بخش دهم از راهنمای Monster Hunter World را به چند قسمت از نکات و ترفندهای مهم بازی اختصاص داده‌ایم. مطمئنا هر بازی خصوصا بازی‌های نقش آفرینی جهان باز دارای نکات بسیاری هستند و ترفندهای بسیاری دارند که در صورت یادگیری همه، بازی بسیار جذاب‌تر، سرگرم کننده‌تر و به یاد ماندنی‌تر می‌شود.

پالیکوی دوست داشتنی شما

پالیکوی شما در هر مبارزه یکی از تجهیزات را به همراه خواهد داشت. به طور پیش فرض، پالیکو از Vigorwasp Spray استفاده می‌کند که سطح سلامت مطلوبی را برای شما فراهم می‌کند. وقتی با بازی کردن و شکار هیولاها راحت‌تر شوید، ممکن است بخواهید اسپری Vigorwasp Spray را برای یک ابزار تخصصی‌تر عوض کنید. در بخش‌های پیشین در رابطه با تجهیزاتی دیگری که می‌توانید برای پالیکوی خود در جهان بازی پیدا کنید، صحبت کردیم. در این راهنما در رابطه با بهترین و مفیدترینی که می‌توانید برای پالیکوی خود پیدا کنید، صحبت خواهیم کرد.

Plunderblade یکی از گچت‌های پالیکو است که با مجهز کردن پالیکو به آن، او قادر خواهد بود که آیتم‌ها و قسمت‌های بیشتری از هیولاها را برای شما جمع آوری کند و مدت زمان ساخت زره جدید یا سلاح مدنظر شما را کاهش می‌دهد.

موقعیت مکانی Plunderblade

برای پیدا کردن Plunderblade، ابتدا باید قبیله Plunderers منطقه Rotten Vale را پیدا و با آن‌ها دوست شوید. برای دسترسی به این منطقه، باید چهارهمین ماموریت تعیین شده یعنی Into the Bowels of the Vale را تکمیل کنید.

ناحیه 13، Lynian Researcher و هیولا Odogaron

پس از اینکه به ناحیه 13 رسیدید، Lynian Researcher را پیدا کنید. اگر در آن ناحیه نتوانستید Lynian Researcher را پیدا کنید، به منطقه‌های دیگر بروید و با دیگر قبیله‌های Grimalkyne دوست شوید تا او را پیدا کنید. همچنین می‌توانید ماموریت‌های دیگر شخصیت‌های Researcher مانند Piscine Researcher با آن کلاه خوشکل یا Endemic Life Researcher را تکمیل کنید. انجام این ماموریت‌ها یا دوست شدن با دیگر قبیله‌های Grimalkyne (احتمالا) اختیاری است اما فعالیت بسیار خوبی برای پر کردن وقت خود تا هنگامی که Lynian Research پیدا می‌شود، است.

قبل از اینکه به دنبال این قبیله بگردید، مطمئن شوید که یک تکه (توصیه می‌کنیم هشت تکه) از گوشت خام (Raw Meat) را در Item Pouch خود داشته باشید و سپس Lynian Researcher را در منطقه 11 پیدا کنید. بعد از اینکه با او صحبت کردید، به مدت یک دقیقه همان اطراف پرسه بزنید (اما زیاد دور نشوید) تا هیولای بزرگ جثه Odogaron یک جسد را در آن منطقه رها کند (خوشبختانه لازم نیست که با آن مبارزه کنید). بعد از اینکه به ناحیه‌ای که در آنجا با Lynian Researcher صحبت کردید، برگشتید، شما یک Plunderer را مشاهده خواهید کرد اما به محض اینکه خواستید به آن نزدیک شوید، فرار می‌کند.

