_مایکروسافت پنل جدید

نمایش گیم پلی ماینکرفت ارث در کنفرانس توسعه دهندگان اپل دوستی مایکروسافت و اپل پیوسته تحکم می‌یابد!

شب گذشته کنفرانس توسعه‌دهندگان اپل موسوم به WWDC 2019 برگزار شد. طی این کنفرانس برنامه‌های آتی این شرکت برای توسعه‌دهندگان و محصولات جدید سخت افزاری و نرم افزاری در معرض دید قرار گرفت. در این میان بازی موبایلی واقعیت افزوده مایکروسافت یعنی ماینکرفت ارث که هنوز منتشر نشده برای اولین بار در معرض دید قرار گرفت. 

چندی پیش بود که برای اولین بار مایکروسافت از توسعه یک بازی واقعیت افزوده برای گوشی‌های هوشمند اندرویدی و ios خبر داد. این بازی واقعیت افزوده که Minecraft Earth نام گرفته در حقیقت رقیب مستقیم بازی بسیار محبوب و جنجالی پوکمون گو محسوب می‌شود، با این تفاوت که عملا دنیای پیکسلی ماینکرفت را به زندگی روزمره ما می‌آورد.

این بازی از قوانین مشابهی با نسخه معمولی ماینکرفت بهره می‌گیرد، بنابراین مواردی نظیر پرورش حیوانات، ساخت و ساز، جستجوی سنگ‌های قیمتی از عناصر بنیادین این بازی خواهد بود. تفاوت عمده این بازی واقعیت افزوده با نسخه کلاسیک بازی، آورده شدن و اجرای تمامی این موارد در محیط زندگی شما است که یقینا تجربه‌ای کاملا هیجان انگیز به‌شمار می‌رود.

مایکروسافت توسعه ماینکرفت ارث را پیشتر طی یک تریلر کوتاه از بازی اعلام داشته بود، اما شب گذشته طی کنفرانس توسعه‌دهندگان اپل برای اولین بار دموی واقعی از گیم پلی بازی به نمایش درآمد که با واکنش بسیار خوب حاضران در سالن نیز مواجه شد.

همان‌طور که در ویدیو گیم پلی بازی مشاهده کردید، این عنوان نه تنها از پایه و اساس با پوکمون گو بسیار متفاوت است، بلکه سطح جدیدی از کار تیمی و همکاری را در یک بازی واقعیت افزوده به نمایش گذاشته است.

در اینجا بد نیست اشاره کنیم که در حال حاضر نسخه‌های مختلف ماینکرفت در پلتفرم‌های مختلف این بازی را به پر فروش‌ترین بازی تاریخ بازی‌های ویدیویی بدل ساخته است. یقینا عرضه نسخه AR ماینکرفت به موفقیت بسیار بیشتر آن کمک شایانی خواهد کرد. خوشبختانه برای انجام این بازی لازم نیست زمان زیادی را صبر کنیم. چرا که این عنوان به زودی در کشورهای آمریکا و کانادا در دسترس قرار خواهد گرفت و در ادامه در دیگر نقاط دنیا قابل بازی خواهد بود.

آیا تاکنون تجربه بازی ماینکرفت را داشته‌اید؟ آینده نسخه جدید این بازی را در گوشی‌های هوشمند چطور ارزیابی می‌کنید؟

منبع :

WINDOWS CENTRAL

1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,