_ایکس باکس و گیمینگ پنل جدید

راهنمای Monster Hunter World؛ بخش پنجم: بخش چند نفره

طبیعتا تجربه بازی Monster Hunter World به تنهایی بسیار لذت بخش است و راه خوبی برای یادگیری اصول و نکات آن است که ما در بخش سوم راهنمای Monster Hunter World آن‌ها را برای شما بیان کردیم. حتی اگر در این بازی بهترین باشید، نهایتا به مشکل بر خواهید خورد. این شرایط، بهترین زمان تشکیل دادن یک تیم با دوستان خود است. شکار کردن به صورت گروهی در Monster Hunter World یکی از ویژگی‌های فوق العاده عالی این بازی است. بنابراین در این بخش قصد داریم بخش چند نفره را توضیح دهیم.

دوستان خود را به شکار دعوت کنید

این بسیار خوب است که شما دوستانی برای بازی کردن دارید. مطمئنا همه ما دوستانی داریم که از بازی کردن باهاشون لذت می‌بریم. برای اینکه بتوانید با دوستان خود بازی کنید به موارد قسمت پایین نیاز دارید:

  1. داشتن کنسولی از یک شرکت (ایکس باکس وان یا پلی استیشن 4)
  2. خود بازی (نسخه فیزیکی یا دیجیتالی)
  3. دسترسی به اینترنت
  4. اشتراک ایکس باکس لایو یا اشتراک پلی استیشن پلاس

اولین قدم برای بازی کردن با دوستان خود ساختن یک بخش انلاین است که ممکن است به هنگام شروع بازی مجبور به انجام آن شده باشید. اگر می‌خواهید تنظیمات بخش خود را بازسازی یا آن را تایید کنید، به بورد ماموریت در آسترا مراجعه یا با صحبت کردن با دستیار خود و انتخاب Online Session و سپس Session Settings این کار را انجام دهید. قدم بعدی این است که به مرکز گردهمایی (Gathering Hub) آسترا بروید و دوستان خود را به این شکل دعوت کنید: گزینه Options Button یا System Menu Button را انتخاب و سپس Communication و Invite a Friend را انتخاب کنید. با این کار لیست دوستانتان ایجاد می‌شود و به شما این امکان را می‌دهد هر کسی را که در بخش آنلاین (Online Session) شما بازی می‌کند، دعوت کنید. توجه داشته باشید که تنها زمانی می‌توانید دوستان خود را ببینید که در Gathering Hub باشید.

تشکیل دادن یک گروه (جوخه)

روش بالا بسیار کاربردی نیست و شما نمی‌خواهید که هر دفعه همه این کارها را انجام دهید. داشتن گروه یا عضو بودن در یکی از گروه‌ها، کارها را بسیار آسان‌تر می‌کند. هنگامی که همه دوستانتان با شما در Gathering Hub گردهم آمدند، با مدیر جوخه (Squad Manager)(تصویر بالا) صحبت کنید تا گروه شما را تشکیل دهد. پس از اینکه گروه خود را پیش مدیر جوخه ثبت کردید، دوستان خود را به گروه دعوت کنید. در انتخاب نام برای گروه خود بسیار حرفه‌ای باشد تا مردم فکر کنند که شما باهوش هستید و گروه شما به اصطلاح، این کاره است.

از حالا به بعد، با انتخاب گزینه Squad Session Search، می‌توانید بررسی کنید که آیا کسی از تیم شما بخش آنلاینی دارد تا باهاش به شکار بروید یا خیر. اگر بخش آنلاین داشتند، به آن‌ها ملحق شوید. پس از اینکه همه در یک بخش گردهم آمدید، با رئیس Gathering Hub (تصویر بالا) صحبت کنید و ماموریتی را پست کنید یا اینکه اگر ماموریت شما قبلا پست شده یا آن‌ را انجام داده اما تکمیل نکرده‌اید، گزینه Available Quests را انتخاب کرده و سپس ماموریت‌های موجود را انتخاب کنید. در انتخاب ماموریت شکار هیولاها توجه داشته باشید که نمی‌توانید ماموریتی که سطح (Level) بالاتری از سطح گروه شما را می‌طلبد انتخاب کنید. برای اولین گروه خود، اگر قصد دارید که شکار طولانی با دوستان خود داشته باشید، بهتر است که همه شما تا حد امکان سطح شکارچی (Hunter Rank) یکسانی داشته باشید.

