long Swords یا همان شمشیرهای بلند، یکی از سلاح‌های نزدیک برد Monster Hunter World با قدرت حمله بالا و قابلیت‌های انحراف منحصر به فردی هستند. اگر به مبارزه‌های از راه نزدیک علاقه مند هستید، پس حتما شمشیرهای long Sword برای شماست. کاربران این شمشیرها با حملات سنگین خود با هیولا وارد نبرد شده و در آن واحد از حرکات گوناگون خود برای خروج از مسیر حملات هیولا استفاده می‌کنند.

کاربران شمشیر بلند، بعد از اینکه نوار انرژی spirit را با حملات موفق پر کردند، با قابلیت Spirit Blade می‌توانند حملات با آسیب‌های بالاتری وارد کنند. سپس، این فرآیند از اول دوباره آغاز می‌شود، اما این دفعه کاربران شمشیرهای بلند کمی قوی‌تر از قبل هستند. در هر مبارزه این فرآیند را بدون دریافت یک ضربه ادامه بدید تا آسیب‌های وارده را به سطح‌های بالاتری برسانید. میزان آسیبی که شمشیر باند وارد می‌کند، به طور مستقیم به نحوه بازی شما بستگی دارد.

برخلاف برخی از سلاح‌های نزدیک برد دیگر در Monster Hunter World، شما نمی‌توانید با شمشیر بلند گارد بگیرید. در عوض، شما باید به دقت حملات هیولا را زیرنظر گرفته، در زمان‌های مناسب جاخالی داده و در موقعیت‌های مربوطه کاملا فاصله بگیرید تا آسیبی به شما وارد نشود. آگاهی بسیاری لازم است برای اینکه بخواهید با هیولا مبارزه و در آن واحد همه حملات آن را جاخالی بدید. صادقانه می‌گوییم که فشار دادن دکمه‌های مختلف (یا به اصطلاح Button Mashing) کمکی به شما نمی‌کند. همچنین به یاد داشته باشید، هنگامی که به طور مداوم از سری حملات بلند استفاده می‌کنید، شمشیر بلند به سرعت و زود به زود تیزی خود را از دست می‌دهد. با این حال، شمشیر بلند با قدرت حملات بالا و مانور دهی‌های ساده، به یکی از محبوب‌ترین سلاح در میان بازیکنانی که به صورت آنلاین بازی می‌کنند، تبدیل شده است.

سلسله حملات اصلی

همان طور که در گیف بالا مشاهده می‌کنید، سلسله حملات اصلی شمشیر بلند شامل چهار حرکت است که با فشار دادن کلیک مثلث/Y انجام می‌شوند. شما می‌توانید این دنباله حملات را به طور نامحدود تکرار کنید. قبلا اشاره کردیم که فشار دادن دکمه‌های مختلف برای اجرای این چهار حرکت (یا هر حرکت دیگری) کمکی به شما نمی‌کند. از دومین ضربه، این حرکات به صورت خودکار تکرار می‌شوند (پس نیازی به Button Mashing نیست). همزمان با هر ضربه‌ای که به هیولا وارد می‌کنید، باید با خودتان بگویید که “الان جاخالی بدهم؟”. هنگامی که مشاهده کردید هیولا آماده حمله است، شما باید سلسله حملات اصلی شمیشر بلند را با قابلیت Fade Slash لغو کرده و یا با غلتک از مسیر حملات آن خارج شوید. برش‌های عمودی به طور دقیق به فضاری رو به روی شما برخورد می‌کنند (گیف بالا)، بنابراین مهم است که این ضربات را طوری وارد کنید که به سطح سخت هیولاها اصابت نکنند.

ضربه Thrust

ضربه Thrust که با کلیک دایره/B انجام می‌شود، همان حرکتی است که در زنجیره کمبوهای استاندارد مشاهده می‌کنید. هر زمان که خواستید می‌توانید از این ضربه استفاده کنید، حتی هنگامی که مثلا دو یا سه ضربه از سلسله حملاتی که با کلیک مثلث/Y انجام داده‌اید، نیز قادر خواهید بود از ضربه Thrust استفاده کنید. از ضربه Thrust مستقیم، هنگامی که می‌خواهید به قسمت‌های نرم زیر شکم هیولا ضربه وارد کنید، استفاده تا راحت‌تر بتوانید شمشیر خود را وارد بدن هیولا کنید. برای اجرای حرکت Spirit Thrust از کلیک‌های مثلث و R2/کلیک‌های Y و RT استفاده کنید (گیف بالا بخش آخر). بعد از اینکه ضربه Thrust را وارد کردید، با فشار دادن کلیک مثلث/Y حرکت Rising Slash (چهارمین حرکت در زنجیره کمبوهای استاندارد) انجام خواهد شد. بعد از آن، دوباره می‌توانید از ضربه Thrust استفاده کنید (این سلسله نیز به صورت نامحدود تکرار می‌شود) و یا با Fade Slash یا غلتک، به این زنجیره حملات پایان دهید.

