در ادامه راهنمای Monster Hunter World به سراغ شکار هیولاهای مهم رفته‌ایم. بعد از اینکه در بخش‌های دهم و یازدهم نکات و ترفندهای بازی را گفتیم، تصمیم گرفتیم سه بخش بعدی را به نحوه شکار، موقعیت مکانی و دیگر نکاتی که باید برای شکار این 9 هیولایی که قرار است به آن‌ها اشاره کنیم، اختصاص داده‌ایم.

بدون مقدمه چینی به سراغ اولین هیولای این لیست می‌رویم.

Great Jagras

Great Jagras اولین هیولایی است که در بازی Monster Hunter World با آن رو به رو می‌شوید. بعد از اینکه آن را شکار کردید، آیتم‌های فراوانی برای ارتقاء دادن اولین سلاح‌های اولیه بازی به نسخه‌های بسیار بهتر و همچنین اولین سِت زره پیشرفته را دریافت می‌کنید. درست است که Great Jagras یکی از آسان‌ترین هیولاهای بازی است اما این بدان معنا نیست که بدون آمادگی به شکار آن بروید.

اولین رویارویی شما با Great Jagras

اولین رویارویی شما با Great Jagras در طول ماموریت The Great Jagras Hunt است. 50 دقیقه زمان دارید تا این ماموریت را تکمیل کنید و بعد از اینکه ماموریت را به اتمام رساندید به عنوان پاداش 1200 زِنی (Zenny) دریافت خواهید کرد. جدا از این ماموریت، Great Jagrasها در جنگل باستانی رایج هستند. به طور معمول درحالی که با هیولاهای دیگر در جنگل باستانی مبارزه می‌کنید، با Great Jagrasها رو به رو خواهید شد. با این حال، این نوع هیولا در نقطه پایین زنجیره غذایی قرار دارد و اگر هیولای دیگری در طی فعالیت‌ها و ماموریت‌های اختیاری، تعیین شده، اکتشافی و یا سفرهای اکتشافی سد راه شما قرار گرفت، Great Jagras عامل حواس پرتی عالی برای شما فراهم می‌کند.

موقعیت مکانی Great Jagras

Great Jagras یکی از هیولاهای بومی جنگل باستانی است و در آنجا به تعداد فراوانی یافت می‌شوند. یکی از این هیولاها در تونل تاریک بخش دو (تصویر بالا) نیز یافت می‌شود. همچنین تعدادی از آن‌ها در قسمت‌های تاریک و ضخیم بخش‌های 8-6 و ساحل بخش 4 درحال پرسه زدن هستند. Great Jagras برخلاف Rathalos پرواز نمی‌کنند و زمین گیر هستند.

نقاط ضعف Great Jagras

Great Jagras برخلاف بسیاری از هیولاهای Monster Hunter World به جای دم، صورت آن را باید هدف قرار بگیرید. سه تا از نقاط ضعف اصلی آن، سر، شکم و بازوهای جلو است. هنگامی که Great Jagras چیزی می‌خورد، شکم آن بزرگ شد و در امتداد زمین کشیده می‌شود. Great Jagras در این حالت کمی آهسته‌تر حرکت می‌کند، اما می‌تواند شکم بزرگش را به سمت شما تکان دهد تا آسیب‌های جدی به شما وارد کند. همچنین فراموش نکنید که در این حالت ضربات سهمگینی به هدف خود وارد می‌کند. اگر موقعیت مکانی شما رو به روی صورت آن باشد، قادر خواهید بود که به هر سه نقطه ضعف Great Jagras در آنِ واحد ضربه وارد کنید. این کار از پای درآوردن یا تلو تلو دادن Great Jagras بسیار آسان‌تر می‌کند، مخصوصا اگر از چکش استفاده کنید.

آماده سازی برای مبارزه با Great Jagras

آماده سازی برای اینکه با Great Jagras مبارزه کنید، بسیار آسان است. الگوی حملات آن قابل پیش بینی است و هیچ گونه خسارت‌های عنصری وارد نمی‌کند. اما اگر شکمش پر نباشید، می‌تواند بسیار سریع حرکت کند بنابراین هدف اصلی شما باید این باشد که مدت زمان مبارزه را به حداقل برسانید. قبل از شروع مبارزه، غذاهایی که استقامت و قدرت حملات شما را افزایش می‌دهد، میل کنید تا کارتان از قبل نیز آسان‌تر شود. در رابطه با همه هیولاها، هرچه تعداد ستاره‌های عنصرهای و باف‌ها بیشتر باشد، آن هیولا در مقابل آن عنصر یا باف آسیب پذیرتر است (تصویر بالا).

