speech-head-2

اخیرا تیم تحقیق و توسعه‌ی مایکروسافت به موفقیتی در زمینه‌ی تکنولوژی تشخیص گفتار دست پیدا کرده که به لطف آن کم‌ترین خطای ممکن در تشخیص گفتار کاربر را به دست آورده است. نتیجه‌ای که این تیم برای آزمایش کسب کرده، از نتیجه‌ی به‌دست آمده توسط IBM بهتر است. اکنون مایکروسافت توانسته با رکورد %۶.۳، از رایانه‌ی واتسونِ IBM که توانسته بود رکورد %۶.۹ را به‌دست آورد پیشی بگیرد. در ادامه برای کسب اطلاعات بیش‌تر با وینفون همراه باشید.

با انتشار این خبر، مایکروسافت یک قدم به درک ماشینی نزدیک‌تر شده و اکنون رایانه‌ها می‌توانند بهتر کلمات را متوجه شوند. بدون شک، این موفقیت در سرویس‌هایی مانند کرتانا و مترجم اسکایپ تاثیر مثبت خواهد گذاشت و باعث می‌شود تجربه‌ی مکالمه‌ی انسان با رایانه‌ بهبود پیدا کند.

این‌طور که به نظر می‌رسد، رابط‌های‌کاربری‌ گفتار محور به‌عنوان پدیده‌ای نوظهور در دنیای تکنولوژی در حال ظاهر شدن است. مدت‌ها است که سیری در سیستم‌عامل‌های اپل قرار داده شده اما، توانایی این دستیار صوتی در تشخیص گفتار و انتخاب پاسخی مناسب، هنوز قابل‌قبول نیست. اخیرا شرکت‌های زیادی در زمینه‌ی هوش مصنوعی با استفاده از روش شبکه‌های عصبی سعی در بهبود توانایی درک کلمات در رایانه‌ها کرده‌اند که نشان از اهمیت این تکنولوژی در آینده‌ی بشر دارد. در آخرین نسخه از سیستم‌عامل iOS نیز، اپل به توسعه‌دهندگان اجازه‌ی دسترسی به سیری را فراهم کرده و از این پس باید شاهد بهره‌وری بیش‌تری از این دستیار باشیم.

به هر روی، برای شرکت‌هایی مانند گوگل، آمازون، مایکروسافت، اپل و … مشخص است که آینده‌ی گجت‌های تکنولوژی به این سیستم پیوند خورده و آن‌ها تمام تلاش خود را در این زمینه به‌کار بسته‌اند و مطمئنا موفقیت مایکروسافت در این زمینه، می‌توانید آغازگر راهی برای دیگر شرکت‌ها باشد.

شما چه آینده‌ای را برای این تکنولوژی متصور می‌شوید؟

منبع :

BUSINESS INSIDER

323 پست
كيان زرعكانی
در رشته نرم‌افزار تحصیل می‌کنم. عاشق کد نویسی هستم و خودم رو به یک شاخه خاص محدود نمی‌کنم. آشنایی من با دنیای ویندوز با گوشی لومیا 520 اتفاق افتاد. همین رخ داد باعث شکل‌گیری علاقه من به مایکروسافت شد و امیدوارم مایکروسافت بتونه با خلاقیت‌های خودش، دنیای رو تبدیل به جای بهتری برای زندگی کنه.
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
alireza
💔 45 پاسخ دهید یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵

آقای زرعکانی ما منتظر عیدانه هستیم😃

  alireza
  💔 111 پاسخ دهید یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵

  چرا منفی دادید؟؟ حالتون خوب نیستاااا
  من منتظرم عیدانه امشب هستم
  خو شاید خواستم مایکروسافت بند بخرم میخوام ببینم تخفیف میخوره یانه
  خدایی دوتایی که منفی دادید تو چه فازی بودید؟؟ مدرسه ها باز شده؟؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,