حمله Spirit Blade

این حمله کلید استفاده از شمشیر بلند در کامل‌ترین شکل آن است. این حمله را اصلا نادیده نگیرید. حمله Spirit Blade با کلیک R2 در پلی استیشن 4/ RT در ایکس باکس وان انجام می‌شود. هنگامی که از کلیک‌های (گیف بالا) برای انجام سلسله حملات مربوطه استفاده می‌کنید، نوار Spirit Power (نوار شمشیر شکل در قسمت بالا سمت چپ نمایشگر) پر می‌شود، پس از اینکه پر شد، می‌توانید از این سلسله حملات افقی استفاده کنید. حمله Spirit Blade نه تنها آسیب‌های بیشتر نسبت به حملات عادی وارد می‌کنند، بلکه یک محدوده‌ وسیع‌تر از ناحیه را دربر می‌گیرد و بدون توجه به سختی پوست دشمن، وارد بدن آن می‌شود. اگر قادر باشید که کل زنجیره حملات Spirit Blade (که شامل چهار حرکت و آخرین آن Spirit Roundslash می‌شود) را تکمیل کنید، خواهید دید که کناره‌های نوار Spirit Power تغییر رنگ می‌دهد که نشان‌ دهنده این است که حملات شما همراه با باف‌های خاصی است. اولین سطح باف سفید، دومین سطح نارنجی و سطح نهایی قرمز رنگ است. به طور مداوم حملات Spirit Blade را انجام دهید تا قادر باشید که یک حمله با باف قدرتمند و دائمی داشته باشید. اما اگر از حملات Spirit Blade استفاده نکنید، تاثیر آن کم می‌شود و نهایتا باف حمله را از دست خواهید داد.

کلید استفاده درست از شمشیر بلند، پیدا کردن مناسب‌ترین روزنه‌های حمله در برابر دشمنان، بدون حملات سرخودی و دریافت آسیب‌های ناشی از این حملات است. تعادل خود را حفظ کنید و خواهید دید که حملات شما حداکثر آسیب را وارد می‌کنند و در نهایت، شکار شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن پایان می‌یابد.

ضربه Fade Slash

برای اجرای ضربه Fade Slash، کلیک‌های مثلث و دایره/ Y و B را باهم فشار دهید. این حرکت برش‌های افتی وارد می‌کند و بلافاصله شخصیت شما به عقب می‌پرد (گیف بالا). در هنگام لغو دیگر حملات، در صورتی که جهت مربوط را فشار دهید، شما می‌توانید با رفتن به کناره‌ها (چپ یا راست) از این حرکت استفاده کنید. شما همچنین می‌توانید در قسمت انتهایی زنجیره حملات Spirit Blade، این حرکت را لغو کرده تا ضربه نهایی شما سریع‌تر از حالت عادی به هدف برخورد کند. از Spirit Blade برای جاخالی دادن استفاده نکنید، در عوض، از آن برای تغییر موقعیت استفاده کنید. برای مثال، هنگامی که مشاهده کردید هیولا برای انجام یک حمله قوی Rear up (در این مواقع، هیولا برروی پاهای عقب خود تکیه و پاهای جلوی خود را بالا می‌برند) می‌کند، مستقیما از Fade Slash استفاده و سپس فرار و یا با غلتک موقعیت را تغییر دهید.

ضربه Foresight Slash

برای اجرای ضربه Foresight Slash، کلیک‌های R2 و دایره/ RT و B را باهم فشار دهید. با انجام این حرکت، شخصیت شما به عقب می‌پرد و با یک ضربه به جلو خیزش می‌کند (گیف بالا). این ضربه تاحدی نوعی معکوسی از Fade Slash است. با این حال، استفاده از آن در نگاه اول چندان واضح نیست. در واقع این ضربه برای دفع کردن حمله دشمنان یا دور کردن آن‌ها است (این یک حرکت Parry است). چند ثانیه قبل از اینکه دشمن خواست حمله کند، از ضربه Foresight Slash استفاده کنید تا حمله دشمن را قبل از اینکه بخواهید با ضربه به جلو خیزش بردارید، دفع کنید. روزنه استفاده از این ضربه بسیار کم پیش می‌آید، بنابراین باید در میلی ثاینه تصمیم بگیرید که از Foresight Slash به طور موثر استفاده کنید. Foresight Slash نوار Spirit شما را با هر ضربه خالی می‌کند پس نمی‌توانید به طور مداوم از آن استفاده کنید (پس از اینکه یک بار این ضربه را انجام دادید، برای انجام دوباره، باید صبر کنید تا نوار نارنجی رنگ Spirit شما پر می‌شود).

