چند روز پیش موزیلا به دلیل وجود مشکلاتی با پاورپوینت آنلاین، مجبور شد از فایرفاکس (نسخه 66) جدید خود خارج شود. براساس گزارش‌ها، نسخه‌ی قبلی این مرورگر قادر به ذخیره کردن متن هنگام تایپ در نرم‌افزارهای خدماتی آنلاین نبود.

موزیلا کشف کرد که علاوه بر پاورپونت، “آشکارسازی charCode و مقادیر keyCode” همراه با Apple iCloud و IBM WebMail تحت تاثیر قرار داده است.

موزیلا این موضوع را با افزودن این سایت‌ها به یک لیست محرومیت حل کرد و در یک گزارش اشکال چنین نوشت نوشت:

  • برای Office (اشکال 1538651، اشکال 1538652) ما تصمیم گرفتیم تا برخی از دامنه های حروف را اضافه کنیم. البته این براساس نظر و مکالمه‌های اولیه‌ی ما با مایکروسافت است. احتمالا این امن‌ترین روش برای ما باشد.
  • برای IBM Webmail (مشکل 1538317)، این پکیج تنها شامل یک دامنه شناخته شده می‌باشد. این دامنه در IBMs وجود دارد، بنابراین به احتمال زیاد نقطه پایانی کلی برای یکی از پیشنهادها‌ی ابری مشترک آن‌ها می‌باشد. ما داریم برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه کار می‌کنیم، اما فعلا این تنها چیزی است که در اختیار داریم. با توجه به این که واقعا نمی‌توانیم بگوییم چه چیز دیگری پشت این دامنه وجود دارد، بنابراین استفاده از یک wildcard در اینجا خطرناک خواهد بود. همچنین ما می‌توانیم این کار را در آینده تکرار کنیم.
  • برای iCloud (مشکل 1537913)، Adam تایید کرد که این مشکل را حل خواهد کرد. iCloud همیشه برای هدایت کردن اسناد به وب‌سایت www-subdomain سخت به نظر می‌رسد، بنابراین در اینجا هیچ دلیلی برای استفاده از یک wildcard نداریم.

بهبودهای موجود در فایرفاکس 66.02 برای رفع مشکلات زیر منتشر شد: CreateBrushForPattern ،DrawTargetD2D1،gfx هنگام استفاده از Canvas (مشکل 1539118) و همچنین مشکل هنگ کردن که حدود دو ماه پیش پس از نصب به‌روزرسانی نسخه‌ 1809 ویندوز 10 (مشکل 1521370) مورد توجه کاربران قرار گرفت.

اکنون می‌توانید با کلیک بر روی اینجا، فایرفاکس 66.02 را دانلود کنید.

163 پست
شاهین باشوکی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,