می‌توان گفت که بازی Monster Hunter World غیر متعارف است؛ در یک بازی نقش آفرینی استاندارد، سطح خود را بالا می‌برید، وضعیت تجهیزات خود را بهبود بخشیده و افزایش می‌دهید و در نهایت، مشغول به پیشرفت در روند بازی می‌شوید. اما در رابطه با بازی Monster Hunter World، همه چیز مربوط به مدیریت هرچه بهتر سیستم کرافتینگ و از جمله پایه‌های اساسی مانند سطح سلامت می‌شود.

در این بخش از راهنما به شما یاد می‌دهیم که چگونه سیستم بازی را دستکاری کرده و با استفاده از وعده‌های غذایی، تجهیزات و آیتم‌ها سلامت خود را بهبود ببخشید. همچنین در ادامه، نحوه درست ارتقاء زره‌ها و درک مهارت‌های زره‌ها را یاد خواهید گرفت. بدون معطلی بیشتر، به سراغ بحث اصلی می‌رویم.

بهترین وعده‌های غذایی را میل کنید

آسان‌ترین روش برای اینکه سطح سلامت خود را افزایش دهید، خودردن غذاهای رستوران Canteen شهر آسترا است. هرچند افزایش سطح سلامت موقتی خواهد بود اما می‌توانید به تعداد نامحدودی از دفعات در سراسر جهان آن غذا بخورید. تاثیر وعده‌های غذایی تا زمانی که ضعیف می‌شوید (یا می‌میرید) و یا تا زمانی که ماموریتی را تکمیل می‌کنید، باقی خواهد ماند. اگر همه گزینه‌ها را هنگام انتخاب میان وعده‌های غذایی بررسی کنید، خواهید دید که سطح سلامت شما افزایش می‌یابد. به یاد داشته باشید که تنها وعده‌ای را که دوست دارید، انتخاب کنید.

غذاهایی مانند Chef’s Choice ،Meat و Unpredictable Platters به طور کلی بزرگ‌ترین پاداش‌های سلامتی هستند. این را هم به خاطر بسپارید که از وعده‌های غذایی می‌توانید برای ارتقاء نیز استفاده کنید، پس این گزینه را نیز در نظر بگیرید. نزد NPC اصلی رستوران Canteen که روی سر آن یک علامت تعجب قرار دارد، بروید و ماموریت‌های غذایی که به شما می‌دهد را تکمیل کنید تا وعده‌های غذایی خود را بهبود ببخشید. به طور مداوم به آسترا برگردید، همیشه قبل از شروع ماموریت غذا بخورید و ماموریت‌های مربوط به آشپزی را برای به حداکثر رساندن سلامت خود انجام دهید. نگران نباشید، تکمیل کردن ماموریت‌های غذایی چند دقیقه زمان شما را خواهند گرفت.

بهترین تجهیزات را ترکیب و بسازید

تجهیزات می‌توانند مقدار جزئی از سلامت شما را افزایش دهند. بیشتر اوقات، به جای اینکه سطح سلامت خود را به مقدار ناچیزی افزایش دهید، بهتر است روی دفاع خود کار کنید. اگر در اوایل باز هستید و به دنبال افزایش سلامت خود هستید، از Bone Armor استفاده کنید.این آیتم در اوایل بازی می‌توانی پیدا کنید. به محض اینکه با هیولاهای جدیدی درگیر شدید، Statهای دیگر ممکن است روی سطح سلامتی شما تاثیر بگذارند. برای مثال، هیولای تی رکس مانند، Anjanath را در نظر بگیرید، این هیولا به عنوان اولین مانع برای بسیاری از بازیکنان تهدیدی برای حالت‌هایی است که روی سلامت آن‌ها تاثیر می‌گذارد. در این حالت و برای رو در رو شدن با Anjanath که می‌تواند با یک نفس آتشین خود، شکارچی را از پای در بیاورد، بهترین گزینه ممکن استفاده از زره‌هایی است که در برابر شلعه مقاوم هستند.