گِلد کارت‌ها (Guild Card) را مبادله کنید

یکی دیگر از ویژگی‌های کوچک Monster Hunter World گِلد کارت‌های (کارت‌های هدیه) آن است. شما قطعا می‌خواهید این کارت‌ها را با افرادی که باهاشون به شکار می‌روید، مبادله کنید. چون قبلا همه‌ی کارهای لازم را انجام داده‌اید تا باهم در یک بخش و گروه انلاین باشید پس انجام موارد پایین هم جزء گزینه‌های احتمالی شما خواهد بود. برای ارسال گِلد کارت‌ها این دو مرحله را طی کنید:

  1. به Options Button یا System Menu Button بروید و گزینه‌ی Info بعد Guild Card و Send را انتخاب کنید.
  2. سپس همه دوستان خود را انتخاب کنید.

برای دریافت گِلد کارت‌ها این دو مرحله را طی کنید:

  1. به Options Button یا System Menu Button بروید و گزینه‌ی Info بعد Guild Card و Receive را انتخاب کنید.
  2. همه گِلد کارت‌ها را انتخاب و دریافت کنید.

شاید بسیار از شما این ویژگی را نادیده گرفته باشید، در این صورت شخصی سازی گِلد کارت‌های خود کمی زمان بر خواهد بود. با بازی کردن با دوستان خود، رتبه اتحادیه شما بالا می‌رود که افزایش سطح اتحادیه مزایایی هم به همراه دارد. چه قدر لذت بخش است که با دوستان خود بازی کنید.

منور SOS برای مواقع اضطراری

صدات را می‌شنوم یا دریافت شد، جملاتی که بیشتر گیمرها بر زبان نمی‌آورند. بازی کردن به تنهایی یا به اصطلاح سولو بازی کردن بسیار هم خوب است و آزادانه‌تر می‌توانید در جهان Monster Hunter World به صورت انلاین بازی کنید. اما اگر به کمک نیاز داشتید یا قصد داشتید به دیگران کمک کنید، دو روش قسمت پایین را دنبال کنید:

روش اول: این هیولا بسیار سخت است و برای شکست دادن آن به کمک نیاز دارم!

اگر توی ماموریتی شکست خوردید یا می‌دانید که نمی‌توانید با دشمن خاصی مقابله کنید، در این صورت هیچ شرمندگی ندارد که درخواست کمک کنید. در Monster Hunter World، شما توانایی این را دارید که با شلیک یک منور SOS از دیگر بازیکنان بخواهید که در تکمیل کردن ماموریت به شما کمک کنند. برای این کار، به بخش Options Button یا System Menu Button و سپس Quest و از آن جا گزینه Fire SOS flare را انتخاب کنید. افرادی که حاضر باشند به شما کمک کنند، با سرچ کردن می‌توانند ماموریت شما را پیدا کرده و به شما ملحق شوند.

روش دوم: قصد دارم هیولای خاصی را قتل عام کنم

اگر قصد دارید همان هیولایی که یکی دیگر از بازیکنان در حال مبارزه کردن با آن است را شکار کنید، می‌توانید به درخواست SOS آن‌ها پاسخ دهید. برای این کار به شما توصیه می‌کنیم که از روش اصولی‌ به SOS دیگر بازیکنان پاسخ دهید. برای این کار، گزینه Join a Quest و سپس Respond to SOS و در نهایت Target را بزنید و بعد از آن ماموریت‌هایی که حالت SOS دارند نمایان می‌شوند. شما به دلخواه ماموریتی انتخاب کنید که هیولای مدنظر شما در آن قرار دارد.

