_ایکس باکس و گیمینگ پنل جدید

اسکایریم هنوز هم میلیون‌ها بازیکن ماهانه دارد "اگر می‌خواهید آن را منتشر نکنیم، دست از خریدنش بکشید"

پنجمین نسخه از سری Elder Scrolls، از بزرگترین موفقیت‌های تاریخ بتزداست. طبق گفته‌ی کارگردان اسکایریم، این بازی که در سال 2011 منتشر شد هنوز هم میلیون‌ها بازیکن ماهانه دارد! برای ادامه‌ی این خبر با وینفون همراه باشید.

تاد هاوارد، کارگاردان بازی‌هایی چون اسکایریم و چند نسخه از سری fallout، در جدیدترین سخنرانی خود در مورد کاربران Skyrim گفت:

حتی امروز، پس از گذشت هفت سال از عرضه‌ی بازی، میلیون‌ها نفر هر ماه آن را بازی می‌کنند.

اسکایریم در سال 2011 برای ایکس باکس 360، پلی استیشن 3 و PC عرضه شد. در سال 2016 نیز نسخه‌ی ویژه‌ای برای ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 منتشر شد، نسخه‌ای که در سال 2017 برای کنسول نینتندو سوییچ نیز عرضه شد. هم اکنون نسخه‌ی واقعیت مجازی این بازی برای پلی استیشن VR نیز عرضه شده است. بتزدا حتی نسخه‌ی مخصوص دستگاه‌های الکسای آمازون را هم در E3 2018 معرفی کرد!

با توجه به عرضه بر روی تمام پلتفرم‌های ممکن، فهمیدن دلیل تلاش بتزدا برای عرضه‌ی اسکایریم بر روی پلتفرم‌های بیشتر، سخت نیست: پول!

تاد هاوارد

هاوارد نیز در این رابطه به شوخی گفت:

اگر می‌خواهید آن را منتشر نکنیم، دست از خریدنش بکشید.

در سال 2014، Skyrim موفق به فروش 20 میلیون نسخه شده بود. البته که این آمار فروش شامل نسخه‌ی ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 و سوییچ نمی‌شود.

اسکایریم و Special Edition آن، هنوز هم در بین پرطرفدارترین بازی‌های استیم با بیش از 16 هزار بازیکن روزانه قرار دارند.

استودیوی بازیسازی Bethesda هم اکنون در حال کار بر روی چند پروژه‌ی جدید است که شامل بازی RPG کاملا جدیدی به نام Starfield و همچنین نسخه‌ی ششم سری Elder Scrolls می‌شود. این بازی‌ها که هنوز در مراحل اولیه‌ی ساخت قرار دارند، احتمالا تا عرضه‌ی کنسول‌های نسل بعد منتشر نخواهند شد. یک نسخه‌ی جدید الدر اسکرولز نیز با نام Blades پاییز امسال منتشر خواهد شد.

نظر شما در مورد اسکایریم چیست؟ آیا شما هم جزو میلیون‌ها بازیکن ماهانه‌ی آن هستید؟

منبع :

GAMESPOT

15 پست
علیرضا قنواتی
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,