پس از 10 سال  استفاده از نرم افزارهای متن باز در شهرداری شهر مونیخ و در زمانی که استفاده از این نرم افزارها رواج زیادی پیدا کرده است، اکنون آنها تصمیم گرفته اند به ویندوز بازگردند. با ما در وینفون همراه باشید.

ما پیش تر گزارشی در مورد رای اکثریت شهرداری شهر مونیخ برای تغییر از لینوکس به ویندوز ارائه کرده بودیم و بالاخره  این اتفاق در حال وقوع است.

طبق آخرین گزارشات 29000 دستگاه کامپیوتر در شهرداری شهر مونیخ به ویندوز 10 مهاجرت خواهند کرد. قسمت زیادی از این مهاجرت عظیم در سال 2020 آغاز و احتمالاً تا سال 2022 یا اوایل 2023 ادامه پیدا خواهد کرد و هزینه ای در حدود 50 میلیون یورو در بر خواهد داشت.

شهردار مونیخ آقای Dieter Reiter در مورد مشکلاتی که بوت دوگانه سیستم عامل در دستگاهها بوجود آورده چنین می گوید :

تغییر به سمت ویندوز 10 برای ساده سازی مدیریت کامپیوترهای شهرداری امری ضروری است، با تغییر به ویندوز 10 ما دیگر نیازی به داشتن دو سیستم عامل دسکتاپ در کنار هم نخواهیم داشت. او همچنین اعلام کرد ما همیشه مخلوطی از چند سیستم عامل را در کنار هم داشتیم و این تغییر باعث خواهد شد که ما فقط با یک سیستم عامل سر و کار داشته باشیم، داشتن دو سیستم عامل همزمان کاملاً غیر اقتصادی است.

از طرفی طی بازخورد هایی که در گذشته واحد منابع انسانی شهرداری شهر مونیخ اعلام کرده بود فقط تعداد قلیلی از کارمندان علاقه به بازگشت به ویندوز و آفیس را داشته اند.

در این خصوص سوالاتی نیز به وجود آمده که در این باره آقای Florian Roth اعلام کرده است :

ما با این موضوع که بهینه سازی در بخش IT یک ضرورت است کاملاً موافق هستیم اما آیا این روش، یعنی بازگشت کامل به سمت مایکروسافت و تحمل هزینه های مالی آن، راه چاره است جای سوال دارد.

در راستای این برنامه 6000 دستگاه آزمایشی به همراه آفیس 2016 که روی ماشین های مجازی اجرا می شوند  مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت و نتایج آن تا انتهای سال 2018 مورد بحث قرار خواهد گرفت و تصمیم نهایی مبنی بر  کنار گذاشتن نرم افزار متن باز LibreOffice گرفته خواهد شد. اگر همه چیز خوب پیش برود مهاجرت به سمت آفیس 2016 از سال 2021 آغاز و تا انتهای 2023 انجام خواهد شد.

این مهاجرت عظیم برای شهری که با سیستم عاملهای متن باز اداره میشد قدم بزرگی جهت بازسازی دپارتمانهای It شهر خواهد بود. این واقعاً لذت بخش است که ببینیم دستگاههای بیشتری از ویندوز 10 و آفیس 2016 استفاده خواهند کرد.

منبع :

MSPU

23 پست
محمدعلی معدلی
علاقه مند به اخبار و وقایع حوزه های تکنولوژی و فن آوری دوستدار شرکت مایکروسافت و نرم افزارها و سرویسهای عالی اون
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
assemblyos
پاسخ دهید سه شنبه 14 آذر 1396

لینوکس بشدت به اینترنت وابسته هست . فونتهای زشتی دارد . هر روز. بی دلیل. دهها بار کرش می کند . درایورهای ویندوزی را نصب نمی کند و بجایش درایورهای غیر استاندارد. لینوکسی نصب می کند که شاید یکی از دلایل کرش همین باشد. صدها توزیع ناقص و معیوب دارد . بسیاری از نرم افزارهای. ضروری را ندارد . سیستم پارتیشن بندی ان کاملا. ناسازگار. با رایانه است و موجب فرمت شدن کل هارد. میشود و همه ی اسناد و پرونده های هارد را نابود می کند صفحه کلیدش. استاندارد نیست . برای هرکاری باید. دهها. دستور را در ترمینال. نوشت هیچ شرکت معتبری در دنیا از ان حمایت نمی کند . سرویسهای. جانبی اش. بسیار. گران قیمت هستند . برخی توزیعهایش. بی دلیل و ناگهانی متوقف می شوند . فکر میکنم. دلایل. شهرداری. مونیخ. برای حذف لینوکس. و بازگشت. به ویندوز. شبیه به همینها. بوده . بهر حال لینوکس. اول رایگان است اما. برای هر. سرویس. کلی هزینه. باید. بدهی
عملا. ویندوز. هزینه ی کمتر. و. امکانات. و مزایای. بیشتری. دارد.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,