هنگامی که وارد منطقه Coral Highlands شدید، Charmها را که نوعی لوازم جانبی هستند، باز خواهید کرد. آن‌ها اساسا آیتم‌های اضافی هستند که شما می‌توانید برای افزایش حالت‌های خود از آن‌ها استفاده کنید. برای مثال، آیتم Health Charm شدت ضربات وارده را افزایش می‌دهد. این آیتم که در دسته Bonus Item قرار می‌گیرد، لازم نیست که آن را با چیزی ترکیب کنید و همانند گردنبند، تجهیز شده و آماده استفاده است. قبل از اینکه بخواهید دیگر آیتم‌های Charm را برای افزایش سلامت خود مورد استفاده قرار دهید، مزایا و معایب هر یک را بررسی کنید. جاخالی دادن، مسدود کردن و کاهش آسیب، کلید بقا در Monster Hunter World هستند. این موارد از افزایش دادن Statهای مختلف مهم‌تر هستند پس آن‌‌ها را در اولویت قرار دهید.

بهترین آیتم‌ها را جمع آوری کنید

چندین آیتم به خصوص، Nutrients وMax Potions در مقایسه با غذاها و دیگر تجهیزاتی که در قسمت بالا به آن‌ها اشاره کردیم، سطح سلامت شما را بسیار بالاتر خواهند برد.Nutrientها به طور آهسته و موقتی، حداکثر سطح سلامت شما را افزایش می‌دهند. برای ساخت یک Nutrient، به یک bitterbug و یک blue mushroom نیاز خواهید داشت. این آیتم‌ها را می‌توانید در اولین منطقه بازی، یعنی جنگل باستانی پیدا کنید. همچنین می‌توانید یک نسخه ارتقا یافته را از Nutrient داشته باشید. Mega Nutrient که نسخه ارتقا یافته Nutrient است از ترکیب یک Nutrient و یک عسل (Honey نیز در جنگل باستانی یافت می‌شود) درست می‌شود.

شما می‌توانید معجون خود را به سطح بالاتری ارتقاء دهید. برای ساختن یک Max Potion، یک Mega Nutrient را با یک Mandragora (در قسمت شمالی جنگل باستانی یافت می‌شود) ترکیب کنید. از آیتم‌هایی که سطح سلامت شما را افزایش می‌دهد، به درستی استفاده کنید. در نبرد با باس فایت‌ها، چند دفعه با آن‌ها رو در رو شوید تا الگوی مبارزات آن‌ها را یاد بگیرید و اطمینان حاصل کنید که از این آیتم‌ها بهترین استفاده ممکن را بکنید.

در ادامه با قسمت ارتقاء زره‌ها با ما همراه باشید. Monster Hunter World در رابطه با اینکه از یک زره چه انتظاراتی داشته باشیم یا چه آیتم‌هایی برای ارتقاء آن‌ها لازم داریم، بسیار باز نیست بنابراین ما درباره درک کردن زره، Statهای آن و اینکه چطور تصمیم بگیرید که بهترین راه برای محافظت از خودت را انتخاب کنید، شما را راهنمایی خواهیم کرد.

جهان جدید Monster Hunter World مملو از هیولاهایی است که می‌خواهند، شکار کنند، بخورند یا باعث آزار و ناراحتی شما شوند. با هر هیولای جدیدی که ملاقات می‌کنید، سطح سلامت بزرگ‌تر و حملات مرگبارتری دارند. برای زنده موندن و پیش روی در جهان پر از هیولاهای دشوار، شما باید زره خود را ارتقاء داده یا زره جدیدی بسازید و در آن واحد، سلاح‌های مرگبارتری بسازید.

درک کردن زره خود

نزد آهنگر کارگاه شهر آسترا، شما می‌توانید زره جدیدی را بسازید یا اینکه زره فعلی خود را ارتقاء دهید. زمانی که به زره خود نگاه می‌کنید، یک بخش (Equipment Info) با پشت زمینه سبز رنگ در سمت راست قسمت بالا اطلاعات مربوط به تجهیزات شما را نشان می‌دهد.

