اخیرا خبرهای زیادی از موفقیت‌های عنوان Monster Hunter World به گوش می‌رسد که اعلام می‌دارد این بازی نه تنها توانسته به فروش ۱۰ میلیون نسخه‌ای برسد بلکه سریع‌ترین و بیشترین فروش را در بین بازی‌های ترد پارتی ژاپنی این نسل را هم دارد که باعث موفقیت روزافزون این بازی شده تا جایی که ۱۰ میلیون نسخه از آن در کل دنیا به فروش رفته است.

به نظر می‌رسد که Monster Hunter World درست مانند اسمش به موفقیت‌های وحشتناکی رسیده اما با این میزان از موفقیت، فروش دقیق این بازی هیچگاه برای بازی‌بازان روشن نشده و ناشر آن یعنی شرکت بزرگ کپکام (Capcom) اطلاعات زیادی از این بابت در اختیار مردم قرار نداده است و یا به طور دقیق در بازه‌های زمانی مشخص اعلام نشده است. حال کپکام جزئیات بیشتری از این بابت در اختیارمان گذاشته و اعلام کرده که این بازی موفق به فروش ۸.۳ میلیون نسخه روی پلتفرم‌های اکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ شده است. در حالی که SteamSpy هم تخمین زده که میزان فروش نسخه رایانه شخصی این بازی نیز به چیزی حدود ۲ میلیون نسخه رسیده است. در مجموع می‌توان نتیجه گرفت که میزان کلی فروش مانستر هانتر ورلد روی سه پلتفرم مقصد خود، ۱۰.۳ میلیون نسخه بوده است که واقعا رقم بزرگی است.

این بدین معنا است که این عنوان نقطه عطفی در تاریخ این سری است و شروع تازه‌ای را برای آن رقم زده است طوری که هیچ کدام از نسخه های پیشین آن به چنین موفقیت بزرگی دست پیدا نکرده‌اند. همواره در کشور ژاپن از این بازی به عنوان یکی از موفق‌ترین بازی‌های ترد پارتی یاد می‌شده و ما امروز فهمیدیم که دلیل این همه تعریف و تمجید چیست و در حقیقت محبوبیت جهانی این بازی باعث شده تا به این میزان از موفقیت دست پیدا کند. همچنین این موفقیت‌ها عنوان مانستر هانتر ورلد را به یکی از بزرگ‌ترین بازی‌های امسال هم تبدیل کرده که در کنارش به یکی از محبو‌ب‌ترین بازی‌های امسال نیز مبدل گشته. همینطور این بازی در حال طی کردن مسیری است که آن را به بزرگ‌ترین بازی کپکام (که در حال حاضر Street Fighter II است) هم تبدیل خواهد کرد که در ادامه جزئیات بیشتری از این بابت در اختیارتان قرار خواهم داد و این موضوع را بیشتر بررسی خواهم کرد. همه این موفقیت‌ها تنها در یک دوره شش ماه و نیمه از عرضه این بازی به دست آمده‌اند.

اما آیا این تنها موفقیت Monster Hunter World است؟ خیر. این بازی علاوه بر این‌ها رکوردهای دیگری نیز ثبت کرده است. همانطور که پیش‌تر اشاره شد، این بازی روی کنسول‌های نسل هشت به فروش ۸.۳ میلیون نسخه‌ای رسیده و در کنارش تخمین زده شده که ۲ میلیون نسخه‌ هم روی پلتفرم رایانه‌های شخصی به فروش رسانده تا فروش کلی آن به رقم باورنکردنی ۱۰.۳ میلیون نسخه برسد. این بازی در حال حاضر سریع‌ترین فروش را بین بازی‌های ترد پارتی ژاپنی این نسل دارد که حتی از عناوینی نظیر Resident Evil 7, Metal Gear Solid 5, Final Fantasy 15, Persona 5, و همچنین Dark Souls 3 نیز فروش سریع‌تری دارد.

این بازی با فروش کلی ۱۰.۳ میلیون نسخه‌ای بهتر از هر بازی ترد پارتی ژاپنی دیگری در این نسل خود را نشان داده. این موضوع بدین معنا است که مانستر هانتر ورلد به بیشترین فروش در بین بازی‌های ترد پارتی ژاپنی در نسل حاضر رسیده است. نزدیک‌ترین رقیب این بازی در حال حاضر Final Fantasy 15 است که ۷.۷ میلیون نسخه در کل دنیا به فروش رسانده است. بله ما در دوره‌ای قرار داریم که یک بازی از سری مانتر هانتر از سری فاینال فانتزی موفق‌تر عمل کرده و به عنوان بزرگ‌تری تبدیل شده است.

در حال حاضر Monster Hunter World برای پلتفرم‌های اکس‌باکس وان، رایانه‌های شخصی و همینطور پلی‌استیشن ۴ در دسترس قرار دارد. شدیدا به شما پیشنهاد می‌کنم که اگر هنوز موفق به تجربه این بازی نشده‌اید، حتی لحظه‌ای را برای تهیه آن از دست ندهید تا متوجه شوید دلیل این همه موفقیت چه بوده است.

منبع :

GAMINGBOLT

760 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,