_ایکس باکس و گیمینگ پنل جدید

راهنمای Monster Hunter World؛ بخش آخر: راهنمای Zenny

در Monster Hunter World تا دلتان بخواهد هیولا برای شکار و به تعداد بی‌شماری سلاح و زره‌های زیبا برای ساختن وجود دارد. اما مشکل اینجاست که اگر زِنی کافی برای ساختن تجهیزات نداشته باشید، همه تلاش‌هایی که برای جمع آوری آیتم‌های ساختن کرده‌اید، بیهوده خواهد بود. در آخرین بخش از راهنما، سه روش برای به دست آوردن هرچه بیشتر زِنی برای شما لحاظ کرده‌ایم؛ پس با ما همراه باشید.

هنگامی که به ماموریت‌های رتبه‌های بالا رسیدید، به همه تجهیزات قدرتمند دیگر بازی دسترسی پیدا خواهید کرد. غلی رغم اینکه تا به اینجای کار چقدر به خرید تجهیزات علاقه داشته‌اید، آیتم‌هایی که از این پس در فروشگاه در دسترس خواهند بود، قیمت‌های بسیار بالایی خواهند داشت. اما نگران نباشید، در این بخش سه تا از آسان‌ترین روش‌ها (پرورش Might Seeds، ماموریت‌های اکتشافی آسان و Bandit Mantle (یک نوع ابزار تخصصی در Monster Hunter World است که در هنگام حمله به دشمنان باعث می‌شود، آیتم‌های کم‌یاب به دست آورید)) را برای دریافت کردن (یا به اصطلاح فارم کردن) Zenny با کم‌ترین تلاش برای شما کاربران وینفون آورده‌ایم. بدون مقدمه چینی بیشتر به سراغ روش‌های ذکر شده می‌رویم.

پرورش Might Seeds

پرورش Might Seeds یکی از روش‌های زِنی درآوردن بیشتر در بازه‌ی زمانی طولانی اما با کم‌ترین مقدار تلاش است. تنها چیزی که لازم دارید Might Seeds است که در مناطق The Ancient Forest ،Wildspire Wastes و یا در The Rotten Vale به راحتی یافت می‌شوند. اگر بخواهید این دانه‌ها را بفروشید، برای هر دانه، 140 زِنی دریافت خواهید کرد. برای اینکه دانه‌ها بیشتر سودآور باشند، باید بالای 20 تا 30 دانه را بفروشید، اما پیشنهاد می‌کنیم روشی که در ادامه لحاظ شده را دنبال کنید تا با کم‌ترین مقدار تلاش، بیشترین مقدار زِنی را دریافت کنید.

شما می‌توانید در Botanical Research Center دانه‌های Might Seed را پرورش دهید. روش کار از این قرار است؛ قبل از انجام ماموریت، به این مکان بروید، چند دانه Might Seed را بکارید، به سراغ چند ماموریت بروید و آن‌ها را تکمیل کنید، سپس به این مکان برگردید و محصول خود را جمع آوری کنید. از آن‌ جایی که تکمیل کردن ماموریت، یکی از کارهای اصلی شماست، این یک روش بسیار عالی برای به دست آوردن زِنی بیشتر است.

در آغاز بازی، شما نمی‌توانید این دانه‌ها را پرورش دهید، برای اینکه Research Center قادر باشد Might Seedها را پرورش دهد، شما باید این مکان را ارتقاء دهید. برای ارتقاء Research Center، شما باید ماموریت اختیاری Persistent Pests را تکمیل کنید.؛ این ماموریت از شما می‌خواهد که به ناحیه The Rotten Vale بروید و 14 عدد از هیولای ملخ مانند، Hornetaur را قتل عام کنید. به همین سادگی.