ناحیه 15، قبیله Plunderers و گجت Plunderblade

در این حالت دو گزینه دارید؛ گزینه اول: دوباره با Lynian Researcher صحبت کنید تا موقیت مکانی Plunderersها را به شما بدهد. گزینه دوم: روی نقشه آیکون جدیدی ظاهر شده که موقعیت مکانی Plunderersها را در منطقه 15 نشان می‌دهد. بعدا Plundererای که قبلا فرار کرد، دوباره فرار می‌کند اما پالیکوی به شما می‌گوید که Plunderers گرسنه به نظر می‌رسد و به شما پیشنهاد می‌کند چند تکه گوشت برای او روی زمین بگذارید؛ یک تکه گوشت خام را جایی که پالیکو ایستاده بود، روی زمین بگذارید و از آن فاصله بگیرید (ورودی تونلی که از طریق آن وارد این ناحیه شده‌اید، مکانی خوبی برای فاصله گرفتن است). چند لحظه صبر کنید تا Plunderers و دوستانش از صخره پایین بیایند و گوشت خامی که روی زمین گذاشتید را بخورند.

این دفعه که به آن‌ها نزدیک شدید، با هم دوست خواهید شد. بعد پالیکوی شما آیتم Plunderblade و نحوه صحبت کردن با هیولای Girros را به دست خواهد آورد. اما چیز بسیار تاثیر برانگیز اینجا همانPlunderblade است. گجت Plunderblade به پالیکوی شما این امکان را می‌دهد که آیتم‌ها و قسمت‌های قابل جمع آوری هیولاها را بدون اینکه شما ابتدا هیولا را بکشید و بعدا آن‌ها را جمع آوری کنید، بدزدد. با این گجت می‌توانید مواد و قسمت‌های مفیدی از هیولاها را به دست آوردید و از آن‌ها برای ارتقاء زره‌های خود استفاده کنید. همان طور که سطح پالیکوی شما با Plunderblade بالا می‌رود، او قادر خواهد بود مواد بیشتر و بسیار بهتری را برای شما جمع آوری کند.

چه زمان و چرا باید از Plunderblade استفاده کنید

Plunderblade برای همه شرایط مناسب نیست. همان طور که استفاده از اسپری Vigorwasp Spray بدان معنا نیست که سطح سلامت شما را به طور ثابت نگه می‌دارد. این یعنی همان اتکای سنگین‌تر روی معجون‌های Item Pouch خود. همه غنایمی که از هیولاها به دست می‌آیند انگیزه بسیاری جذابی به وجود می‌آورد.

هدف و ثمر Plunderblade همان چیزی هستند که باید زمانی که از آن استفاده می‌کنید، مشخص شود. این گجت وجود دارد تا قسمت‌های بیشتری از هیولاها را به دست بیاورید، وقت خود را هدر ندهید و در روند بازی بسیار آسان‌تر پیش بروید. با این حال اگر در چرخه ناگفته برای زره یا سلاح جدید برای پالیکو گیر کرده‌اید، Plunderblade فوق العاده ارزشمند است. پالیکو و دیگر Plunderersهایی که توانستید به گروه خود ملحقشون کنید، برای شما چنگال، نیش و پوست اضافه خواهند آورد تا جستجوی شما برای پیدا کردن این قسمت‌ از هیولاها را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

استفاده‌های لیست علاقمندی‌ها (Wishlist)

جهان Monster Hunter World همه نوع حقه و ترفند مهبوت کننده‌ای دارد تا روند پیشرفت شما را سریع‌تر کند. اما این ترفندها مخفی شده‌اند و آموزشی برای یاد گرفتن آن‌ها در بازی وجود ندارد. شما نه تنها باید آن‌ها را کشف و پیدا کنید، بلکه باید به خاطر داشته باشید که آن‌ها وجود دارند. در ادامه توضیح خواهیم داد که چطور می‌توانید با استفاده از یک ویژگی آسان Wishlist، لوازم خود را به طور موثر به کار ببرید.

از Wishlist استفاده کنید

همانند بسیاری از ویژگی‌های دیگر Monster Hunter World، اشاره کمی به Wishlist شده و به راحتی می‌توان آن را نادیده گرفت و دیگر آن را به یاد نیاورید. استفاده از Wishlist بسیار آسان است.