برای انتخاب نوع سلاح‌ در رویارویی با این هیولا، آتش را انتخاب کنید زیراکه Great Jagras در برابر عنصر Fire ضعیف است. تقریبا عناصری که از کشتن Anjanath یا Rathalos به دست آوردید، باید برای شکار کردن Great Jagras کافی باشد. همچنین در برابر عنصر Ice وThunder نیز ضعیف است اما از عنصر Dragon و به هیچ عنوان از عنصر Water استفاده نکنید زیرا در برابر سلاح‌هایی که دارای عنصر Water هستند، کاملا مقاوم است. در رابطه با Status Effect، این هیولا در معرض همه باف‌ها قرار می‌گیرد.

مبارزه با Great Jagras

مبارزه با Great Jagras آسان است. بیشتر اوقات با غرش‌های بلند خود قصد ترساندن شما و یا با پنجه‌های خود قصد ضربه زدن به شما دارند. اگر موقعیت مکانی شما رو به روی صورت یا کناره‌های آن باشد، به راحتی می‌توانید حرکات آن را جاخالی بدید. به دلیل اینکه به راحتی می‌توانید آن را گیج کنید، بیشتر در یک محدوده کوچک حرکت می‌کند و تحت هیچ شرایطی بیش از حد پرخاشگر یا سرکش نمی‌شود. مدت زمان ضربات و گاز گرفتن‌هاش کم هستند و به صورت تلگرافی و آهسته حرکت می‌کند، طوری که تا شما روش مبارزه کردن به سبک Monster Hunter World را یاد بگیرید. موقعیت مکانی خود را در کناره‌های Great Jagras قرار دهید تا در یک چشم به هم زدن آن را از پای دربیاورید.

Pukei-Pukei

اولین هیوای سرسخت و مشکل Monster Hunter World این هیولای تصویر بالاست. در ماموریت تعیین شده Urgent: Pukei-Pukei Hunt از شما و پارتی شما درخواست می‌شود که هیولای خطرناک Pukei-Pukei را شکار کنید. درست است که هیولا اسم بچگانه و ظاهری مسخره دارد (انصافا با نگاه کردن به تصویر بالا همه روی این موضوع به توافق می‌رسیم) اما گول این چیزها را نخورید. Pukei-Pukei کشنده است و اگر مراقب نباشید، شما را در یک چشم به هم زدن می‌کشد.

اولین رویارویی شما با Pukei-Pukei

شکار Pukei-Pukei سومین شکار هیولاهای بزرگ جثه شما در این بازی خواهد بود. کمی بعد از اینکه Kulu-Ya-Ku را شکار کردید، شما عازم ماموریت Urgent: Pukei-Pukei Hunt خواهید شد. 50 دقیقه زمان دارید تا این ماموریت را تکمیل کنید و بعد از اینکه ماموریت را به اتمام رساندید به عنوان پاداش 2520 زِنی (Zenny) دریافت خواهید کرد. Pukei-Pukei هیولای بومی جنگل باستانی است اما بعدها ممکن است که در مکان‌های دیگری با آن‌ رو به رو شوید.

موقعیت مکانی Pukei-Pukei

ساده‌ترین کار در رابطه با Pukei-Pukei، پیدا کردن آن است. این هیولا تقریبا به طور دقیق در بخش 6 (تصویر بالا را مشاهده کنید)، جایی که می‌توانید دسته‌ای از گل‌های سمی و لانه آن را پیدا کنید، درحال پرسه زدن است. درست است که پیدا کردن Pukei-Pukei مثل آب خوردن است اما تعقیب کردن آن اصلا ساده نیست. این اولین رویارویی شما با یک هیولای بال‌دار در این بازی خواهد بود. داشتن بال کمی هیولاها را پرخاشگرتر می‌کند و اگر احساس خطر بسیار کنند، می‌توانند با پرواز از منطقه خطر دور شوند. شکار کردن هیولاهای بال‌در همانند شکار Great Jagras نیست که بخواهید روی زمین به دنبال آن بروید. اگر Pukei-Pukei احساس خطر کند بالای درختان بلند جنگل باستانی پرواز می‌کند و شما باید با هدایت گر خود یا نقشه آن را پیدا کنید. البته این به نفع شما خواهد بود (در بخش آماده سازی برای مبارزه با Pukei-Pukei در این رابطه صحبت خواهیم کرد).