آداب معاشرت بخش آنلاین

بازی کردن با افراد دیگر به این معنی است که شما باید آگاهی از چندین چیز را داشته باشید که ممکن است هنگامی که به تنهایی بازی می‌کنید، به این موارد فکر نکنید. عمل به این موارد، شما را از افرادی که به این موارد توجه نمی‌کنند و تنها باعث و بانی رنج و ناامیدی دیگران می‌شوند، جدا می‌کند. در قسمت پایین موارد مهمی برای شما لحاظ شده که باید در ذهن خود داشته باشید:

اسیر کردن یا کشتن هیولاها

پاداشی که شما از یک هیولا به دست می‌آورید، بسته به نوع شکار شما متفاوت است. حال این به چه معناست؛ برای مثال، اگر چرم (پوست) یک هیولا را لازم داشته باشید، بهترین کار (شکار) شما این است که هیولا را کشته و پوست آن را بکنید. با این حال اگر شما مواد کم‌یاب مانند لوح‌های سنگی باارزش می‌خواهید، بهترین کار (شکار) برای به دست آوردن آن، اسیر کردن آن هیولا است. به راهنمای حوزه هیولا شناسی (Monster Field Guide) مراجعه کنید و برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه کندن و بریدن پوست هیولاهای خاص با متخصص محیط‌ (Chief Ecologist) زیست صحبت کنید.

نکته مهم که باید به یاد داشته باشید این است که به طور کلی بازیکنی که ماموریت را پست می‌کند، در واقع همانی است که سرنوشت هیولا را هنگامی که ضعیف می‌شود و لنگان لنگان حرکت می‌کند، تعیین می‌کند. در این لحظه، کشتن آن هیولا بسیار وسوسه برانگیز است اما در مهم است که به یاد بیاورد که شما تنها شکارچی نیستید که به فکر پوست کندن آن هیولا هستید.

آماده به بخش آنلاین دیگر بازیکنان وارد شوید

در بخش سوم راهنمای Monster Hunter World در این رابطه توضیح دادیم که آیتم و موادی که در Item Pouch شما قرار دارد به اندازه سلاح غلاف شده روی پشت شما و زرهی که کمر شما را پوشش داده، مهم است. بنابراین تا زمانی که مواد لازم رای مشارکت و کمک را در کوله پشتی خود ندارید، وارد بخش آنلاین دیگر بازیکنان نشوید؛ آیتم معجون سلامت را حتما و حتما به همراه داشته باشید. موادی مانند Traps ،Slinger Pods و آرام بخش‌ها (Tranquilizers) باید جزء گزینه‌های دوم شما باشند.

یک نکته دیگر، خواهشا شکارچی نباشید که چشمانش تنها به دنبال عسل است یا به اصطلاح گدایی عسل می‌کند. این گونه افراد به دنبال عسل از سالن جمع آوری به سالن جمع آوری دیگری می‌روند تا با آن معجون درست کنند. خواهش ما از شما این است که از این دسته شکارچی‌ها نباشید.

هم‌دیگر را نزنید

سولو بازی کردن یعنی شمشر بزرگ خود را آزادانه در هوا بچرخانید و بمب‌های خوشه‌ای (Cluster Bombs که چند نوع دارند) پرتاب کنید. اما این کارها در بخش چند نفره، اقدامات بازیکنان دیگر را اگر مورد حمله قرار بگیرند، قطع خواهد کرد (بهتر است در مبارزه‌های گروهی دست و پای همدیگر را نگیرید). این کار علاوه بر اینکه می‌تواند آزار دهنده باشد، آن‌ها را در وضعیت خطرناکی نیز قرار می‌دهد. به موقعیت مکانی دشمن و هم پیمانان خود توجه کنید و بدانید که ضربه سلاح شما به کجا برمی‌خورد. عادت کردن به این موضوع زمان بر خواهد بود اما از آنجایی که یاد گرفتن این که چگونه حملات سلاح‌ها بر دیگران (موقعیت مکانی و…) تاثیر می‌گذارد، مهم است. اگر مرتب هم گروهی‌های خود را در وضعیت‌های بد و آزار دهنده قرار دهید، تعجب نکنید که در آینده نخواهند با شما به شکار بروند.

یک راهکار برای اینکه در مبارزه‌های گروهی دست و پای همدیگر را نگیرید این است که به نوع سلاح‌های همدیگر توجه داشته باشید. برای مثال، استفاده از چکش (Hammer) و شاخ شکار (Hunting Horn) برای حمله به سر در اولویت قرار دارند، شمشیرهای بلندتر و تیغ‌دار برای بردین دُم هیولاها و کمان‌ها برای شلیک از بهترین فاصله ممکن مورد استفاده قرار می‌گیرند. داشتن تعادلی گسترده در انتخاب سلاح‌ها می‌تواند به اطمینان اینکه در هنگام مبارزه دست و پای همدیگر را نگیرید، کمک کند.

