با فرا رسیدن نسل جدید کنسول‌های ویدیویی، شاهد پا گرفتن جنگ و جدال‌های جدید میان طرفداران کنسول‌های سونی و مایکروسافت هستیم که هر یک از آن‌ها با قرار گرفتن در یکی از این دو جناح‌ها، شروع به فن بوی بازی‌های جدید می‌کنند. تمام تنفر، خشم و خشونتی که به وسیله کیبوردها تولید می‌شوند تا به طرف مقابل ثابت کنند محصولات و تولیدات شرکت محبوبشان بهتر از دیگری است، باعث فضای متشنج امروزی می‌شود. اما شاید همه چیز این طور که به نظر می‌رسد نباشد و شایعاتی که شنیده شده، فقط آتش معرکه را شعله‌ورتر کرده‌اند.

همین چند وقت پیش بود که شایعات جدیدی به راه افتاده بود و جنگ‌های آنلاین را دوباره آغاز کرده بود. شایعاتی که عنوان می‌کرد در واقع پلی‌استیشن ۵ قوی‌تر از ایکس‌باکس بعدی که اکنون به اسم ایکس‌باکس اسکارلت شناخته می‌شود، خواهد بود. یکی از افرادی که دوست دارد آتش این شایعات را فروکش کند و به آن‌ها پایان دهد، تهیه کننده و خالق سری به شدت محبوب Mortal Kombat است.

در پست جدیدی که در حساب رسمی وی در شبکه اجتماعی توییتر به انتشار رسیده است، اد بون (Ed Boon) فقط با یک سوال ساده به این شایعات پایان داده است. وی در این زمینه چنین گفته است که: واقعا چطور ممکن است کسی از این موضوع اطلاع پیدا کرده باشد، در حالی که هنوز هیچ کس روی نسخه نهایی سخت افزار کنسول‌های نسل بعدی کار نکرده است؟

در حالی که این موضوع صحیح است که Devkit ها وجود دارند و احتمالا به مدت چند سال در حال کار کردن روی آن‌ها هستند اما Boon به نکته خوبی اشاره کرده است. ما احتمالا تا زمانی که دستگاه‌ها و کنسول‌های نسل بعدی به قفسه فروشگاه‌ها وارد نشوند، نمی‌دانیم که شکل و شمایل نهایی آن‌ها چطور است و نمی‌دانیم قدرت سخت افزار نهایی آن‌ها چقدر است. فقط باید صبر کنیم و ببینیم اوضاع چطور پیش می‌رود اما قطعا این موضوعات باعث توقف جنگ‌ میان طرفداران کنسول‌ها نخواهد شد تا دست از این جنگ و جدال‌ها بردارند و هر یک در فضایی آرام با کنسول مورد علاقه و دوست داشتنی خود از بازی‌هایش لذت ببرند. در ادامه متن توییت اد بون برای آرام کردن طرفداران دو کنسول را می‌توانید مشاهده کنید.

ایکس‌باکس اسکارلت قوی‌تر از پلی‌استیشن ۵ خواهد بود یا این که پلی‌استیشن ۵ قوی‌تر از ایکس‌باکس اسکارلت خواهد بود.

چطور؟ چطور ممکن است کسی با این همه اعتماد به نفس بدون کار کردن روی نسخه نهایی سخت افزار هر یک از آن‌ها چنین اظهار نظرهایی را مطرح کند؟

 

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,