بسیاری در حال نوشتن وقایع به وجود آمده در مورد کورتانا هستند، دستیار صوتی دیجیتالی مایکروسافت پس از ورود پر قدرت آمازون الکسا به رایانه‌های شخصی خطر را حس می‌کند. پلتفرم رایانه‌های شخصی مهم‌ترین پایگاه فعالیت کورتانا بود که هم اکنون توسط الکسا به شدت تهدید می‌شود.

هرچند به نظر می‌رسد ساتیا نادلا مدیرعامل مایکروسافت در این مورد نگران نیست و در جمع سرمایه‌گذاران مایکروسافت از حضور الکسا در پلتفرم ویندوز استقبال کرد. وی افزود:

ما باور داریم که دستیار شخصی ما باید در تمام رایانه‌ها وجود داشته‌باشد و خدمت‌رسانی کنند اما همزمان معتقدیم که دستیارهای دیجیتالی رقیب نیز باید در تمام دستگاه‌هایی که از نرم افزارها و پلتفرم ما استفاده می‌کنند وجود داشته باشند. این تنها دلیلی است که ما با آمازون همکاری می‌کنیم و اجازه دادیم تا الکسا در رایانه‌های ویندوزی حضور داشته باشد.

مایکروسافت قدرت خود را در روشی که به کاربران پیشنهاد می‌کند می‌داند و معتقد است که با تقاطعی که بین کار و زندگی روزمره در سیستم‌های ویندوزی وجود دارد کورتانا در رقابت با الکسا برگ برنده مناسبی در اختیار دارد. نادلا گفت که کورتانا دارای منابع اطلاعاتی زیادی از جمله ویندوز10، Office 365، ایکس باکس و … است، در مقایسه با الکسا به نظر می‌رسد وجود منابع بیشتر باعث کمک به یادگیری ماشینی کورتانا می‌شود.

نادلا تصور می‌کند که دستیارهای صوتی هنوز در ابتدای مسیر قرار دارند و در مکالمه با کاربران هنوز نمی‌توانند توقعات را برآورده کنند و پاسخ‌های آن‌ها در موارد زیادی مبهم است. به همین دلیل مایکروسافت سرمایه گذاری مناسبی در توسعه هوش مصنوعی انجام داده است و طبق پیش بینی مدیرعامل مایکروسافت نسخه بعدی کورتانا می‌تواند با کاربران در مورد موضوعات مختلف به مکالمه بپردازد که این امر می‌تواند قدم مهمی در دنیای تکنولوژی و هوش مصنوعی باشد.

ساتیا نادلا با یادآوری اینکه وی آینده‌ای با تنها یک دستیار دیجیتالی را متصور نیست و تلاشی در جهت سلطه یکطرفه کورتانا در نظر ندارد افزود که در دراز مدت کاربران همچون روزهای اولیه ویندوزفون خواهند فهمید که وجود رقبا باعث رشد مناسب بستر کورتانا می‌شود.

مطمئنا اولین شرکتی که بتواند دستیار کامل خود را رونمایی کند برنده این رقابت خواهد بود، در حال حاضر رقبا در وضع مناسبی به سر می‌برند و گوگل با دیپ مایند و آمازون با الکسا از رهبران هوش مصنوعی به شمار می‌روند و محصولات آن‌ها در بازار از فروش مناسبی برخوردار هستند.

منبع :

MSPOWERUSER

31 پست
امیر میرحاج
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
ali
پاسخ دهید شنبه 21 بهمن 1396

نمی دونم چرا با شرکتای موبایل ساز کار نمی کنه و کرتانا رو روی گوشی های اونا به عنوان دستیار اصلی نصب نمی کنه به طور مثال هواوی و شیائومی یا وان پلاس

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,