در کنار موفقیت‌های تجاری و عملکردی بسیار راضی کننده‌ای که شرکت کپکام (Capcom) به لطف موفقیت عناوین اخیر خود یعنی Resident Evil 2 Remake و همینطور Devil May Cry V به دست آورد، آن‌ها در عنوان نقش آفرینی (RPG) درخشان خود یعنی عنوان Monster Hunter World نیز اعتبارات بسیار ارزنده‌ای به دست آوردند. جزئیات بیشتر را در این زمینه در ادامه مطلب در اختیارتان قرار خواهم داد. با وینفون همراه باشید.

این شرکت در گزارش مالی اخیر خود که برای سه ماهه سال مالی منتهی به ۳۱ مارس برگزار شده بود، اعلام کرد که عنوان Monster Hunter World پس از موفقیت‌های سال گذشته خود محبوبیت خود را میان بازی‌بازان همچنان حفظ کرده است و هیچ خللی در این روند وارد نشده است که آن‌ها را دچار دردسر یا افت فروش کند. شرکت کپکام و بازی Monster Hunter World به طور خاص، بخش زیادی از این دستاورد را مدیون عملکرد نرم و روان نسخه رایانه شخصی آن بوده است که به آن باید گسترش بازی و ویژگی‌ها و امکانات آن بر اساس بازخورد بازیکنان را هم اضافه کرد که خودش نقش بسیار پررنگ و مهمی در موفقیت این بازی ایفا کرده است تا یک عملکرد راضی کننده و با ثبات برای این بازی به وجود بیاورد.

حتی عنوان Monster Hunter Generations Ultimate نیز روی کنسول ترکیبی نینتندو سوییچ چنان عملکرد موفقیت آمیزی از خودش به جای گذاشت که حتی به فراتر از مرزهای کشور ژاپن نیز راه پیدا کرد و جهانی شد طوری که کپکام عملکرد آن را “فروش غیر منتظره” لقب داد. عناوین Megaman 11 و همینطور Street Fighter 30th Anniversary نیز از آن دسته از بازی‌هایی بوده‌اند که عملکرد بسیار خوبی از خودشان به جای گذاشته‌اند و همینطور فروش فراتر از انتظار عنوان Resident Evil 7: Biohazard نیز باعث بالا رفتن میانگین فروش این شرکت شده است. در موجموع می‌توان با خیال راحت ادعا کرد که کپکام سال مالی بسیار خوبی داشته است.

همانطور که در گزارشات گذشته نیز ذکر شده بود، تا ماه فوریه ۲۰۱۹ میلادی بیش از ۱۲ میلیون نسخه از عنوان Monster Hunter World به فروشگاه‌های سراسر دنیا ارسال شده بود که با توجه به این که کپکام دیگر هیچ اطلاع رسانی دیگری در این زمینه نکرد و رقم خاصی را به مردم نگفت اما انتظار می‌رود که با وجود گذشت چند ماه از این موضوع این رقم اکنون به تعداد بیشتری رسیده باشد. به احتمال زیاد به زودی اطلاع رسانی‌های بعدی در این زمینه انجام خواهد شد و ما از چند و چون این ماجرا بیشتر آگاهی پیدا خواهیم کرد. همچنین با توجه به برنامه‌های ویژه‌ای که کپکام برای این بازی تدارک دیده تا در ماه پاییز محتویات بیشتری دریافت کند، احتمالا فروش این بازی به رقم‌های بالاتری خواهد رسید.

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,