش بختانه ما از توسعه دهندگان زیادی شنیده‌ایم که رسیدن به قدرت اکس باکس وان اکس بسیار ساده است. در مصاحبه‌ای با Gamesindustry.biz آقای Matt Allen کارگردان هنری بازی Middle Earth Shadow of war در مورد این که چقدر آماده سازی بازی و اجرای آن روی اکس باکس وان اکس ساده است، صحبت کرده‌اند.

کار به لحاظ محتوایی زیاد طول نکشید تا به عمل برسد. از دیدگاه مهندسی به دلیل این که شباهت زیادی با ساختار ویندوز ۱۰ دارد و ما در حال حاضر آن را روی ویندوز ۱۰ اجرا می‌کنیم، مهندسین ما رو مجبور به این کرد که بالاخره آن را روی اکس باکس وان اکس اسکورپیو اجرا کنند. خب زیادم خوب نبود، مشکلاتی وجود داشت که ما را درگیر خود کرد اما زیاد کار نبرد.

بیشتر مشکلاتی که ایشان در گفته‌هایشان مطرح کردند مربوط به بهره برداری از قابلیت‌هایاضافی ارائه شده توسط کنسول مانند HDR و میزان کردن کیفیت اطراف آن بود.

HDR یک فضای رنگی است که اکثر بازی‌های جدید از این قابلیت استفاده می‌کنند. ما از PBR در گستره استاندارد رنگی استفاده کردیم اما وقتی شما HDR را روشن می‌کنید رنگ‌ها شگفت انگیز به نظر می‌رسندحدوداً یک ماه تلاش کردیم تا بتوانیم روشنایی را بهدرستی تنظیم کنیم.

خب این خوب به نظر می‌رسد که توسعه دهندگان به راحتی با سخت افزار اکس باکس وان اکس کنار آمده‌اند اما باید مراقب باشند که بازی‌هایشان را بی دقت روی کنسول سوار نکنند و آن را به خاطر کیفیت ۴K و HDR بهترین بازی ننامند.

و در آخر اشاره ای کنیم به این که بازی Middle Earth Shadow Of War دهم اکتبر ۲۰۱۷ عرضه خواهد شد.

نظرات خود را در این مورد با ما درمیان بگذارید.

منبع :

GAMINGBOLT

267 پست
سینا لواسانی
او دانشجوی مهندسی کامپیوتر است. به پرواز و بازی های ویدیویی علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف بازی های ویدیویی و فیلم کند. سینا اکنون نویسنده و مترجم بخش اکس باکس وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , ,