_ایکس باکس و گیمینگ پنل جدید

جزئیاتی از گیم پلی Minecraft Earth

Minecraft Earth یک بازی شبیه Pokemon Go است و از جانب شرکت مایکروسافت ارائه خواهد شد، اما در عین حال بسیار فراتر از Pokemon Go است. در این مقاله به شرح جزئیاتی چون ماجراجویی‌ها، نقشه جهان، Build Plates و موارد دیگر پرداخته شده است. با وینفون همراه باشید.

بالاخره Minecraft Earth ارائه شد! این بازی پیشتر به کد نام “Genoa” خوانده می‌شد. Minecraft Earth بازی واقعیت افزوده (AR) رایگانی خواهد بود که از Ingress و Pokemon Go از آزمایشگاههای Niantic الهام گرفته شده است. این بازی برای دستگاه‌های موبایل، مشخصا اندروید و iOS در دسترس قرار خواهد گرفت.

Minecraft Earth با استفاده از داده‌های Open Street Maps به شما اجازه خواهد داد تا در هر نقطه‌ایی از جهان به ساخت و ماجراجویی بپردازید، خواه بخواهید با دوستان خود زامبی‌ها را به دام بیندازید، انواع دار و دسته‌ها را به شیوه Pokemon جمع کنید، یا بخواهید قلعه رویاهای واقعیت افزوده خود را بسازید.

گیم پلی Minecraft Earth برای هواداران Pokemon Go آشنا خواهد بود، اما برخی تفاوت‌های کلیدی وجود دارد که عمق بیشتری به تجربیات اضافه می‌کند، حال آن که به ماینکرفت و اینکه در مورد چیست وفادار باقی می‌ماند.

نقشه سراسر جهان در Minecraft Earth

نقشه جهان در Minecraft Earth از داده‌های Open Street Maps استخراج می‌شود، و با سرویس‌های مایکروسافت آژور (Azure) ترکیب شده تا یک ویو جهانی به شیوه ماینکرفت ایجاد کند. شما قادر خواهید بود هر جهتی از جامعه محلی خود را که به شیوه ماینکرفت رندر شده را ببینید، که در حین راه رفتن شما جابه‌جایی‌های شما را ردیابی می‌کند.

خواه در حال حرکت باشید یا در منزل بدون حرکت، Minecraft Earth بلوکهای قابل ضربه زدن (Tappable) را ظاهر خواهد کرد که می‌تواند به سادگی با ضربه زدن بر روی صفحه نمایش بلافاصله از روی نقشه جهان استخراج شود. این بلوک‌ها در میان سایر انواع رایج ساختمان‌هایی که هواداران Minecraft Earth با آن آشنا هستند، ممکن است چیزهایی مانند قلوه سنگ، خاک، و یا شن باشند. همچنین آواتار شما در جهان می‌تواند از هر پوسته‌ایی که در نسخه‌های Minecraft Bedrock از بازی دراختیار دارید، استفاده کند.

در نقشه جهان، قادر خواهید بود دیگر بازیکنانی که در پیرامون نزدیک شما (بسته به تنظیمات حریم خصوصی شما) قرار دارند را ببینید، و فعالیت‌های مختلفی را که می‌توانید در آن شرکت کنید، مشاهده خواهید کرد. تاکنون ارزشمندترین این فعالیت‌ها، که ما تا به امروز از آن باخبریم، ماجراجویی‌ها (Adventures) هستند.

” Adventures” چگونه در Minecraft Earth کار می‌کند

Adventures در Minecraft Earth جلسات واقعیت افزوده‌ایی هستند به صورت تصادفی در جهان ایجاد می‌شوند. Adventures بر پایه داده‌های مکانی از Open Street Maps پویا هستند و می‌توانید به تنهایی یا با سایر بازیکنان در اطراف محل خود آن را تجربه کنید.

Adventures مانند تکه‌های کوچکی از هسته ماینکرفت هستند که به صورت مستقیم در دنیای واقعی قرار می‌گیرند. شما قادر خواهید بود زمین را بکنید تا قلوه سنگ به دست آورید، درختان را قطع کنید تا چوب به دست آورید، با باندها مبارزه کنید، انواع موجودات را بگیرید و غیره. درباره مبارزات ریاست نیز از ماینکرفت سوال پرسیده شد، اما مایکروسافت می‌گوید هنوز آماده نشده تا بتوان در مورد آن حرفی به میان آورد.