این یک حرکت در سطح تخصصی است و لازمه استفاده از آن، نه تنها شناختن بسیار خوب هیولایی که با آن مبارزه می‌کنید، است، بلکه باید روش اجرا کردن درست Parry آن را تمرین کنید. اگر در اجرای Foresight Slash اشتباه کنید، آسیب دشمنان را دریافت و نوار Spirit خالی می‌شود. سعی کنید بهترین فرصت را شناسایی کرده و سپس ضربه خود را اجرا کنید.

مهارت‌های زره

  • همان لحظه که تصمیم می‌گیرید از شمشیر بلند استفاده کنید، بدان معناست که شما قدرت حمله را به دفاع ترجیح می‌دهید، بنابراین اولین مهارت‌هایی که باید به دست آورید، طبیعتا مهارت حمله هستند. پیدا کردن مهارت‌هایی که باعث افزایش حملات شما می‌شوند، در ابتدای بازی دشوار است اما می‌توانید تجهیزاتی که حملات شما را افزایش می‌دهند را پیدا کرده و استفاده کنید. Affinity (شانس اینکه حملات شما آسیب‌های بیشتر یا کمتری وارد کنند بنابراین این Stat تصمیم می‌گیرد که چه وقت‌هایی ضربات حیاتی وارد کنید) عمیقا به حملات شما گره خورده است. تا جایی که ممکن است درصد مثبت این Stat را با مهارت Critical Eye افزایش دهید.
  • مهارت Agitator یک انتخاب آسان است. این مهارت حمله و Affinity شما را هنگامی که هیولا عصبانی است، افزایش می‌دهد. اگر خوب مبارزه کنید و در مدت زمان کم، آسیب‌های بسیاری وارد کنید، هیولا عصبانی‌تر می‌شود و هرچه قدر هیولا عصبانی باشد = افزایش شانس Affinity برای وارد کردن آسیب‌های بیشتر و بیشتر.
  • حملات سریع شمشیر بلند، تیزی آن را کاهش می‌دهد و و از دست دادن تیزی سلاح به بدان معناست که شما در حال از دست دادن قدرت حمله هستید. با توجه به اینکه شما باید به طور پیوسته حمله کنید، بسیار ناجور و نامناسب است که در هر شکار، یکی دوبار مبارزه را متوقف کرده، از دشمن دور شوید و با آیتم Whetstone سلاح خود را تیز کنید. برای خنثی کردن این مشکل، مهارت Handicraft که تیزی اصلی سلاح شما را افزایش می‌دهد، پیدا و استفاده کنید. مهارت Speed sharpening همان طور که از نامش پیداست، تیزی سلاح را سرعت می‌بخشد؛ از این مهارت استفاده کنید تا مدت زمانی که به طور عادی Whetstone، سلاح شما را تیز می‌کند، کاهش دهد. همچنین چندین ست زره که در اواخر بازی به دست خواهید آورد، مهارت‌هایی دارند که مدت زمان تیز کردن سلاح شما را کاهش می‌دهند.
  • مهارت Focus در سریع‌تر پر شدن نوار Spirit تاحدی به شما کمک می‌کند اما از این مهارت انتظار بسیاری نداشته باشید. شما نباید فضای زیادی را صرف این مهارت کنید، اما اگر یک جای اضافی دارید، ضرری در استفاده از آن نیست.

این بخش از راهنمای Monster Hunter World به پایان رسید. در روزهای آینده منتظر بخش‌های بعدی باشید.

منبع : وینفون
373 پست
رسول امینی
I Was Born in 1997 and Played My First Game in 2005 Which it Was Resident Evil 4. A Huge Fan of Video Games, Especially Open-world, Historical and Survival Horror Genre and Spend a Lot of Time on Playing. My Top No-Doubt Games Are Dark Souls 3, The Witcher 3: Wild Hunt, Resident Evil 4, Horizon Zero Dawn, God Of War 2018 and Bloodborne. Most of the Time in My Daily Life, i Write Articles for WinPhone.Ir
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: ,