برای دسترسی به لیست Wishlist، هر وقت که در منوی یکی از فروشنده‌ها بودید، کلیک Y(ایکس باکس وان)/مثلث (پلی استیشن 4) را فشار دهید تا همه آیتم‌هایی که برای ساخت سلاح یا زره مدنظر خود لازم دارید را در یک لیست (Wishlist) قرار دهید. این باعث می‌شود که هر وقت یکی از آیتم‌های آن لیست را به دست آورید، با اعلان به شما اطلاع داده شود. Wishlist ویژگی کوچکی است اما همیشه آگاه خواهید بود که ارتقاء بعدی، نزدیک است، کاملا خارج از دسترس شماست یا هم اکنون در دسترس شماست. این یک ویژگی ضروری برای سریع‌تر شدن است، زیراکه می‌توانید چند قطعه از لوازم را در این فهرست قرار دهید.

قطعه‌های خاصی را در Wishlist قرار دهید

صحبت از تجهیزات ویژه شد، شما قاعدتا می‌خواهید هرچه سریع‌تر در Monster Hunter World تخصص پیدا کنید. گرفتن یک زره کامل می‌تواند شما را بر روی یک راه ترکیبی به موفقیت قرار دهد که در آن شما شخصیت خود را به سمت یک Playstyle خاص پرت می‌کنید. برای به دست آوردن قطعات هیچ راه دیگری وجود ندارد؛ شما با انجام کارها به صورت مکرر باید قطعات مورد نیاز را به دست بیاورد. در این بازی انواع مختلفی از ابزارهای کاربر پسند مانند هدایت گر برای کمک به پی‌گیری طعمه‌ها و Wishlist ذکر شده در بالا، برای رسیدگی به نیازمندی‌های شما وجود دارد اما اگر به شش Scale از هیولای Great Jagras نیاز دارید تا یک سِت کامل را تکمیل کنید، باید آن‌ها را به طور مکرر شکار کنید.

در ابتدا شما اول چیزهایی را که می‌توانید، به دست می‌آورید. تکمیل کردن اولین ماموریت‌ها به شما طیف وسیعی از پاداش‌ها را اعطا خواهد کرد که این پاداش‌ها چند قطعه از زره را برای بهبود بخشیدن اولین ست زره به شما خواهد داد. استفاده از ویژگی Wishlist را از اوایل بازی شروع کنید و اغلب یک خط از زره را براساس نوعی که تعریف می‌کند که چطور بازی را انجام می‌دهید، کامل کنید.

یک اسلحه را انتخاب کنید

سیستم ارتقاء سلاح‌ها در Monster Hunter World بسیار باز است؛ شما هر زمان که بخواهید، می‌توانید ارتقاء سلاح‌ها را لغو (به اصطلاح آندو) کنید و مواد استفاده شده را پس بگیرید. اما نگذارید این ویژگی باعث شود که سلاح خود را به طور مکرر عوض کنید. تاحد امکان یک نوع اسحله را برای چند ماموریت به همراه داشته باشید.

بعد از سپری کردن مدت زمان بسیار برای پیدا کردن آیتمی که در Wishlist شما قرار دارد، حیف است که آن همه تلاش سخت را نادیده گرفته، تجهیزات خود را عوض کنید و به دنبال آیتم‌ها و ست‌های دیگر بروید. در ادامه چگونه متعد بودن به یک اسلحه را شرح می‌دهیم.

در اوایل ماجراجوییتان، پیشنهاد می‌کنیم که مستقیم به اتاق خود رفته، با پالیکوی گربه مانند صحبت کنید و وارد میدان تمرین شوید. همه سلاح‌های موجود را امتحان کنید. هر بار که سلاح را عوض کردید، راهنمای استفاده از آن روی صفحه نمایشگر ظاهر می‌شود. تنها آموزشی که در بازی خواهید دید، آموزش استفاده از سلاح‌ها در میدان تمرین است پس مطمئن شوید که نهایت استفاده را از آن ببرید. هر سلاح را به مدت حداقل یک دقیقه امتحان کنید. در بدترین حالت (سناریو) ممکن، 14 دقیقه از زمان را صرف انتخاب اسلحه مورد علاقه خود می‌کنید پس ارزشش را دارد.

