nadella-keynote-2-e1476806165275

ساتیا نادلا حدود دوسال است که سکان کشتی بزرگ مایکروسافت را به دست گرفته است و ناخدای فعلی مایکروسافت است. زمانی که او وارد این شرکت شد، هدف را قدرتمندتر کردن مردم برای ساختن عنوان کرد و حالا با سرویس های مایکروسافت در این راه حرکت می کند. ساتیا ساعاتی پیش به عنوان سخنران سمپوزیوم گارتنر صحبت هایی انجام داده است که در ادامه خواهید خواند. با وینفون همراه باشید.

ساتیا در ابتدای راه صحبت از نهادینه کردن فرهنگ  کرد و در حال حاضر نگاه خود را روی آینده ی Azure، ویندوز، آفیس، کرتانا و لینکدین متمرکز کرده است و در گفتگوی از راه دور با سمپوزیوم گارتنر موضوعاتی در اینباره مطرح کرده است.

سمپوزیوم گارتنر (Gartner) مهم ترین گردهمایی مدیران و متخصصین ارشد فناوری اطلاعات است. این گردهمایی دیدگاهی استراتژیک در خصوص فرآیندهای تاثیرگذار بر فناوری اطلاعات و کسب و کار به بازدیدکنندگان ارائه می دهد و ساتیا نادلا مدیرعامل مایکروسافت یکی از سخنرانان این سمپوزیوم است.

او در گفتگو با تحلیل گران گارتنر با قاطعیت از ویندوز دفاع کرد و گفت: ” ویندوز بازترین پلتفرمی است که تابحال وجود داشته است، شما می توانید این را از میزان محصولات که در ویندوز حضور دارند و از میلیون ها دلار سرمایه ای که خلق می کنند بفهمید و متوجه شوید که بقیه پلتفرم ها واقعا در برابر آن چیزی نیستند.”

 ساتیا در ادامه درباره ماموریت مایکروسافت در ایجاد اتحاد بین سه حوزه ی بزرگ تکنولوژی دنیا گفت و اینکه قصد دارند تا کاربران، IT و توسعه دهندگان را در کنار هم بیاورند و این اتحاد را یک رویداد خارق العاده خوانده است.

ساتیا نظر خود را درباره لینکدین اینگونه بیان می کند: ” عشق من به لینکدین برای لینکدین است. ما فقط  سرپرست این داده هستیم و ما نیاز داریم تا به ارزش این داده اضافه کنیم”. او عنوان می کند  جهان نیازمند یک شبکه ی حرفه ای فعال و زنده است تا مردم بتوانند ارزش مهارت هایشان را بفهمند و بهترین فرصت ها را برای خود پیدا کنند. مدیرعامل مایکروسافت لینکدین را راه حل ارزشمندی برای کسب و کار از استخدام تا بازاریابی و آموزش و فروش می داند و این شبکه فرصتی برای یکپارچه سازی این عرصه فراهم می کند.

نادلا در قسمت دیگری از این گفتگوی زنده بر حفظ حریم خصوصی در کرتانا اشاره کرده است و اینکه دستیار قدرتمند مایکروسافت، در حال رقابت شدیدی با دیگر بازیگران این عرصه است. ساتیا نادلا تفاوت کرتانا با دیگر دستیاران صوتی هوشمند را در چیزهایی می داند که مایکروسافت به آن ها اهمیت بالایی می دهد. او چند نکته ی اساسی را در حفظ حریم بر روی کرتانا اشاره می کند:

  • ما هرچه اطلاعات داشته باشیم، باید آن ها را با امنیت کامل نگه داریم.
  • ایجاد شفافیت برای کاربران در مورد دانسته های کرتانا درباره آن ها و ایجاد توانایی کنترل کرتانا
  • سازگاری با مقررات جهانی

nadella-gartner-2016

اما همانطور که در تمام صحبت های ساتیا در مدت اخیر ریاست مشخص شده است، Azure فرزند اوست. او درباره آژور گفته است:

” موفقیت در ابتدای زندگی خطرناک است. یک کمپانی جوان موفق همیشه برای توسعه ی یک فرهنگ در هنگامی که برای قابلیت های جدید می جنگد در خطر قرار دارد. زمانی که شما به میان سالی رسیدید، شما می توانید به راحتی با روابط پیچیده کنار بیایید. کلید رشد پلت فرم Azure اعتماد مشتریان به مایکروسافت است. هرکسی که در حال ساخت بر روی آژور است واقعا در حال ساخت است چرا که آن ها می داند و می توانند روی ما برای خلق بهترین کار و بهترین پلتفرم در راه بهترین فرصت های اقتصادی حساب کنند. مزیت ما در رقابت بلوغ در قرادادهاست، اعتماد چیزیست که ما ایجاد می کنیم.” او ادامه می دهد: ” با هر تکنولوژی که در هوش مصنوعی یا فضای ابری باشد، ارزش به حرکت روبه جلو در اعتماد سازی است تا مردم و سازمان ها برای استفاده بیشتر از تکنولوژی آسوده خاطر باشند. من فکر می کنم این یکی مسائل مهم فعلی ماست.”

در این سخنرانی، مدیرعامل مایکروسافت بر افزایش قدرت این پلتفرم در محصولات و پلتفرم ها دیگر اشاره کرده و گفته است: “تاییدیه استفاده از این پلتفرم برای فعالیت های دولت صادر شده است و این بسیار هیجان انگیز است که دولت در فضای ابری حضور پیدا کند”

او در انتهای صحبت های خود با مورد خطاب قرار دادن سازندگان نرم افزار و توسعه دهندگان یکی از اهداف مایکروسافت را اینگونه بیان کرده است:

” ما می خواهیم پلتفرمی باشیم که هر توسعه دهنده ای را توانمند می کند”.

به نظر می رسد ساتیا مسیر مایکروسافت را به درستی تبیین کرده است و هیچ خللی در اهداف مدنظر او وارد نخواهد شد و تا امروز نیز مسیر پیش بینی شده را به درستی جلو برده است. حالا باید دید که اقدامات او در حفظ جایگاه و یا افزایش جایگاه فعلی مایکروسافت کمکی خواهد کرد یا خیر. به نظر شما ساتیا کشتی مایکروسافت را به کجا خواهد رساند؟

منبع :

ZDNET

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
Harold Finch
پاسخ دهید چهارشنبه 27 مهر 1395

الان دوباره ترولا میان به سیاست ساتیا تو ویندوز موبایل گیر میدن
دمش گرم داره تمام سعیشو میکنه گندایی که بالمر بالا آورده رو جمع کنه

    جواد
    پاسخ دهید پنجشنبه 28 مهر 1395

    نسبت فامیلی داری با ساتیا …….؟؟؟؟؟!!!!!!!!

SiaMaK
پاسخ دهید پنجشنبه 28 مهر 1395

نادلا اگه یک دهم علاقه ای که به آژور داشت به پلتفورم ویندوز داشت الان همه چی عالی و گل و بلبل بود! از نظر نادلا همه چی یعنی ابر! کلا تو ابرا سیر میکنه.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,