_سخت افزار پنل جدید

صنایع بیشتری روی به هولولنز می‌آورند: این بار رنو هولولنز در حال همه گیر شدن

چند وقتی است که شاهد استفاده از هولولنز های مایکروسافت در صنایع مختلفی هستیم. گاهی خبر از استفاده نظامی از آن ها به گوشمان می‌رسد و گاهی نیز، می‌شنویم که در گمرک کشور های مختلف استفاده از هولولنز ها را آغاز کرده اند. هنوز هم، شرکت های زیادی هستند که در حال روی آوردن به هولولنز هستند. یکی از این شرکت ها، کمپانی خودرو سازی مشهور رنو است که این روز ها تصمیم به استفاده از هولولنز گرفته است.

عینک های واقعیت ترکیبی هولولنز به خوبی جای خود را در قلب کمپانی های خودرو سازی اروپایی باز کرده اند. اکنون، بخش ساخت خودرو های سنگین کمپانی رنو، شروع به استفاده آزمایشی از هولولنز ها کرده است تا طراحی خودرو ها و قطعات و همچنین بازدهی کارکنان خود را بهبود بخشد.

این شرکت پر آوازه تصمیم گرفته است تا از تمام پتانسیل هولولنز ها در سیستم کنترل کیفیت جامع خود استفاده کند. در حال حاضر، کارمندان این کمپانی برای کنترل کیفی یک قطعه، به طور مثال یک موتور، ابتدا نسخه فیزیکی آن را به طور تمام و کمال می‌سازند و سپس نحوه عملکرد آن را ارزیابی می‌کنند و بر روی کاغذ یادداشت می‌کنند.

از این پس، مسئولین کنترل کیفی شروع به استفاده از عینک های واقعیت ترکیبی مایکروسافت یعنی هولولنز ها خواهند کرد. آن ها می‌توانند تمامی قطعات موتور را به صورت دیجیتالی و یکپارچه در هولولنز ها داشته باشند و کیفیت آن ها توسط این عینک ها به خوبی بررسی کنند.

این ها صحبت های Bertrand Félix مسئول بخش ساخت خودرو های سنگین رنو هستند که اکنون مسئول هدایت پروژه استفاده از هولولنزها به جای روش های مرسوم گذشته است.

اکنون به کمک رابط واقعیت ترکیبی عینک ها اپراتور های کنترل کیفی ما می‌توانند دستور العمل های تصمیم گیری را مشاهده کنند و در سخت ترین و پیچیده ترین شرایط، تصمیم های درستی را بگیرند و عملیات های پیچیده را به درستی به اتمام برسانند.

دستورالعمل های الکترونیکی انعطاف پذیر تر هستند و می‌توانند به سرعت بیشتر به روز شوند و همچنین می‌توانند به سنسورهای جاسازی شده در قسمت ها پاسخ دهند تا اپراتورها را برای آزمایش مناسب راهنمایی کنند.

رنو تصمیم دارد تا با استفاده از تکنولوژی های VR و AR نیز بار شناختی از اپراتورها را کاهش داده و آموزش های خود را تسریع بخشد و این شرکت در نهایت با استفاده از هدست ها برای کمک به بخش مونتاژ و تعمیر اقدام می‌کند.

نرم افزار مورد استفاده آن ها نیز توسط Immersion که یک متخصص طراحی اپلیکیشن های VR و AR است طراحی شده است.

علاوه بر تخصصي كه ما از سال 1994 به واقعیت مجازی بدست آورده ايم، ارزش افزوده ما در تیم چندرسانه ای ما است كه واقعا نیازها و کاربردهای آن را درك می‌كند تا برای مشتریانمان تجربه ای در سطح بین المللی فراهم کنیم. در بخش ساخت خودرو های سنگین رنو، ما یک ابزار را طراحی کرده ایم که برای الزامات کارخانه کاملا مناسب است و می‌تواند به فرایندهای صنعتی سازنده متصل شود.

مایکروسافت به تازگی توضیح هولولنز ها در اروپا را گسترش داده است و اکنون شرکت های فرانسوی و آلمانی Econocom و Bechtle به کمک شبکه توضیعی گسترده ای که در اختیار دارند هولولنز را در اختیار مشتریان بیشتری در سطح اروپا قرار می‌دهند.

همچنین، Bruno Grossi مدیر کمپانی Econocom  در تعریف از عینک های واقعیت ترکیبی این گونه می‌گوید:

عیمک های واقعیت ترکیبی هنوز در مراحل اولیه مسیر خود هستند، اما در حال حاضر آن ها آماده متحول سازی صنایع هستند و جای خود را به خوبی در تجارت بین المللی باز کرده اند. پیوستن کار کنان خبره به مایکروسافت، که پیشگام این فن آوری است، ما را قادر می‌سازد تا به مشتریان خود کمک کنیم تا روش های استفاده جدیدی برای این عینک ها در کسب و کار بیابند
نظر شما در مورد همه گیر شدن هولولنز ها چیست؟
منبع :

MSPOWERUSER

302 پست
احسان رستمی پور
او دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه خلیج فارس بوشهر است. به عکاسی، طراحی و بازی های رایانه ای علاقه زیادی دارد و وقت خود را با فعالیت های مرتبط پر می کند.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,