هیولاهای بی‌هوش (به خوابید رفته)

اگر هیولا با تنبلی این طرف و آن طرف کرد و موسیقی شکار (موسیقی متن هیجان انگیزی که هنگام شکار کردن هیولاها نواخته می‌شود) متوقف شد، بدانید که هیولا به خواب رفته است. در این شرایط بهتر است شکارچی که دارای سلاحی است که بدون بیدار کردن هدف، ضربه وارد می‌کند یا کسی که از کمان با مهمات خواب آور استفاده می‌کند، آن هیولا را از پای درآورد. اگر این شرایط برای تیم شما پیش آمد و تجربه‌ای برای عمل در این گونه مواقع ندارید، بایستید و تیم خود را نظاره کنید. اگر همه با هم همکاری کنید، مقدار قابل توجهی آسیب را به هیولا وارد می‌کنید.

اغلب اوقات، شما می‌خواهید از بمب‌های بشکه‌ای که به طور استراتژیک سر هدف را قرار می‌دهند، استفاده کنید. در این صورت، هر چهار هم گروهی بمب‌های خود را در یک نقطه نزدیک به سر هدف قرار دهید. توجه داشته باشید که اگر از بمب‌های بشکه‌ای کوچک استفاده کنید، آسیب وارده به هیولا ناچیز خواهد بود بنابراین در این شرایط بهتر است که از بمب‌های بشکه‌ای بزرگ استفاده کنید تا ضربه‌ای که در هنگام خواب وارد می‌کند بیشترین سطح سلامت آن هیولا را بگیرد.

نگران نباشید اگر بمب ندارید. به طور کلی، شما باید در مورد این نوع تاکتیک قبل از ماموریت با هم گروهی‌های خود بحث کنید تا همه آماده به شکار بیایند. این تاکتیک توسط شکارچی‌های کهنه کار به تعداد دفعات بسیار امتحان شده و تنها در سطحی ناگفته خبر دارند که زمانی که یک هیولا به خواب می‌رود، آن زمان، زمان بمب گذاری است.

دومین گزینه برای عمل این گونه شرایط این است که به شکارچی‌هایی با سلاحی که بیشترین صدمه را وارد می‌کند، اجازه دهیم که اولین ضربه را به هیولای در خواب رفته وارد کند تا به هنگام بیداری هیولا، توی دردسر زیادی نیافتید. Great swordها و چکش‌ها برای این کار بسیار مناسب هستند. فراموش نکنید که با همکاری و آگاهی همدیگر هیولا را بیدار کنید.

ارتباط با همدیگر

در Monster Hunter World با وُیس چت می‌توانید با دیگر بازیکنان صحبت کنید. عده‌ای هستند که از این قابلیت استفاده می‌کنند و عده‌ای هم علاقه‌ای بهش ندارند. روش‌های مختلفی برای ارتباط به همدیگر وجود دارد؛ شما می‌توانید از استیکرها، پیام متنی، پیام‌های از پیش تعیین شده و حتی حرکات دست و صورت (Gesture) برای ارتباط با دوستان خود استفاده کنید. این روش‌ها می‌تواند به بازیکنانی که دیوانه‌وار حمله می‌کنند اطمینان دهد که افراد دیگری هستند که به آن‌ها کمک کنند. یکی از موضوعات کلیدی در Monster Hunter World، قدرت همکاری بازیکنان برای دست یابی به چیزهایی است که در به دست آوردنشان در ظاهر غیر ممکن است. این نکته را در ذهن خود حک کنید تا به راحتی به سطح‌های بسیار بالاتری برسید.

بخش پنجم از سری مقالات راهنمای Monster Hunter World به پایان رسید. با مطالعه کردن این قسمت، در بخش چند نفره بسیار آگاهانه‌تر تصمیم گیری خواهید کرد.

منبع : وینفون
373 پست
رسول امینی
I Was Born in 1997 and Played My First Game in 2005 Which it Was Resident Evil 4. A Huge Fan of Video Games, Especially Open-world, Historical and Survival Horror Genre and Spend a Lot of Time on Playing. My Top No-Doubt Games Are Dark Souls 3, The Witcher 3: Wild Hunt, Resident Evil 4, Horizon Zero Dawn, God Of War 2018 and Bloodborne. Most of the Time in My Daily Life, i Write Articles for WinPhone.Ir
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: ,