  • سطح (Level): به این معناست که شما چند بار آیتم خود را ارتقاء داده‌اید.
  • نوع کمیاب بودن آیتم (Rarity): به شما می‌گوید که جمع کردن مواد برای ساختن زره چقدر سخت است.
  • دفاع (Defense): در انتخاب زره‌های خود به این گزینه بیشترین توجه را داشته باشید. این به شما نشان می‌دهد که زره تا چه میزان می‌تواند از شما در برابر آسیب‌ها و ضربات وارده دفاع کند. اعداد زیاد مهم نیستند اما هرچه بزرگ‌تر باشند، بهتر است.
  • اعداد پایینی نشانگر مهارت و قابلیت دفاعی زره در برابر آسیب‌های عنصری (Elemental Attacks: این آسیب‌ها در برابر ضرباب عنصری واکنش نشان می‌دهند. به عنوان مثال، آسیب عنصری آتش (Fire) یک زره در برابر ضربات آتشی مقاوم‌تر از ضربات آبی است. یا هیولای آتشی، با عنصر آب آسیب‌های بیشتری را متحمل می‌شود.) است. دوباره، اعداد مهم نیستند، اگر مثبت باشند خوب اما منفی بد.
  • بخش Slot نشانگر مهارتی است که آن زره برخوردار است. در قسمت پایین سمت راست، گزینه Skill Info را بزنید، تا اطلاعاتی در رابطه با آن مهارت برای شما نشان داده شود.
  • برای بخش Stats (آمار) (اولین بخش سمت چپ)، اگر زره ارتقاء یافته یا زره جدید از زره فعلیتان بدتر باشد، اعداد تبدیل به رنگ قرمز می‌شوند و اگر بهتر باشد تبدیل به رنگ سبز می‌شوند. بعضی موقع‌ها، برای دفاع بهتر لازم است مهارت‌های خود را با آیتم‌های دفاعی مبادله کنید.

برای اکثر بخش‌ها به خصوص اوایل بازی، کاملا بدون مشکل است که زره خود را تنها براساس Statهای دفاعی آن انتخاب کنید. اعداد بزرگ برابر با زره خوب هستند.

زره بهتری بسازید

هر زمان که پوست یک هیولای جدید را می‌کنید و آیتم‌های آن را جمع آوری می‌کنید، ست زره جدیدی در کارگاه برای شما باز می‌شود. هر چند وقت یک بار، نزد آهنگر بروید تا گزینه‌های جدید را مشاهده کنید. با رویارویی با هیولاهای جدید و فهمیدن اینکه چگونه آن‌ها را بکشید، اطمینان حاصل کنید ردپاها، ماده سبز رنگ Mucus، اسکِید مارک‌ها و پرهای آن‌ها را بررسی کنید تا ماموریت‌های اکتشافی جدید برای شما باز شوند. این ماموریت‌ها به شما کمک خواهند کرد که آیتم‌های بیشتری را جمع آوری کنید. این آیتم‌ها، همان زره مدنظر شما را خواهند ساخت. فراموش نکنید که حتما از گزینه Wish list کارگاه استفاده کنید؛ این گزینه به طور مدام روی صفحه نمایشگر اطلاعاتی درباره آیتم‌هایی که برای زره مدنظر خود نیاز دارید، به شما می‌دهد.

تجهیزات فعلی خود را ارتقاء دهید

همیشه بهترین کار این نیست که بدون ارتقاء زره با هیولاهای دشوارتری رو به رو شوید و امید داشته باشید که بهترین زره ممکن را پیدا می‌کنید. به محض اینکه یک زره به اندازه کافی خوب را پیدا کردید، زرهی که دارای Statهای دفاعی خوبی باشد و از آیتم‌های هیولایی که می‌توانید مدام شکست دهید، درست شده باشد. هر دفعه که آن هیولا را شکست دادید، گزینه ارتقاء برای شما در دسترس قرار می‌گیرد. ارتقاء دادن سطح زره، حالت‌های آن را بهبود می‌بخشد.

