NASA_Scott_Kelly_Returns_To_Earth.0.0

در دسامبر سال ۲۰۱۵ میلادی بود که دو دستگاه هالولنز توسط ناسا به ایستگاه فضایی بین المللی ارسال شدند. ناسا این دو دستگاه هالولنز را به ایستگاه فضایی بین المللی فرستاد تا با همکاری مایکروسافت و در پروژه ای تحت عنوان Sidekick از آن ها استفاده کند، اگر در جریان اخبار این مامورت بوده باشید به طور حتم می دانید که دو فضانورد این پروژه چند روزی است که به زمین بازگشته اند. 

در بین حواشی اخبار درج شده پس از اتمام این ماموریت اخباری نیز از هالولنز استفاده شده در این پروژه به گوش می رسد، در همین راستا اسکات کلی روز گذشته در نشستی که با خبرگزاری ها داشته است گفته است که من واقعا از عملکرد این دستگاه شگفت زده شده ام و هالولنز بسیار عالی کار می کند. هالولنز بر خلاف هدست های واقعیت مجازی مثل Oculus Rift، تصاویر را روی محیطی ایجاد می کند که شما در آن حضور دارید، و هالولنز این کار را با تاباندن مستقیم نور به کره ی چشم انجام می دهد، و ازین رو یک واقعیت افزوده در دیدگان کاربر ایجاد می شود.

Hololens_demo.0
اسکات در این باره توضیح می دهد که این به این معنا است که کسانی که بر روی زمین بودند می توانستند تصویر مورد نظر خود را در میدان دید من ترسیم کند و به اجسام مورد نظر خود اشاره کند تا من متوجه منظور آن ها بشوم، به طور مثال، من می پرسیدم که این همان پیچ اتصالی است که می گویید و مرکز کنترل هم شکل آن را در میدان دید من ترسیم می کرد تا من بهتر متوجه منظورشان بشوم.

با وجود عدم وجود جاذبه و کنترل کردن سخت بدن و حفظ اجسام در محیط تصور اینکه هالولنز تا چه اندازه می تواند به پروژه های فضایی کمک کند اصلا دور روز از انتظار نیست. البته آقای کلی در ادامه ی صحبت های خود گفت که ما از هالولنز تنها برای کارهای مامورت استفاده نمی کردیم و گاهی بازی جذاب RoboRaid  را با آن انجام می دادیم، بازی که در آن ما با موجودات فضایی مبارزه می کردیم.

منبع :

THEVERGE

1032 پست
حمیدرضا عبدی
در خدمت تمامی دوستان
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
sadegh
پاسخ دهید یکشنبه 15 اسفند 1394

فوق العاده است هولولنز

shahram
پاسخ دهید یکشنبه 15 اسفند 1394

سلام دوستان،توی دانلود و اپدیت برنامه ها از استور با این خطا مواجه میشم
۰*۸۰۳F7000

mahdi12345
پاسخ دهید یکشنبه 15 اسفند 1394

ایشون همونی نیس که رفته فضا قدش بلندتر شده و جوون تر هم شده؟

  sadegh
  پاسخ دهید یکشنبه 15 اسفند 1394

  بله
  البته افزایش قدش کوتاه مدته!
  و اون جون شدنش هم از رو نظریه ی انشتینه (مبنی بر این که زمان برای جسمی که با سرعت بیشتری از جسم دیگر در حال حرکت هست کندتر میگذره)

   M.N
   پاسخ دهید یکشنبه 15 اسفند 1394

   جوان تر نشده، فقط مقدار خیلی کمی نسبت به آدمای روی زمین پیرتر شده
   استخوان هاشم به خاطر نبود جاذبه چند سانت درازتر شدن

farhad delavar
پاسخ دهید یکشنبه 15 اسفند 1394

یه روزی میرسه که انسانها با واقعیت ترکیب شده زندگی میکنند،درست مانند فیلم های علمی تخیلی

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,