موزیلا از در دسترس بودن فایرفاکس 68 خبر داده است. علاوه‌بر به روزرسانی نسخه دسکتاپ، اولین نسخه  Extended Support Release (ESR) برای محیط‌های تجاری در چندین انتشار مشخص شده  و فایرفاکسِ ای‌او‌اس نیز به روزرسانی دریافت کرده است. با این به‌ روزرسانی، موزیلا حالت مطالعه را اصلاح کرده، افزونه‌ها را بهبود داده، WebRender را برای کاربران ویندوز 10 که از کارت‌های گرافیک ای‌ام‌ادی استفاده می‌کنند، منتشر کرده و پشتیانی از سرویس انتقال هوشمند پس زمینه ویندوز (BITS) را معرفی کرده است.

با فایرفاکس 68، موزیلا از ‘Blackout shades’ برای حالت مطالعه رونمایی کرده است. موزیلا متوجه است که تعداد زیادی از مردم از تم تاریک استفاده می‌کنند، اما در گذشته این موضوع تنها بر صفحه مطالب تاثیر می‌گذاشت، اکنون نوارهای کناری و نوار ابزار نیز به تم تاریک سوییچ خواهند کرد تا شما بتوانید بدون حواس پرتی به مطالعه بپردازید. ویژگی جذاب دیگر مربوط به add-ons است، موزیلا شروع به تهیه لیستی پیشنهادی از افزونه‌هایی که شما آن‌ها را از نظر امنیت، قابلیت استفاده و کارایی مورد بررسی قرار داده‌اید، کرده است. این لیست را می‌توانید در قسمت مدیریت افزونه‌ها در مرورگر پیدا کنید. اگر افزونه‌ای را تهدید آمیز قلمداد کردید آن را از این صفحه به موزیلا گزارش دهید تا امنیت همه را افزایش دهید. 

در این به روزرسانی، موزیلا همچنین محافظت‌های رمزنگاری و انگشت نگاری را به تنظیمات مسدود کننده محتوای محرمانه در تنظیمات Privacy & Security اضافه کردهاست. WebRender را برای کاربران ویندوز 10 که از کارت‌های گرافیک ای‌ام‌ادی استفاده می‌کنند، منتشر کرده و و پشتیانی از سرویس انتقال هوشمند پس زمینه ویندوز (BITS) اضافه شده است که به فایرفاکس اجازه می‌دهد تا  دانلودها را به روزسانی کرده تا زمانی که فایرفاکس بسته است، ادامه پیدا کنند.

با انتشار ESR، موزیلا گزینه‌های بیشتری را اضافه کرده کرده که متخصصین IT می‌توانند آن‌ها را تغییر دهند تا فایرفاکس بتواند پاسخگوی نیازهای منحصربفرد آن‌ها باشد. موزیلا می‌گوید که این ویژگی از زمان انتسار فایرفاکس Quantum برای کسب و کارها در سال پیش، مورد درخواست بوده است.

و آخرین تغییرات مربوط به فایرفاکس برای ای‌او‌اس است. با نسخه 18 کاربران دو ویژگی که بسیار مورد درخواست بوده‌اند را دریافت می‌کنند. اولین ویژگی قابلیت ویرایش بوک‌مارک‌ها با ثبت یا تغییر اسم و آدرس آن‌ها است که به سادگی از طریق قسمت بوک‌مارک‌های تازه قابل انجام است. دومین ویژگی به شما اجازه می‌دهد تا همیشه صفحات در حالت دسکتاپ مرور کنید. هنگامی که در حالت دسکتاپ به مرور سایت‌ها پرداخته‌اید یک گزینه ظاهر شده که به شما اجازه می‌دهد به آسانی به حالت موبایل برگردید.

فایرفاکس 68 و نسخه 18 فایرفاکس ای‌او‌اس هم اکنون در دسترس هستند. برای دانلود و نصب مستقیم آن‌ها می‌توانید به سایت موزیلا نیز مراجعه کنید.

نظر شما چیست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع :

NEOWIN

155 پست
امیر سلیمی
دانشجوی مهندسی مکانیک، علاقمند به تکنولوژی و بازی‌های ویدیویی، عاشق فیلم و سریال و کمیک
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,