پس از اینکه ماموریت را تکمیل کردید، می‌توانید آیتم‌های بیشتری مخصوصا Might Seedها را در Research Center پرورش دهید. در این مکان، یک دانه Might Seed بکارید و طبق عادت خود، به سراغ ماموریت‌ها و هیولاها بروید تا زمانی که کیسه شما از این دانه‌ها پر می‌شود. همچنین مطمئن شوید که کود شیمیایی مناسبی انتخاب کنید تا برداشت شما با تکمیل کردن هر ماموریت به حداکثر برسد. بعد از اینکه 50 تا 60 دانه‌ کشت کردید، یک دانه را نگه و بقیه را بفروشید، سپس آن دانه را دوباره بکارید و چرخه بالا را تکرار کنید تا درآمد زِنی شما از قبل بسیار بیشتر شود.

همان طور که قبلا اشاره کردیم، پرورش Might Seeds روش سریعی برای به دست آوردن سریع زِنی نیست. برای اینکه بتوانید سریع درآمدزایی زِنی داشته باشید، باید کمی به خودتان زحمت دهید.

ماموریت‌های اکتشافی ساده

هرزمان که خواستید، به Resource Center بروید و ماموریت اکتشافی جدیدی که می‌توانید به راحتی تکمیل کنید، انتخاب کنید. این ماموریت‌ها چندین نوع دارند، شما باید ماموریت‌های قتل و عام (Slaying Investigations) را انتخاب کنید. این ماموریت‌ها معمولا شما را به کشتن دسته‌ای از هیولاهای کوچک جثه دعوت می‌کنند که در حالت عادی و بدون ماموریت در جهان بازی با آن‌ها رو به رو خواهید شد، این ماموریت‌ها را در چند دقیقه تکمیل کنید تا به همان اندازه (یا شاید بیشتر) که معمولا از کشتن این هیولاها به دست می‌آورید، زِنی دریافت کنید.

هنگامی که در حال جستجو برای انتخاب یکی از این ماموریت‌ها هستید، به دنبال ماموریت‌هایی که در آن بتوانید Vespoids و یا Hornetaurs را قتل عام کنید (تصویر بالا)، باشید. تکمیل کردن Hornetaurs (که شما را به ناحیه The Rotten Vale می‌فرستد) کمتر از 5 دقیقه زمان می‌خواهد. با بالا رفتن رتبه شما، به نسخه‌هایی با رتبه بالاتر از این ماموریت‌ها دسترسی پیدا خواهید کرد. این ماموریت‌ها کم نیستند و تنها کافیست که 30 دقیقه از زمان خود را صرف تکمیل کردن این ماموریت‌ها بکنید تا چند هزار زِنی در جیب خود داشته باشید.

درحالی که انجام چند ماموریت اکتشافی ساده روشی سریع برای به دست آوردن زِنی است، اما روش سریع‌تری وجود دارد که با تکمیل کردن هر ماموریت، چند هزار زِنی دریافت خواهید کرد. انجام کردن این ماموریت‌ها سخت خواهد بود، اما با تکمیل کردن آن‌ها، جدا از اینکه آیتم‌های مهم و ضروری به دست خواهید آورد، همچنین مقدار بسیار زیادی زِنی دریافت خواهید کرد.

استفاده از ابزار Bandit Mantle

یکی از سریع‌ترین روش‌های به دست آوردن زِنی، اسفاده از ابزار Bandit Mantle است. این آیتم پوشیدنی منحصر به فرد، به شما این امکان را می‌دهد که در هنگام حمله به هیولاها، Scaleهای بسیار باارزشی از آن‌ها به دست آورید. به یاد داشته باشید که این Scaleها در طی مبارزه از هیولاها می‌افتند، بنابراین شما باید در حین مبارزه با هیولا این Scaleها را بردارید. شما می‌توانید هر Scale را با چند هزار زِنی مبادله کنید پس قطعا ارزش ریسک کردن برای برداشتن آ‌ن‌ها در حین مبارزه را دارند. هنگامی که یک Scale برروی زمین افتاد، Bandit Mantle شما می‌درخشد و صدایی در محیط اطراف به شما در این باره علامت می‌دهد.

