هکرها همچنان به کار خود ادامه داده‌اند تا ویندوز 10 را به پردازنده‌های ARM در گوشی‌های لومیا 950 و نوکیا RX-130 بیاورند. آخرین به‌روزرسانی از Gustave M در توییتر نشان می‌دهد که به طرز عطش انگیزی به یک دستگاه با کارایی کامل و ویندوز 10 با پردازنده‌ی ARM نزدیک شده‌ایم.

خبر بزرگ این است که ظاهراً Gustave توانسته است که داده‌ی تلفن همراه را در ویندوز 10 به کار بی‌اندازد، به این معنی که اینترنت در این دستگاه حتی اگر از وای فای دور باشد همچنان کار می‌کند، و با اضافه شدن نرم افزار VOIP حتی می‌توان از آن برای ایجاد تماس نیز استفاده کرد.

علاوه بر این‌ها، Gustave توانسته است که بلندگوها را نیز در دستگاهش فعال کند، و فهمید که با حساب بلندگوی مربوط به تماس، این دستگاه در کل 5 بلندگو دارد.

این طور که به نظر می‌رسد دستگاهی که Gustave روی آن کار می‌کند Hapanero Nokia RX-130 است، ولی او می‌گوید که نتایج کارهایش احتمالاً به گوشی‌های دیگر قابل انتقال است، مخصوصاً گوشی لومیا 950 که بیشتر در دسترس است.

البته این را نیز باید گفت که در این لحظه، علاقه‌ی ما به ویندوز 10 بر پردازنده‌های ARM بیشتر از قبل در حال رفتن به سوی شایعات مربوط عرضه‌ی گوشی‌های سرفیس و دستگاه‌های Andromeda است که از توسط سازندگان دیگر عرضه خواهند شد، ولی با این حال، اگر ویندوز را به صورت کامل بتوانیم بر روی یک دستگاه ARM بیاوریم، دیگر همه چیز ممکن به نظر خواهد رسید.

منبع :

MSPU

234 پست
مسعود پاکراه
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,