همچنین به دلیل الزامات ساختن، یک اسلحه را به عنوان سلاح اصلی انتخاب نکنید. در این حالت بیشتر مدت زمان صرف پیدا کردن الزامات ساختن مهم است. یادگیری اینکه چگونه یک سلاح عمل می‌کند به خصوص برخی از قطعات با مهارت بالا تجهیزات مانند Hunting Horn یا The Gunlance زمان‌بر است و تلاش بسیاری می‌خواهد.

خود Monster Hunter World به شما پیشنهاد می‌کند که کار خود را به یک شمشیر و سپر آغاز کنید که انتخاب بسیار خوبی است. چکش همچنین دارای منحنی یادگیری بسیار آسانی است و می‌تواند دشمنان را با ضربات قدرتمند خود فلج کند. هر چیزی که انتخاب می‌کنید، فقط برای چند ماموریت به آن پایبند باشید.

مدیریت آیتم‌ها، Item Pouch و Item Mox

مواد وآیتم‌های بی‌شماری وجود دارد که باید در Monster Hunter World پیدا کنید؛ از قارچ تا حشرات تا گیاهان و کود، همه چیز می‌تواند به شما در شکار کمک کند و یا به یک آیتم برای ساختن زره، سلاح و… تبدیل شود. در ادامه، راهنما به آیتم‌هایی که می‌توانید جمع آوری کنید و اینکه چگونه مدت زمان بسیار زیادی را صرف مدیریت کردن آن‌ها می‌کنید، اختصاص داده شده است.

چه چیزی را باید جمع آوری کنید

ساده می‌گوییم؛ همه چیز را جمع آوری کنید خصوصا اگر در اوایل بازی هستید. تا زمانی که آیتم یا چیز خاصی را در نظر دارید، همه چیز را جمع آوری کنید زیراکه همه چیز در Monster Hunter World ارزشمند و مهم است. در قسمت پایین چیزهایی که می‌توانید جمع آوری کنید را به چهار دسته تقسیم کردیم. هر دسته هنگامی که روی نقشه یا صفحه نمایشگر شما ظاهر می‌شود، رنگ مخصوص به خود را دارد.

آیتم‌ها

این یک دسته کاملا گسترده است. این دسته شامل چیزهایی می‌شود که شما از آن به عنوان معجون و تله استفاده می‌کنید و همچنین موادی که شما نیاز دارید آن‌ها را بسازید. در طبیعت وحش، آیتم‌ها یک نماد سبز رنگ دارند. آیتم‌ها بیشترین چیزهایی را که پیدا می‌کنید، تشکیل می‌دهند.

در اوایل بازی هوشمندانه است که همه چیز را جمع آوری کنید. وقتی با این بازی احساس راحتی بیشتری پیدا کردید، یاد می‌گیرید که واقعا چه چیزی را انتخاب و جمع آوری کنید و چطور حُسن انتخاب گلچین کردن را به دست آورید. اگر تا به امروز از سلاح‌های دوربُرد استفاده نکرده‌اید، شما باید ساختن مهمات را یاد بگیرید. این بدان معناست که تعدادی از گیاهان و Herbها وجود دارد که بدون هیچ نگرانی می‌توانید آن‌ها را نادیده یا کم‌تر جمع آوری کنید. فقط مطمئن شوید قبل از اینکه چیزی را به طور کامل از لیست کرافتینگ خود حذف کنید، به طور کامل آن را بررسی کنید.