Adventures در جاهایی هستند که ممکن است برخی مصالح نادر ساختمانی مانند خشت را بیابید. اگر Adventure را با سایر بازیکنان به اشتراک گذاشته‌اید، هر بلوکی که در طول رویارویی استخراج می‌کنید توسط همه افراد گروه دریافت می‌شود، بنابراین نیازی به عجله کردن و جنگیدن برای غارت نیست. هر شخص هر چه بخواهد به دست می‌آورد. هر چیزی که جمع آوری کرده‌اید، چه مصالح ساختمانی باشد، دار و دسته‌ها، و یا پول مستقیما به فهرست شما می‌رود، که پس از آن می‌توانید بر روی ساخت صفحات (Build Plates) استفاده کنید.

” Build Plates” چگونه در Minecraft Earth کار می‌کند

Build Plates بوم‌های ساختمانی Minecraft Earth هستند، در واقع تکه‌های منحصر به فرد از چیزهایی که به دست آورده‌اید. مانند یک قلمرو شخصی کوچک عمل می‌کند، یک Build Plate جایی است که می‌توانید منابعی که به سختی به دست آورده‌اید را با بهره‌مندی از ورژن واقعیت افزوده ماینکرفت صرف کنید. قلعه‌های عظیم بسازید، چیزهای عجیب و غریب رداستونی بسازید، انواع دار و دسته‌ها راایجاد کنید، و حتی دوستان خود را برای ساخت و ساز دعوت کنید تا آیتم‌ها را با شما داد و ستد کنند. Build Plates می‌تواند کوچک شود و برای دستکاری آسانتر بر روی یک میز قرار گیرد، یا در اندازه واقعی جلوه کند تا در دنیای واقعی تجربه شود.

وقتی که کارتان تمام شد، و برای اینکه دیگران نیز از آن تجربه بهره‌مند شوند، می‌توانید حتی Build Plate خود را در دنیای واقعی رها کنید، اما ترس ندارد، تنها کسانی که آنها را به همکاری دعوت کرده‌اید می‌توانند Build Plate شما را خراب کرده یا چیزی به آن اضافه کنند، بنابراین اطمینان حاصل کنید تنها افراد قابل اطمینان را دعوت می‌کنید.

سلامت و گرسنگی در Minecraft Earth

سلامت و گرسنگی هر دو در مود بقا ماینکرفت در Minecraft Earth سهیم هستند. نیاز به غذا خوردن دارید تا بر گرسنگی خود غلبه کنید، بیشتر شبیه همان شیوه‌ایی که در ورژن‌های پایه ماینکرفت امروزی انجام می‌دهید. گرسنگی علاوه بر تاثیری که بر احیا سلامتی شما دارد، همچنین تعیین می‌کند تا چه حد می‌تواند از مکان فعلی خود دور شوید تا به Tappables ضربه بزنید و با Adventures تعامل برقرار کنید.

درست مانند ماینکرفت امروزی، قادر خواهید بود به مزرعه غذا، پرورش حیوانات بپردازید و ران مرغ بپزید.

Muddy Pig جدید بسیار بانمک است. ممکن است بخواهید آن را برای خوراک قیمه تکه تکه کنید.

ایمنی و حفاظت از کودکان در برابر مصائب در Minecraft Earth

صحبت از اعتماد شد، مایکروسافت می‌گوید در Minecraft Earth به ایمنی بازیکنان به ویژه بازیکنان کم سن وسال بسیار جدی پرداخته شده است. Minecraft Earth از یک حساب کاربری رایگان ایکس باکس لایو (Xbox Live) برای ویژگی‌های سطح سیستمی خود استفاده می‌کند، که برای حساب کاربری کودکان با حفاظت‌های سختگیرانه‌ایی همراه شده است. حساب کاربری کودکان به صورت پیش فرض در نقشه جهان دیده نمی‌شود، و تنها پس از دریافت اجازه صریح قابل مشاهده است.

علاوه بر این، بازیکنان بدون اجازه قادر به ورود و از بین بردن ابداع شما نخواهند بود. کارایی Build Plates مشابه قلمرو ماینکرفت می‌باشد، به این معنی که لازم است افراد را دعوت کنید تا بتوانند بر روی چیزی اثری بگذارند. اگر Build Plate خود را برای مشاهده دیگران به صورت عمومی تنظیم کنید، آنها می‌توانند آن را خراب کرده یا اثر بدی بر روی آن بگذارند، اما این تغییرات تنها در سمت آنها رخ می‌دهد، و قادر نخواهند بود هیچ کدام از بلوکهای شما را جمع آوری کنند (بدون اینکه برای انجام این کار دعوت شوند). زمانی که آنها Build Plate شما را ترک کنند، آن به حالت عادی بر می‌گردند.

پتانسیل بالقوه Minecraft Earth

Minecraft Earth پتانسیل یک بازی واقعا بزرگ را دارد، تا هواداران ماینکرفت را از سراسر جهان در مقیاس وسیع جهان افزوده یکتا، با چندین بازیکن گرد هم بیاورد.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

187 پست
نجمه عنایتی
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,