نقاط ضعف Pukei-Pukei

بهترین نکته مثبت در رابطه با Pukei-Pukei، نقاط ضعف بسیار آن است.سر، بال‌ها و دم آن نقاطی محسوب می‌شوند که در برابر ضربات ضعیف هستند. اساسا این بدان معناست که شما می‌توانید از هر زاویه ضربات سهمگینی به این هیولا وارد کنید. سر، بال‌ها و دم Pukei-Pukei شکستنی هستند و دم آن در صورت دریافت کردن ضربات سنگین از بدنش جدا می‌شود. دم آن را جدا کنید و برای ساختن تجهیزات از آن استفاده کنید. مراقب سمی که تولید می‌کند، باشید. بهترین استراتژی این است که سریع به آن نزدیک شوید و ضربات سنگین خود را وارد و سریع از آن دور شوید. اگر مراقب حرکات آن نباشید، Pukei-Pukei می‌تواند بسیار خطرناک ظاهر شود.

آماده سازی برای مبارزه با Pukei-Pukei

هنگامی که خود را برای مبارزه با Pukei-Pukei آماده می‌کنید وعده‌های غذایی که دفاع شما را تقویت می‌کنند، میل کنید. چون در اوایل بازی با این هیولا رو به رو می‌شوید و ضربات آن بسیار سنگین است، غذاهایی که سلامت و دفاع شما را تقویت می‌کند را پیدا کرده و میل کنید.

برای انتخاب نوع سلاح‌ در رویارویی با این هیولا، همه 14 سلاح موجود مناسب هستند اما سلاحی که بتواند در هوا ضربه بزند، مناسب‌تر است. سلاح‌های دوربرد و longsword ،Charge Blade ،Insect Glaive و Switch Axe گزینه‌های عالی برای مبارزه با Pukei-Pukei هستند. در رابطه با عناصر، Fire خوب است، Thunder عالی است و Water اصلا مناسب نیست پس به هیچ عنوان سلاح‌هایی را که عنصر Water دارند، انتخاب نکنید. همچنین تاحد امکان سلاح‌هایی که از Dragon Bone ساخته شده‌اند را به این مبارزه نبرید. اگر می‌خواهید کاملا آماده به سراغ شکار این هیولا بیایید، سلاح‌هایی را که از عنصر Thunder هیولای Tobi-Kadachi ساخته شده‌اند، به همراه بیاورید. ممکن است قبل از رویارویی با Pukei-Pukei، به این عنصرها دسترسی نداشته باشید پس بهترین کار این است که قبل از مبارزه با آن، این عنصرها را جمع آوری کنید.

در رابطه با Status Effect، این هیولا در معرض همه باف‌ها حتی سم قرار می‌گیرد.با توجه به اینکه خود هیولا از سم برضد دشمنان خود استفاده می‌کند، سم گزینه مناسبی برای مبارزه با آن نیست. باف‌های تاثیرگذار Blast (انفجار) و Stun (گیج) هستند اما باف‌های بسیار تاثیرگذار Sleep (خواب) و Paralysis (فلج) هستند. از این باف‌ها استفاده کنید تا مانع حرکت Pukei-Pukei شوند.

Pukei-Pukei اولین هیولایی است که باید برای آن آیتم آماده کنید. قبل از رویارویی با آن، حتما پادزهر (Antidote) به همراه داشته باشید تا در صورتی که در معرض سم این هیولا قرار گرفتید، قادر باشید سم بدنتان را دفع کنید. خوشبختانه می‌توانید از Auto-Crafting برای ساختن سم استفاده کنید بنابراین داشتن تعداد بالا از این آیتم بسیار سخت نیست (از Antidote Herb برای ساختن سم‌های خود استفاده کنید).

در بالا اشاره کردیم که می‌توانید فرارهای Pukei-Pukei را خنثی کنید. قبل از رویارویی با این هیولا، به تعدادی Barrel Bomb همراه خود داشته باشید (با یک Fire Herb و یک Small Barrel این بمب‌ها را بسازید). هنگامی که Pukei-Pukei نزدیک به مرگ شد، به لانه خود پرواز می‌کند و در آنجا می‌خوابد. این فرصت مناسبی برای کار گذاشتن بمب و فرستاندن Pukei-Pukei به نیاکانش است. اگر Barrel Bomb نداشته باشید، تله‌های Pit (گودال) یا Shock Trap می‌توانند تاحدی آسیب‌های مشابه Barrel Bomb به Pukei-Pukei وارد کنند.

