فیل اسپنسر مدیر خوش فکر بخش ایکس باکس مایکروسافت اخیرا پاسخ بسیاری از سوالات کاربران در مورد پلتفرم ایکس باکس را داده است. وی در بخشی از سخنان خود اشاره کرده که ایکس باکس حضور قدرتمندتری در نمایشگاه E3 سال جاری خواهد داشت.

فیل اسپنسر از زمان حضور در راس تیم ایکس باکس مایکروسافت توانسته تحولات بسیار بزرگی در این بخش از شرکت ایجاد کند. اسپنسر با شناخت دقیق از نقاط ضعف و قوت پلتفرم ایکس باکس وان سعی در بهبود شرایط آن داشته و البته در این عرصه موفقیت خوبی را نیز کسب کرده است.

یکی از نقاط ضعف فعلی پلتفرم ایکس باکس وان پشتیبانی کم توسعه‌دهندگان ژاپنی از آن است. بازی‌های ژاپنی طرفداران و البته مخالفان خاص خود را دارند، اما خواه دوست‌دار بازی‌های ژاپنی باشید خواه علاقه‌ای به چنین بازی‌هایی نداشته باشید، باید بپذیرید که غنای بیشتر بازی‌های هر کنسول عامل بسیار مهمی در موفقیت آن است.

در زمان عرضه اولین نسخه ایکس باکس توسعه‌دهندگان ژاپنی پشتیبانی خوبی از کنسول مایکروسافت نشان دادند. اما در ادامه پس از معرفی ایکس باکس 360 شرایط کاملا متفاوت شد و همراهی ژاپنی‌ها با کنسول سبز مایکروسافت کاهش چشمگیری داشت. پس از معرفی ایکس باکس وان مایکروسافت سعی کرد رابطه خود با توسعه‌دهندگان ژاپنی را بهبود دهد اما لغو Scalebound باعث ایجاد ضربه بزرگی بر بهبود شرایط ایکس باکس در ژاپن شد.

فیل اسپنسر که تاکنون تحولات زیادی در تیم ایکس باکس ایجاد کرده، با آگاهی از این مشکلات چندی پیش سفری به کشور آفتاب تابان داشت و ظاهرا توانسته نظر مساعد توسعه‌دهندگان ژاپنی را جلب کند. طی نمایشگاه E3 سال گذشته مایکروسافت بازی Dragon Ball FighterZ محصول ناشر ژاپنی Bandi Namco را به نمایش گذاشت، ظاهرا سفر اخیر اسپنسر به ژاپن خروجی بسیار مناسبی داشته است و ما در نمایشگاه E3 سال جاری عناوین بیشتری از این دست را مشاهده خواهیم کرد.

یکی از کاربران توییتر از رییس بزرگ تیم ایکس باکس در مورد حضور عناوین ژاپنی در کنفرانس سال جاری مایکروسافت در نمایشگاه E3 سوال کرده و اسپنسر در پاسخ عنوان داشته:

سال گذشته سال باحالی برای عناوین توسعه یافته توسط ژاپنی‌ها بود. طرفداران ایکس باکس طی معرفی عناوین جدید نظیر DBZ بسیار هیجان زده بودند، توسعه‌دهندگان مطمئنا به این هیجان توجه خواهند داشت. من نسبت به پشتیبانی آنها در سال جاری حس بسیار خوبی دارم.

در ادامه کاربر دیگری در مورد برنامه‌های مایکروسافت برای نمایشگاه E3 سال جاری سوال کرده و اسپنسر در پاسخ عنوان داشته که نمایشگاه E3 امسال کاملا متفاوت خواهد بود. یکی دیگر از سوالات مهمی که اسپنسر جواب آن را داده پشتیبانی ایکس باکس از موس و کیبورد بوده است.

پشتیبانی یا عدم پشتیبانی بازی‌های فعلی ایکس باکس از موس و کیبورد یک سیاست کاری و تجاری نیست. من زمانی که می‌شنوم کاربران تصور می‌کنند پشتیبانی از موس و کیبورد به بازی‌های فعلی ایکس باکس اضافه خواهد شد، نگران می‌شوم. بازی‌های فعلی این قابلیت را ندارند. بازی‌های فعلی صرفا از کنترلر پشتیبانی می‌کنند، برای پشتیبانی یک بازی از موس و کیبورد لازم است تا ورودی مربوطه در بازی تعریف شده باشد.

یکی دیگر از مواردی که سوال برخی کاربران بوده و ذهن برخی از آنها را مشغول کرده است، بحث اجرای عناوین شبکه استیم روی ایکس باکس بوده که اسپنسر در پاسخ عنوان داشته:

این مسئله احتمالا اتفاق نخواهد افتاد. بازی‌های استیم در حقیقت برنامه‌های وین 32 با فایل exe هستند که برای ویندوز نوشته شدند. ایکس باکس وان ایکس یک کنسول است که از چیپ مجتمع ویژه خود بهره می‌برد، بنابراین بازی‌های استیم در وضعیت کنونی امکان اجرا روی ایکس باکس (و هر کنسول دیگر) را نخواهند داشت. متاسفم.

با توجه به صحبت‌های اسپنسر در مورد نمایشگاه E3 سال جاری هیجان این نمایشگاه برای کاربران ایکس باکس بیش از پیش خواهد شد. در ادامه باید صبر کنیم و ببینیم که تیم ایکس باکس مایکروسافت چه تدارکی برای این نمایشگاه دیده‌اند.

منبع :

GAMINGBOLT

1220 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
  • No items.
  • دیدگاه کاربران
    هنوز دیدگاهی ثبت نشده
    برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
    برچسب ها: , , , ,