_ویندوز پنل جدید

موزیلا تصمیم دارد پشتیبانی از Windows Hello را به زودی به فایرفاکس اضافه کند از این‌پس صفحه کلید شما خیالی آسوده خواهد داشت:)

مایکروسافت با عرضه ویندوز 10 ویژگی‌های فراوانی را برای کاربران دستگاه‌های ویندوزی به ارمغان آورد. ویژگی‌هایی که کمپانی‌های تولید کننده سخت‌افزار را مجبور به ارتقاء گسترده محصولات خود کردند. یکی از این ویژگی‌های شاخص، Windows Hello بود که به‌موجب آن قادر خواهید بود قفل دستگاه ویندوزی خود را از طریق تشخیص چهره باز کرده و در استفاده از دستگاه سرعت بخشیده و کار با آن‌را لذت‌بخش‌ کنید. حال موزیلا قصد دارد این ویژگی را به فایرفاکس اضافه کند.

در ماه ژانویه بود که w3c (کنسرسیوم جهانی وب) استفاده از APIهای تایید هویت وب را پیشنهاد کرد، از آن‌پس شرکت‌های مختلف کار بر روی APIها را آغاز کردند تا کاربرها بتوانند برای ورود به وب‌سایت‌ها و برنامه‌های مختلف، از کلیدهای فیزیکی استفاده کنند. حال موزیلا قصد دارد، با پشتیبانی از Windows Hello بر روی فایرفاکس یک گام جلوتر بگذارد.

موزیلا این اخبار را بر روی وب‌سایت خود منتشر می‌کند، که طبق آن اجرای Windows Hello بر روی فایرفاکس یک اولویت برای این شرکت است.

مهندس رمزنگاری موزیلا در این‌باره این‌چنین گفت:

تایید هویت وب دیگر در بیلدهای داخلی ویندوز کار نمی‌کند، چرا که کلیدهای امنیتی سازگار با رابط USB HID دیگر در دسترس نیستند. (به‌طور اساسی، [1] u2f-hid-rs پشتیبانی از +10 Windows را متوقف می‌کند). احتمالا در بهار پیش‌رو، در فایرفاکس 66 یا 67 (و ESR 60) باید API مربوط به Windows Hello برای تایید هویت وب در دسترس قرار گیرد. در غیر این‌صورت، هیچ دستگاهی قابل شناسایی نخواهد بود و پسرفتی در ویژگی‌های ویندوز خواهیم داشت. سرتیترهای API مربوطه توسط مایکروسافت تحت عنوان [2] MIT-licensed files ارائه می‌شوند، زیرا احتیاج دارند تا در مرکز موزیلا مورد بررسی قرار گیرند و چک شوند.

J.C. Jones

فایرفاکس مهلت اجرای این API را برای بهار ۲۰۱۹ تعیین کرده است. در نهایت با در دسترس قرار گرفتن Windows Hello، کاربران می‌توانند بدون استفاده از تایپ رمز عبور وارد سایت‌ها شوند.

منبع :

MSPU

21 پست
محمد خیر
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,