مهمات Slinger

مهمات Slinger آیکون آبی رنگی دارند. آیتم‌هایی مانند Rocks ،Redpits و Watermoss مهمات قلاب‌سنگ (به اصطلاح خودمانی تیروکمان بچه گانه) هستند. شما می‌توانید تنها یک نوع از این مهمات را برای Slinger به همراه داشته باشید. جمع آوری مهمات Slinger نیازمند تغییر مداوم کوله پشتی شماست پس پیشنهاد می‌کنیم یکی از مهمات Slinger که برای شما مفید است را انتخاب کرده و جمع آوری کنید.

آیتم‌های استفاده سریع

آیتم‌های استفاده سریع مانند Vitalilies و Wiggly litchis در سراسر جهان بازی وجود دارند که نمی‌توانید آن‌ها را ذخیره کنید. هنگامی پیدا کردن یکی از این آیتم‌ها، به محض جمع آوری، آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند و معمولا سطح سلامت و اسقامت شما را بهبود می‌بخشند.

مواد هیولاها (Monster Materials)

مواد هیولاها مانند لاشه و نشانه‌های هیولاها مانند ردپاها با نماد زرد-نارنجی رنگ مشخص شده‌اند. با نشانه‌ها ریسرچ پوینت به دست می‌آورید و به شما کمک می‌کنند هیولاها را ردیابی و پیدا کنید. بعد از کشتن هیولا، پوست آن را بکنید و مواد موجود را جمع آوری کنید. از این مواد برای ساختن سلاح و زره‌ها و یا پختن آن‌ها در رستوران Canteen استفاده کنید.

مواد هیولاها در Item Pouch یا Item Box شما قرار نمی‌گیرند بلکه به صورت خودکار ذخیره می‌شوند. البته لازم است بدانید که با Item Box خود نمی‌توانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید. زمانی که می‌خواهید تجهیزات خود را ارتقاع یا تجهیزات جدیدی نزد آهنگر کارگاه شهر آسترا بسازید یا اینکه قصد دارید آیتم‌های خود را بفروشید، در این دو حالت می‌توانید مواد به دست آوردن شده از هیولاها را مشاهده کنید.

Item Box و Item Pouch

درون Item Pouch شما آیتم‌هایی وجود دارد که همیشه و در هر مکان می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. ظرفیت ذخیره سازی آن محدود است. Item Box شما برای ذخیره سازی طولانی مدت و با حجم بالا است، اما شما تنها می‌توانید از مکان‌های خاصی به آن دسترسی داشته باشید. هر دو Item Pouch و Item Box شما به مقوله‌های آیتم و مهمات تقسیم می‌شوند. در Item Pouch شما برای ۲۴ آیتم مختلف و ۱۶ گونه مهمات فضا وجود دارد. با این حال هر آیتم یک حد انباشت دارد. برای مثال، شما تنها می‌توانید هر دفعه 10 معجون و یک Shock Trap را حمل کنید.

Item Box شما حداقل 100 سهمیه برای آیتم‌ها و 100 فضا برای مهمات (Ammo) و پوشش‌ها (Coatings مربوط به مهمات) دارد.(اگر محدودیتی برای انبار کردن برخی از آیتم‌ها وجود داشته باشد، هنوز آن را پیدا نکرده‌ایم). شما می‌توانید به Item Pouch خود از هر اردوگاه، اتاق شما و یا تعدادی از مناطق اطراف شهر دسترسی داشته باشید. از یکی از این مکان‌ها می‌توانید اقلامی را از Pouch به Box خود منتقل کنید و بر عکس. یک عادت مهم که باید داشته باشید این است که قبل (و بعد) از هر ماموریت و سفرهای اکتشافی محتوای Item Box خود را بررسی کنید و همه چیزهایی که جمع آوری کرده‌اید و در Item Pouch ذخیره شده‌اند را به Item Box خود منتقل کنید.

