شرکت ایتالیایی Moleskine اخیراً با همکاری مایکروسافت یک “سیستم نوشتار هوشمند” را برای دستگاه‌های ویندوزی منتشر کرده‌اند. این سیستم نوشتار از یک دفترچه یادداشت مخصوص، یک اپلیکیشن یادداشت و قلم هوشمند تشکیل شده است که دقیقاً چیزی را که روی کاغذ می‌نویسید به صورت دیجیتالی در دستگاه ویندوزی شما نیز نمایش می‌دهد. در ادامه با وینفون همراه باشید.

این سیستم از تکنولوژی Ncode استفاده می‌کند که به قلم این قابلیت را می‌دهد که بداند دقیقاً در چه موقعیتی روی دفتر قرار دارد و هر تماس با کاغذ را ضبط کند. اپلیکیشن مخصوص این سیستم داده‌های جمع آوری شده توسط قلم را دریافت می‌کند و در لحظه چیزی را که روی کاغذ نوشته اید را به صفحه دستگاه ویندوزی شما منتقل می‌کند و به شما اجازه می‌دهد دستخطتان را به حالت دیجیتالی در بیاورید، نوشته‌هایتان را ویرایش کنید و آنها را به اشتراک بگذارید.

اپلیکیشن این سیستم نوشتار هوشمند برای اندروید و iOS موجود بود اما اخیراً نسخه ویندوزی از آن منتشر شده است که چیزی متفاوت است. با همکاری مایکروسافت، Moleskine توانسته است اپلیکیشن خود را با آفیس مایکروسافت هماهنگ کند. کاربران می‌توانند نوشته‌ها، جداول و طرح‌های خود را به یک سند Word تبدیل کنند. اگر هنوز یادداشت برداری دیجیتال توسط سرفیس یا آیپد پرو چشمتان را نگرفته است، این سیستم نوشتار هوشمند ممکن است راضی‌تان کند.

قابل توجه است که مجموعه کامل این سیستم ۱۹۹ دلار هزینه خواهد داشت و به برای هر دفترچه اضافی باید ۳۰ دلار دیگر بپردازید. اپلیکیشن این سیستم نوشتار در حال حاضر از فروشگاه ویندوز قابل دانلود است و ویژگی های زیر را دارد:

 • تبدیل دستخط به اسناد دیجیتالی: دستخط شما با قلم دیجیتال +Pen به صورت دیجیتالی در رایانه شخصی شما ذخیره خواهند شد. با این کار می توانید علاوه بر نسخه فیزیکی نوشته‌هایتان، نسخه دیجیتالی آن را نیز در رایانه خود داشته باشید.
 • ذخیره و بازیابی: می‌توانید نوشتارهای مهمتان را از اپلیکیشن Moleskine Note در ویندوز در گوگل درایو ذخیره کنید. زمانی که این کار را کردید می‌توانید به نوشتارهایتان از طریق اپلیکیشن های موبایل این سیستم نیز دسترسی داشته باشید.
 • نمای تمام صفحه: با استفاده از نمای تمام صفحه می توانید بیشترین استفاده را از فضا ببرید و تمام نوشتارهایتان را در یک نگاه ببینید.
 • تبدیل به ویدیو: شما قادر خواهید بود که روند نوشتن و یادداشت برداری‌تان را به صورت یک ویدیو ذخیره کنید. علاوه بر این می توانید به این ویدیو صدا و نوشته‌های دیگر نیز اضافه کنید.
 • انتقال به برنامه های دیگر: شما می‌توانید چیزی که یادداشت کرده‌اید و به رایانه‌تان منتقل شده را به صورت یک تصویر به Microsoft Word، Powerpoint یا Evernote منتقل کنید.
 • قابلیت Ideation: اگر می‌خواهید ایده‌هایتان را به دیگران به اشتراک بگذارید می‌توانید با انتخاب قابلیت Ideation هفت قلم +Pen دیگر را به رایانه‌تان متصل کنید و ایده‌های خود را به اشتراک بگذارید.
 • برچسب ها و جستجو: نوشته‌های مهم را با استفاده از برچسب‌ها نشانه گذاری کنید تا علاوه بر دسته بندی، در آینده با یک جستجوی ساده آن‌ها را پیدا کنید.
دانلود
اطلاعات
 • حجم : 66.27 مگابایت
منبع :

MSPU

202 پست
احسان وائقی
دانشجوی مهندسی برق. علاقه‌مند به تکنولوژی، موسیقی و سفر
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
 • No items.
 • دیدگاه کاربران
  هنوز دیدگاهی ثبت نشده
  برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
  برچسب ها: , , , ,