چندی پیش مایکروسافت اعلام کرد که هلن چیانگ به‌عنوان مدیر بخش ماینکرفت این شرکت مشغول به‌کار خواهد شد. چیانگ بیش از 9 سال است که برای مایکروسافت مشغول به‌کار است و در پروژه‌های مهم مختلفی در این شرکت فعالیت داشته است. اخیرا این مدیر جوان در مصاحبه‌ای از آینده این بازی پرطرفدار و البته تعداد بازیکنان فعال آن پرده برداشته است.

هلن چیانگ از آن دسته مدیرانی است که در بخش‌های مختلف مایکروسافت فعالیت داشته است، اما طی سه سال گذشته در تیم ماینکرفت مشغول به‌کار بوده است. مایکروسافت اخیرا وی را به‌عنوان مدیر این تیم انتخاب کرده است، وی در یک مصاحبه تلفنی جزییات جالبی در مورد این بازی پرطرفدار مایکروسافت مطرح کرده که در ادامه بدان خواهیم پرداخت.

طی این مصاحبه از وی در مورد مسایل مختلف پیرامون این بازی سوال شده است، هنگامی که از وی در مورد نقشه‌ای این تیم برای آینده بازی ماینکرفت سوال شده وی در پاسخ تعداد کاربران فعال ماهانه این بازی را نیز آشکار کرده است:

ما اخیرا در ماه دسامبر به رکورد بی سابقه 74 میلیون بازیکن فعال در هر ماه دست پیدا کردیم، یکی از موارد مهمی که باعث رشد تعداد کاربران بازی شده است، پیشنهاداتی است که بازیکنان به دیگران می‌دهند. یکی از اهداف مهم ما ساخت همین جامعه گیمری بوده که توانسته‌ایم به‌خوبی بدان دست پیدا کنیم.

در این گزارش همچنین اشاره شده که تاکنون بیش از 144 میلیون نسخه از این بازی در دستگاه‌ها و پلتفرم‌های مختلف به‌فروش رسیده است که رقمی بسیار خارق‌العاده است. دلیل رشد فزاینده این بازی تنها محبوبیت بالا و توصیه آن توسط گیمرها به دیگران نیست، یکی از مواردی که باعث شده این بازی طی این سالها همچنان به‌روند رو به رشد خود ادامه بدهد، پشتیبانی بسیار خوبی است که مایکروسافت نسبت به این بازی نشان داده است. برای مثال این بازی در هر سال بسته‌های الحاقی جدیدی دریافت می‌کند و از طرف دیگر ردموندی‌ها سالانه رویدادهای متفاوتی را برای علاقه‌مندان به این بازی درنظر می‌گیرند.استقبال بالا از ماینکرفت تنها محدود به پلتفرم‌های بومی مایکروسافت نظیر ایکس باکس و ویندوز 10 نیست، برای مثال اخیرا شرکت نینتندو اعلام کرده که ماینکرفت پرفروش‌ترین بازی این کنسول در کشور ژاپن بوده است. این موفقیت زمانی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که بدانیم اصولا ژاپنی‌های رابطه خوبی با کنسول‌های مایکروسافت و محصولات گیمینگ این شرکت نداشته‌اند. آیا شما تاکنون این بازی پر طرفدار را تجربه کرده‌اید؟ از چه دستگاهی برای انجام این بازی استفاده می‌کنید؟

 

منبع :

WINDOWS CENTRAL

1347 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,