مبارزه با Pukei-Pukei

مبارزه با Pukei-Pukei آسان نیست. این هیولا حرکات بسیاری دارد که برخی از آن‌ها ممکن است شما را مسموم کند. در طی مبارزه با Pukei-Pukei این هیولا سعی می‌کند با زبان دراز و چسپناک خود شما را به زمین بزند. زبان آن به طور نامنظم حرکت می‌کند پس وقتی که زبانش را بیرون آورد، موقعیت خود را پشت او قرار دهید. این هیولا اغلب حرکات خود را با سر انجام می‌دهد اما برای حمله از دیگر قسمت‌های بدن خود نیز استفاده می‌کند. مهم‌ترین حمله این هیولا از رو به رو است. Pukei-Pukei روی پاهای عقب خود می‌ایستد و به بازیکنان حمله می‌کند. در این وضعیت، جاخالی بدید یا با غلتک کردن از مسیر حملاتش دوری کنید. این هیولا همچنین از دم خود برای وارد کردن ضربه استفاده می‌کند اما دم آن در مقایسه با دم هیولاهای دیگر، خیلی کوتاه‌تر است پس کم‌تر نگران آن باشید.

شاید خطرناک‌ترین حمله Pukei-Pukei توانایی پرتاب کردن سم است. شما می‌توانید با غلتک کردن مانع تماس سم به خود شوید. اگر مسموم شوید، به سرعت سلامت خود را از دست می‌دهید تا زمانی که شما مرده یا تامیر سم تمام شود. برای بهبود سلامت خود، تا فاصله معینی فرار کنید، اسلحه خود را غلاف کرده و از یک پادزهر استفاده کنید. بعد از اینکه سم را از بدن خود خارج کردید، موقعیت مکانی خود را در کناره‌های Pukei-Pukei قرار دهید و با چند ضربه حساب شده و محکم و کمی صبر می‌توانید این هیولا را شکار کنید.

Kulu-Ya-Ku

Kulu-Ya-Ku جزء آسان‌ترین هیولاهایی است که شما در Monster Hunter World با آن رو به رو می‌شوید. اما فراموش نکنید که حتی آسان‌ترین هیولاها نیز می‌توانند شما را بکشند.

اولین رویارویی شما با Kulu-Ya-Ku

برای اولین بار این هیولا را در حالی است که قصد دارید اولین اردوگاه شکار خارجی خود را در جنگل باستانی برقرار کنید، ملاقات خواهید کرد. برای اینکه بدون مزاحمت اردوگاه خود را برقرار کنید، ابتدا این هیولا را دنبال کرده و آن را شکار کنید. 50 دقیقه زمان دارید تا ماموریت Bird-Brained Bandit را تکمیل کنید و بعد از اینکه ماموریت را به اتمام رساندید به عنوان پاداش 1800 زِنی (Zenny) و چند قطعه از بدن هیولا دریافت خواهید کرد. در حالی که می‌توان Kulu-Ya-Ku را در جنگل قدیمی یافت کرد، احتمال بیشتری وجود دارد که شما یکی از این هیولا را در منطقه Wildspire Wastes خارج از ماموریت مربوطه پیدا کنید.

موقعیت مکانی Kulu-Ya-Ku

Kulu-Ya-Ku معمولا بین بخش‌های 5، 6 و 12 بین درختان و ساحل جنگل باستانی پرسه می‌زند (تصویر بالا). به احتمالا بالا جایی که اردوگاه بخش 12 قرار دارد، بیشتر یافت می‌شود. درحالی که پیدا کردن Kulu-Ya-Ku بسیار آسان است اما دنبال کردن آن بخش دشوار ماجراست. ممکن است این هیولا باهوش نباشد اما سرعت حرکت و دویدن آن سریع است.