استفاده از سیستم Auto Crafting

همه چیزهایی که جمع آوری می‌کنید Item Pouch شما را پر خواهند کرد پس بهتر است نحوه استفاده از آن‌ها را یاد بگیرید. گاهی اوقات، این بدان معناست که چیزها را با آیتم دیگری برای ساختن یک آیتم مفیدتر ترکیب کنید و این جایی است که فهرست Crafting بسیار مفید ظاهر می‌شود. در این فهرست، لیستی از تمام چیزهایی که ممکن است در Monster Hunter World ایجاد شود، به شما نشان خواهد داد. اگر از طریق Item Pouch (یا در منطقه‌های بازی) به سراغ فهرست Crafting بروید، تنها آیتم‌هایی که در Item Pouch هستند، را می‌توانید با هم ترکیب کنید. و در طرف دیگر، اگر از طریق Item Box به سراغ فهرست Crafting بروید، تنها آیتم‌هایی که در Item Box هستند، را می‌توانید با هم ترکیب کنید که شامل آنچه در Item Pouch خود دارید، نمی‌شود.

Auto Crafting

یک ویژگی بسیار مفید فهرست Crafting این است که شما می‌توانید سیستم Auto Crafting (ترکیب خودکار) را فعال یا غیرفعال کنید. این بدان معناست هر زمان که تمام مواد لازم برای یک آیتم را داشته باشید، آن آیتم در صورت فعال بودن سیستم Auto Crafting به طور خودکار ساخته خواهد شد. بارزترین و مفیدترین مثال برای سیستم Auto Crafting این است که به طور خودکار گیاهان (بلااستفاده) را به معجون‌های بازسازی سلامتی تبدیل می‌کند. سپس می‌توانید لایه‌هایی را اضافه کنید که به طور خودکار آیتم‌های جدید را با آیتم‌های ساخته شده به طور خودکار باهم ترکیب می‌کند، مثل ترکیب کردن معجون و عسل برای گرفتن یک Mega Potion.

هرگاه که فرصت پیدا کردید، نگاهی به لیست همه آیتم‌هایی که ترکیب می‌شوند، بیاندازید و بررسی کنید که کدام آیتم آماده است تا به صورت پیش فرض Auto Crafting شود. چیزهای زیادی وجود دارند که شما می‌توانید بسته به Playstyle خود و لازم بودن برخی منابع برای چیزهای دیگر، ساخت آن‌ها به صورت خودکار را فعال نکنید بنابراین حتما قبل از فعال کردن Auto Crafting، آیتم‌ها را به دقت مورد بررسی قرار دهید. در طرفی هم ساختن آیتم‌هایی مانند معجون‌ها و پادزهرها (Antidote) را بدون فکر کردن فعال کنید.

اگر شما بازیکنی هستید که از سلاح‌های دوربُرد استفاده می‌کنید، می‌توانید ترکیب خودکار را برای ساختن مهمات فعال کنید و کمی از استرس خود بکاهید. با پیشرفت در روند بازی، هنگامی که محیط و هیولاها پیچیده‌تر می‌شوند، شما بر روی آیتم‌های مربوط به اثرات زیست‌محیطی (Status Effects Items باف‌ها و بیماری‌های خاصی هستند که در این بازی بسته به نوع مهارت، شامل حال شکار و شکارچی می‌شوند) و محیط بازی تکیه خواهید داشت.

امیدواری این نکات موثر واقع شده باشند. در روزهای آینده منتظر قسمت‌های بعدی از بخش دهم نکات و ترفندهای Monster Hunter World باشید.

منبع : وینفون
373 پست
رسول امینی
I Was Born in 1997 and Played My First Game in 2005 Which it Was Resident Evil 4. A Huge Fan of Video Games, Especially Open-world, Historical and Survival Horror Genre and Spend a Lot of Time on Playing. My Top No-Doubt Games Are Dark Souls 3, The Witcher 3: Wild Hunt, Resident Evil 4, Horizon Zero Dawn, God Of War 2018 and Bloodborne. Most of the Time in My Daily Life, i Write Articles for WinPhone.Ir
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: ,