microsoft-xbox-one

گویا قرار است که به زودی کنسول بازی اکس باکس وان، قابلیت های یک رایانه را دریافت کند! اکس باکس وان، کنسول نسل هشتمی مایکروسافت همواره در نبردی رو در رو با کنسول پلی استیشن 4 سونی قرار داشته است و گاهی اوقات پیروز بوده اما سونی توانسته بیشتر موفقیت ها را کسب کند. مایکروسافت از این پس می خواهد که با ویندوز 10 یکسری قابلیت های بی نظیر را به کنسول خود اضافه کند!

همان طوری که می دانید امکان استریم بازی های اکس باکس بر روی رایانه که در ویندوز 10 فراهم شده، علاوه بر دسته بازی، برای تجربه بهتر پتانسیل پشتیبانی از ماوس و کیبورد را نیز داراست. امروز فیل اسپنسر، رئیس بخش اکس باکس در پاسخ به سوال یکی از کاربران که در خصوص پشتیبانی اکس باکس از ماوس و کیبورد پرسیده بود این چنین پاسخ داد:

بله، قابلیت پشتیبانی اکس باکس از ماوس و کیبورد در دست کار است و باید مقدار بیشتری بر روی آن کار شود اما اضافه شدن این قابلیت چندان دور نیست.

می دانید که اکس باکس وان از نظر مشخصات سخت افزاری به یک رایانه شباهت بسیاری دارد و از جمله این ویژگی های سخت افزاری مشابه می توان به پردازنده با معماری X86 اکس باکس وان اشاره کرد. همچنین این کنسول ویندوز 10 (به همراه تعدادی از نرم افزار های آن) را نیز دریافت می کند و این بدان معناست که کنسول می تواند حس یک رایانه را به کاربر منتقل کند!

البته باید به این نکته نیز توجه کرد که اضافه کردن این ویژگی ها به معنای دور شدن از اصالت نیست! زیرا این کنسول اساساً برای بازی کردن و لذت بردن از آن طراحی شده و ویژگی های جدیدی که به آن اضافه می شوند اکس باکس را به یک کنسول همه کاره تبدیل می کنند! با اضافه شدن قابلیت پشتیبانی از کیبورد و ماوس به اکس باکس وان، ارزش خرید این کنسول در مقایسه با پلی استیشن 4 چندین برابر افزایش می یابد و اگر ویندوز 10 به موفقیت برسد، این موفقیت بر اکس باکس وان نیز تاثیر گذار خواهد بود.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع: WINBETA

منبع :

WINBETA

998 پست
عرفان مرادی
علاقه مند به مایکروسافت و سرویس های این شرکت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Sina
پاسخ دهید پنجشنبه 2 مرداد 1394

ای جااان. من همیشه معتقد بودم برای بازی هیچی مثل موس و کیبرد نمیشه. لامصب فازی که موس توی بازی های سبک تیر اندازی میده ، دسته بازی (joystic) نمیده به هیچ وجه 😀

  سجاد
  پاسخ دهید پنجشنبه 2 مرداد 1394

  موس و کیبورد برا بازی نیست!!!!!!!!!!!!!!

محمدرضا د
پاسخ دهید پنجشنبه 2 مرداد 1394

دلم به حال سونی میسوزه. اون از لب تاپ های وایو که واگذارش کرد ، این از گوشی ها و تلوزیون هاش که مدام سهمشو از دست داده و می ده و آشعال هایی مثل سامسونگ جاشو گرفته و اینم کنسول بازیش که مدام داره حلفه براش تنگ تر میشه. فقط بخش فیلم و موسیقی ش هنوز قویه که خدا میدونه درآینده چه بلایی سرش بیارن!
یاد مرحوم نوکیا افتادم …

  سالار
  پاسخ دهید پنجشنبه 2 مرداد 1394

  داداش بخش فیلم هم تو بد وضعیه از اون هک سونی پیکچرز گرفته تا این آخریه که فکر کنم کلا بخش موبایل رو از بخش های دیگه جدا کرد برا تمرکز بیشتر تو ساختن اکسپریا ها

pizi
پاسخ دهید پنجشنبه 2 مرداد 1394

بازی ارمانی. ,.,. فقط با موس و صفحه کلید محقق شود 😉

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,