فایل‌های کتابخانه‌ای پیوند پویا یا «DLL» شامل یک سری دستورالعمل برای پشتیبانی از برنامه‌های خاص است. این برنامه‌ها می‌توانند یک برنامه‌ی مستقل باشند یا خود برنامه‌ای برای پشتیبانی از برنامه‌های دیگر باشند. فایل‌های «DLL» توسط تکنولوژی Microsoft Visual C++ Redistributable ایجاد و پشتیبانی می‌شوند. چنان‌چه مشکلی در هنگام نصب برنامه یا برنامه‌ی مایکروسافت ویژوال سی داشته باشید با پیغام «missing DLL file» مواجه خواهید شد و برنامه‌ی شما اجرا نخواهد شد. در مقاله‌ی پیش رو چند راه‌کار ساده جهت رفع این مشکل ارائه خواهد شد.

راه‌های گوناگونی برای حل این مشکل وجود دارد که اتفاقاً روش‌های پیچیده‌ای نیستند. برای رفع این مشکل از روش‌های زیر استفاده کنید.

بسته‌ی نرم‌افزاری Microsoft Visual C++ Redistributable را حذف و دوباره نصب کنید (این بسته شامل چند برنامه است).

این بسته‌ی نرم‌افزاری با نام (Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable (x64 یا Microsoft Visual C++ 2012 Redistributable روی سیستم شما نصب است که باید آن را حذف کنید.

بعد از اتمام عملیات حذف، آخرین نسخه‌ی این بسته‌ی نرم‌افزاری را از این‌جا دانلود و نصب کنید. پس از اتمام عملیات نصب، سیستم خود را مجدداً راه‌اندازی کنید.

ممکن است سیستم شما آلوده به بدافزار شده‌باشد

چنان‌چه مشکل هم‌چنان باقی بود، کامپیوتر خود را توسط نرم‌افزارهای امنیتی مانند ویندوز دیفندر یا آنتی ویروس‌هایی مانند کسپرسکی اسکن کنید.

یک راه سریع برای حل مشکل(این روش توصیه نمی شود)

زمانی‌ که فرصت کافی برای انجام مراحل بالا را ندارید، می‌توان از یک روش سریع برای حل مشکل استفاده کرد. هنگامی که با پیغام «missing DLL file» مواجه می‌شوید نام فایل DLL که با نبود آن این مشکل پدید آمده‌است هم نمایش داده می‌شود. می‌توانید در سایت dll-files.com به دنبال این فایل بگردید و آن را دانلود کرده و در پوشه‌ی System 32 کپی کنید.

اگرچه این روش مشکل شما را برطرف خواهد کرد اما اولاً باعث تغییر در پوشه‌ی System 32 خواهد شد که ریسک ایرادات بعدی را به همراه خواهد داشت، ثانیاً در مواقعی که چندین فایل DLL به‌طور هم‌زمان اشکال ایجاد کرده‌اند باید شروع به جستجو، دانلود و کپی هر کدام به‌طور جداگانه کنید که این کار زمان‌بر خواهد بود.

از این رو بهترین روش همان نصب مجدد برنامه‌ی Microsoft Visual C++ Redistributable یا اسکن کردن کامپیوتر برای یافتن بدافزارها است.

آیا شما نیز با این مشکل مواجه شده‌اید؟ از کدام روش برای حل این ایراد استفاده کردید؟

منبع :

MSPowerUser

7 پست
علی رضایی
مطالب مرتبط
مطالب مشابه
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,