موج اول کامپیوترهای همواره متصل از بهار سال آینده یعنی تنها یک ماه دیگر وارد بازار خواهند شد. شرکت کوالکام در نمایشگاه MWC 2018 اعلام کرده که در ادامه شرکت‌های بیشتری بر قطار کامپیوترهای همواره متصل سوار خواهند شد.

برطبق برنامه‌ریزی‌های مایکروسافت و شرکا سخت‌افزاری آن قرار است از بهار سال آینده یعنی حدودا یک ماه دیگر موج اول کامپیوترهای همواره متصل وارد بازار شوند. شرکت کوالکام به‌عنوان سازنده قلب تپنده این دستگاه‌ها در نمایشگاه موبایل بارسلون اعلام کرده که کامپیوترها و تبلت‌هایی که در فصل بهار وارد بازار می‌شوند تنها موج اول این دستگاه‌ها را تشکیل می‌دهند و با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته با شرکت‌های سخت‌افزاری تا انتهای سال جاری شاهد عرضه دستگاه‌های بسیار بیشتری از این دست خواهیم بود.

این خبر را رونالد کوانت که در نشست شرکت کوالکام در نمایشگاه MWC شرکت داشته اعلام کرده است:

کوالکام در همین لحظه اعلام کرد که دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز 10 آرم بسیار زیادی تا پیش از فصل شروع مدارس در سال 2018 از راه خواهند رسید.

باتوجه به زمانبندی که شرکت کوالکام اعلام کرده به احتمال زیاد در میانه سه ماهه سوم سال 2018 شاهد عرضه دستگاه‌های جدیدی مبتنی بر ویندوز 10 آرم خواهیم بود. اعلام این مسئله از سوی شرکت کوالکام البته مسئله غیر منتظره‌ای نیست، چرا که با توجه به آنکه عرضه تجاری چیپ مجتمع پرچمدار این شرکت یعنی اسنپدارگون 845 اخیرا آغاز شده و از سوی دیگر در فصل تابستان شاهد عرضه چیپ مجتمع اسنپدارگون 850 نیز خواهیم بود، این زمانبندی اعلام شده کاملا با اخبار پیشین تطابق دارد.

مایکروسافت و کوالکام سخت در تلاش هستند تا پتلفرم ویندوز 10 آرم را در دل مشتریان جای دهند، اما اینکه بازار و کاربران چه واکنشی نسبت به این دستگاه‌ها خواهند داشت امری است که تنها پس از عرضه نسل اول این دستگاه‌ها قابل بررسی خواهد بود. دیدگاه شما کاربران همیشگی وینفون چیست؟ آیا کاربران از کامپیوترهای همواره متصل استقبال خوبی خواهند داشت؟

منبع :

MSPU

1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,