برای ارتقاء زره، به آیتم Armor Spheres نیاز دارید که با تکمیل کردن ماموریت‌های اکتشافی و باونتیزها به دست می‌آیند. این آیتم را به کارگاه ببرید و تجهیزات خود را ارتقاء دهید. ارتقائ دادن به معنای افزایش سطح زره خود است. هر سطح نیازمند تعدادی پونیت و هر Armor Spheres یک پیونت را اضافه خواهد کرد. در بخش ارتقاء خواهید دید که چه مقدار پوینت برای ارتقاء تجهیزات لازم دارید. هر قطعه از یک زره به تعداد محدودی ارتقاء می‌یابند (با پیشرفت کردن در روند بازی، گزینه‌های ارتقاء بیشتری باز خواهید کرد). در بخش ارتقاء، می‌توانید ببینید که چند دفعه دیگر می‌توانید تجهیزات خود را ارتقاء دهید.

قسمت سوم از این مقاله را به درک کردن مهارت‌های زره تخصیص دادیم؛ تعداد بیشماری زره برای ساختن و پوشیدن در Monster Hunter World وجود دارد. لایه‌های پیچیده‌ای در رابطه با حالت‌های (Statهای) هر سِت و قطعه وجود دارد. بالاتر از دفاع کلی و حالت‌های دفاع عنصری تخصصی، مهارت‌های زره (Armor Skills) را داریم.

هزم این میزان از اطلاعات کمی سخت است و گاهی اوقات آسان‌ است که با جمله هرچه اعداد بزرگ‌تر باشند، بهتر است، پیش برویم. هنگامی که به مرور با بازی احساس راحتی بیشتر پیدا می‌کنید و مبارزه با هیولاها تخصیصی‌تر و حرفه‌ای‌تر می‌شود، درک گزینه‌های پیش رو نیز آسان‌تر می‌شود. این بخش از راهنما، به شما یک بررسی سریع از Statهای زره‌ها، تمرکز کردن روی مهارت‌های زره‌ها و اینکه چرا بهبود بخشیدن آن‌ها مهم است را می‌دهد.

 Statهای اولیه زره‌ها

اولین آماری که باید روی آن تمرکز کنید، دفاع (Defense) است. این اساسا از شما در برابر آسیب‌هایی که به سطح سلامت شما وارد می‌شود، محافظت خواهد کرد. در اوایل بازی، دفاع تنها چیزی است که باید در ذهن خود داشته باشد. با رو در رو شدن با هیولاهای دشوارتر، دفاع شما همچنان باید در اولویت باشد اما می‌توانید برای هر شکار زره جدیدی بسازید.

با پیشرفت کردن در روند بازی و تخصصی‌تر شدن شکار هر هیولا، Elemental Defense نگرانی بعدی شما خواهد بود. این آمار نشان می‌دهد که هر تکه از زره شما چه مقدار خوب (یا بد) در برابر حملات عنصری مانند آتش‌ یا یخ است. آمار Elemental Defense در رویارویی با هیولاهایی مانند Anjanath و legiana مهم‌تر نیز می‌شود. در این بازی (در کل) اعداد بزرگ‌تر و مثبت نسبت به اعداد کوچک‌تر یا منفی بهتر است. هنگامی که دفاع اصلی شما بسیار بالاست، کمک‌های ناچیزی که آمار Elemental Defense به شما می‌دهند، می‌تواند تفاوت بزرگی را ایجاد کند.

مهارت زره‌ها (Armor Skills)

آخرین لایه‌ برای درک زره خود، Armor Skills است. این‌ها، Statها و باف‌های (باف تغییراتی است که در تجهیزات (سلاح‌ها، زره‌ها …. ) در راستای بهبود بخشیدن آن‌ها برای ایجاد تعادل در بازی اعمال می‌شود) تخصصی‌تری هستند و الزاما به دفاع شما ربطی ندارند. مهارت‌ها درونی‌تر و وابسته به بافت هستند. هر قطعه از زره دارای مهارت خاص خود است. به ندرت می‌توان دو سِت با مهارتی مشابه را پیدا کرد بنابراین بدست آوردن بیشترین استفاده از یک مهارت نیاز به ترکیب و تطبیق بسیاری دارد.