برای به دست آوردن ابزار Bandit Mantle شما باید ماموریت اختیاری Redefining The Power Couple را تکمیل کنید. این ماموریت در انتهای سفر شما در رتبه‌های پایین بازی باز می‌شود. تکمیل کردن ماموریت Redefining The Power Couple سخت خواهد بود، زیرا شما باید پادشاه آسمان‌ها و ملکه سرزمین، Rathalos و Rathian را شکار کنید. ما شدیدا پیشنهاد می‌کنیم که این ماموریت را با چند هم گروهی یا دوست انجام دهید اما اگر گیمری چالش پذیر هستید، به تنهایی آن را تکمیل کنید. پس از اینکه ماموریت را تکمیل کردید، با زن کارگاه (Workshop) صحبت کنید، او Bandit Mantle را به شما پیشنهاد می‌کند. پیشنهاد را بدون تامل قبول کرده و صاحب اختیار این ابزار بسیار مفید شوید.

حال، چند روشی برای به حداکثر رساندن اثربخشی Bandit Mantle وجود دارد. اگر از آن دسته گیمرهایی هستید که دوست دارند به تنهایی در روند بازی پیشرفت کنند، به سراغ هیولاهایی با رتبه‌های پایین‌تر بروید. ارزش هر Scale در این حالت پایین‌تر خواهد بود اما هنوز هم با چند هزار زِنی از شکار و ماجراجویی خود برمی‌گردید. اما اگر با دوستان خود بازی می‌کنید، بهتر است روی هیولاهایی با رتبه‌های بالاتر متمرکز شوید. ارزش هر Scale بسته به هیولایی که با آن رو به رو می‌شوید، متفاوت خواهد بود. برای اینکه سرعت برداشت Scaleها بیشتر شود، همیشه می‌توانید هیولاهای آسان‌تر مانند Great Jagras و یا Jyuratodus را انتخاب کنید.

شایان ذکر است، هر دفعه که Scale برروی زمین می‌افتد، هر بازیکنی می‌تواند آن را بردارد. این یعنی، اگر یکی از این آیتم‌ها روی زمین افتاد، هر یک از چهار بازیکنی که با آن‌ها بازی می‌کنید، می‌توانند آن Scale را بردارند، پس به محض دیدن، سریعا آن را بردارید. برای اینکه بتوانید بیشترین استفاده را از محدوده زمانی Bandit Mantle بکنید، ما پیشنهاد می‌کنیم که ابتدا یکی از بازیکن‌ها این ردا را بپوشد و همه Scaleها را جمع آوری کند. هنگامی که زمان استفاده Bandit Mantle برای آن بازیکن به اتمام رسید، یکی دیگر از هم تیمی‌ها، Bandit Mantle خود را بپوشد و روند را ادامه دهد. این کار را تا زمانی که همه بازیکن‌ها از ردای خود استفاده کردند، انجام دهید تا در آخر پارتی و تنها از یک هیولا، Scaleهایی به ارزش ده‌ها هزار زِنی داشته باشید.

بخش پایانی راهنمای Monster Hunter World نیز به پایان رسید. امیدواریم راهنمای این بازی بسیار زیبا به مفیدترین روش ممکن برای شما کاربران وینفون موثر واقع شده باشد.

منبع : وینفون
373 پست
رسول امینی
I Was Born in 1997 and Played My First Game in 2005 Which it Was Resident Evil 4. A Huge Fan of Video Games, Especially Open-world, Historical and Survival Horror Genre and Spend a Lot of Time on Playing. My Top No-Doubt Games Are Dark Souls 3, The Witcher 3: Wild Hunt, Resident Evil 4, Horizon Zero Dawn, God Of War 2018 and Bloodborne. Most of the Time in My Daily Life, i Write Articles for WinPhone.Ir
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: ,