نقاط ضعف Kulu-Ya-Ku

Kulu-Ya-Ku تنها یک نقطه ضعف دارد؛ منقار آن تنها نقطه ضعف این هیولای بزرگ جثه است. از آنجایی که گردنش به زمین بسیار نزدیک است، وارد کردن ضربه به منقار آن بسیار کاری آسانی است. اما چونکه سر آن بهترین قسمت برای ضربه واردن کردن است، بدان معنا نیست که نباید به دیگر قسمت‌های آن ضربه کنید. با وجود اینکه Kulu-Ya-Ku در دسته هیولاهای بزرگ جثه قرار می‌گیرد اما در مقایسه با دیگر هیولاها بسیار کوچک است، به همین خاطر با شمشیرهای بلند می‌توانید به تمام قسمت‌های بدن آن ضربه وارد کنید. هرچقدر وارد کردن ضربه به Kulu-Ya-Ku آسان است اما فراموش نکنید که خطا رفتن شمشیرتان در حملات نیز آسان است. برای آن دسته از شما که از سلاح‌های بزرگ استفاده می‌کنید، کل بدن Kulu-Ya-Ku را هدف قرار بگیرید اما کاربران اسلحه‌های کوچک‌تر تا جایی که ممکن است سر آن را هدف قرار دهید.

آماده سازی برای مبارزه با Kulu-Ya-Ku

تقریبا همانند مبارزه با Great Jagras، بزرگ‌ترین نگرانی شما در رابطه با Kulu-Ya-Ku این است که سریع می‌تواند از دست شما فرار کند. غذایی میل کنید که باعث افزایش قدرت حمله و استقامت شما می‌شود؛ این نوع غذاها را بخورید تا هم بتوانید پا به پای Kulu-Ya-Ku حرکت کنید و هم مدت زمان مبارزه با آن را به حداقل برسانید.

Kulu-Ya-Ku نسبت به همه عنصرها ضعیف است اما برای بازده بیشتر، سلاح‌های مبتنی بر عنصر Water بیشترین تاثیر را دارند پس اگر سلاحی با این عصر دارید حتما برای رویارویی با این هیولا، آن را به همراه داشته باشید. در رابطه با بیماری‌ها (Ailments) نسبت به همه آن‌ها ضعیف است اما نه بسیار. Kulu-Ya-Ku به قدری ضعیف است که شاید نیازی نباشید از هیچ آیتمی برای مبارزه با آن استفاده کنید. اما پیشنهاد می‌کنیم که از تله‌ها حتما استفاده کنید چونکه تاثیر به سزایی دارند. سرعت حرکات Kulu-Ya-Ku بزرگ‌ترین دشمن شماست بنابراین کند کردن حرکات آن به نفع خواهد بود.

مبارزه با Kulu-Ya-Ku

وارد مبارزه شدن با Kulu-Ya-Ku بسیار سرگرم کننده است. این هیولای پرنده مانند کودن بیشر اوقات درحال دویدن و فریاد زدن است. با این حال، حرکت اصلی آن توانایی برداشتن اجسام و حمل آن‌ها به اطراف است. هنگامی که یک تکه سنگ بزرک در دست دارد، از جلو به سمت آن حمله ور نشوید چون بی‌فایده است. در عوض با Slinger خود چند شلیک به سر یا پشت آن داشته باشید تا Kulu-Ya-Ku صدمه بسیاری تحمیل شود. در طی مبارزه، این هیولا سعی در واردن کردن ضربات سنگین با دست خود یا تکه تکه کردن شما با اجسام دارد. همچنین برای ضربه زدن به هوا می‌پرد و برروی شما پایین می‌آید که در صورت موفق شدن، ضربه سهمگینی تحمیل می‌شوید. سریع به اطراف آن غلتک بزنید تا از چنگال‌های او در امان باشید و پس از وارد کردن چندین ضربه در نهایت این هیولا سپر موقتی خود را به زمین می‌اندازد و می‌توانید راحت‌تر آن را شکار کنید.

این بخش از راهنمای شکار هیولاها را با سه هیولای بزرگ جثه به اتمام می‌رسانیم. این نکات را در رابطه با هیولاهای ذکر شده در ذهن خود حک کنید تا به راحتی بتوانید آن‌ها را شکار کنید.

منبع : وینفون
373 پست
رسول امینی
I Was Born in 1997 and Played My First Game in 2005 Which it Was Resident Evil 4. A Huge Fan of Video Games, Especially Open-world, Historical and Survival Horror Genre and Spend a Lot of Time on Playing. My Top No-Doubt Games Are Dark Souls 3, The Witcher 3: Wild Hunt, Resident Evil 4, Horizon Zero Dawn, God Of War 2018 and Bloodborne. Most of the Time in My Daily Life, i Write Articles for WinPhone.Ir
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: ,