ده‌ها مهارت وجود دارد که همه چیز را از سلامت و استقامت گرفته تا مقدار عسلی که جمع آوری می‌کنید، باف (پولیش) می‌کند. هر زمان که خواستید مهارت تجهیزات خود را مرتب کنید، چه زمانی که تجهیزات خود را با Item Box عوض کنید و یا زمانی که خواستید چیز جدیدی در کارگاه بسازید، در هر حالت، می‌توانید از گزینه “Sort By Skill” استفاده کنید. با انتخاب این گزینه، آیتم‌هایی را که دارای مهارت خاصی باشند، هایلایت می‌شوند.

Armor Skillها چی هستند؟

هر زمان که تجهیزات خود را بررسی می‌کنید (با Item Box یا در بخش Equipment Info منو)، می‌توانید Armor Skill هر Stat را مشاهده کنید. روی هر یک از این مهارت‌ها کلیک کنید تا اطلاعات مربوطه نمایان شود.

سطح‌های Armor Skillها

تنها روش افزایش سطح مهارت، تجهیز بیش از یک تکه زره با آن مهارت است. در تصویر بالا مشاهده می‌کنید که با سه آیتم، یک Kulu Headpiece، یک Anja Coil و یک Fire Charm I مهارت مقاوم در برابر آتش (Fire Resistance) به سطح سه ارتقاء یافته است. با این سطح از Fire Resistance، عنصر دفاعی آتش در برابر این ضربات بالاتر می‌رود و دفاع کلی به میزان 10+ افزایش می‌یابد.

ویژگی‌های مهارت‌ها فقط به تغییر دادن Statها ختم نمی‌شوند. مهارت‌هایی وجود دارد که سرعت استفاده از آیتم‌ها را بالا می‌برند. برای مثال، از مهارت Speed Sharpening برای استفاده سریع از Whetstone (برای تعمیر و تیز کردن سلاح‌های خود از این آیتم استفاده کنید) یا از مهارت Speed Eating برای خوردن سریع غذاها و به دست آوردن استقامت خود استفاده کنید. مهارت‌های دیگر مانند Aquatic Expert (تصویر پایین)، نحوه مدیریت حرکت و موانع شکارچی را در محیط تغییر می‌دهد. با آیتم‌های یک Jyura Helm، دوعدد از Gajau Boots و یک Mirewalker Charm مهارت Aquatic Expert را به سطح سه برسانید (توجه داشته باشید که برای هر سطح به تعداد ایتم‌های لحاظ شده، نیاز دارید) تا حرکات، شنا و فرار کردن در آب بسیار راحت‌تر شود.

در بازی متوجه خواهید شد که برخی از مهارت‌ها تا سطح شش ارتقاء خواهند یافت اما اسلات تجهیزات شما کمتر از این مقدار است. با پیشرفت در بازی، زره سطح‌های مختلفی از یک مهارت را خواهد داشت که به شما این امکان را می‌دهد تا زره خود را فراتر از تعداد قطعه‌هایی که در اختیار دارید، افزایش دهید.

امیدواریم از نکاتی که در این بخش آورده شده‌اند، بهترین استفاده ممکن را ببرید. در بخش بعدی به چیزهایی که باید در Monster Hunter World انجام دهید، خواهیم پرداخت.

منبع : وینفون
373 پست
رسول امینی
I Was Born in 1997 and Played My First Game in 2005 Which it Was Resident Evil 4. A Huge Fan of Video Games, Especially Open-world, Historical and Survival Horror Genre and Spend a Lot of Time on Playing. My Top No-Doubt Games Are Dark Souls 3, The Witcher 3: Wild Hunt, Resident Evil 4, Horizon Zero Dawn, God Of War 2018 and Bloodborne. Most of the Time in My Daily Life, i Write Articles for WinPhone.Ir
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: ,